روش برگرداندن پیج اینستاگرام

 • تاریخ: یکشنبه 15 خرداد 1401 - 10:22
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
روش برگرداندن پیج اینستاگرام

چگونه می‌توان پیج اینستاگرام را برگرداند؟ این سوال بسیاری از کاربران مضطربی است که برای برگرداندن پیج اینستاگرام خود به دنبال یک راه‌حل می‌گردند. بسیاری از این کاربران از طریق پیج‌های خود درآمد داشته‌اند و از  دسترس خارج شدن پیج حتی برای یک روز هم می‌تواند ضربۀ بدی به اعتبار آن‌ها وارد کند. این کاربران اگر نتوانند پیج خود را بازیابی کنند از نظر اقتصادی هم با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

از طرفی، بسیاری از کاربران در صفحات اینستاگرام خود اطلاعات شخصی دارند و از دست دادن آن‌ها اصلا برای‌شان خوشایند نیست. در این مقاله به دلایلی که باعث از دسترس خارج شدن پیج اینستاگرام می‌شود، می‌پردازیم و سپس روش بازیابی پیج غیرفعال، هک یا حذف شده را آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

قبل از آن باید به این نکته توجه داشته باشید. در صورتی که پیج شما از دسترس خارج نشده؛ ولی به دلیل فراموشی رمز عبور نمی‌توانید به آن وارد شوید، به جای خواندن این مقاله، باید نکات گفته شده در مقالۀ «بررسی انواع روش‌های عوض کردن پسورد و بازیابی رمز اینستاگرام» را مطالعه کنید.

دلایل غیر فعال شدن پیج اینستاگرام

اینستاگرام سیاست‌ها و قوانین خاصی برای کاربران خود تدوین کرده است که اگر توسط کاربران رعایت نشود، پیج آ‌نها را از دسترس خارج می‌کند.

مهم‌ترین قوانینی که اگر رعایت نکنید، صفحه خود را از دست می‌دهید، عبارتند از:

 • نقص قانون کپی رایت
 • بارگذاری محتوای خلاف قانون اینستاگرام مانند: پست‌های تشویق به خشونت و غیره
 • خرید و فروش حساب کاربری در اینستاگرام
 • تهدید و ایجاد مزاحمت برای دیگر کاربران
 • استفاده از ربات‌های اینستاگرام
 • اتصال حساب کاربری به اپلیکیشن‌‎های متفرقه
 • گزارش دادن سایر کاربران علیه صفحه

 

متاسفانه اینستاگرام قبل از غیر فعال کردن صفحه اینستاگرام‌تان، هیچ پیغام هشداری برای شما ارسال نمی‌کند و تنها زمانی متوجه این موضوع خواهید شد که قصد وارد شدن به اینستاگرام را دارید و با یک پیغام خطا مواجه می‌شوید و هیچ راه دسترسی برای شما باقی نمانده است.

البته جای نگرانی نیست در بسیاری از مواقع برگرداندن پیج اینستاگرام امکان پذیر است. در ادامه روش‌های بازگرداندن پیج اینستاگرام غیرفعال شده را مرور خواهیم کرد.

دلایل غیر فعال شدن پیج اینستاگرام

 

روش بازیابی پیج اینستاگرام غیرفعال شده

اگر پیج اینستاگرام شما توسط این شرکت از دسترس خارج شده باشد، زمانی که قصد ورود به حساب کاربری خود را دارید با پیغام «Your account has been disabled for violating our terms» مواجه خواهید شد. در این صورت می‌توانید روی همان گزینۀ Learn more که در قسمت پایین پیغام خطا دیده می‌شود، کلیک کنید و مرحله به مرحله مطابق با آن‌چه از شما خواسته شده عمل کنید. شاید با این کار پیج شما بازیابی شود؛ اما اگر نقص قوانین از سمت شما برای اینستاگرام اثبات شده باشد، احتمالا از این مرحله به نتیجه نمی‌رسید. نگران نباشید. راه‌حل بعدی را امتحان کنید.

کمک گرفتن از سایت اینستاگرام

می‌توانید به لینکی مراجعه کنید که اینستاگرام برای ثبت گزارش کاربران و امکان دستیابی مجدد آن‌ها به پیج‌های‌شان طراحی کرده است. برای این کار مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • روی این لینک کلیک کنید.
 • در قسمت اول یا Full name نام خود را وارد کرده و در فیلد بعدی Your email آدرس ایمیل خود را بنویسید.
 • در کادر سوم نام کاربری اینستاگرام خود و در کادر چهارم Your mobile number شماره موبایل خود را وارد کنید.
 • در فیلد آخر باید یک دلیل منطقی تایپ کنید تا اینستاگرام به بازگرداندن صفحه شما متقاعد شود.
 • حالا روی گزینۀ Send کلیک کنید.

