دیگر نگران روشن نشدن ساعت هوشمند خود نباشید

 • تاریخ: یکشنبه 11 دی 1401 - 07:18
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیگر نگران روشن نشدن ساعت هوشمند خود نباشید

چرا ساعت هوشمند روشن نمی‌شود؟ روشن نشدن ساعت هوشمند دلایل مختلفی دارد. از جمله این دلایل می‌توان به درست شارژ نشدن، خرابی باتری، ضربه دیدن، آب خوردن، هنگ کردن ساعت یا مشکلات سخت افزاری اشاره کرد. به هر حال اگر ساعت هوشمند شما روشن نمی‌شود، نگران نباشید. ممکن است با چند راهکار ساده زیر بتوانید دوباره آن را زنده کنید.

1- شارژ کردن؛ راه حل مشکل روشن نشدن ساعت هوشمند شیائومی و دیگر برندها

با این که خیلی ساده به نظر می‌رسد؛ اما ممکن است روشن نشدن ساعت شما به دلیل تمام شدن شارژ آن باشد. پس قبل از این که نگران شوید، آن را حداقل نیم ساعت شارژ کنید. سپس برای دوباره روشن کردن آن تلاش کنید. اگر متوجه شارژ نشدن ساعت خود شدید، نگاهی به مقالۀ «چرا ساعت هوشمند شارژ نمی‌شود؟» داشته باشید.

2- بررسی شارژر؛ روشی برای رفع مشکل روشن نشدن ساعت هوشمند

این احتمال وجود دارد که شارژری که از آن برای تکمیل باتری ساعت هوشمند خود استفاده می‌کنید، خراب شده باشد. سیم شارژر خود را بررسی کنید و اگر دچار کشیدگی یا پارگی شده است، آن را تعویض کنید. در صورت امکان شارژر خود را عوض کنید و با متصل کردن ساعت خود به یک کابل شارژر اصلی دوباره وضعیت آن را بررسی کنید. هم‌چنین، ضرر ندارد، اگر به سراغ پریز برق دیگری بروید.

بررسی شارژر؛ روشی برای رفع مشکل روشن نشدن ساعت هوشمند

3- ری‌استارت کردن؛ رفع علت روشن نشدن ساعت هوشمند

راهکار بعدی که می‌تواند به رفع مشکل روشن نشدن ساعت هوشمند شما کمک کند، راه اندازی مجدد است. با راه‌اندازی مجدد ساعت، باگ‌های سخت افزاری و نرم افزاری رفع می‌شوند. به علاوه، اطلاعات و تنظیمات هم پاک نخواهند شد. برای این که ساعت خود را ریست کنید، کافی است که دکمۀ پاور آن را به مدت 10 ثانیه یا بیشتر نگه دارید. این راهکار طلایی را در مواقع هنگ کردن ساعت یا زنگ نخوردن ساعت هوشمند هم می‌توانید به کار گیرید.

4- تمیز کردن پورت شارژ برای حل مشکل روشن نشدن اسمارت واچ

گاهی امکان دارد نشستن گرد و غبار روی پورت شارژ ساعت، باعث شارژ نشدن باتری آن شود. در این صورت شما به اشتباه تصور می‌کنید که یک مشکل جدی برای ساعت اتفاق افتاده است. بنابراین بد نیست اگر برای اطمینان از تمیزی درگاه شارژ، ساعت هوشمند خود را با دستمالی نرم به آرامی تمیز کنید. یادآوری می‌کنیم که به هیچ وجه از مایعات یا وسایل فلزی برای تمیز کردن پورت خود استفاده نکنید. پس از تمیز کردن پورت دوباره ساعت را به شارژر متصل کنید.

تمیز کردن پورت شارژ برای حل مشکل روشن نشدن اسمارت واچ

5- خراب شدن دکمه پاور؛ علت روشن نشدن ساعت هوشمند

خراب شدن دکمه پاور یکی دیگر از مشکلات رایجی است که باعث روشن نشدن ساعت هوشمند هم می‌شود. این مشکل به ویژه در ساعت‌های هوشمند ارزان قیمت بسیار دیده می‌شود. برای این که مطمئن شوید مشکل از دکمۀ پاور است یا خود ساعت، می‌توانید ساعت خود را به شارژر متصل کنید، اگر روشن شد، نشان از خرابی دکمه ساعت دارد.

