5 روش برای تشخیص شارژشدن ایرپاد

 • تاریخ: پنجشنبه 17 فروردین 1402 - 05:13
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
5 روش برای تشخیص شارژشدن ایرپاد

برای بیشتر کاربران، به ویژه افرادی که به تازگی ایرپاد خریده‌اند، تشخیص میزان شارژ ایرپاد کار آسانی نیست. روی کیس این دستگاه‌های زیبا تنها چیزی که دیده می‌شود، یک چراغ وضعیت است. چراغ وضعیتی که رنگ آن تغییر پیدا می‌کند. شما باید تنها با توجه به رنگ و ثابت یا چشمک‌زن بودن چراغ وضعیت میزان شارژ و عملکرد ایرپادهای خود را تفسیر کنید که گیج‌کننده به نظر می‌رسد.

پس از کجا بفهمیم ایرپاد شارژ شده؟ نگران نباشید ما در ادامه 5 روش مختلف به شما معرفی خواهیم کرد که با کمک آن‌ها می‌توانید از شارژشدن کامل ایرپادهای خود مطمئن شوید.

دقت به چراغ وضعیت؛ راحت‌ترین راه برای اطلاع از میزان شارژ ایرپاد

اگر به کیس ایرپاد خود دقت کنید، حتما چراغ کوچکی را مشاهده خواهید کرد. این نشانگر که چراغ وضعیت نام دارد، ممکن است سبز، سفید یا کهربایی باشد. با کمک این رنگ‌ها شما می‌توانید در مورد وضعیت باتری و اتصال ایرپاد خود اطلاعاتی را به‌ دست آورید. اگر با مدل‌های مختلف ایرپاد آشنا باشید، حتما می‌دانید که این چراغ در AirPods Pro (نسل 1 و 2) و AirPods نسل سوم درست جلوی کیس قرار دارد. در ایرپادهای نسل 1 و 2 ؛ اما این چراغ را داخل کیس و بین هدفون‌ها دیده می‌شود.

در هنگام شارژکردن ایرپاد چراغ وضعیت می‌تواند سبز یا کهربایی؛ ثابت یا چشمک‌زن باشد. هر کدام از این حالات وضعیت متفاوتی را نشان می‌دهند. شاید کمی گیج‌کننده به نظر برسد؛ اما نگران نباشید. در ادامه موضوع را برای شما روشن می‌کنیم. به طور کلی برای تفسیر رنگ چراغ وضعیت شما باید دو حالت زیر را در نظر بگیرید:

زمانی که ایرپادها در کیس قرار دارند و درب کیس باز است؛ باید رنگ چراغ وضعیت را این‌گونه تفسیر کنید:

 • رنگ کهربایی: نشان می‌دهد که هدفون‌های درون کیس در حال شارژشدن هستند.
 • رنگ سبز: بیانگر این است که هم کیس و هم ایرپادز کاملا شارژ شده‌اند.
 • سبز چشمک‌زن: این رنگ یعنی یکی از هدفون‌ها شناسایی نشده است.
 • کهربایی چشمک‌زن: نشان از بروز مشکل در برقراری اتصال با دستگاه‌های دیگر دارد.

جالب است که این رنگ‌ها وقتی که ایرپادها درون کیس قرار ندارند، معنی دیگری پیدا می‌کنند:

 • رنگ کهربایی: نشان می‌دهد که کیس در حال شارژ است.
 • رنگ سبز: به این معنی است که فقط کیس کاملا شارژ شده است.

 دقت به چراغ وضعیت؛ راحت‌ترین راه برای اطلاع از میزان شارژ ایرپاد 

کمک‌گرفتن از آیفون؛ راهی برای اطلاع از شارژ ایرپاد

به جز چراغ وضعیت، از کجا بفهمیم ایرپاد شارژ شده است؟ اگر یک گوشی یا تبلت اپل دارید، می‌توانید با کمک آیفون یا آیپد خود هم از شارژ ایرپاد خود مطمئن شوید. چگونه؟ سه روش برای این کار وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

1- بازکردن درب کیس؛ روشی برای اطمینان از شارژ کامل ایرپاد با آیفون

با چراغ وضعیت، تنها می‌توانید به صورت کلی از شارژبودن یا نبودن ایرپاد خود اطلاع پیدا کنید، بدون این که میزان دقیق این شارژ را بدانید. پس چگونه درصد شارژ ایرپاد را بفهمیم؟ اگر هندزفری بلوتوثی خود را نزدیک آیفون یا آیپد قرار دهید و درب آن را باز کنید، به صورت اتوماتیک یک پنجره روی گوشی شما ظاهر می‌شود. در این پنجره نام ایرپادز، درصد شارژ کیس و هر کدام از ایرپادها به صورت دقیق نوشته شده است. هم‌چنین، اگر AirPods  در حال شارژشدن باشند، نماد شارژ روی نوار باتری دیده می‌شود. البته فراموش نکنید که باید هندزفری خود را از قبل به گوشی متصل کرده باشید و ایرپادها را هم داخل کیس قرار داده شده باشند تا این پنجره روی گوشی دیده شود.