در صورتی که دلیل شما توسط اینستاگرام پذیرفته شود، بعد از چند روز پیج شما برگردانده خواهد شد. در غیر این صورت اگر قوانینی از اینستاگرام را نقض کرده باشید، ممکن است به جواب نرسید. در نظر داشته باشید که ممکن است اینستاگرام در طی مراحل ثبت شکایت برای احراز هویت از شما درخواست عکس سلفی داشته باشد.

روش برگرداندن پیج اینستاگرام

فعال کردن مجدد پیجی که توسط خود کاربر غیرفعال شده

حتما اطلاع دارید که اینستاگرام یک قابلیت ویژه برای کمک به کاربرانی دارد که قصد می‌کنند مدت زمان مشخصی از فضای مجازی فاصله بگیرند. با کمک این قابلیت، اگر کاربری تمایل داشته باشد، به راحتی می‌تواند پیج خود را به مدت محدودی غیرفعال کند. البته غیرفعال کردن پیج توسط خود کاربر تنها از طریق مرورگرها امکان پذیر است است و دسترسی به این گزینه در خود برنامه اینستاگرام وجود ندارد.

اگر به اشتباه یا از روی عمد پیج خود را غیر فعال کرده‌اید، برای فعال‌سازی مجدد آن نگران نباشید. کافی است که برای وارد شدن به حساب کاربری خود اقدام کنید. پس از تایید چند قانون و تذکر و اوکی کردن پیغام‌ها به پیج خود وارد خواهید شد.

روش بازگرداندن پیج اینستاگرام هک شده

چه یک صفحه شخصی داشته باشید، چه یک پیجی کار یا فروشگاهی، در هر صورت خطر هک شدن پیج شما وجود دارد. هکرها صفحات اینستاگرام شما را در دست می‌گیرند تا از اطلاعات شخصی شما سواستفاده کنند یا اینکه اعتبار صفحه کاری شما را لکه‌دار کنند. اگر احساس کردید که حساب کاربری شما هک شده باشد در اولین فرصت برای بازگردانی پیج هک شده خود اقدام کنید، وگرنه با مشکلات فراوانی روبرو خواهید شد. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ایمیل خود را چک کنید. یکی از روش‌های هک کردن صفحه اینستاگرامی، تغییر ایمیل متصل به حساب کاربری است. بنابراین در اولین فرصت باید سری به صندوق ورودی ایمیل خود بزنید. در صورتی که از اینستاگرام ایمیلی دریافت کرده بودید، حتما آن را باز کرده و مطالعه کنید. اگر به شما اطلاع داده شده بود که آدرس ایمیل‌تان تغییر کرده، خیلی سریع به سراغ مرحله بعد بروید.
 • روی برنامه اینستاگرام کلیک کنید، در صفحه لاگین به حساب کاربری و درست زیر گزینۀ Log in در گوشی‌های اندروید روی گزینه Get help sign in و در گوشی‌های آیفون روی گزینه Forgot password  ضربه بزنید.
 • حال روی گزینۀ Use Username or Email کلیک کنید و سپس در فیلدهای مشخص شده آدرس ایمیل یا نام کاربری پیج خود را وارد کنید.

روش بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده

 • حالا باید روی گزینۀ Need more help? ضربه بزنید.
 • در صفحه جدیدی که روبروی شما باز می‌شود، تمام اطلاعات موردنیاز را با دقت وارد کنید. برای مثال اگر حساب کاربری شما تنها یک حساب شخصی بوده است، باید گزینۀ Personal account with photos of me  را انتخاب کنید.
 • در هنگام پر کردن آخرین فیلد در این صفحه دقت و حساسیت بالایی به خرج دهید، چرا که باید در این قسمت مشکل پیش آمده را بسیار دقیق برای اینستاگرام توضیح دهید.
 • در آخر روی گزینۀ Submit Request ضربه بزنید.

حالا باید منتظر باشید تا از سمت اینستاگرام برای شما ایمیلی پاسخی ارسال شود. به محض دریافت این ایمیل آن را باز کنید و روی لینکی که داخل آن درج شده است، کلیک کنید.

از طریق این لینک می‌توانید مجددا به حساب کاربری خود وارد شوید و باید حتما رمز عبور جدیدی را برای آن تعریف کنید.

توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از تکرار این اتفاق، برنامه‌های شخص ثالثی را که به اکانت شما دسترسی دارند، حذف کنید. همچنین حتما رمز دو مرحله‌ای را برای حساب خود تعریف کنید. برای این کار می‌توانید از مقالۀ «آموزش فعال کردن رمز دو مرحله ای اینستاگرام» کمک بگیرید.

آیا می‌توانم پیج اینستاگرام حذف شده را بازیابی کنم؟

اگر پیج خود را به صورت عمدی یا به اشتباه حذف کرده باشید، مطابق با قوانین اینستاگرام امکان بازیابی آن وجود ندارد.

البته برخی از افراد از روش گفته شده در بالا استفاده می‌کنند و برای اینستاگرام گزارشی مبنی بر هک شدن صفحه خود ارسال می‌کنند تا برای آن‌ها یک لینک جدید برای دسترسی به پیج حذف شده ارسال شود. احتمال موفقیت آمیز بودن این راهکار بسیار کم است. به ویژه اگر عکس پروفایل مشخصی برای حساب کاربری حذف شده خود از قبل تنظیم نبوده است.

بازگردانی پیج اینستاگرام حذف شده

بازگردانی پیج زیر 13 سال

یکی دیگر از قانون‌های اینستاگرام محدودیت استفاده از این شبکه مجازی برای افراد زیر 13 است. این قانون که به تازگی سخت‌گیری‌های زیادی هم روی آن شده، موجب شد که حساب کاربری بسیاری از افراد از دسترس خارج شوند. به ویژه در ایران که افراد اطلاع دقیقی از تاریخ میلادی تولد خود ندارند و در هنگام ساخت حساب کاربری بدون در نظر گرفتن این قانون، یک عدد تصادفی را برای مشخص کردن سن خود انتخاب می‌کنند.

اگر شما هم به اشتباه سن خود را زیر 13 مشخص کرده باشید، وقتی برای وارد شدن به حساب کاربری خود اقدام می‌کنید با این خطا روبرو خواهید شد: « You may not be old enough to use Instagram». به این معنی که سن شما برای استفاد از این شبکه اجتماعی کافی نیست.

برای اینکه سن خود را به اینستاگرام ثابت کرده و پیج خود را دوباره بازیابی کنید، مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • فیلترهای شکن خود را روشن کنید.
 • روی این لینک کلیک کنید.
 • روی گزینه Yes ضربه بزنید.
 • حال در فیلد Full Name، نام کامل خود را تایپ کنید.
 • سپس روبروی بخش Instagram Username، نام کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید.
 • در فیلد روبروی Date of Birth تاریخ دقیق تولد خود را به میلادی بنویسید. دقت کنید که باید این اعدد کمتر از 2009 باشد تا شما بالای 13 سال حساب شوید.
 • حال در قسمت Your ID باید عکسی از صفحه اول شناسنامه آپلود کنید. توصیه می‌کنیم اگر پاسپورت دارید، حتما از آن استفاده کنید چرا که برای اینستاگرام پاسپورت بسیار معتبرتر از شناسنامه یا کارت ملی است. دقت داشته باشید که هرچه عکس شناسنامه یا کارت ملی شما واضح‌تر باشد، احتمال تایید شدن آن از طرف اینستاگرام بیشتر است.
 • در بخش Any Additional info می‌توانید توضیحات اضافه ای برای اینستاگرام بدهید تا زودتر قانع شود.
 • در آخر باید روی گزینۀ Send کلیک کنید.

حالا باید چند روزی منتظر تایید هویت‌تان از طرف اینستاگرام بمانید. دقت داشته باشید که اطلاعاتی که از سمت شما بارگذاری می‌شود در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت و فقط خود اینستاگرام به آن دسترسی خواهد داشت.

بازگردانی پیج اینستاگرام زیر 13 سال

روش‌های دور زدن قانون کپی رایت اینستاگرام و بارگذاری پست‌ها

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم اینستاگرام به قوانین کپی رایت بسیار حساس است و اگر شما  بخشی از موسیقی ویدیو یا به طور کلی محتواهای دیگران را در پست‌های خود به اشتراک بگذارید، در اولین فرصت توسط الگوریتم‌های اینستاگرام شناسایی شده و پست شما حذف خواهد شد.

