12 راهکار برای حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن در اسمارت واچ

 • تاریخ: پنجشنبه 22 تیر 1402 - 13:37
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
12 راهکار برای حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن در اسمارت واچ

یکی از بهترین قابلیت‌های ساعت‌های هوشمند نمایش اعلان‌ها است. با کمک این قابلیت، دیگر نیازی نیست که گوشی خود را از کیف یا جیب خود بیرون بیاورید تا ببینید چه کسی با شما تماس گرفته یا پیام ارسال کرده است. می‌توانید با یک نگاه به صفحه ساعت هوشمند نوتیفیکشن گوشی خود را ببینید. این قابلیت در هر زمانی، به ویژه در هنگام رانندگی خیلی کاربردی به نظر می‌رسد.

با این وجود گاهی به دلایل مختلف، اسمارت واچ‌ها درست نوتیفیکیشن‌ها را نمایش نمی‌دهند. در این مواقع باید چه کار کرد؟ اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید، در ادامه همراه ما باشید. در آموزش راه حل عدم نمایش نوتیفیکیشن در ساعت هوشمند به شما کمک می‌کنیم تا مشکل خود را حل کنید.

قطعی اینترنت؛ اولین دلیل عدم نمایش نوتیفیکشن‌های گوشی روی ساعت

قبل از این‌که به سراغ تنظیم ساعت هوشمند خود بروید، از وصل‌بودن گوشی و ساعت هوشمند خود به اینترنت مطمئن شوید. امتحان کنید که آیا یک سایت در مرورگر گوگل شما باز می‌شود یا نه.

غیرفعال‌کردن حالت سینما در ساعت هوشمند برای حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن‌ها

در سیستم عامل‌ Wear OS ساعت‌های هوشمند گزینه‌ای به نام Cinema mode یا Theater Modeبه معنی «حالت سینما یا حالت تئاتر» تعریف شده است. این گزینه آیکونی شبیه به فیلم، صورتک یا غیره دارد. با فعال‌کردن این حالت، نمایشگر خاموش شده و در یافت اعلان‌ها هم غیرفعال می‌شود. پس همین حالا این حالت را غیرفعال کنید. برای این کار اگر ساعت هوشمند شما دکمه پاور دارد، آن را فشار دهید. در غیر این صورت، دوبار سریع روی صفحه ضربه بزنید تا از این حالت خارج شود.

غیرفعال‌کردن حالت سینما در ساعت هوشمند برای حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن‌ها

بررسی اتصال موبایل و ساعت؛ راهکاری برای مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن در ساعت هوشمند

در قدم دوم از اتصال بین موبایل و اسمارت واچ خود مطمئن شوید. دقت کنید که بلوتوث گوشی شما روشن و ارتباط بین گوشی و ساعت هم برقرار باشد. البته اگر در هنگام خرید ساعت هوشمند مدلی را انتخاب کردید که به صورت مستقل سیم‌کارت می‌خورد، نیازی نیست که به گوشی متصل شود.

آیا در گوشی شما دریافت اعلان‌ها فعال است؟

ساعت هوشمند شما مطابق با تنظیماتی که در گوشی خود برای اعلان‌ها تعریف کرده‌اید، عمل می‌کند. بنابراین، اگر اعلان‌ها را در هنگام دریافت پیام و غیره در گوشی غیرفعال کنید، ساعت هوشمندتان هم در این مواقع هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهد. پس نیاز است که مراحل زیر را در آموزش راه حل عدم نمایش نوتیفیکشن در ساعت هوشمند پشت سر بگذارید:

 • وارد تنظیمات شوید و سپس گزینهApps and Notifications یا «برنامه و اعلان‌ها» را انتخاب کنید.
 • گزینه Notifications یا «اعلان‌ها» را لمس کنید.
 • رویApp notifications یا «اعلان برنامه‌ها» ضربه بزنید.
 • اگر در این لیست گزینه مربوط به برنامه‌‌ای غیرفعال باشد، یعنی شما در گوشی و اسمارت واچ خود اعلانی از سمت آن دریافت نمی‌کنید. بنابراین، برای حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن در ساعت هوشمند این گزینه‌ها را فعال کنید.

