آموزش استفاده از هوش مصنوعی بینگ

 • تاریخ: دوشنبه 26 تیر 1402 - 17:59
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
آموزش استفاده از هوش مصنوعی بینگ

این روزها همه جا صحبت از چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است. اگرچه در این مواقع بیشتر کاربران نام ChatGPT را به یاد می‌آورند که آغازکننده ماجرا بود؛ اما چت‌جی‌پی‌تی تنها بازیگر این عرصه نیست. بسیاری از شرکت‌های معتبر دنیای فناوری برای عقب‌نماندن از قافله، چت‌بات‌های دیگری را هم معرفی کرده‌اند که مایکروسافت یکی از آن‌هاست. این شرکت چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی بینگ را به موتورجستجوی خود اضافه کرده است. این هوش مصنوعی به عقیده برخی حتی توانسته که ازchatGPT  هم قدرتمندتر ظاهر شود.

اگر برای شما هم جالب شد که بیشتر در مورد این هوش مصنوعی بدانید، با ما در ادامه همراه شوید. ما در این مطلب نوشته‌ایم که هوش مصنوعی بینگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

هوش مصنوعی Bing چیست؟

چت‌بات بینگ مایکروسافت یک نرم‌افزار هوش مصنوعی است که مکالمه به زبان طبیعی انسان را شبیه‌سازی می‌کند. این چت‌بات توسعه مایکروسافت توسعه پیدا کرده است و از مدل‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) و یادگیری ماشین (ML) استفاده می‌کند. این دو کلیدی‌ترین ویژگی‌های هوش مصنوعی بینگ هستند که در ادامه مزایا و کاربرد آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

منظور از مدل یادگیری ماشین در هوش مصنوعی bing چیست؟

 چت‌بات Bing AI فناوری مشابه چت‌جی‌پی‌تی را برای پاسخ‌دهی به کاربران مورد استفاده قرار می‌دهد. این فناوری براساس مدل یادگیری ماشینی(ML) کار می‌کند. به زبان ساده، مجموعه بزرگی از داده‌های اولیه در اختیار هوش مصنوعی بینگ قرار داده شده است. Bing AI برای پاسخگویی به کاربران خود، این ‌داده‌ها را با هم ترکیب می‌کند و بهترین جواب را نمایش می‌دهد. از طرف دیگر این چت‌بات به موتور جستجوی بینگ هم متصل است. بنابراین، در هنگام پاسخ‌دادن برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر حتی در اینترنت هم جستجو می‌کند. جالب اینجاست که این مکالمات براساس تاریخچه جستجو و سایر اطلاعاتی که چت‌بات از کاربر دارد، شخصی‌سازی می‌شوند.

هوش مصنوعیBing  چیست؟  

پردازش زبان طبیعی (NLP) در چت‌بات بینگ چیست؟

به لطف این قابلیت جستجو از حالت ترافیک یک طرفه به مکالمه‌ای کاملا دوطرفه بین انسان و هوش مصنوعی تبدیل شده است. زمانی که شما به عنوان یک کاربر سوالی را از این چت‌بات می‌پرسید، به جای این‌که ده‌ها لینک از سایت‌های مختلف به شما پیشنهاد شود، یک پاسخ ساده و خلاصه دریافت می‌کنید. درست مثل این که از دوست خود سوالی را پرسیده باشید. در واقع با همان روشی که با دیگران صحبت می‌کنید، باید از این چت‌بات سوال خود را بپرسید. بنابراین، نه تنها برای رسیدن به پاسخ سوالات خود، بلکه برای مشورت، گرفتن پیشنهادات، نوشتن شعر و داستان، ایده‌یابی برای نوشتن ایمیل، مقاله، تصویرسازی و غیره هم می‌توانید روی این چت‌بات حساب کنید.

