آموزش دو روش برای رمز گذاری برنامه ها در سامسونگ

 • تاریخ: یکشنبه 1 آبان 1401 - 07:57
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
آموزش دو روش برای رمز گذاری برنامه ها در سامسونگ

حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات در دنیای بی حد و مرز امروز، از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از روش‌هایی برای قفل کردن برنامه های گوشی سامسونگ و غیره یکی از راه‌هایی‌ست که به شما کمک می‌کند تا از این حریم شخصی خود بیش از پیش محافظت کنید. این کار چه برای مواقعی که ناچارید گوشی خود را به دست دیگران و به خصوص کودکان بسپارید و چه در صورت گم شدن گوشی، اطلاعات شما از دسترس افراد خارج می‌کند.

حال این سوال مطرح است که چگونه روی برنامه های گوشی سامسونگ قفل بگذاریم؟ برای این کار هم می‌توانید از قابلیت داخلی گوشی استفاده کنید و هم می‌توانید به سراغ برنامه‌های جانبی بروید که به همین منظور طراحی شده‌اند. در ادامه هم روش استفاده از ویژگی امنیتی گوشی‌های سامسونگ را با یکدیگر مرور می‌کنیم و هم با چند برنامه مفید در این زمینه آشنا خواهیم شد.

روش اول: قفل برنامه ها در سامسونگ بدون برنامه؛ مخفی کردن برنامه در گوشی سامسونگ

برنامه داخلی Secure Folder یا پوشه امن را می‌توانید روی گوشی‌های پرچمدار یا جدید سامسونگ که رابط کاربری One UI 4 و بالاتر دارند، پیدا کنید. در واقع این برنامه مثل امکان ضبط مکالمه و تماس در گوشی‌های سامسونگ به صورت پیش فرض قرار گرفته است، با این تفاوت که متاسفانه تنها برخی مدل‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند. با این برنامه می‌توانید روی سایر اپلیکیشن‌های گوشی خود رمز بگذارید. به علاوه، اطلاعات خصوصی خود اعم از عکس‌ها، فیلم‌ها و غیره را هم از دید دیگران مخفی کنید.

برای استفاده از این قابلیت داخلی کافی است که مراحل زیر را در گوشی خود پشت سر بگذارید:

 • وارد پوشه Settings گوشی خود شوید.
 • گزینۀ Biometrics and security و بعد از آن Secure Folder را انتخاب کنید.

قفل برنامه ها در سامسونگ بدون برنامه

 • حالا نوبت به انتخاب گزینۀ Agree می‌رسد.
 • در این مرحله باید با کمک Sign in وارد حساب کاربری سامسونگ خود شوید. (اگر تاکنون این حساب را برای خود ایجاد نکردید، از گزینۀ create a Samsung Accountدر همین قسمت می‌توانید برای این کار اقدام کنید). از این حساب می‌توانید برای بازیابی رمز عبور خود در مواقع اضطراری کمک بگیرید.
 • حالا باید روی گزینۀ Lock type ضربه بزنید.
 • در پنجره‌ای که روبروی شما باز می‌شود، می‌توانید نوع رمز برنامه‌ها را از بین گزینه‌های Pattern, Pin, یا Passwordیعنی الگو، پین یا رمز عددی انتخاب کنید. حتی می‌توانید با انتخاب گزینۀ fingerprints نوع رمز را روی حالت اثر انگشت قرار دهید.

مخفی کردن برنامه در گوشی سامسونگ

 • رمز خود را تعریف کنید. همین رمز را باید در مرحله بعدی هم تکرار کرده و سپس گزینۀ Confirm را لمس کنید.
 • حالا از تنظیمات گوشی خود خارج شوید و به صفحه برنامه‌ها بروید. Secure Folder را با آیکونی شبیه به قفل پیدا کرده و آن را باز کنید.
 • روی گزینۀ Add Apps ضربه بزنید تا بتوانید برنامه‌ها و اطلاعاتی که قصد رمزگذاری روی آن‌ها را دارید، به این پوشه اضافه کنید.

رمز گذاری برنامه ها در سامسونگ

به این ترتیب، شما دو نسخه از برنامه موردنظر روی گوشی خود خواهید داشت. یک نسخه از آن که بدون رمز برای دیگران در دسترس است و نسخۀ دوم که نیاز به رمز عبور دارد. با این که اطلاعات هر دو برنامه متفاوت ذخیره و رمزگذاری می‌شوند؛ اما ممکن است تمایل داشته باشید که هیچ اثری از برنامه روی صفحه شما دیده نشود. در این صورت باید دوباره به منوی setting و گزینۀ Secure Folder مراجعه کنید و تنظیمات مربوطه را تغییر دهید.

