چگونه هندزفری را ضدعفونی کنیم؟

 • تاریخ: جمعه 25 تیر 1400 - 20:30
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه هندزفری را ضدعفونی کنیم؟

پاندمی کرونا، سبک زندگی بشر را با تغییرات اساسی مواجه کرد. به دلیل اینکه احتمال زنده‌ماندن ویروس کرونا روی سطوح تا ساعت‌ها ممکن بوده؛ بهتر است که وسایل و دست‌های خود را مرتباً ضدعفونی کنیم تا از ابتلا به بیماری کرونا تا حد ممکن جلوگیری کنیم. با توجه به اینکه در طول روز از هندزفری خود استفاده مکرر داریم و بیرون از خانه نیز حضور پیدا می‌کنیم، هندزفری می‌تواند سلامتی ما را به خطر بندازد؛ بنابراین بهتر است که هندزفری خود را قبل از استفاده مجدد، ضدعفونی کنیم.

علاوه بر پیشگیری از ابتلا به کرونا، برای اینکه به انواع عفونت‌های مرتبط با گوش دچار نشویم ضروری است که مرتباً هندزفری خود را تمیز کنیم. اما چگونه هندزفری را ضدعفونی کنیم؟ با خواندن این مقاله به شما اطمینان می‌دهیم که بدون اینکه به هندزفری بی‌ سیم آسیبی برسد به راحتی بتوانید هندزفری خود را ضدعفونی کنید.

چرا باید هندزفری خود را ضدعفونی کنیم؟

چرا باید هندزفری خود را ضدعفونی کنیم؟

ممکن است در طول روز هندزفری سامسونگ خود را در جیب، روی میز و یا داخل کیف بگذاریم. در هر صورتی انواع آلودگی‌ها و جرم‌ها ممکن است به سرک‌های هندزفری‌ها و منافذ داخلی هندزفری بچسبند. گوش انسان نیز موم و چربی دارد که وقتی از هندزفری استفاده می‌کنیم، ممکن است به منافذ هندزفری وارد شوند.

 رفته‌رفته با در کنار هم قرار‌گفتن این آلودگی‌ها گوش در معرض انواع بیماری‌ها و عفونت‌ها قرار می‌گیرد. اما راهکار چیست؟ با ضدعفونی کردن هندزفری بی ‌سیم شیائومی بدون اینکه که آسیبی به آن وارد شود، از انواع بیماری‌ها و عفونت‌های مرتبط با گوش جلوگیری می‌کنیم.

چگونه هندزفری را با الکل ضدعفونی کنیم؟

چگونه هندزفری را با الکل ضدعفونی کنیم؟

با توجه به اینکه بیماری کرونا از طریق گوش، چشم، بینی و دهان قابل انتقال است، باید بیش از پیش مراقب سلامتی‌مان باشیم. الکل یکی از بهترین ابزار‌ها برای ضدعفونی کردن هندزفری و از بین بردن انواع ویروس و باکتری‌ها است.

الکل، بهترین ضدعفونی برای هندزفری گیمینگ است، اما چنانچه به درستی فرایند ضدعفونی را انجام ندهید ممکن است هندزفری دچار ایراد شده و کارکرد خود را از دست بدهد. برای ضدعفونی کردن هندزفری با الکل مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا سرک‌های سیلیکونی هندزفری را جدا کنید. دستمال خشکی را آغشته به الکل کنید و روی سطوح روکش سیلیکونی هندزفری خود بکشید. تمامی جوانب اعم از رو و داخل سرک‌های هندزفری را با دستمال آغشته به الکل ضدعفونی کنید.
 2. با استفاده از چوب پنبه آغشته به الکل روی منافذ هندزفری بکشید تا در صورت وجود هر نوع ویروسی از بین برود.
 3. دستمال خشک آغشته به الکل را این بار برای ضدعفون کردن سیم هندزفری به کار بگیرید. سیم هندزفری را درست در وسط دستمال بگذارید و آرام از قسمت روکش جک تا سرک‌های هندزفی را ضدعفونی کنید. مراقب باشید که سیم هندزفری را محکم نکشید؛ چراکه سیم هندزفری بسیار نازک است و با کشیدن آن به مرور ضیف می‌شود.
 4. حتی اگر از هندزفری ضد آب استفاده می‌کنید به هیچ عنوان الکل را مستقیما روی سیم و سرک‌های هندزفری اسپری نکنید. الکل به راحتی به منافذ هندزفری نفوذ می‌کند و کارایی هندزفری را از بین می‌برد.

