ساخت هولدر موبایل در منزل

  • تاریخ: سه شنبه 11 مرداد 1401 - 08:26
  • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ساخت هولدر موبایل در منزل

برای همه‌ی ما پیش آمده است که در هنگام دوچرخه سواری یا رانندگی نیاز به استفاده از موبایل داشته‌ایم. چه برای پیدا کردن مسیر از روی نقشه‌های آنلاین و چه برای پاسخ‌گویی به تماس‌ها و غیره، گاهی نیاز می‌شود که در حین دوچرخه سواری از گوشی خود استفاده کنیم. در این مواقع احتمال تصادف یا افتادن گوشی و آسیب دیدن آن بسیار زیاد است.

در بازار هولدرهای موبایل زیادی برای دوچرخه طراحی شده‌اند که می‌توانید یکی از آن‌ها را خریداری کنید؛ اما اگر به هر دلیلی فعلا قصد این کار را ندارید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله سه روش ساخت هولدر موبایل برای دوچرخه به شما آموزش داده‌ایم.

ساخت هولدر موبایل برای دوچرخه

آسان‌ترین روش ساخت هولدر موبایل برای دوچرخه 

می‌توانید با کم‌ترین هزینه و به راحتی در منزل برای خود یک هولدر موبایل بسازید و با سوارکردن آن روی فرمان دوچرخه دیگر نگران افتادن گوشی موبایل خود نباشید. برای هر کدام از این روش‌ها نیاز به لوازم اولیه متفاوتی دارید. درنظر داشته باشید که این هولدرها شاید ظاهر شیکی نداشته باشند؛ اما قطعا استفاده از آن‌ها بهتر از این است که گوشی را در هنگام دوچرخه سواری در دست بگیرید و به دلیل نداشتن هولدر موبایل، گوشی یا حتی جان خود را به خطر بیندازید.

1- ساخت نگهدارنده گوشی برای دوچرخه

در این روش شما تنها به یک قاب دست دوم گوشی، نوار چسب دو طرفه و یک کش لاستیکی بسیار محکم نیاز دارید. در نظر داشته باشید که می‌توانید به جای چسب دو طرفه از یک تکه تیوپ لاستیکی هم استفاده کنید. بعد از آماده کردن این لوازم باید دست به کار شوید و ابتدا دو برش در مرکز قاب گوشی شبیه به شکل شماره یک ایجاد کنید.

سپس به سراغ پشت قاب گوشی بروید و بالا و پایین آن را به صورت سرتاسری با چسب دو طرفه پوشش دهید. در نظر داشته باشید که می‌توانید به جای چسب دو طرفه از دو تکه تیوپ لاستیکی هم استفاده کنید. یک طرف این تیوپ‌ها را در قسمت بالا و پایین گارد بچسبانید و سمت دیگر آن را نیز برای چسبیدن به فرمان دوچرخه با چسبی قوی آغشته کنید؛ اما قبل از این کار باید یک مرحله دیگر را پشت سر بگذارید.

ایجاد شیار وقرار دادن چسب‌ های دوطرفه

 

کش سختی را که بافت فشرده و مستحکمی دارد، از داخل برش‌هایی که در مرکز قاب گوشی ایجاد کردید، عبور دهید. سپس گارد گوشی که به چسب آغشته شده روی دسته فرمان بچسبانید و همزمان کش را دور دسته فرمان بپیچانید تا در جای خود محکم قرار گیرد. 

 حتما در نظر داشته باشید که باید از چسب‌ها و کش‌های محکم استفاده کنید تا در دست‌اندازها و سرعت بالا گوشی شما به زمین سقوط نکند.

ساخت هولدر گوشی برای دوچرخه

2- ساخت هولدر موبایل با بطری یک بار مصرف

در این روش می‌توانید تنها با استفاده از یک بطری یک بار مصرف و یک قاب موبایل دست دوم برای گوشی خود یک هولدر مناسب و محکم بسازید. در اولین گام یک بطری یکبار مصرف نوشابه، آبمیوه، آب معدنی و... تهیه کنید. قطر دهانه این بطری باید متناسب با قطر دسته فرمان دوچرخه شما انتخاب شود. سپس قسمت دهانه بطری را که درب روی آن پیچ می‌شود، از بدنه آن جدا کنید. حالا بخشی از آن را برش دهید تا به شکل یک حلقه دربیاید.