چگونه از هوش مصنوعی بینگ استفاده کنیم؟ آموزش استفاده از هوش مصنوعی بینگ

هوش‌مصنوعی بینگ بر روی سرورهای مایکروسافت اجرا می‌شود. خوشبختانه، استفاده از این ربات‌چت در حال حاضر رایگان است و فقط نیاز به حساب کاربری مایکروسافت دارد. برای استفاده از این چت‌بات می‌توانید به سراغ موتور جستجوی Bing بروید. در این صورت، پاسخ‌های هوش مصنوعی بینگ در کنار دیگر نتایج جستجوی که مثل قبل نمایش داده می‌شوند، دیده می‌شود.

هم‌چنین، می‌توانید از طریق سایر گزینه‌ها در مرورگر وب Edgeهم به این هوش مصنوعی دسترسی پیدا کنید. می‌توانید روی لینک این چت‌بات در صفحه اصلی این مرورگر کلیک کنید. سپس یک صفحه مکالمه با هوش مصنوعی بینگ در اختیار شما قرار می‌گیرد که از طریق آن می‌توانید به پاسخ سوالات خود برسید. درست مثل وقتی از ChatGPT استفاده می‌کنید. در ادامه بیشتر این روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

چگونه از هوش مصنوعی بینگ استفاده کنیم؟ آموزش استفاده از هوش مصنوعی بینگ

چگونه به چت‌بات بینگ دسترسی پیدا کنیم؟ نحوه استفاده از هوش مصنوعی بینگ

هوش مصنوعی بینگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ تا این‌جا با چت‌بات bing آشنا شدیم؛ اما هنوز مراحل استفاده از آن را بررسی نکردیم. دوباره یادآوری می‌کنیم که استفاده از این هوش مصنوعی رایگان است. با این وجود، بدون ورود به حساب کاربری مایکروسافت نمی‌توانید از این چت بات استفاده کنید. خوشبختانه، با اکانت جیمیل هم می‌توانید به این حساب کاربری وارد شوید.

نکته بعدی که باید بدانید در مورد نوع مرورگر شماست. برای استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت باید از مرورگر همین شرکت یعنی microsoft Edge هم استفاده کنید. در واقع اگر با مرورگر کروم، فایرفاکس و غیره وارد سایت بینگ شوید و روی گزینه‌ هوش مصنوعی کلیک کنید، از شما درخواست می‌شود که به سراغ microsoft Edge بروید. بنابراین، باید مراحل نسبتا پیچیده‌ای را طی کنید تا هوش مصنوعی بینگ را در مرورگرهای غیر از Edge مورداستفاده قرار دهید.

بنابراین برای شروع همان مرورگر مایکروسافت را باز کنید و مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • سایت Bing.com را باز کنید.
 • وارد حساب کاربری مایکروسافت شوید. برای این کار باید روی آیکون آدمک مانندی که در سمت بالا دیده می‌شود، کلیک کنید.
 • سپس جیمیل یا شماره موبایل خود را وارد کنید. ( متاسفانه از شماره‌های ایران پشتیبانی نمی‌شود.)
 • در این مرحله کدی برای جیمیل یا گوشی شما ارسال می‌شود که برای ادامه مراحل باید آن را وارد کنید.
 •  بعد از این که وارد حساب کاربری شدید، به صفحه اصلی Bing برگردید.
 • حالا یک سوال یا عبارت را در نوار جستجو تایپ کنید و در آخر اینتر را بزنید.
 • زمانی که لیست نتایج مثل گذشته به شما نمایش داده می‌شود، در سمت راست یک باکس با نماد چت‌بات بینگ مشاهده می‌کنید. در این قسمت می‌توانید پاسخ این هوش مصنوعی را بخوانید.
 • برای تعامل و گفتگوی بیشتر با هوش مصنوعی بینگ در مورد موضوع می‌توانید روی گزینه see more یا Let's chat در این کادر کلیک کنید.

نحوه استفاده از هوش مصنوعی بینگ

اگر باکس و نتیجه‌ای از هوش مصنوعی در این صفحه نمی‌بینید، کافی است که در بالای صفحه روی گزینۀ Chat کلیک کنید. در این صورت پاسخ هوش مصنوعی بینگ به شما نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید سایر سوالات خود را درباره این موضوع در نوار جستجوی Ask me anything بپرسید و منتظر جواب هوش مصنوعی bing باشید. هم‌چنین می‌توانید سبک مکالمه و غیره را تنظیم کنید که در ادامه به توضیح این گزینه‌ها هم پرداخته‌ایم.

