آموزش گام به گام راه اندازی گوشی سامسونگ برای اولین بار

 • تاریخ: شنبه 11 تیر 1401 - 08:15
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
آموزش گام به گام راه اندازی گوشی سامسونگ برای اولین بار

رابط کاربری گوشی‌های جدید سامسونگ آن‌قدر ساده و روان طراحی شده‌اند که شاید تصور کنید برای راه‌اندازی آن‌ها نیاز به آموزش خاصی ندارید. کافی است که گوشی را روشن کنید و مرحله به مرحله پیش بروید. به نظر ما؛ اما بهتر است برای راه اندازی گوشی سامسونگ برای اولین بار نگاهی به این مقاله داشته باشید. شاید نکته‌ای در این مراحل وجود داشته باشد که از نظر شما دور بماند و شما را دچار مشکل کند.

شایان ذکر است، برای کاربران اپل خواندن مقالۀ «صفر تا صد راه اندازی آیفون» و برای کاربران شیائومی مقالۀ «آموزش گام به گام تنظیمات اولیه شیائومی» را توصیه می‌کنیم.

گام به گام تا راه اندازی گوشی سامسونگ جدید

در ادامه صفر تا صد مراحل راه اندازی گوشی‌های برند سامسونگ را با هم مرور خواهیم کرد.

 • ابتدا دکمه خاموش و روشن گوشی را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا گوشی روشن شود.
 • در این بخش باید زبان گوشی سامسونگ خود را تعیین کنید، برای این کار روی گزینه Language ضربه بزنید. سپس زبان فارسی یا انگلیسی را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.
 • در این مرحله بعد از تنظیم زبان انتخابی روی منو، از شما درخواست می‌شود برای ادامه روی دایره آبی رنگ که فلش سفیدی در آن دیده می‌شود، کلیک کنید.
 • حالا باید با کشیدن اسلایدر به اینترنت سیم‌کارت متصل شوید و سپس برای ادامه مراحل گزینۀ Next را لمس کنید.
 • در این گام از شما درخواست می‌شود که اطلاعات لازم را برای راه اندازی گوشی سامسونگ جدید خود مطالعه کنید، شما می‌توانید با ضربه زدن روی گزینۀ I have read and agree to all of the above آگاهی و موافقت خود با قوانین و اطلاعات را اعلام کرده و با کلیک روی Next از این مرحله گذر کنید.

مراحل راه اندازی گوشی سامسونگ

 • اگر اطلاعاتی یا داده‌هایی دارید که روی سیستم یا سایر دستگاه‌ها از آن‌ها بک‌آپ گرفته‌اید، در این مرحله می‌توانید آن‌ها را روی گوشی منتقل کنید. برای این کار می‌توانید از برنامه اسمارت سوییچ کمک بگیرید. در این قسمت سه گزینه زیر به شما پیشنهاد شده است:

 • Wireless: با انتخاب این گزینه می‌توانید به صورت وایرلس و بی‌سیم نسخه پشتیبان را روی گوشی جدید منتقل کنید.

 • Cable and USB connector: بعد از انتخاب این گزینه کافی است که کابل رابطی مثل کابل USB را به سیستم و گوشی متصل کنید. اگر در این اتصال به مشکل برخوردید، 15 راه‌حل برای مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر یا لپ‌تاپ را مطالعه کنید.

 • Skip this for now: اگر نسخه بکاپی ندارید، این گزینه را انتخاب کنید.

در نهایت روی گزینه next برای رفتن به مرحله بعد کلیک کنید.

 • در گام هفتم باید اتصال به شبکه وای فای را تنظیم کنید. اگر به شبکه وای فای دسترسی ندارید، با انتخاب گزینۀ Skip از این مرحله عبور کنید؛ ولی اگر وای فای دارید، روی گزینه Turn On Wi-Fi ضربه بزنید. سپس در میان لیستی که به شما نمایش داده می‌شود، روی نام شبکه وای فای خود کلیک کنید. سپس از شما درخواست می‌شود که رمز عبور وای فای را وارد کنید. بعد از وارد کردن پسورد روی گزینه Connect ضربه بزنید.

گام به گام راه اندازی موبایل برند سامسونگ

در این مرحله با زدن روی گزینه oK وای فای گوشی را روشن کنید و پس از ضربه زدن روی نام شبکه وای فای به آن متصل شوید. در نهایت باید Next را بزنید تا به مرحله بعدی وارد شوید.