در نهایت باید این حلقه را با چسب قوی و ترجیحا چسب یک، دو، سه به قاب یا گارد دست دوم گوشی خود بچسبانید. دقت داشته باشید که قاب گوشی و حلقه کاملا محکم به یکدیگر چسبیده باشند و هر کدام از آن‌ها استحکام و مقاومت لازم را برای نگهداری موبایل در چاله‌ها، دست‌اندازها و ناهمواری‌های خیابان و جاده‌ها داشته باشد.

حالا هولدر موبایل خود را روی دسته فرمان قرار دهید و برای فیکس شدن آن هم از چسب استفاده کنید تا خیال‌تان از بابت ایمن بودن گوشی آسوده باشد. به همین راحتی هولدر شما آماده شد.

آموزش ساخت هولدر موبایل با بطری یکبار مصرف

3- ساخت نگهدارنده موبایل مناسب دوچرخه

آخرین روشی که به منظور ساخت هولدر موبایل برای دوچرخه می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، بسیار آسان است. برای استفاده از این روش به یک لاستیک کشسان و در عین حال مقاوم و با دوام نیاز دارید. کافی است که روی آن یک الگو بکشید و سپس مطابق با شکل‌هایی که در ادامه می‌بینید، آن را پیاده‌سازی کنید.

در مرحله کشیدن الگو به یاد داشته باشید که شیاری که در سمت راست لاستیک ایجاد می‌کنید، باید به اندازه‌ای باشد که قسمت سمت چپ از داخل آن عبور کند. در عین حال این شیار نباید آن‌قدر بزرگ باشد که در حین حرکت و عبور از دست اندازها باعث باز شدن تسمه و افتادن گوشی شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که قبل از برش، الگو را روی کاغذ امتحان کنید و از مناسب بودن اندازه‌های آن مطمئن شوید.

 کشیدن الگوی هولدر موبایل

 

پس از امتحان کردن الگو آن را روی لاستیک پیاده کنید و در آخر برش دهید. حالا کافی است که مطابق با شکل زیر عمل کنید.

  • لاستیک برش خورده را روی دسته فرمان قرار دهید و سمت چپ آن را از زیر دسته فرمان و از داخل شیار سمت راست عبور دهید.

پیاده سازی طرح ساخت هولدر موبایل

  • حالا کلا لاستیک را روی دسته فرمان بچرخانید تا برعکس قرار گیرد.
  • در آخر کافی است که مطابق مرحله شماره 4، گوشی موبایل خود را در وسط لاستیک قرار داده و چهار قسمت برش خورده آن را روی چهار گوشه موبایل قرار دهید. به این ترتیب گوشی خود را فیکس و ثابت کنید.

در این روش هم، تاکید می‌کنیم که از محکم بودن گوشی خود روی هولدر حتما با تکان دادن شدید دوچرخه اطمینان حاصل کنید. چرا که در مسیرهای دوچرخه سواری حتما از ناهمواری‌های زیادی عبور خواهید کرد که در صورت ایمن نبودن هر کدام از این هولدرها، احتمال سقوط گوشی شما و آسیب دیدن آن وجود خواهد داشت.

ارزان‌ترین روش ساخت هولدر موبایل در خانه

ساخت یک هولدر موبایل برای دوچرخه در خانه

در این مقاله 3 روش آسان و کم هزینه برای ساخت هولدر موبایل به شما معرفی کردیم که به راحتی می‌توانید آن‌ها را در خانه اجرا کرده و در هنگام دوچرخه سواری از آن‌ها استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که بهتر است از این هولدرهای دست ساز فقط در مواقع ضروری و به صورت موقت استفاده کنید. توصیه می‌کنیم که در اولین فرصت برای حفظ امنیت گوشی خود یک نگهدارنده گوشی مناسب تهیه کنید. در فروشگاه جانبی می‌توانید انواع هولدر موبایل دوچرخه کاربردی را با قیمت‌های بسیار مناسب مشاهده کرده و در صورت تمایل برای خرید آن‌ها اقدام کنید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)