خداحافظی با فضای نامحدود و رایگان Google Photo

  • تاریخ: شنبه 8 خرداد 1400 - 16:22
  • صفحه: اخبار
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خداحافظی با فضای نامحدود و رایگان Google Photo

2 اتفاق مهم در Google Photo رخ داده که ممکن است شما را بسیار متعجب کند. خبر اول، پایانی برای فضای نامحدود رایگان Google Photo؛ و خبر دوم سرانجام گوگل از این ادعا که تصاویر فشرده آن، کیفیت بالایی دارند، دست برداشت. حالا آیا زمانی که فضای نامحدود رایگان از گوگل فوتو در اول ژوئن از بین‌می‌رود، همچنان قصد دارید از آن استفاده کنید؟ آیا می‌توانید بدون عواقب ناخوشایند، تصمیم خود را مبنی بر عدم استفاده از Google Photo کمی بیشتر به تعویق بیندازید یا خیر؟ امروزه گوگل محاسبه این امر را برای شما کمی آسان‌تر کرده است در این مقاله همراه جانبی باشید تا این موارد را بطور کامل بررسی کنیم.

عقب نشینی گوگل از کیفیت بالای عکس در Google Photo

پایان یک ادعا؛ عقب نشینی گوگل از کیفیت بالای عکس در Google Photo

کمپانی گوگل سرانجام می‌گوید که دیگر ادعا نمی‌کند که عکس‌ها و فیلم‌های فشرده‌ و کم حجم آن دارای کیفیت عالی هستند؛ این در حالیست که در هفته گذشته گوگل با توضیحاتی طولانی، از این امر طفره می‌رفت. (بعد از اول ژوئن صاحبان تلفن‌های هوشمند، با برنامه Google Photo و با پیکسل‌های موجود، همچنان عکس‌هایی با کیفیت بالا به صورت نامحدود دریافت می‌کنند؛ اما اگر شما از آیفون یا سامسونگ استفاده می‌کنید متوجه می‌شوید که در آن‌ها هرگز عکس‌هایی با کیفیت عادی وجود نداشته که در مقابل گوشی‌هایی با ۱۵ گیگابایت فضای محدود، ارزشی داشته باشند). اگر عکاس هستید یا به عکاسی علاقمندید و این خبر شما را شوکه کرده، برای ذخیره سازی عکس های با کیفیتی که با لنز موبایل فوق العادتان می گیرید، شما را ممکن است به فکر هارد اکسترنال جدیدی بیاندازد.

 Storage Saver جانشین عکس‌های High quality

Storage Saver جانشین عکس‌های High quality

فضای ابری ذخیره سازی گوگل، خیال خیلی از کاربران را در خصوص ذخیره عکس و فیلم‌های با کیفیت راحت کرده بود. اما با ادعای گوگل که تصاویر فشرده آن دیگر حاوی کیفیت بالا نیستند، فضا را برای حضور یک رقیب جدی باز کرده است. این غول حوزه تکنولوژی و فناوری، اعام کرد که برنامه Storage saver جایگزین نام عکس‌هایی با normal-quality در گوگل خواهد بود که قبلاً با عنوان High quality شناخته می‌شدند. شما کاربران عزیز می‌توانید، این عکس‌ها را یا در Storage saver یا در Original quality بارگذاری کنید، هردوی این‌ها در مقابل فضای داخلی گوشی شما که از فضای بیشتری استفاده می‌کنند، یک مزیت ارزشمند محسوب می‌شود.          

آیا از 1 ژوئن عکس‌های موجود در Google Photo پاک می‌شوند؟

اگر قبلاً ۱۰ گیگ از فضای جیمیل و دو گیگ از اسناد ذخیره شده در گوگل درایو را بر مبنای حق قانونی خود استفاده کرده باشید و قبل از پرداخت هزینه فضای جدید، تنها سه گیگ فضا برای شما باقی مانده باشد چه کار می‌کنید؟