بازیابی رمز عبور در برنامه Secure Folder سامسونگ چگونه است؟

فراموش کردن رمز گوشی سامسونگ و رمز تعریف شده برای برنامه‌ها یک مشکل رایج است که کاربران زیادی را درگیر می‌کند. اگر زمانی رمز تعریف شده برای دسترسی به برنامه‌ها را از یاد بردید، کافی است که مراحل زیر را برای بازیابی آن پشت سر بگذارید:

 • رمزی را که در ذهن دارید، چند بار پشت سر هم در برنامه وارد کنید.
 • پس از چندبار تلاش کردن، گزینۀ Forgot PIN به شما نمایش داده می‌شود که باید آن را انتخاب کنید.
 • با این کار رمزی به حساب کاربری سامسونگ شما ارسال می‌شود که می‌توانید از آن برای ورود مجدد به برنامه کمک بگیرید.

غیرفعال کردن کار با برنامه Secure Folder چگونه است؟

اگر بعد از مدتی دیگر نیازی به استفاده از این قابلیت داخلی سامسونگ نداشتید، می‌توانید همان طور که برای غیرفعال سازی فست شارژ گوشی سامسونگ اقدام می‌کنید، این برنامه را هم غیرفعال کنید. کافی است مراحل زیر را طی کنید:

به بخش Settings و پس از آن منوی Biometrics and Security مراجعه کنید.

گزینۀ Secure Folder را انتخاب کرده و سپس روی More Settings ضربه بزنید.

حالا کافی است که گزینۀ Uninstall را لمس کنید.

غیرفعال کردن کار با برنامه Secure Folder

روش دوم: رمز گذاشتن برنامه ها در گوشی سامسونگ با اپلیکیشن‌های جانبی

گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی‌های هوشمند متاسفانه مشکلی است که می‌تواند برای کاربران اتفاق بیفتد. رمزگذاری روی اطلاعات و برنامه‌ها، فعال سازی برنامه Find MY و غیره از راهکارهایی است که می‌تواند در صورت مفقود شدن گوشی به حفظ اطلاعات و حتی ردگیری آن کمک کند.

در صورتی که گوشی سامسونگ شما قابلیت Biometrics and security را ندارد، چاره‌ای به جز نصب برنامه‌های جانبی ندارید. اپلیکیشن‌های زیادی به این منظور طراحی شده‌اند که در ادامه با سه نمونه از بهترین آن‌ها آشنا خواهیم شد.

· برنامه S Secure چیست و رمز گذاری برنامه با آن چگونه است؟

با این برنامه می‌توانید روی اپلیکیشن‌های خود رمز بگذارید و آن‌ها را از دید دیگران مخفی کنید.

 • برنامه S Secure را از منابع معتبر دانلود کنید.
 • پس از نصب و باز کردن برنامه، روی setting ضربه بزنید.
 • سپس Lock apps را انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید قفل صفحه گوشی خود را وارد کنید.
 • حالا می‌توانید برای اپلیکیشن‌های خود رمز تعریف کنید. پین، الگو یا رمز عبور از انواع پسوردهایی هستند که می‌توانید برای برنامه‌های خود تنظیم کنید.
 • برنامه‌هایی که باید رمزگذاری شوند را انتخاب کرده و روی گزینۀ add که در گوشه بالا سمت راست دیده می‌شود، ضربه بزنید.

متاسفانه اپلیکیشن امنیتی S Secure خود یک ضعف بزرگ دارد. همه افراد می‌توانند بدون هیچ احراز هویتی به راحتی این برنامه را حذف کنند. مشخص است که در صورت پاک شدن برنامه، تمام لایه‌های امنیتی آن از بین می‌روند و اطلاعات و برنامه‌های شما از حالت قفل شده خارج می‌شوند.

به همین دلیل اگر حفاظت و امنیت اطلاعات برای شما اهمیت بسیاری دارد، بهتر است به سراغ برنامه‌های دیگری بروید. قبل از آن بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید که در صورت فراموش کردن رمز برنامه S Secure کافی است آن را حذف کنید تا دسترسی به برنامه‌های شما آزاد شود.