تنظیمات وای فای گوشی سامسونگ جدید

 • در گام هشتم راه اندازی گوشی سامسونگ باید تنظیمات مربوط به حساب کاربری جیمیل را اعمال کنید. در این مرحله می‌توانید یکی از سه گزینه زیر را انتخاب کنید:
 • گزینه Skip: اگر حساب کاربری جیمیل ندارید یا در حال حاضر قصد اتصال آن به گوشی را ندارید، باید این گزینه را انتخاب کنید تا از این مرحله عبور داده شوید.
 • گزینه Email or Phone: در صورت تمایل می‌توانید در این کادر ایمیل یا شماره تماس خود را وارد کنید تا به صورت خودکار به حساب کاربری خود متصل شوید. در نظر داشته باشید که اگر حساب کاربری جیمیل دارید، بهتر است برای مواجه نشدن با برخی محدودیت‌ها، دستگاه را به آن مرتبط کنید. پس از واردکردن اطلاعات درخواست شده روی گزینۀ Next ضربه بزنید. در مرحله بعد باید رمز ورود به حساب کاربری خود را وارد کنید و دوباره روی Next و پس از آن روی I Agree کلیک کنید.
 • گزینه Create Account: در آخر اگر حساب کاربری ندارید؛ اما متمایل هستید که برای خود یک جیمیل بسازید، روی این گزینه ضربه بزنید تا بقیه مراحل برای ساخت یک حساب کاربری را پشت سر بگذارید.

 تنظیمات جیمیل گوشی سامسونگ جدید

 • گام نهم، گامی است که باید در آن نسخه‌ بکاپ از سیم کارت و... را روی سیستم بازگردانی کنید. در صورتی که بکاپی ندارید، روی Don’t Restore کلیک کنید.
 • در این مرحله باید نوع امنیت ورود به گوشی را مشخص کنید. گزینه Face recognition برای ثبت عکس از چهره و استفاده از آن به عنوان رمز ورود به گوشی است. سایر موارد اعم از:
 • گزینه Fingerprints برای تعریف اثر انگشت؛
 • گزینه Pattern برای تعریف الگوها؛
 • گزینه PIN برای استفاده از پین‌ها به عنوان رمز ورود؛
 • و گزینه Password برای تعریف یک رمز ورود عددی

به کار می‌روند. در صورتی که فعلا تمایلی به مشخص کردن رمز عبور ندارید، می‌توانید روی Not now ضربه بزنید که البته توصیه نمی‌کنیم.

 • در این مرحله روی گزینۀ Continue کلیک کنید تا دستیار صوتی گوگل روی گوشی شما فراخوانی شود. سپس در پایین پنجره بعدی گزینه Accept را لمس کنید.

تنظیمات امنیتی در گوشی سامسونگ

 • در این گام به شما لیستی از برنامه‌ها نمایش داده می‌شود که می‌توانید نرم افزارهای موردنظر خود را در میان آن‌ها انتخاب کنید تا نصب شوند. بعد از تکمیل انتخاب روی گزینه Ok ضربه بزنید.
 • در پنجره Get recommended apps، می‌توانید برنامه‌هایی را که نیاز به اینترنت دارند، انتخاب کنید تا دانلود و سپس روی گوشی شما نصب شوند. در آخر کار باید روی گزینه next بزنید.
 • در گام چهاردم از شما درخواست می‌شود که به اکانت سامسونگ خود متصل شود. برای این کار کافی است که روی Email or Phone Number کلیک کرده و ایمیل یا شماره تلفن مربوط به اکانت خود و پسورد حساب را وارد کنید و در آخر روی Sign In ضربه بزنید. در غیر این صورت اگر حساب کاربری سامسونگ ندارید یا متمایل به اضافه‌کردن آن نیستید، روی گزینه Skip در پایین صفحه ضربه بزنید.

روش گام به گام راه اندازی گوشی سامسونگ

در این مرحله باید مجددا موافقت خود را با قوانین سامسونگ اعلام کنید، پس در میان گزینه‌ها روی I agree to all کلیک کرده و سپس دکمه Next را در پایین صفحه لمس کنید.

 • پنجرۀ Pay with your phone مرحله‌ای برای افزودن اطلاعات حساب است تا پرداخت از طریق آن برای سرویس‌های سامسونگ امکان‌پذیر شود. با زدن روی گزینۀ Skip در پایین صفحه از این مرحله هم عبور کنید.
 • در این مرحله می‌توانید روی مدل گوشی قبلی خود کلیک کنید تا اطلاعات موجود روی آن در گوشی جدید بازیابی شود. در صورت عدم تمایل به این کار با لمس Skip از این مرحله هم عبور کنید.
 • حالا شما تمام مراحل راه اندازی گوشی سامسونگ برای اولین بار را پشت سر گذاشته‌اید و کافی‌است برای تکمیل عملیات روی گزینه Finish ضربه بزنید.

