Loading...

بیل گیتس و ساختن یک شهر هوشمند

90 بازدید 0 نظر
بیل گیتس و ساختن یک شهر هوشمند

بیل‌ گیتس آینده را در صحرای آریزونا می‌بیند. یک شرکت سرمایه‌گذاری که بنیانگذار و خیر مایکروسافت آن را مدیریت می‌کرد زمینی حدود 25000 متر مربع را خریداری کرد که در 45 مایلی غرب فونیکس واقع شده است و قصد دارد در آن یک شهر هوشمند بسازد؛ جامعه‌ای شهری با ایده‌ ادغام تکنولوژی در زندگی آدم‌های ساکن آنجا. این جامعه پیشنهادی، که با عنوان Belmont شناخته می‌شود، به عنوان یک قالب برای توسعه شهرهای ماندگاری استفاده می‌شود که بر پایه جدیدترین تکنولوژی‌ها ساخته می‌شوند.
این شرکت در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه اعلام کرد:«Belmont یک جامعه پیش‌رو با ستون فقراتی متشکل از ارتباطات و زیرساخت‌های مرتبط که جدیدترین تکنولوژی روز را در بر می‌گیرد، و در عرض شبکه‌های دیجیتال پر سرعت، مراکز داده، تکنولوژی‌های ساخت و ساز جدید و مدلهای توزیع، ماشین‌های خودران و مراکز تدارکات خودران قرار گرفته است».
این سرمایه‌گذاری در زمانی انجام می‌شود که شوق زیادی برای شهرها و جوامع هوشمندی وجود دارد که از تکنولوژی برای پاکسازی شهرها استفاده می‌کنند. این سیستم زمانی که سطل‌های آشغال سطح شهر پر می‌شود دپارتمان بهداشت وسلامت را خبر می‌کند. جوامعی که ساکنان آن قادرند قبل از رسیدن به محل کار، در را باز و کامپیوتر خود را روشن کنند. مکان‌هایی که در آن ساکنان می‌توانند از تلفن خود جای پارک رزرو کنند و مسیر رسیدن به آن را مشخص کنند.
شرکت بلمونت 80 میلیون دلار برای نقشه این جامعه پیشنهادی هزینه کرده است. بلمونت 80000 واحد مسکونی، 3800 متر مربع برای فضای اداری، تجاری و خرده فروشی، 3400 متر مربع برای فضای باز و 470 متر مربع برای مدارس عمومی را در خود جای خواهد داد.

نظرات
    ارسال نظر