یادآوری میکنیم که چت‌بات برای پاسخ‌دادن به شما، سوالات قبلی و پاسخ‌هایی خود را هم در نظر می‌گیرد. این سوالات تا زمانی که درخواست یک گفتگوی جدید نداشته باشید، در ذهن چت‌بات باقی می‌مانند. بنابراین، زمانی که قصد گفتگو در مورد موضوع جدیدی با این چت‌بات را دارید، کافی است که روی new topic کلیک کنید تا موضوعات قبلی حذف شوند.

چگونه به چت‌بات بینگ دسترسی پیدا کنیم؟

روش دوم دسترسی به هوش مصنوعی بینگ

برای تعامل با هوش مصنوعی بینگ دکمه میانبری هم در صفحه اصلی مرورگر Edge وجود دارد. اگر روی نماد b مانند که در گوشه سمت راست و بالای مرورگر دیده می‌شود، کلیک کنید، چت باکس در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نحوه تنظیم سبک مکالمه و روش استفاده از هوش مصنوعی بینگ

آیا می‌دانید که مهم‌ترین ویژگی هوش مصنوعی بینگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ شما می‌توانید سبک گفتگو با این چت‌بات را خودتان تعیین کنید. برای دسترسی به این قابلیت باید مسیر زیر را پشت سر بگذارید:

 • با مرورگر وارد سایت bing.com شوید.
 • سپس روی گزینه chat در بالای صفحه کلیک کنید.
 • حالا اگر به پایین صفحه بروید، می‌توانید سبک مکالمه یا conversation style را با کلیک روی یکی از گزینه‌های زیر انتخاب کنید:
  More Creative: با انتخاب این گزینه، چت‌بات پاسخ‌های خلاقانه و کاملی به سوالات شما خواهد داد. البته به همان میزان احتمال خطاکردن هوش مصنوعی بینگ یا ارائه پاسخ‌های عجیب‌وغریب از طرف آن هم بیشتر می‌شود. با این وجود، اگر به‌دنبال ایده‌های جالب هستید، سبک More Creative هم می‌تواند برای شما جذاب باشد.
  More Precise: زمانی که این گزینه را انتخاب می‌کنید، جواب‌های هوش مصنوعی مایکروسافت کوتاه‌تر؛ اما دقیق‌تر می‌شود. به عبارت دیگر احتمال اشتباه‌‌ یا ساختگی‌بودن اطلاعات بسیار کمتر‌ خواهد شد. پس در مواقعی که به اطلاعاتی کاملا صحیح نیاز دارید، به سراغ این سبک بروید.
  More Balanced: با انتخاب این گزینه همان‌طور که از نامش پیداست، جواب‌های متعادلی دریافت می‌کنید. پاسخ‌هایی که باکمی خلاقیت و دقت لازم آماده می‌شوند.
 • با این که سبک More Balanced در بیشتر موارد بهترین گزینه است؛ اما پیشنهاد می‌کنیم که هر سه conversation style را امتحان کنید. بعد از انتخاب سبک باید سوال یا عبارت موردنظر خود را در چت باکس وارد کنید و منتظر پاسخ بینگ باشید.

نحوه تنظیم سبک مکالمه و روش استفاده از هوش مصنوعی بینگ

در نظر داشته باشید که اگر پس از پرسیدن سوال خود، سبک مکالمه را تغییر دهید، چت‌بات بازنشانی می‌شود. به این معنی که اطلاعات قبلی از حافظه آن پاک شده و شما باید دوباره سوال خود را از او بپرسید.

بینگ پس از این که کلمه به کلمه پاسخ شما را تایپ و کامل کرد، لیستی از منابع مورداستفاده خود را هم به شما نمایش می‌دهد. به علاوه، در پایان هر پاسخ با توجه به موضوع مطرح‌شده، چند سوال را هم به شما پیشنهاد می‌کند تا مکالمه را ادامه دهید.

