راهنمای خرید محافظ صفحه نمایش شیشه ای نیلکین

  • تاریخ: شنبه 14 اسفند 1400 - 08:16
  • صفحه: اخبار
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
راهنمای خرید محافظ صفحه نمایش شیشه ای نیلکین

خرید یک محافظ صفحه نمایش با کیفیت، همواره از دغدغه هایی است که کاربران گوشی های هوشمند با آن درگیر هستند. تنوع بالای محافظ های صفحه نمایش موجود در بازار گاهاً سبب سردرگمی کاربران برای خرید میشود. هر چند که انتخاب بسیاری از کاربران، محافظ های صفحه نمایش شیشه ای است اما همین محافظ های صفحه نمایش شیشه ای خود تنوع بسیار زیادی دارند که امروز قصد آشنایی با یکایک آنها را داریم.

از گلس های ساخته شده توسط شرکت نیلکین، مدل های مختلفی هم اکنون در بازار موجود است. هر کدام از این مدل ها مشخصه هایی دارند که آنها را از مدل های دیگر متمایز میکند. کسب اطلاع بیشتر از ویژگی های هر کدام از این گلس ها در هنگام خرید میتواند راهنمای خوبی برای یک انتخاب مناسب باشد. در ابتدا به ویژگی های به کار رفته در این گلس ها اشاره میکنیم.

 


ضخامت

یکی از اصلی ترین ویژگی های گلس های موجود در بازار میزان ضخامت آنهاست. طبیعتاً هر چه ضخامت بیشتر باشد مقاومت آن در برابر ضربات بیشتر میشود. اما بعضاً مدل های باریکتری هستند که به خوبی در برابر ضربات مقاوم شدند. در مقابل ضخامت بیش از حد گلس ممکن است در عملکرد تاچ گوشی تاثیر منفی بگذارد.

 


جنس محافظ

نیلکین در اغلب گلس های صفحه نمایش از شیشه AGC استفاده میکند. AGC نوع خاصی از شیشه است که ضمن حفظ حداکثر کیفیت تصویر، از مقاومت بالایی در برابر ضربات و خط خش برخوردار است. این شیشه که یک فناوری ژاپنی است در برابر لمس (تاچ) نیز حساسیت بالایی دارد.


سختی

در گلس های موجود، اصطلاحی به نام 9H وجود دارد که به میزان سختی و مقاومت شیشه ارتباط دارد. گلس هایی که از استاندارد 9H برخوردارند، به حدی حرارت دیده اند که در برابر ضربات و یا خط و خش اجسام تیز آسیب پذیر نباشند.

 


خمیدگی لبه ها

گلس های موجود در بازار معمولا به سه دسته تقسیم میشوند. گلس های تخت که برای گوشی هایی مورد استفاده قرار میگیرد که صفحه نمایش آنها از هیچ طرف انحنایی ندارد. گلس های 2.5D یا دو و نیم بعدی که برای گوشی های با صفحه نمایش 2.5 بعدی کاربرد دارد. و در نهایت گلس های 3D که برای گوشی های با صفحه نمایش 3D مورد استفاده قرار میگیرد. فرق صفحه نمایش های 2.5D با 3D در میزان انحنای لبه های صفحه است. به طور مثال صفحه نمایش آیفون ها 2.5D و صفحه نمایش سری Edge سامسونگ که لبه های منحنی دارد 3D است.

 

 


فناوری ضد اثر انگشت

تماس مستقیم انگشت با گلس ها موجب برجا ماندن رد انگشت بر روی آن میشود. البته اکثر گلس های موجود از فناوری ضد اثر انگشت برخوردار هستند که اثر انگشت بر روی آن به جا نمیماند. 


فناوری ضد چربی

علاوه بر فناوری ضد اثر انگشت در محافظ صفحه نمایش، وجود فناوری ضد چربی نیز ضروری است. این فناوری نیز در بسیاری از گلس های نیلکین که در سایت جانبی موجود هستند وجود دارد.