برنامه S Secure چیست و رمز گذاری برنامه با آن چگونه است؟

· اپلیکیشن Norton؛ بهترین قفل برنامه سامسونگ کدام است؟

برنامه نورتون یک اپلیکیشن امنیتی کامل است و در لیست بهترین آنتی ویروس برای گوشی سامسونگ دیده می‌شود. شما می‌توانید این آنتی‌ویروس را دانلود کرده و از امکانات مختلف آن که شامل مواردی چون: حذف ویروس‌ها و بدافزارها، قفل کردن اپلیکیشن‌ها، مخفی کردن اطلاعات، جلوگیری از حذف برنامه‌ها و غیره استفاده کنید.

اگر هم نیازی به سایر امکانات ندارید و تنها تمایل به رمزگذاری برنامه‌های خود دارید، می‌توانید برنامه Norton App Lock را دانلود و نصب کنید. سپس مراحل زیر را برای قفل کردن برنامه‌های خود پشت سر بگذارید:

 • بعد از باز کردن برنامه روی گزینۀ Agree & Launch به منظور تایید قوانین نرم افزار ضربه بزنید.
 • در ادامه برنامه از شما درخواست می‌کند که اجازه دسترسی به قسمت‌های مختلف گوشی را اعطا کنید. پس از تایید این مجوزها به مرحله بعدی می‌روید.
 • در این بخش می‌توانید یک رمز برای برنامه خود تعریف کنید. می‌توانید رمز خود را از نوع الگو یا پین کد انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید آدرس جیمیل یا ایمیل خود را وارد کنید. به این ترتیب، اگر زمانی رمز تعریف شده را از خاطر بردید، می‌توانید با کمک ایمیل خود آن را بازیابی کنید.
 • حالا لیستی از برنامه‌های موجود روی گوشی خود را می‌بینید. هر کدام از آن‌ها را که مدنظر دارید، انتخاب کرده و روی علامت قفل در روبروی آن ضربه بزنید. به همین راحتی می‌توانید اپلیکیشن خود را رمزگذاری کنید.
 • پس از طی کردن مراحل بالا، بهتر است که حذف نصب برنامه را هم محدود کنید. برای این کار به منوی برنامه مراجعه کرده و روی Activate Device Administrator ضربه بزنید. در این صورت هیچ کس نمی‌تواند این اپلیکیشن را حذف کند، مگر این که به تنظیمات داخلی دسترسی داشته باشد. در صورتی که شما هم زمانی قصد لغو نصب برنامه نورتون را داشتید، باید از طریق تنظیمات گزینۀ administrator را غیرفعال کرده و سپس برای حذف آن اقدام کنید.

· برنامه Privacy Knight؛ برنامه قفل گالری سامسونگ

برنامه جالب دیگری که بد نیست با آن آشنا شوید، Privacy Knight است. این برنامه بدون هیچ گونه تبلیغی و کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. از قابلیت‌های فراوان این برنامه می‌توان به مواردی چون: قفل کردن برنامه‌ها با انواع رمزها چون: الگو، پین، اثرانگشت، تشخیص چهره، جلوگیری از حذف برنامه‌ها، مخفی کردن نوتیفیکیشن‌ها و غیره اشاره کرد. به علاوه، با کمک این برنامه می‌توانید گالری و عکس‌ها و فیلم‌های داخل آن را هم از دید دیگران مخفی کنید.

جالب این جاست که اگر کسی قصد ورود به گوشی شما را داشته باشد و رمز شما را اشتباه وارد کند، توسط این برنامه شناسایی خواهد شد. Privacy Knight از این فرد عکس می‌گیرد و زمانی که شما به گوشی خود مراجعه می‌کنید، عکس موردنظر به شما نمایش داده می‌شود.

برنامه Privacy Knight؛ برنامه قفل گالری سامسونگ

در سامسونگ، چگونه برای اینستاگرام رمز بگذاریم؟

حالا دیگر می‌دانید که چگونه باید روی برنامه‌های گوشی سامسونگ قفل بگذاریم. از همین روش‌های رمز گذاشتن برنامه ها در سامسونگ می‌توانید برای قفل کردن اینستاگرام هم استفاده کنید.

در صورتی که شما از برنامه یا روش دیگری برای این کار استفاده می‌کنید، لطفا در بخش دیدگاه‌ها تجربیات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

افزودن دیدگاه