برای مثال، شما نمی‌توانید تصویری را از پیج فرد دیگری کپی کرده و در پیج خود منتشر کنید یا اینکه نباید موزیکی را به صورت مستقیم در پیج خود قرار دهید. حتی استفاده از موسیقی‌ها در پس زمینه یک کلیپ ادیت شده هم، می‌تواند شما را با هشدار اینستاگرام روبرو کند. دقت کنید که اینستاگرام حتی به این موضوع هم اهمیت نمی‌دهد که شما این اثر را خریداری کرده‌اید یا خیر. در هر صورت آن را مخالف قوانین کپی رایت می‌داند و از آپلود شدن پست جلوگیری می‌کند.

 قطعا برای همه‌ی ما پیش می‌آید که برای جذاب‌تر کردن کلیپ‌های خود نیاز به استفاده از یک موسیقی در پس زمینه داشته باشیم یا اینکه بخواهیم عکس زیبایی را در صفحه خود به اشتراک بگذاریم. شاید اصلاً شک داشته باشیم که با استفاده از این موزیک ویدیو قانون کپی رایت از نظر اینستاگرام نقص می‌شود یا نه؟ در این مواقع شما می‌توانید با یکی از راه‌حل‌های زیر قانون کپی رایت پست اینستاگرام را دور بزنید و محتوای مورد نظر خود را بارگذاری کنید.

1- درصورتی که از موسیقی یا بخشی از ویدیو یا عکسی در پست خود استفاده می‌کنید که به نام شخص دیگری ثبت شده است و صاحب اصلی عصر را می شناسید، حتماً در قسمت توضیحات پست یا همان کپشن ذکر کنید که کلیه حقوق این پست مربوط به صاحب اثر است و شما تنها آن را منتشر کرده‌اید. نام صاحب اثر و آدرس پیج او را هم اضافه کنید.

2- پست خود را منتشر کنید و اگر اینستاگرام آن را به دلیل نقض قوانین کپی رایت حذف کرد، از خود دفاع کنید. برای این کار در قسمت نوتیفیکیشن اینستاگرام پست حذف شده را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا گزینه‌ای  Submit Disputeرا مشاهده کنید. حالا با ذکر یک دلیل منطقی اینستاگرام را قانع کنید که برای انتشار این پست قوانین کپی رایت را در نظر گرفته‌اید.

3- می‌توانید با تغییر اطلاعات موسیقی‌ها مثل: نام اثر، نام آلبوم، خواننده و غیره الگوریتم‌های اینستاگرام را گمراه کنید.

4- برای اینکه آهنگی را با خیال آسوده در اینستاگرام بارگذاری کنید، می‌توانید با برنامه‌هایی مثل اینشات کمی آن را تغییر دهید یا اینکه با دیگر نرم افزارهای پیشرفته‌تر موسیقی مورد نظر را ویرایش یا میکس کنید تا به عنوان یک اثر جدید شناخته شود. در نظر داشته باشید که  افزودن یا تغییر دادن حتی یک ثانیه از موسیقی، برای شناسایی نشدن آن توسط الگوریتم اینستاگرام کافی است.

5- می‌توانید از همان ابتدا آهنگ‌های ویرایش شده را که به نام هیچ شخصی ثبت نشده‌اند، در اینترنت پیدا کنید و آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید. سایت‌های مثل net و hooksounds.com آهنگ‌های بدون قانون کپی رایت دارند که البته دانلود مستقیم از آن‌ها پولی است؛ اما می‌توانید از عنوان آهنگ‌ها استفاده کرده و آن‌ها را در سایت‌های دیگر پیدا کنید.

روش‌های دور زدن قانون کپی رایت اینستاگرام

آیا می‌شود پیج اینستاگرام را برگرداند؟

در صورتی که پیج اینستاگرام شما به دلیل نقض قوانین، هک شدن یا تشخیص زیر 13 سال بودن صاحب پیج از دسترس خارج شده باشد، می‌توانید پیغامی به شرکت این شبکه اجتماعی ارسال کنید و از آن‌ها کمک بگیرید. مراحل انجام این کار در مقاله کاملا بیان شده است. در صورتی که پیغام شما قانع‌کننده باشد، پس از چند روز اینستاگرام برای شما لینک جدیدی ارسال می‌کند که از طریق آن می‌توانید وارد پیج خود شوید.

اگر پیج خود را حذف کرده باشید، متاسفانه امکان بازیابی آن بسیار کم است؛ اما راه‌حلی برای آن در مقاله بیان کرده‌ایم. در آخر اگر قصد تولید محتوا به صورت حرفه‌ای در پیج اینستاگرام خود دارید، توصیه می‌کنیم مقالۀ «تجهیزات لازم برای تولیدمحتوا در اینستاگرام» را بخوانید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)