 قبل از هر چیز بهتر است بدانید که عکس‌های موجود با کیفیت بالای شما قبل از اول ژوئن، جزو سهمیه (15 گیگابات رایگان) شما حساب نمی‌شوند؛ در این خصوص گوگل ابزار جدیدی برای کمک به شما دارد تا عکس‌های تیره و تار و فیلم‌های طولانی خود را پیدا کرده و آن‌ها را پاک کنید و فضای بیشتری را آزاد کنید. برای دسترسی به این بخش، می‌توانید این ابزار را در بخش برنامه‌ها قسمت مدیریت فضای ذخیره‌سازی Manage storage پیدا کنید. با این کار می‌توانید اسکرین شات‌ها و عکس‌های غیرضروری خود را پیدا کرده و پاک کنید؛ این ابزار مدتی است که جزو یکی از ویژگی‌های Google Photo است. گوگل قول داده است تا به کاربرانی که به پایان سهمیه فضای ذخیره‌سازی خود نزدیک می‌شوند، برای اطلاع از میزان فضای ابری باقیمانده خود حساب کاربری خود را چک کنید. با این تصمیم گوگل بازار هارد اکسترنال داغ‌تر از قبل خواهد شد. احتمال اینکه قیمت هارد جانبی نیز افزایش پیدا کند دور از ذهن نیست.

فضای نامحدود Google Photo برای کاربران پیکسل | وبلاگ جانبی

فضای نامحدود برای چه کاربرانی در دسترس خواهد بود؟

اگر گیج شده‌اید، شما را سرزنش نمی‌کنیم، برای ما هم مدتی طول کشید تا همه چیز را به طور شفاف در ذهن خود طبقه‌بندی کنیم؛ به ویژه بررسی این نکته که گوگل پیشنهادات ویژه‌ای برای کاربرانی که از گوشی‌های گوگل پیکسل استفاده می‌کنند، دارد. در اینجا سعی کرده‌ایم که کلیه اطلاعات منتشر شده را توضیح دهیم.

  • همه‌ی افراد از جمله کسانی تلفن هوشمندشان پیکسل نیست، هرآنچه که قبل از اول ژوئن ۲۰۲۱ بارگذاری کنند به صورت رایگان خواهد بود و در سهمیه ۱۵ گیگ محاسبه نمی‌شود.
  • اگر از گوشی‌های Pixel 3A، Pixel 4، Pixel 4A، Pixel 5 استفاده می‌کنید، فضای ذخیره‌سازی رایگان نامحدود آکا aka با کیفیت عالی را دریافت می‌کنید؛ برای این سری از گوشی‌ها پیکسل، عکس‌ها با کیفیت عالی ارسال می‌شوند، ولی کیفیت اصلی را ندارند.
  • اگر از گوگل پیکسل 3 استفاده می‌کنید، همچنان می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های با کیفیت اصلی را به صورت رایگان و نامحدود دریافت کنید؛ در صورتی‌که آن‌ها را قبل از اول ژانویه ۲۰۲۱ بارگذاری کرده باشید، بعد از این تاریخ، فضای ذخیره‌سازی به طور نامحدود برای شما ارسال می‌شود.
  • اگر از گوشی مدل google pixel2 استفاده می‌کنید، در صورتی‌که تصاویر و فیلم‌ها را قبل از ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ بارگذاری کرده باشید، آن‌ها را با کیفیت اصلی به صورت نامحدود و رایگان دریافت می‌کنید و فضای ذخیره‌سازی نیز برای شما ارسال می‌شود.
  • اگر همچنان از گوگل پیکسل 2016 استفاده می‌کنید، خبر هیجان انگیزی برای‌تان داریم، شما تا زمانی که تلفن‌تان نفس‌های آخر را بکشد، می‌توانید تصاویر و فیلم‌ها را با کیفیت اصلی به صورت رایگان و نامحدود دریافت کنید. تلفن‌های آینده گوگل این مزایا را نخواهند داشت و پیکسل‌های موجود آخرین پیکسل‌هایی هستند که Upload با کیفیت عالی خواهند داشت.

شما از چه فضای ابری برای ذخیره سازی عکس‌های خود استفاده می‌کنید؟

اگر شما هم از این تصمیم گوگل شگفت زده شده‌اید، باید بگوییم که تنها نیستید، خیلی از کاربران هنوز نمی‌دانند که برای ذخیره‌سازی فایل و عکس‌های خود چه استراتژی درستی را در پیش بگیرند. نظر شما درباره این اقدام گوگل چیست؟ شما برای ذخیره سازی فایل و عکس‌های خود از چه فضای ابری استفاده می‌کنید؟ برای استفاده از گوگل فوتو با وجود تغییرات جدید، چه اقداماتی خواهید داشت؟ در بخش کامنت‌ها نظر خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)