آموزش راه حل عدم نمایش نوتیفیکیشن در ساعت هوشمند

مسدودبودن دریافت اعلان در اسمارت واچ

اگر تنها از برنامه‌ خاصی نوتیفیکشن دریافت نمی‌کنید، ممکن است در تنظیمات این برنامه مسدود شده باشد. برای بررسی این موضوع در صورتی که اپلیکیشن مخصوصی برای ساعت خود روی گوشی نصب کرده‌اید، سری به تنظیمات آن بزنید. در غیر این صورت، از طریق مراحل زیر در تنظیمات ساعت هوشمند خود هم می‌توانید اقدام کنید:

 • گزینۀ Notifications و سپس Block notifications app را انتخاب کنید.
 • فهرستی از برنامه‌هایی به شما نمایش داده می‌شود که دریافت اعلان از سمت آن‌ها غیرفعال شده‌ است.
 • برای دریافت اعلان از برنامه دلخواه خود باید روی Unblock ضربه بزنید. این گزینه شاید با علامت ضربدر دیده شود.

آیا می‌دانید که چگونه روی ساعت هوشمند برنامه نصب کنید؟

بررسی تنظیمات اعلان روی صفحه قفل گوشی

در برخی از گوشی‌ها گزینه‌ای دیگری هم برای تنظیمات اعلان روی صفحه قفل گوشی وجود دارد. اگر این تنظیمات به درستی اعمال نشده باشد، می‌تواند دلیل مشکل عدم نمایش اعلان‌ها روی اسمارت واچ باشد. بنابراین، تنظیمات گوشی خود را باز کنید و مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • وارد گزینه Notifications یا «اعلان‌ها» شوید.
 • گزینه  Notifications on lock screenیا «اعلان‌های روی صفحه قفل» را انتخاب کنید.
 • یک منو برای شما باز می‌شود که باید گزینه اول یعنی Show conversations, default and silent یا «نمایش مکالمات، پیش‌فرض و بی‌صدا» را در آن فعال کنید.

بررسی تنظیمات اعلان روی صفحه قفل گوشی

نزدیک کردن گوشی و اسمارت واچ برای حل مشکل نشان ندادن اعلان

فراموش نکنید که گوشی و ساعت هوشمند شما از طریق امواج بلوتوث به یکدیگر متصل شده‌اند. این امواج در جدیدترین نسخه‌ها هم تنها تا ۱۰ متر برد دارند. به این معنی که اگر فاصله بین گوشی و ساعت هوشمند شما بیش از ۱۰ متر باشد، ارتباط بین آن‌ها قطع می‌شود مسلماً در این صورت نباید انتظار نمایش نوتیفیکیشن‌های گوشی را روی ساعت داشته باشید.

به علاوه، حتی اگر فاصله بین گوشی و ساعت شما کمتر از ۱۰ متر باشد؛ اما بین این دو دیوارهای قطور، دستگاه‌های سیگنالی مثل: مودم وای فای و غیره وجود داشته باشد، باز هم به مشکل برمی‌خورید. چرا که این وسایل روی برد موثر سیگنال‌های بلوتوثی اثر منفی می‌گذارند.

قطع‌کردن اتصالات بلوتوثی قبلی در گوشی

اگر گوشی خود را قبلا به ساعت هوشمند دیگری متصل کرده بودید، بد نیست که نام آن ساعت را از لیست دستگاه‌های جفت‌شده گوشی خود پاک کنید. این احتمال وجود دارد که نوتیفیکشن‌های گوشی شما هم‌چنان برای اسمارت واچ قبلی ارسال می‌شود.

 • وارد تنظیمات گوشی خود شوید.
 • Connected devices یا دستگاه‌های وصل شده را انتخاب کنید و سپس روی گزینه See all یا نمایش همه ضربه بزنید.
 • روی علامت تنظیمات در کنار نام ساعت قبلی ضربه بزنید و گزینه Forget یا  Unpairرا انتخاب کنید.

