چگونه رمز عبور ایفون را عوض کنیم؟ در هفت مرحله

  • تاریخ: دوشنبه 27 شهریور 1402 - 10:08
  • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه رمز عبور ایفون را عوض کنیم؟ در هفت مرحله

برای عوض کردن رمز گوشی ایفون خود کافی است که سری به تنظیمات بزنید. سپس از طریق گزینه Passcode رمز خود را تغییر دهید. ما در ادامه روش عوض کردن رمز گوشی آیفون را مرحله به مرحله پیش می‌رویم. در آخر هم نگاهی به قابلیت جالب IOS17 خواهیم داشت که امکان بازنشانی رمزعبور قدیمی را به کاربران خود می‌دهد.

طرز عوض کردن رمز گوشی ایفون

به دلیل مسائل امنیتی بهتر است که هرچند وقت یک‌بار رمز عبور گوشی خود را عوض کنید. برای این کار، باید پسورد فعلی خود را به یاد داشته باشید تا اجازه تعریف یک رمز عبور جدید به شما داده شود. پس اگر رمزعبورتان را فراموش کردید، با این روش نمی‌توانید کاری از پیش ببرید. با این وجود نگران نباشید. احتمالا بتوانید مشکل خود را با راهکارهای مقاله «بازیابی رمزعبور بعد از فراموشی رمز گوشی‌های اندروید و آیفون» حل کنید.

پس تنها اگر رمز فعلی خود را به یاد دارید، برای عوض کردن رمز گوشی ایفون مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

مرحله اول تغییر پسورد آیفون؛ واردشدن به تنظیمات

تنظیمات یا setting را در گوشی خود باز کنید.

مرحله دوم تغییر رمز آیفون؛ انتخاب تنظیمات Passcode

روی گزینه Touch ID & Passcode ضربه بزنید. این گزینه در برخی مدل‌های آیفون Face ID & Passcode است.

مرحله سوم عوض کردن رمز گوشی آیفون؛ واردکردن رمزفعلی

در این مرحله برای حفظ امنیت گوشی از شما درخواست می‌شود که رمزعبور فعلی خود را وارد کنید. با این کار اپل مطمئن می‌شود که شخص دیگری غیر از مالک اصلی قصد تغییر رمزعبور گوشی را ندارد.

طرز عوض کردن رمز گوشی ایفون

بد نیست بخوانید که «چگونه ساعت آیفون را تنظیم کنیم؟»

مرحله چهارم change passcode در آیفون

بعد از واردکردن رمز برای ادامه مراحل باید روی گزینه change passcode ضربه بزنید. (سایر گزینه‌هایی را که در این بخش می‌بینید، در آخر مقاله توضیح داده‌ایم.)

مرحله پنجم تعریف رمز عبور جدید

در این پنجره دوباره باید رمزعبور فعلی خود را وارد کنید تا بتوانید مراحل را ادامه دهید. پس از آن با مشاهده پیغام enter your new passcode می‌توانید رمزعبور جدید خود را تعریف کنید.

مرحله ششم تغییر نوع رمز عبور

اگر می‌خواهید که علاوه بر عوض کردن رمز گوشی آیفون نوع آن را هم تغییر دهید، می‌توانید در پایین همین صفحه گزینه Passcode Options را لمس کنید. در غیر این صورت به مرحله هفتم بروید.

با انتخاب Passcode Options سه گزینه به شما نمایش داده می‌شود:

  • Custom Alphanumeric Code: اگر می‌خواهید رمزعبور شما ترکیبی از حروف و اعداد باشد، این گزینه را انتخاب کنید.
  • Custom Numeric Code: اگر قصد دارید یک رمزعددی بدون هیچ حرفی داشته باشید، روی این گزینه ضربه بزنید.ششش
  • 4-Digit Numeric Code: با انتخاب این گزینه هم می‌توانید یک پسورد 4 رقمی برای آیفون خود تعریف کنید.

مرحله ششم در تغییر رمز عبور گوشی آیفون  .

مرحله هفتم عوض کردن رمز عبور گوشی ایفون؛ تایید رمز جدید

در مرحله بعد که پیغام Verify Your New Passcode نمایش داده می‌شود، شما باید دوباره رمزعبور جدید خود را وارد کنید.