چگونه هندزفری بی‌سیم را ضدعفونی کنیم؟

چگونه هندزفری بی‌سیم را ضدعفونی کنیم؟

بهترین روش ضدعفونی کردن هندزفری بی‌سیم و هندزفری تایپ سی استفاده از الکل یا پد الکلی است. ابتدا سرک‌های هندزفری را باید از دیوایس خود جدا کنیم. سرک‌های هندزفری را می‌توانید با مایع ظرفشویی نیز ضدعفونی و تمیز کنید. مقداری مایع ظرفشویی را داخل یک کاسه آب ولرم بریزید. سپس روکش‌های سیلیکونی هندزفری خود را مرتب شتسشو دهید.

برای ضدعفونی کردن منافذ داخلی هندزفری بی‌سیم، می‌توانیم گوش‌پاکن، چوب پنبه یا دستمال میکروفایبر را به الکل آغشته کنیم و جداره‌های داخلی و منافذ و روکش‌ها را نیز به راحتی تمیز کنیم.

10 نکته مهم قبل و بعد از ضد عفونی کردن هندزفری

ویروس کرونا سلامتی ما انسان‌ها را به خطر می‌اندازد. درست است که مبتلا‌شدن به بیماری کرونا از طریق سطوح احتمال کمتری دارد؛ اما بهتر است که در هر صورتی پروتکل‌های بهداشتی را برای محافظت از خود، خانواده و جامعه‌مان رعایت کنیم. در این راستا به 10 نکته مهم زیر توجه کنید:

 • قبل و بعد از استفاده از هندزفری، دست‌های خود را مرتب بشویید.
 • دست‌های خود را روی سرک‌های هندزفری نکشید. دست انسان به دلیل تماس با انواع اجسام می‌تواند حاوی انواع ویروس و باکتری‌ها باشد.
 • گوش خود را قبل و بعد از استفاده از هندزفری با روش درستی تمیز کنید تا از جرم گرفتن سرک‌های هندزفری با موم و چربی گوش جلوگیری کنید.
 • حتی اگر هندزفری شما ضد آب است، به هیچ عنوان بطور مستقیم الکل را روی هندزفری خود اسپری نکنید.
 • هندزفری‌های بی‌سیم ضد آب خود را مستقیما زیر آب نگیرید.
 • همیشه همراه خود پد الکلی داشته باشید و قبل و بعد از استفاده روی سرک هندزفری خود پد الکلی را بکشید تا هندزفری ایمن و از نوع آلودگی ضدعفونی شود.
 • چنانچه روکش‌های سیلیکونی هندزفری خود را با آب یا مایع ظرفشویی می‌شویید، بعد از خشک شدن کامل از آن استفاده کنید.
 • پس از اینکه هندزفری بی‌سیم خود را ضدعفونی کردید، بعد از اطمینان از خشک شدن کامل آن را درون قاب شارژ بگذارید.
 • سیم هندزفری را هنگام ضدعفونی کردن به آرامی بکشید، چراکه احتمال خرابی به دلیل کشیدن سریع سیم وجود دارد.
 • قاب شارژر هندزفری خود را قبل از ضدعفونی کردن از شارژ بکشید.

بهترین روش ضدعفونی کردن هندزفری

پاندمی کرونا جهان را در نوردید و سلامتی بشر را با تهدیدی جدی روبرو کرد. برای اینکه در برابر انواع ویروس‌ها و عفونت‌های گوش احتمالی پیشگیری‌های لازم را انجام دهیم، در این مقاله سوال چگونه هندزفری را ضدعفونی کنیم؟ را که بسیاری از کاربران از ما پرسیده بودند را بطور کامل تشریح کردیم.

امیدواریم که با استفاده از الکل، پد الکلی، آب اکسیژنه، مایع ظرفشویی، گوش پاکن، چوب‌پنبه و دستمال میکروفایبر به خوبی و مرتباً هندزفری خود را به درستی ضدعفونی کنید تا از انواع بیماری‌های عفونی مرتبط با گوش جلوگیری کنید. چنانچه شما نیز برای ضدعفونی کردن هندزفری خود از روش دیگری استفاده می‌توانید، در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با جانبی و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)