مراحل تکمیلی تنظیمات اولیه موبایل سامسونگ

نکات مهم تنظیمات اولیه گوشی سامسونگ

بعد از پشت سر گذاشتن مراحل بالا، می‌توانید نکات و روش‌های زیر هم برای بهبود عملکرد گوشی و سهولت کار خود در نظر بگیرید:

 • شرکت سامسونگ یک اپلیکیشنی به نام Smart Switch طراحی کرده است که با کمک آن می‌توانید به راحتی تمامی اطلاعات را از گوشی قبلی خود به گوشی جدید منتقل کنید. این اطلاعات شامل: عکس‌ها، فیلم‌ها، برنامه‌ها، یادداشت‌ها، تنظیمات و غیره‌ می‌شود که در گوشی قبلی وجود داشته‌اند. شما می‌توانید برای انتقال راحت اطلاعات خود از این نرم افزار استفاده کنید. به‌ویژه اگر گوشی قبلی شما هم از برند سامسونگ است، این اپلیکیشن برای شما بسیار کارآمد خواهد بود. در مقالۀ «اسمارت سوییچ چیست و چه قابلیت‌هایی دارد» به صورت مفصل درمورد این برنامه و روش‌های استفاده از آن نوشته‌ایم.

 • بعد از راه اندازی گوشی سامسونگ خود ویجت آب و هوا را برای گوشی خود فعال کنید. برای این کار کافی است که روی این ویجت در صفحه اصلی گوشی ضربه بزنید. در ادامه از شما درخواست می‌شود تا موقعیت مکانی خود را فعال کنید تا بتواند مکان شما را تشخیص دهد. پس از این مرحله شما می‌توانید وضعیت آب و هوای شهر و منطقه خود را روی صفحه اصلی ببینید. این وضعیت در یک شبانه روز 4 بار به صورت خودکار به‌روزرسانی می‌شود.

 • در صورتی‌که قصد تغییر نمایه پیش‌فرض را دارید، کافی است که گزینه Screen Mode یا حالت نمایشگر را لمس کنید و نمایه خود را تغییر دهید. انتخاب گزینه Natural Color Profile نمایه‌ی با رنگ‌های طبیعی به نمایشگر گوشی شما اضافه می‌کند.

 • اگر روی گوشی جدید شما اندروید 10 نصب باشد، می‌توانید Swipe Gestures را در گوشی فعال کنید. در این حالت سه دکمه‌ای که در پایین صفحه برای برگشت به عقب و خارج شدن از برنامه‌ها وجود داشت، حذف می‌شوند. به جای آن‌ها یک رابط به‌روزتر و شبیه به گوشی‌های آیفون فعال می‌شود که می‌توانید فقط با کشیدن انگشتان خود عملیات مربوط به گزینه‌های حذف شده را انجام دهید. برای مثال، می‌توانید برای باز کردن صفحه اصلی، انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید.

 نکات مهم راه اندازی گوشی sumsung

 • در صورتی که به نظر شما اندازه‌ آیکون‌ها و متن‌ها بیش از اندازه بزرگ یا کوچک است و تمایل به تغییر سایز آن‌ها دارید، می‌توانید زوم نمایشگر یا Screen Zoom را انتخاب کنید.

 • اگر نوتیفیکیشن‌های زیادی روی گوشی خود دریافت می‌کند و می‌خواهید که خیلی راحت و حتی با یک دست به آن‌ها دسترسی داشته باشید، بهتر است که تنظیمات مربوط به دسترسی به این نوتیفیکشن‌ها را روی حالت Swipe Down قرار دهید. برای این کار گزینۀ Quick –open notification panel را در صفحه تنظیمات گوشی فعال کنید. با این کار برای باز کردن لیست نوتیفیکشن‌ها کافی است که انگشت خود را روی سنسور اثر انگشت که در پشت گوشی قرار دارد، به سمت پایین بکشید.

 • اگر زمانی نیاز به ریست فکتوری گوشی خود پیدا کردید، قبل از آن مقالۀ «آموزش ریست فکتوری گوشی سامسونگ» را مطالعه کنید.

چگونه گوشی سامسونگ را راه اندازی کنیم؟

راه اندازی گوشی سامسونگ و اعمال تنظیمات اولیه روی آن بسیار آسان است، کافی‌ست که مراحل گفته شده در این مقاله را به ترتیب پشت سر بگذارید. شما می‌توانید برای آسان‌تر شدن کار از برنامه اسمارت سوییچ هم برای این کار کمک بگیرید. در آخر توصیه می‌کنیم که برای خرید لوازم جانبی گوشی سامسونگ خود به مراکز معتبر مراجعه کرده و محصولات اصل را خریداری کنید. چرا که استفاده از باتری گوشی سامسونگ، شارژر و کابل گوشی فیک می‌تواند عمر گوشی شما را به شدت کاهش دهد.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)