آیا می‌دانید که چگونه ایرپاد را به گوشی وصل کنید؟

2- استفاده از ویجت باتری AirPods برای که بفهمیم ایرپاد شارژ شده

اگر ویجت باتری را در گوشی آیفون خود تنظیم کنید، خیلی راحت‌تر می‌توانید از شارژشدن دستگاه خود اطمینان پیدا کنید. این ویجت روی صفحه اصلی قرار می‌گیرد و شارژ آیفون و دستگاه‌هایی را که به آن متصل هستند، نشان می‌دهد. با کمک این ویجت حتی می‌توانید درحال شارژبودن دستگاه‌هایی مثل ایرپادز را هم مشاهده کنید. برای این‌که ویجت باتری را به صفحه اصلی آیفون خود در ios14 به بعد اضافه کنید، کافی است مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • انگشت خود را روی فضای خالی در صفحه اصلی گوشی بگذارید و چند ثانیه نگه دارید تا آیکون شروع به لرزیدن کنند.
 • حالا در گوشه بالا و سمت چپ صفحه علامت مثبتی ظاهر می‌شود که باید روی آن ضربه بزنید.
 • در میان گزینه‌ها، batteries را انتخاب کنید.
 • حالا انگشت خود را بکشید و ویجت دلخواه خود را انتخاب کنید.
 • سپس Add Widget و در آخر done را لمس کنید.

از کجا بفهمیم ایرپاد شارژ شده؟ با کمک ویجت باتری در آیفون

ناگفته نماند که ویجت باتری را می‌توانید در Today View هم پیدا کنید که معمولا به صورت پیش‌فرض در این بخش قرار دارد. کافی است که انگشت خود را از سمت چپ به راست صفحه بکشید. اگر ویجت Batteries را در این بخش نمی‌بینید، در پایین Today View روی Edit ضربه بزنید. سپس روی علامت مثبتی که در گوشه سمت چپ بالای صفحه ظاهر می‌شود، ضربه بزنید و این ویجت را به صفحه اضافه کنید.

آیا از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین ترفندهای ایرپاد اطلاع دارید؟

اطلاع از شارژ شدن ایرپاد با دستیار صوتی سیری

اگر با دستیار صوتی سیری گوشی آیفون دوست هستید، می‌توانید خیلی راحت وضعیت شارژ ایرپاد خود را از او بپرسید. بدون این که نیاز باشد قفل گوشی یا درب کیس هندزفری را باز کنید. اگر سیری عمل نمی‌کند، نگاهی به راه‌حل‌های برای کار نکردن سیری آیفون داشته باشید.

در مک بوک چطور بفهمیم ایرپاد شارژ شده

اگر دسترسی به آیفون نداشته باشیم، از کجا بفهمیم ایرپاد شارژ شده؟ جالب است بدانید که وضعیت شارژ هندزفری‌های بلوتوثی اپل در مک هم قابل مشاهده است؛ ولی در مقایسه با آیفون باید مراحل بیشتری را طی کنید. البته این موضوع به معنی پیچیده‌بودن مراحل نیست. بلکه کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ایرپاد خود را به لپ تاپ متصل کنید.
 • مرکز کنترل مک خود را باز کنید.
 • گزینۀ Bluetooth را انتخاب کنید.
 • یک منوی کشویی باز می‌شود که باید در آن نام AirPods خود را پیدا کنید.
 • در زیر نام ایرپاد، وضعیت باتری و درصد شارژ ایرپادها و کیس را مشاهده خواهید کرد.

در مک بوک چطور بفهمیم ایرپاد شارژ شده

در گوشی اندروید از کجا بفهمیم ایرپاد شارژ شده؟ روش اطلاع از شارژ ایرپاد در اندروید

یکی از مشکلات هندزفری‌های بلوتوثی اپل این است که با گوشی‌های اندرویدی خیلی سازگار نیستند. به‌علاوه، برخی از قابلیت‌های ایرپادزها هنگام وصل‌شدن به یک گوشی اندرویدی غیرقابل استفاده می‌شود. اطلاع از میزان وضعیت شارژ ایرپاد یکی از همین ویژگی‌هاست که برای گوشی‌های اندرویدی تعریف نشده است. پس در گوشی‌های اندروید از کجا بفهمیم ایرپاد شارژ شده است؟ خوشبختانه، برنامه‌هایی برای بررسی شارژ ایرپاد در اندروید طراحی شده‌اند که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. برنامه MaterialPods یا AirBattery و غیره از اپلیکیشن‌های کاربردی هستند که وضعیت شارژ و سطح باتری کیس و ایرپادهای شما را نمایش می‌دهد.

