آشنایی با ویژگی Glance در گوشی شیائومی و غیرفعال‌‌سازی آن

 • تاریخ: دوشنبه 9 خرداد 1401 - 11:31
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
 آشنایی با ویژگی Glance در گوشی شیائومی و غیرفعال‌‌سازی آن

چند ماه پیش در به‌روز رسانی MIUI 9 مشخص شد که شیائومی یک ویژگی جدید به نام Glance به رابط کاربری خود اضافه کرده است. این ویژگی باعث می‌شود که با هربار روشن و خاموش کردن صفحه قفل گوشی یک تصویر جدید از اینترنت آپلود شده و روی صفحه نمایش دیده شود.

در اولین نگاه ممکن است این ویژگی جذاب به نظر برسد و با تنوع بخشیدن به صفحه قفل، کاربر را خوشحال کند؛ اما طولی نمی‌کشد که با نمایش مکرر تبلیغات و محتواهای بی‌ربط مشکلاتی را برای او ایجاد می‌کند. تا جایی که کاربر به دنبال راهی برای غیرفعال کردن این ویژگی می‌گردد.

اگر شما هم با Glance در گوشی‌های شیائومی مشکل دارید یا یکی از کاربران گوشی‌های این برند هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

Glance Lock Screen در گوشی شیائومی چیست؟

اگر یک گوشی هوشمند جدید شیائومی، ردمی یا پوکو بخرید، به صورت پیش فرض روی آن ویژگی Glance lock screen  به معنی «به صفحه قفل نگاه کنید» فعال است. این ویژگی به صورت خودکار، هربار که صفحه گوشی خود را خاموش و روشن می‌کنید، به اینترنت متصل می‌شود؛ عکس یا محتوای جدیدی را دانلود می‌کند و آن را روی نمایشگر موبایل شما نمایش می‌دهد. موضوع این محتواهای تصادفی می‌تواند تبلیغ، تصویر، اخبار و یا هرچیز دیگری باشد.

واضح است که این قابلیت زمانی عمل می‌کند که شما به شبکه وای فای متصل هستید. چرا که دانلود یک والپیپر جدید به اینترنت قوی نیاز دارد.

بهرحال این قابلیت Glance lock screen  در گوشی شیائومی ماهیتی تبلیغاتی دارد و واضح است که برای بسیاری از کاربران غیرقابل تحمل باشد.

به طور کلی، علیرغم قیمت مناسب گوشی‌های شیائومی به نسبت سایر برندها، یکی از معایب آن‌ها تبلیغاتی است که در حین استفاده از دستگاه نمایش داده می‌شوند. اگر شما هم از این تبلیغات خسته شده‌اید، برای آشنایی با روش‌های حذف تبلیغات در گوشی‌های شیائومی می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

Glance Lock Screen در گوشی شیائومی چیست؟

چرا بهتر است که قابلیت Glance را غیرفعال کنیم؟

تنها مزیت این ویژگی تنوعی است که به صفحه قفل گوشی می‌بخشد. به این معنی که با هر بار روشن کردن صفحۀ قفل، تصویر جدیدی با رنگ و لعابی تازه را مشاهده خواهید کرد؛ اما، در مقابل معایب زیادی هم دارد که باعث می‌شود این تنوع ارزش خود را از دست بدهد. از جمله این معایب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این قابلیت، با تبلیغات، اخبارهای بی‌اهمیت و محتوای بی‌ربط زیادی همراه است و تماشای این حجم از اطلاعات غیرمفید و به خصوص تبلیغات، بعد از مدت کوتاهی آزاردهنده خواهد شد.
 • برای بارگذاری تصاویر جدید در هر بار که گوشی خاموش و روشن می‌شود، بدون اجازه، از حجم اینترنت شما مصرف خواهد شد که این موضوع هم به اندازه‌ی خود ناراحت‌کننده است.
 • هربار اتصال به اینترنت و بارگذاری عکس جدید، روی میزان مصرف باتری موبایل هم اثر سو می‌گذارد و در دراز مدت کاهش طول عمر باتری را به دنبال خواهد داشت.
 • بسته به تنظیماتی که برای قابلیت Glance در نظر گرفته شده است، می‌تواند سرعت عملکرد دستگاه را کاهش دهد و باعث ایجاد تاخیر در آن شود. همچنین می‌تواند یکی از دلایل هنگ کردن گوشی‌های شیائومی هم به شمار رود.
 • این قابلیت، مقداری از فضای داخلی دستگاه شما را به خود اختصاص می‌دهد که در صورت غیرفعال کردن می‌تواند کارایی گوشی را بهبود بخشد.
 • بیشتر کاربران دوست دارند که عکس دلخواه خود را روی صفحه قفل تنظیم کنند که در صورت فعال بودن Glance در گوشی شیائومی، چنین امکانی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

چرا قابلیت Glance را غیرفعال کنیم؟

نحوه غیرفعال کردن Glance در گوشی شیائومی

این قابلیت به صورت پیش فرض روی گوشی‌های جدید برند شیائومی فعال است. برای غیرفعال کردن تبلیغات در صفحه قفل گوشی‌های شیائومی، ردمی یا پوکو باید مراحل زیر را دنبال کرد:

 • وارد منوی Setting یا تنظیمات گوشی با رابط کاربری MIUI شوید.
 • در گزینه‌‌های پایین این صفحه، روی گزینۀ Lock screen (صفحه قفل) کلیک کنید.
 • در این مرحله روی گزینۀ Glance for Mi (نگاهی به Mi) بزنید.

مراحل غیرفعال کردن Glance  

 • در پنجرۀ که روبروی شما باز می‌شود، می‌توانید تنظیمات مربوط به این ویژگی را شخصی سازی کنید. می‌توانید به طور کامل آن را غیرفعال کنید یا اینکه تنها به آن دسته از تصاویری که دوست دارید، اجازۀ نمایش بدهید. برای غیرفعال کردن کامل این قابلیت روی گزینۀ Turn on بزنید.
 • در این مرحله، از شما درخواست می‌شود که علت غیرفعال کردن این ویژگی را برای شیائومی ارسال کنید تا از این نظرات برای بهبود رابط کاربری دستگاه‌های خود استفاده ‌کند. با زدن روی گزینۀ Skip از این مرحله هم عبور کنید.

غیر فعال سازی Glance  

حالا Glance در گوشی شیائومی شما غیرفعال شده است و دیگر هیچ تبلیغاتی روی صفحه نمایش خود مشاهده نخواهید کرد. با خیالی آسوده می‌توانید یک تصویر زیبا برای نمایش در صفحه قفل خود تنظیم کنید.

 

خاموش کردن Glance در گوشی شیائومی

قابلیت جدید Glance در گوشی شیائومی، ردمی و پوکو باعث می‌شود که با هر بار خاموش و روشن کردن صفحه قفل گوشی، تصویر و محتوای جدیدی به کاربر نمایش داده شود. اگرچه این ویژگی باعث تنوع بخشیدن به صفحه قفل خواهد شد؛ اما به دلایل زیادی مثل همراه بودن با تبلیغات، مصرف اینترنت، باتری و حافظه‌ی گوشی و غیره بهتر است غیرفعال شود. برای غیرفعال کردن این ویژگی باید در تنظیمات گوشی، روی گزینۀ Lock screen و سپس Glance for Mi ضربه زده و گزینۀ Turn on کنید.

در آخر توصیه می‌کنیم برای استفاده بهتر از گوشی شیائومی خود، با ترفندهای آن بیشتر آشنا شوید. برای این کار روی مقالۀ «ترفندهای گوشی شیائومی» کلیک کنید.

افزودن دیدگاه