شما می‌توانید واکنش خود را نسبت به پاسخ‌های دریافتی نشان دهید. کافی است که نشانگر موس خود را روی پاسخ قرار دهید تا گزینه‌های لایک، دیسلایک(نپسندیدن)، اشتراک‌گذاری و کپی ظاهر شوند. سپس یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

آموزش استفاده از هوش مصنوعی بینگ با اپلیکیشن؛ در اندروید و آیفون

برای استفاده از این چت‌بات نیازی نیست که الزاما به سایت بینگ مراجعه کنید. شما می‌توانید اپلیکیشن بینگ را روی گوشی اندرویدی یا آیفون خود نصب کنید و به راحتی به هوش مصنوعی آن دسترسی داشته باشید. کافی است بعد از نصب این برنامه، مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • اپلیکیشن را روی گوشی خود باز کنید.
 • گزینه‌ Get Startedرا لمس کنید.
 • گزینه‌ Sign In and Join را انتخاب کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.
 • زمانی که محیط اپلیکیشن برای شما باز می‌شود، باید روی علامت b مانند ضربه بزنید که در وسط نوارپایینی قرار دارد.

آموزش استفاده از هوش مصنوعی بینگ با اپلیکیشن؛

در این مرحله هوش مصنوعی بینگ اجازه دسترسی به موقعیت مکانی شما را درخواست می‌کند. bing AI از این اطلاعات برای پاسخ‌دادن به سوالات منطقه جغرافیایی استفاده خواهد کرد. مشخص است که شما می‌توانید این اجازه را صادر نکنید.

 • سپس باید سبک مکالمه را بسته به نیاز خود انتخاب کنید. (در پاراگراف قبلی کاملا این گزینه‌ها را توضیح داده‌ایم.)
 • حالا چت باکس در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با انتخاب آیکون کیبورد در پایین صفحه، سوال خود را تایپ کنید.
 • اگر در موقعیتی هستید که تایپ‌کردن برای شما سخت است، می‌توانید روی آیکون میکروفون ضربه بزنید. سپس سوال خود را به صورت صوتی مطرح کرده و جواب آن را هم به صورت صوتی دریافت کنید.
 • در نهایت، درست مثل حالت دسکتاپ زمانی که پاسخ به شما نمایش داده می‌شود، می‌توانید لیست منابع آن را هم مشاهده کنید.
 • به علاوه، در کنار این منابع می‌توانید ببینید که چندمین سوال خود را مطرح کرده‌اید. فراموش نکنید که شما در هر مکالمه فقط می‌توانید 20 سوال از هوش مصنوعی بینگ بپرسید.
 • برای لایک، دیس‌لایک، اشتراک‌گذاری و غیره پاسخ دریافت شده می‌توانید نشانگر موس خود را روی آن قرار دهید.
 • برای آغاز گفتگویی جدید هم می‌توانید روی دکمه سمت چپ که در کنار چت باکس دیده‌ می‌شود، ضربه بزنید. این دکمه آیکونی شبیه به یک جاروی جادویی دارد.

هوش مصنوعی بینگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

به هوش مصنوعی بینگ اعتماد نکنید

در این مطلب خواندید که هوش مصنوعی بینگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم. هم‌چنین نحوه استفاده از اپ این چت‌بات را هم مرور کردید. فراموش نکنید که با تمام جذابیتی که چت‌بات‌ها دارند، هنوز نباید به آن‌ها اعتماد کرد. هوش مصنوعی bing هم از این قاعده مستثنی نیست و همیشه مطابق با انتظار شما رفتار نمی‌کند. ممکن است به سوالات یکسان پاسخ‌های بسیار متفاوتی بدهد. به‌علاوه، ممکن است اشتباه کند یا حتی گاهی از جواب‌دادن طفره برود!

البته احتمالا در آینده‌ای نه‌چندان دور این چت‌بات هوشمندتر و قابل اعتمادتر می‌شود. تا جایی که بعضی معتقدند شغل و زندگی بسیاری از انسان‌ها را تهدید می‌کند. نظر شما چیست؟ این چت‌بات‌ها چه آینده‌ای را برای انسان‌ها رقم می‌زنند؟ منتظر خواندن نظرات شما هستیم.

افزودن دیدگاه