برای مثال، با برنامه رایگان AirBattery می‌توانید وضعیت شارژ ایرپادهای خود را مشاهده کنید. البته به شرط این‌که گوشی شما به هندزفری متصل شده باشد. در این برنامه اگر ایرپاد شما در حال شارژشدن باشد، روی نماد باتری کیس‌ و ایرپادها علامت رعدوبرقی دیده می‌شود. به‌علاوه اگر یکی از ایرپادها یا هردو داخل کیس نباشند، فقط میزان شارژ باتری کیس هندزفری مشاهده خواهد شد.

آیا می‌دانید که چگونه ایرپاد را خاموش کنید؟

با اپل واچ چگونه بفهمیم ایرپاد شارژ شده است؟

جالب است که با ساعت هوشمند اپل هم می‌توانید از شارژبودن هندزفری‌های خود اطمینان حاصل کنید. البته قبل از آن باید با روش های اتصال ایرپاد به اپل واچ، این دو دستگاه را به یکدیگر متصل کرده باشید. برای این که در اپل واچ بفهمیم ایرپاد شارژ شده است یا نه، باید مراحل ساده زیر را طی کنید:

 • مرکز کنترل یا control center اپل واچ خود را باز کنید. برای این کار باید با انگشت صفحه ساعت را به سمت بالا بکشید.
 • سپس روی آیکون باتری اپل واچ که با درصد مشخص شده است، ضربه بزنید.
 • حالا می‌توانید میزان شارژ باتری AirPods را زیر درصد باتری اپل واچ مشاهده کنید. اگر ایرپادها داخل کیس قرار داشته باشند، درصد شارژ کیس و هر کدام از هدفون‌ها هم نمایش داده می‌شود. در غیر این‌صورت، تنها میزان شارژ کیس را مشاهده خواهید کرد.

با اپل واچ چگونه بفهمیم ایرپاد شارژ شده است؟

چرا ایرپاد کامل شارژ نمی‌شه؟

اگر یک AirPods Pro یا AirPods3 دارید، شاید متوجه شده باشید که هرگز میزان شارژ ایرپاد شما بیش از 80 درصد نمی‌شود. حتی اگر ساعت‌ها ایرپاد خود را در شارژ نگه دارید یا برای ریست کردن ایرپاد اقدام کنید، باز هم شارژ آن به 100 درصد نمی‌رسد. در این دو مدل از ایرپاد قابلیتی به نام شارژ بهینه تعریف شده است. شارژ بهینه باعث کاهش فرسایش و افزایش طول عمر باتری هندزفری بلوتوثی شما می‌شود. ایرپادها، آیفون‌ها یا آیپدهایی که قابلیت شارژ بهینه دارند، از عادت شارژکردن کاربر تقلید می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که ظرفیت باتری دستگاه بیش از 80 درصد تکمیل شود. چرا که برای طول عمر باتری‌های لیتیوم یونی بهتر است که 100 درصد شارژ نشوند.

قابلیت شارژ بهینه به صورت‌ پیش‌فرض در آیفون یا آیپدهای با ios14 به بعد فعال است. بنابراین، اگر ایرپاد شما کامل شارژ نمی‌شود، می‌توانید این قابلیت را از مسیر زیر غیرفعال کنید:

 • درب کیس AirPods را باز کنید.
 • وارد Settings گوشی خود شده و سپس گزینۀ Bluetooth را انتخاب کنید.
 • نام ایرپاد خود را پیدا کرده و روی آیکون اطلاعات بیشتر که روبروی آن قرار دارد، ضربه بزنید. این آیکون شبیه علامت تعجب داخل یک دایره است.
 • حالا کافی است که گزینۀ Optimized Battery Charging را غیرفعال کنید تا شارژ بهینه باتری خاموش شود.

با خیال راحت از ایرپاد خود لذت ببرید

کاربران زیادی این سوال را دارند که از کجا بفهمیم ایرپاد شارژ شده؟ به همین دلیل در این مقاله 5 روش برای اطلاع از شارژ ایرپاد به شما معرفی کردیم. به نظر می‌رسد که دقت به چراغ وضعیت ایرپاد ساده‌ترین روش باشد. نظر شما چیست؟ شما کدام روش را ترجیح می‌دهید؟ راستی، اگر برای ایرپادهای نازنین خود به‌دنبال خاص‌ترین لوازم جانبی هستید، حتما سری به فروشگاه اینترنتی جانبی بزنید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)