iPhone 6s شانزده گیگابایتی جای زیادی برای ضبط ویدیوهای با کیفیت 4K ندارد

iPhone 6s  شانزده گیگابایتی جای زیادی برای ضبط ویدیوهای با کیفیت 4K ندارد

گوشی هوشمند پرچمدار بعدی Galaxy S7 سامسونگ هنوز در مراحل پیش تولید خود قرار دارد و تا سال میلادی آینده نیز رسما رونمایی نخواهد شد، اما از هم اکنون بازار شایعات در مورد آن داغ شده است. یک منبع آگاه از کشور کرده جنوبی خبر داده که سامسونگ قصد دارد تا این گوشی را با بدنه تمام فلز و از جنس مگنزیوم بسازد، برخلاف گوشی هوشمند Galaxy S6 که دارای فریم از جنس آلومینیوم و بدنه از جنس شیشه بود. اگر این خبر صحت داشته باشد، S7 اولین گوشی هوشمند برتر سامسونگ خواهد بود که دارای بدنه تمام فلزی است.

احتمالا انتخاب فلز مگنزیوم برای به کار بردن در بدنه این گوشی به این علت بوده است که این فلز دارای استحکام و دوام بیشتری است و نسبت به آلومینیوم 2.8 بار محکم تر و البته 65 درصد سبک تر است. هم چنین این فلز دیرتر و کمتر نسبت به آلومینیوم داغ می شود، که این ویژگی ها آن را به انتخابی ایده آل برای به کار بردن در بدنه گوشی هوشمند پرچمدار بعدی سامسونگ، تبدیل نموده است.

http://www.gsmarena.com/samsung_to_use_magnesium_alloy_for_the_galaxy_s7_rumor_says-news-14074.php

 

iPhone 6s 16 گیگابایتی جای زیادی برای ضبط ویدیوهای با کیفیت 4K ندارد

خانواده جدید آیفون شرکت اپل یعنی iPhone 6s و iPhone 6s Plus به تازگی رو نمایی شده اند که دارای ویژگی های جدید زیادی می باشند. از جمله این ویژگی ها می توان به صفحه نمایش با قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی و مجهز به تکنولوژی Force Touch، چیپست جدید ساخت اپل A9، دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی با قابلیت ضبط ویدیوهای تا کیفیت 4K اشاره نمود. در کنار این تغییرات، اپل تصمیم گرفت امسال نیز به تولید گوشی های آیفون دارای کم ترین حافظه داخلی یعنی 16 گیگابایت نیز ادامه دهد، که گرچه نسخه جدید سیستم عامل اپل یعنی iOS حجم کمی اشغال می کند، اما باز هم در آخر 12 گیگابایت خالی بیشتر برای کاربران این گوشی های باقی نمی ماند.

جدای از برنامه های سیستمی، احتمالا کاربران تعدادی برنامه دیگر را نیز بر روی این آیفون نصب خواهند کرد که مقداری دیگر از حجم آن را اشغال خواهد نمود، که باید دید با توجه به قابلیت ضبط ویدیو با کیفیت 4K که دارای فایل های خروجی حجیم است، چه مقدار فضای خالی برای کاربران باقی خواهد ماند. اگرتمامی 12 گیگابایت آماده باقی مانده، صرف ذخیره سازی ویدیوهای با کیفیت 4K شود، با توجه به اعداد به کار گرفته شده در خود گوشی آیفون جدید، می توان مشاهده نمود که با توجه به سطح کیفیت ویدیوهای ضبط شده، حداکثر زمان قابل ضبط و ذخیره سازی این ویدیوها در مجموع، با توجه به 12 گیگابایت خالی، به شرح زیر است:

200 دقیقه ویدیو با کیفیت HD در سرعت 30 فریم در ثانیه

92 دقیقه با کیفیت Full HD در سرعت 30 فریم در ثانیه

60 دقیقه با کیفیت Full HD در سرعت 60 فریم در ثانیه

32 دقیقه با کیفیت HD در سرعت 30 فریم در ثانیه

مشاهده می شود که در صورت خریداری iPhone 6s با ظرفیت 16 گیگابایتی و خالی نگه داشتن تمامی حافظه در دسترس آن، تنها قادر به ضبط نیم ساعت ویدیو با کیفیت HD خواهیم بود، که ما را ترغیب می کند در استفاده از این قابلیت، تجدید نظر کنیم.

نظرات
    ارسال نظر