تمام شد. به همین راحتی موفق به تغییر پسورد گوشی آیفون خود شدید. حالا می‌توانید به سراغ ترفندها و تنظیمات کاربردی آیفون بروید تا از گوشی خود لذت بیشتری ببرید.

امکان تغییر رمز عبور جدید آیفون در صورت فراموشی با IOS 17

در حال حاضر جدیدترین نسخه سیستم‌عامل گوشی آیفونIOS17  است. این سیستم‌عامل همین چند روز پیش در تاریخ ۱۸ سپتامبر یا ۲۷ شهریور ماه 1402 معرفی شد. اگر آیفون Xs یا مدل‌های جدیدتر را داشته باشید، می‌توانید از این نسخه داغ ios استفاده کنید. (اگر با مشکل روشن نشدن گوشی آیفون بعد از آپدیت مواجه شدید، به مقاله لینک‌شده مراجعه کنید.)

 یکی از قابلیت‌های جالبی که به این نسخه اضافه شده، امکان تغییر رمز عبور جدید در صورت فراموشی است. حتما برای شما هم پیش آمده است که بعد از عوض کردن رمز گوشی ایفون خود، آن را فراموش کرده باشید. اپل با توجه به این که کاربران زیادی مثل شما بعد از تعریف یک رمزعبور جدید آن را از یاد می‌برند، این قابلیت را به ios17 اضافه کرده است.

با این قابلیت شما تا 3 روز (72 ساعت) بعد از تعریف رمزعبور جدید برای بازنشانی آن فرصت دارید. به این معنی که اگر رمز عبور خود را تغییر دادید؛ اما آن را فراموش کردید، می‌توانید تا سه روز دوباره همان رمزعبور قبلی را فعال کنید. برای این کار:

  • بعد از این که شما رمزعبور جدید خود را اشتباه وارد کردید، باید روی گزینه ?Forgot Passcode ضربه بزنید.
  • سپس Try Passcode Reset راانتخاب کنید تا رمزعبور قدیمی شما بازنشانی شود.

 امکان تغییر رمز عبور جدید آیفون در صورت فراموشی با IOS 17

اگر هم مطمئن هستید که کسی رمزعبور قبلی شما را یاد گرفته است، می‌توانید در تنظیمات برای همیشه این پسورد را منقضی کنید. کافی است گزینه Face ID / Touch ID & Passcode  را باز کنید. سپس Expire Previous Passcode Now و پس از آن Expire Now را انتخاب کنید. با این کار دیگر آن شخص نمی‌تواند رمزعبور قدیمی شما را بازنشانی و دوباره از آن سواستفاده کند.

منقضی‌کردن رمزعبور قبلی در IOS17

پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به «15 ترفند برای جلوگیری از هک گوشی» هم داشته باشید.

دیگر تنظیمات رمزعبور در آیفون

در این مطلب مراحل عوض کردن رمز گوشی ایفون را مرور کردید هم‌چنین، با قابلیت بازنشانی رمزعبورجدید در IOS 17 آشنا شدید. جالب است بدانید که شما می‌توانید در گزینه Face ID / Touch ID & Passcode تنظیمات دیگری را هم برای پسورد آیفون خود تعریف کنید. مثلا، برای برداشتن رمز عبور آیفون می‌توانید از گزینه Turn Passcode Off استفاده کنید. با گزینه Allow Access When Locked می‌توانید تعیین کنید که دسترسی به کدام بخش‌های گوشی بدون بازکردن قفل آن امکان‌پذیر باشد. با Require Passcode هم می‌توانید مشخص کنید که در چه مواقعی پسورد از شما درخواست شود.

Erase Data هم گزینه حساس دیگری است که باید با آن آشنا باشید. با این گزینه شما تعیین می‌کنید که پس از چندبار ورود اشتباه رمزعبور اطلاعات ذخیره‌شده روی گوشی به صورت خودکار حذف شوند. با اطلاع از این گزینه‌ها می‌توانید امنیت ایفون خود را بیشتر تضمین کنید. شما چه راهکاری برای حفظ امنیت گوشی خود می‌شناسید؟ نظرات یا سوالات خود در مورد تنظیمات امنیتی آیفون با ما در میان بگذارید.

افزودن دیدگاه