آیا می‌دانید که در مواقع اضطراری، چگونه رمز ساعت هوشمند را باز کنید؟

بررسی تنظیمات اعلان برنامه در ساعت هوشمند برای حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکشن‌ها

در برخی از ساعت‌های هوشمند تنظیماتی برای فعال یا غیرفعال‌کردن نوتیفیکشن‌ها تعریف شده است. پس شما هم سری به تنظیمات اسمارت واچ خود بزنید تا مطمئن شوید که این گزینه غیرفعال نیست.

 • وارد منوی تنظیمات ساعت هوشمند خود شوید.
 • گزینه Apps notifications یا «اعلان برنامه‌ها» را انتخاب کنید.
 • سپس روی گزینه Show all یا «نمایش همه» ضربه بزنید.
 • در نهایت بررسی کنید که مجوز اعلان برای برنامه‌های دلخواه روی حالت on تنظیم شده باشد.

بررسی تنظیمات اعلان در ساعت هوشمند

ریست‌کردن دستگاه‌ها؛ برای حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکشن در ساعت هوشمند

دستگاه‌های دیجیتالی مثل ساعت‌ها و گوشی‌ها گاهی دچار باگ‌های نرم‌افزاری می‌شوند. این باگ‌ها در عملکرد دستگاه‌ها اختلال ایجاد می‌کنند. با یک ریست‌کردن ساده می‌توان این اختلالات را برطرف کرد. البته دقت داشته باشید که ابتدا اسمارت واچ و سپس گوشی خود را خاموش کنید. پس از آن ابتدا گوشی و بعد ساعت را روشن کنید.

بررسی حالت Do Not Disturb در آموزش راه حل عدم نمایش نوتیفیکشن در ساعت هوشمند 

در ادامه آموزش راه حل عدم نمایش نوتیفیکیشن در ساعت هوشمند به توضیح گزینه DND می‌پردازیم. در واقع، فعال‌بودن Do Not Disturb یکی دیگر از دلایل عدم نمایش اعلان روی اسمارت واچ است. برای این که مطمئن شوید این گزینه به صورت تصادفی فعال نشده است، می‌توانید هم از طریق تنظیمات خود ساعت هوشمند و هم از طریق گزینه‌های تعریف شده در اپلیکیشن‌ها اقدام کنید.

بنابراین، ابتدا در میان تنظیمات ساعت هوشمند خود به دنبال گزینه‌ای DND با آیکونی شبیه به هلال ماه باشید. سپس آن را خاموش کنید. اگر این گزینه را پیدا نکردید، به سراغ اپلیکیشنی بروید که برای ساعت خود روی گوشی نصب کرده‌اید. احتمالا به این گزینه می‌رسید.

بررسی حالت Do Not Disturb در آموزش راه حل عدم نمایش نوتیفیکشن در ساعت هوشمند 

بازنشانی به تنظیمات کارخانه

در نهایت اگر هیچ یک از ترفندهای بالا به حل مشکل شما کمک نکرد، ناچارید که ساعت هوشمند خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. این راه‌حل در مواقعی هم که ساعت هوشمند زنگ نمی‌خورد، به کار می‌آید. در نظر داشته باشید که با این کار تمام برنامه‌ها و داده‌های ذخیره شده روی ساعت حذف می‌شوند.

 

حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن در گلکسی واچ

اگر یک ساعت هوشمند برند سامسونگ دارید، حتما برای اتصال آن به گوشی خود از برنامه Galaxy Wearable استفاده کرده‌اید. این برنامه به صورت ویژه برای کار با گلکسی واچ‌ها طراحی شده است و گزینه‌های زیادی را برای تنظیم این ساعت‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر با مشکل عدم نمایش نوتیفیکشین در گلکسی واچ خود مواجه شدید، می‌توانید از طریق همین برنامه آن را برطرف کنید. به این منظور برنامه Galaxy Wearable را در گوشی خود باز کرده و مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد تب Home شوید و در آن‌جا گزینهNotifications را لمس کنید.
 • حالا روی دکمه کنار Enabled ضربه بزنید تا روشن شود.
 • سپس گزینهWearable Display را خاموش کنید تا اعلان‌ها را در ساعت خود مشاهده کنید.
 • هم‌چنین، گزینه Enable for new apps را هم روی حالت on یا روشن تنظیم کنید. به این ترتیب، حتی از برنامه‌هایی هم که بعد از این نصب می‌شوند، اعلان‌ها را دریافت می‌کنید.