 


لبه های مقاوم

محافظ صفحه نمایش هایی که در گوشه ها انحنا دارند، در برابر ضربات حساسیت بیشتری خواهند داشت. به همین خاطر نیلکین در گلس های 3D لبه ها را در برابر ضربات تا حد امکان مقاوم سازی کرده است. 


ضد از هم پاشیدگی

استفاده از شیشه AGC ساخت ژاپن که به خوبی میتواند در مقابل از هم گسیختگی بافت مقاومت کرده و از وارد شدن ضربات مستقیم به صفحه نمایش دستگاه جلوگیری کند. با این فناوری حتی موقع ضربه و شکستگی نیز، محافظ صفحه نمایش پوشش خود را روی صفحه حفظ میکند.

 


ضدخش

یکی از اصلی ترین دلایل به کار گیری از محافظ صفحه نمایش، جلوگیری از وارد آمدن خط و خش به صفحه نمایش گوشی است. اغلب گلس های نیلکین نیز در برابر خط و خش مقاوم بوده و ضمن حفاظت از صفحه نمایش گوشی، خود نیز در برابر خش آسیب نخواهند دید.


نوع پوشش

معمولا در صفحه نمایش هایی که از طرفین انحنا دارند، گلس ها تمام محیط صفحه نمایش را پوشش نمیدهند. به همین خاطر در گوشی های که صفحه نمایش 2.5D یا 3D دارند، استفاده از صفحه نمایش منحنی باعث میشود تمام صفحه نمایش توسط گلس پوشیده شود.


محافظ لنز دوربین

علاوه بر صفحه نمایش که یکی از حساسترین بخش های یک گوشی هوشمند محسوب میشود، لنز دوربین نیز در برابر خط و خش آسیب پذیر است. برخی از مدل های گلس نیلکین همراه با یک محافظ صفحه نمایش، برچسب کوچکی برای محافظت از لنز دوربین نیز دارند. 


پشتیبانی از تاچ سه بعدی

گوشی هایی که مثل آیفون ها که مجهز به تاچ 3D هستند، برای حفظ این ویژگی باید با گلس هایی پوشیده شوند که از این قابلیت پشتیبانی میکنند. در غیر این صورت عملکرد تاچ سه بعدی در زیر محافظ صفحه نمایش یا از بین رفته و یا به درستی کار نمیکند.

 


مراقبت از چشم

تحقیقات علمی نشان داده است نوعی اشعه با موج کوتاه آبی از صفحه نمایش انتشار می یابد که ممکن است در طولانی مدت برای سلامت چشم مضر باشد. محافظ های دارای ویژگی مراقب چشم یا Blue light resistant تا حد زیادی مانع رسیدن این نور آبی به چشم شده و به سلامت چشم کمک میکند.


فریم

اکثر گلس های موجود در بازار، تماماً شیشه ای و شفاف هستند، اما برخی دیگر از گلس ها هستند که حاشیه های غیر شفاف و رنگی دارند. گلس های شفاف با تمام رنگ های گوشی سازگاری دارند اما توصیه میشود برای حفظ زیبایی، گلس هایی که فریم رنگی دارند را مناسب با رنگ خود گوشی انتخاب کنید.

 

 


فناوری HD Visual

در محافظ هایی که از این قابلیت برخوردار هستند، کیفیت صفحه نمایش بدون هیچگونه افت وضوح به چشم کاربر میرسد. در واقع به کمک این فناوری تصویر دقیقا به همان صورتی که بدون محافظ مشاهده میشود، مشاهده خواهد شد. گلس هایی که فاقد این قابلیت هستند باعث افت کیفیت تصویر میشوند.

 

 حال پس از آشنایی با ویژگی های محافظ های صفحه شیشه ای، به مدل های مختلف گلس نیلکین نگاهی خواهیم انداخت. در زیر مدل های مختلف گلس نیلکین را که در فروشگاه جانبی موجود است مشاهده میکنید. هر کدام از این مدل ها ویژگی های خاصی دارند که در جدول زیر گنجانده شده است.

افزودن دیدگاه