توصیه می‌کنیم که برای استفاده بهتر از اسمارت واچ خود خواندن «آموزش کار با ساعت هوشمند» را از دست ندهید.

6- روشن بودن حالت Reserve Power؛ دلیل روشن نشدن اسمارت واچ

حالت Reserve Power برای صرفه‌جویی در مصرف باتری برخی از ساعت‌ها تعریف شده است. زمانی که این حالت فعال شود، به غیر از زمان، چیز دیگری روی صفحه نمایش داده نمی‌شود. برای خارج شدن از این حالت می‌توانید دکمه پاور ساعت را چند ثانیه نگه دارید تا ری‌استارت شود.

7- تعویض باتری برای حل مشکل روشن نشدن ساعت هوشمند

باتری ساعت هوشمند شما عمر مفیدی دارد و بعد از مدتی ممکن است دیگر کارایی نداشته باشد. بنابراین اگر مدت زمان زیادی است که ساعت هوشمند خود را خریداری کرده‌اید، بد نیست برای تعویض باتری آن اقدام کنید.

 تعویض باتری برای حل مشکل روشن نشدن ساعت هوشمند

8- اتصال ساعت به سیستم؛ ترفندی برای روشن شدن ساعت هوشمند

با اتصال ساعت هوشمند به لپ تاپ یا کامپیوتر از طریق پورت USB، آن را شارژ کنید. شاید با این راهکار ساده بتوانید جان دوباره‌ای به ساعت خود ببخشید.

چرا گلکسی واچ روشن نمی شود؟ علت روشن نشدن ساعت هوشمند سامسونگ

گلکسی واچ شما ممکن است به دلایل مختلفی چون: ضربه خوردن، تمام شدن باتری، خراب شدن شارژر و غیره دچار اختلال شده و روشن نشود. اگر ساعت شما بیش از اندازه داغ نیست، راهکارهای زیر را برای حل مشکل روشن نشدن ساعت هوشمند سامسونگ خود به کار گیرید:

 • مطمئن شوید که دکمه پاور ساعت گیر نکرده است. سپس آن را به مدت حداقل 10 ثانیه فشار دهید تا ساعت مجدد راه‌اندازی شود.
 • ساعت خود را با شارژر اصلی شارژ کنید.
 • اگر احساس می‌کنید که روند پر شدن باتری ساعت کند است، بند ساعت خود را جدا کرده و دوباره آن را به شارژر متصل کنید.
 • برای اطمینان از این که شارژر مشکل ندارد، ساعت را با شارژرهای دیگر یا با لپ تاپ شارژ کنید. بد نیست که حتی پریز برق دیگری را امتحان کنید.
 • از یک پنبه یا پارچه نرم برای تمیز کردن درگاه شارژ ساعت کمک بگیرید.

اگر با ترفندهای قبلی موفق به حل مشکل روشن کردن ساعت هوشمند خود نشدید، چاره‌ای به جز بازنشانی گلکسی واچ به تنظیمات کارخانه نمی‌ماند.

چرا گلکسی واچ روشن نمی شود؟ علت روشن نشدن ساعت هوشمند سامسونگ

بازگرداندن به تنظیمات کارخانه؛ آخرین راه حل مشکل روشن نشدن گلکسی واچ

در صورتی که ساعت هوشمند سامسونگ خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید، اطلاعات شخصی شما از روی ساعت حذف می‌شود و کلیه تنظیمات پاک خواهند شد. بنابراین قبل از اقدام باید از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • وارد برنامه Galaxy Wearableدر گوشی خود شوید که به ساعت متصل است.
 • سپس به ترتیب گزینه‌های Watch Settings ،General و Reset را انتخاب کنید.
 • در نهایت برای تایید دوباره رویReset  ضربه بزنید تا ساعت به تنظیمات اولیه بازنشانی شود.
 • در نظر داشته باشید که این مسیر بسته به مدل گلکسی واچ شما ممکن است کمی متفاوت باشد.

نحوه فعال کردن فشار خون و  ECG را در گلکسی واچ 4 را از دست ندهید.