اگر با وجود پشت سرگذاشتن مراحل بالا به نتیجه نرسیدید، دستورالعمل‌های زیر را اجرا کنید:

 • برنامه Galaxy Wearable را در گوشی خود باز کنید.
 • روی تب Home ضربه بزنید و سپس Notifications را انتخاب کنید.
 • قسمت Recently Sent Notifications را پیدا کرده و View All  را لمس کنید.
 • سپس روی category در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و همه را انتخاب کنید.

حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن در گلکسی واچ

 چرا ساعت هوشمند هواوی اعلان‌ها را نمایش نمی‌دهد؟ حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن در ساعت‌های هواوی

ساعت‌های هوشمند هواوی با قابلیت نمایش اعلان‌های گوشی طراحی شده‌اند. بنابراین، اگر در ساعت هواوی خود نوتیفیکشنی مشاهده نمی‌کنید، ابتدا باید راهکارهایی را امتحان کنید که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم. اگر باز هم مشکل برقرار بود، باید در برنامه رسمی اسمارت واچ‌های هواوی یعنی Huawei Health بررسی کنید که آیا تنظیمات دریافت اعلان فعال است یا نه. برای این کار مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • برنامه Huawei Health را باز کنید.
 • روی تبDevices ضربه بزنید.
 • حالا اطمینان حاصل کنید که اتصال ساعت شما به گوشی هم‌چنان برقرار باشد.

در راهنمای استفاده از ساعت هوشمند چینی، اطلاعات بیشتری در مورد این اسمارت واچ‌ها به دست آورید.

عدم نمایش نوتیفیکیشن در ساعت هوشمند شیائومی و راه‌حل آن

ساعت‌های هوشمند شیائومی هم قابلیت نمایش نوتیفیکشن‌ها را دارند. اگر بعد از وصل کردن ساعت شیائومی به گوشی اعلان‌ها نمایش داده نمی‌شود، می‌توانید از راهکارهای قبلی برای حل آن استفاده کنید. به‌علاوه، از طریق تنظیمات اپلیکیشن Mi Fit هم شاید بتوانید این مشکل را برطرف کنید. باید اعلان‌ها را در این برنامه فعال کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه Mi Fit را در گوشی خود باز کنید.
 • تب Profile را لمس کنید.
 • حالا روی Notifications and reminders ضربه بزنید.
 • سپس Notifications را لمس کنید.
 • حالا باید تمام گزینه‌ها را روی حالت فعال یا روشن تنظیم کنید.
 • پس از آن روی Manage apps ضربه بزنید و برنامه‌هایی را انتخاب کنید که می‌خواهید اعلان آن‌ها را روی ساعت خود مشاهده کنید.

اگر از برنامه دیگری برای ساعت هوشمند خود استفاده می‌کنید، احتمالا آن‌ها هم چنین تنظیماتی را دارند. البته ممکن است کمی گزینه‌ها متفاوت باشند؛ اما با کمی دقت می‌توانید در سایر برنامه‌ها هم تنظیمات را اجرا کنید.  

عدم نمایش نوتیفیکیشن در ساعت هوشمند شیائومی و راه‌حل آن

آیا شما راه‌حلی برای این مشکل سراغ دارید؟

در این مطلب به 12 راهکار برای حل مشکل عدم نمایش اعلان‌ها در ساعت هوشمند اشاره کردیم. هم‌چنین، نگاهی به راه‌حل‌های این مشکل در ساعت‌ هوشمند برندهای سامسونگ، هواوی و شیائومی داشتیم. احتمالا با این راهکارها موفق به حل مشکل‌تان خواهید شد، در غیر این صورت شاید نیاز باشد که اسمارت واچ خود را به یک متخصص نشان دهید. شما با کدام یک از موارد گفته شده در آموزش راه حل عدم نمایش نوتیفیکیشن در ساعت هوشمند توانستید مشکل را حل کنید؟ اگر راه‌حل دیگری سراغ دارید، حتما در بخش نظرات بنویسید تا دیگران استفاده کنند.

افزودن دیدگاه