تولید هدست VR وایرلس با همکاری HTC و intel

تولید هدست VR وایرلس با همکاری HTC  و intel

واقعیت مجازی (VR) در دنیای بازی مورد توجه کمتری قرار گرفته است، نه فقط بخاطر هزینه زیاد، بلکه به دلیل مسائل فیزیکی مثل کابلهای آزار دهنده ای که از هدست تا کامپیوتر کشیده میشوند.خوشبختانه کمپانی اینتل برای این مشکل چاره ای دست و پا کرده و اون هم تولید هدست های واقعیت مجازی (VR) وایرلس (بی سیم) اچ تی سی وایو هست. در نمایشگاه سرگرمی و تجارت E3 سال 2017 این راه حل رو عرضه کرد. کابلهای عقبی نه تنها خطر افتادن و زمین خوردن رو داشتند، بلکه مانع غرق شدن گیمرها در بازی بود و تمرکز اونها رو کم میکرد. پیش از این هم راه حلهایی با استفاده از لوازم وایرلس از شرکت اپ تی سی وجود داشت. از جملهافزونه تی پی کست , و در تلاش است با همکاری شرکت بلغاری Quark VR هدست وایرلس تولید کند.

با این حال، اینتل شرکت پر اسم و رسمتری در دنیای کامپیوتر هست و حساب جداگانه داره. کمپانی قول داده راه حلی راحت بر اساس تکنولوژی XR شرکت DisplayLink که تولید نیمه هادی ها و نرم افزار هست، پیدا کنه.

XR تکنولوژی واسطه ای میان دنیای دیجیتال و واقعیات بیولوژیکی است ،که امکان تولید واقعیت مجازی VR، واقعیت افزوده AR، واقعیت مختلط - MR - mixed reality و همچنین واقعیت سینمایی CR - Cinematic Reality را فراهم کرده است. (از آنجایی که اصطلاحات MR  و CR تکنولوژیهای جدیدی هستند و تنها کلمات جایگزین برای آنها ترجمه شده است، ممکن است این اصطلاحات با رواج بیشتر این تکنولوژی در فارسی به گونه ای دیگر ترجمه شوند.)

اخیرا در نمایشگاه کامپیوتکس نمایش داده شد و اینگونه اینتل در E3 اثباتی برای ایده خود داشت. یکی از مواردی که هم چنان استفاده از ابزار قبلی رو به استفاده از وایرلس برتری میده، مشکل ابزارهای وایرلس در مورد تاخیر اتصال و ایجاد لگ  هست، موردی که توی بازی اصلا قابل قبول نیست. که برسه به بازیهای VR  که قطع و وصل شدن یا تاخیر میتونه باعث ایجاد حالت تهوع بشه. 

نظرات
    ارسال نظر