چرا اپل واچ روشن نمی شود؟ دلایل روشن نشدن اپل واچ

اگر اپل واچ روشن نمی شود، وحشت نکنید. همه دلایلی که باعث روشن نشدن اپل واچ می‌شوند، جدی نیستند و در بسیاری از مواقع به راحتی برطرف می‌شوند. رایج‌ترین دلایل بروز این مشکل عبارتند از:

 • خالی شدن باتری؛ رایج‌ترین دلیل روشن نشدن اپل واچ

اولین و رایج‌ترین دلیل خالی شدن باتری است. پس برای اولین قدم، از شارژر شدن درست ساعت خود مطمئن شوید و در صورت امکان شارژر و پریز دیگری را هم امتحان کنید. برای محافظت بیشتر از لوازم جانبی اپل واچ اصل استفاده کنید.

چرا اپل واچ روشن نمی شود؟ دلایل روشن نشدن اپل واچ

 • هنگ کردن؛ دومین علت روشن نشدن اپل واچ با حرکت دست

دومین دلیلی که می‌تواند علت روشن نشدن ساعت هوشمند اپل باشد، هنگ کردن آن است. برای رفع این مشکل کافی است که ساعت خود را ری‌استارت کنید. برای این کار باید دو دکمه کناری ساعت خود را به مدت 10 تا 15 ثانیه فشار دهید و به محض دیدن لوگوی اپل آن‌ها را رها کنید. احتمالا بعد از این که ساعت دوباره لود شد، مشکل حل شده است. از این ترفند ساده برای حل بسیاری از اختلالات اسمارت واچ اپل، مثل مشکل آپدیت نشدن اپل واچ هم می‌توان استفاده کرد.

 • فعال بودن حالت ذخیره انرژی؛ سومین دلیل بروز مشکل روشن نشدن اپل واچ

ساعت‌های اپل قابلیتی به نام Power Reserve دارند که برای صرفه‌جویی در میزان مصرف باتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت فعال بودن این گزینه فقط زمان نمایش داده می‌شود و نمی‌توان قفل ساعت را باز کرد. برای خاموش کردن این حالت باید دکمه مستطیلی کنار اپل واچ خود را بین 7 تا 10 ثانیه فشار دهید. سپس زمانی که لوگوی اپل روی صفحه ظاهر شد، انگشت خود را بردارید. بعد از راه اندازی مجدد، ساعت به حالت عادی خود برمی‌گردد.

 • روشن بودن voiceOver ؛ علت روشن نشدن ساعت اپل

یکی از قابلیت‌های اختصاصی اپل واچ‌ها voiceOver  است که فعال بودن آن باعث روشن نشدن صفحه ساعت هوشمند می‌شود. در این حالت که برای نابینایان در نظر گرفته شده است، ساعت تنها فرمان‌های صوتی را می‌پذیرد و بدون روشن شدن صفحه به آن‌ها پاسخ می‌دهد.

برای بررسی فعال یا غیرفعال بودن این قابلیت در ساعت خود به اپلیکیشن ساعت اپل خود در گوشی آیفون مراجعه کنید. سپس در گزینۀ general و پس از آن Accessibility به دنبال گزینۀ voiceOver  باشید. این گزینه بسته به مدل ساعت شما ممکن است در مسیرهای متفاوتی قرار داشته باشد. در نهایت این گزینه را غیر فعال کنید تا مشکل حل شود.

فعال بودن voiceOver ؛ علت روشن نشدن ساعت اپل

آیا مشکل روشن نشدن ساعت شما حل شد؟

در این مقاله راهکارهایی برای حل مشکل روشن نشدن ساعت هوشمند به شما معرفی کردیم. اگر با وجود امتحان کردن این روش‌ها، هم‌چنان برای روشن کردن ساعت خود مشکل دارید، ناچارید که به یک تعمیرکار مراجعه کنید. به ویژه اگر ساعت شما در چند روز اخیر ضربه دیده یا دچار آب خوردگی شده است. بد نیست بدانید که شانس تعمیر ساعت‌های هوشمند از برندهای مشهوری مثل: شیائومی، سامسونگ و غیره، به دلیل موجود بودن قطعات آن‌ها بیشتر است. در آخر اگر سوال یا نظری در مورد این مقاله دارید، در بخش نظرات مطرح کنید. 

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)