آموزش ایجاد سایت فروش لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
آموزش ایجاد سایت فروش لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر

اگر شما در شغل فروش لوازم جانبی موبایل و یا لوازم کامپیوتر فعال باشید حتما می‌دانید که داشتن یک فروشگاه اینترنتی چقدر مهم بوده و چطور می‌توان با ساخت فروشگاه لوازم جانبی به افزایش فروش محصولات خود کمک کنید.

در این آموزش می‌خواهیم درباره مراحل ایجاد یک فروشگاه اینترنتی نکاتی را مطرح کنیم.

به طور کلی میتوان مراحل ایجاد یک فروشگاه اینترنتی را به مراحل زیر انجام داد:

  1. انتخاب نام مناسب
  2. انتخاب سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS مناسب ( فروشگاه ساز مناسب )
  3. ایجاد دسته بندی های سایت
  4. افزودن محصولات
  5. دریافت نماد اعتماد و درگاه اینترنتی
  6. ثبت فروشگاه در نقشه گوگل
  7. ایجاد اکانت در شبکه های اجتماعی

انتخاب نام مناسب فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی

انتخاب نام مناسب فروشگاه اینترنتی

نام شما هویت برند شما را خواهد ساخت پس انتخاب یک نام مناسب بسیار در رشد و بالغ شدن کسب و کار شما اهمین دارد و خیلی مهم هست که اسم انتخاب شده به اندازه کافی کوتاه و آسان باشد.

برخی از اسم ها به زبان انگلیسی چند حالت قابل نوشته شدن هستن که این مورد باعث این میشه که برند شما سخت به نظر بیاد هرچقدر اسم انتخابی شما کوتاه تر و آسان‌تر باشد پیشبرد کار شما و بزرگ شدن برند شما در آینده راحتر خواهد بود. پس پیشنهاد میکنیم که به اندازه کافی برای اسم فروشگاه خود زمان بگذارید و تا جای ممکن از کپی کردن از اسم سایر فروشگاه های بزرگ و مطرح خودداری کنید.

انتخاب بهترین فروشگاه ساز

انتخاب سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS مناسب ( فروشگاه ساز مناسب )

سیستم مدیرت محتوا دومین عامل رشد کسب و کار شما هست و هر چقدر در ابتدا با وسواس بیشتری سیستم مدیریت خود را انتخاب کنید در آینده و در مسیر رشد فروشگاه راحتر خواهید بود. برای ساخت سایت روش های متنوهی وجود دارد همچون :

  • سفارش کدنویسی سایت از ابتدا
  • استفاده از cms های رایگان همچون وردپرس و پرستاشاپ
  • استفاده از فروشگاه ساز ها

در بین موارد بالا استفاده از فروشگاه ساز بهترین و به صرفه ترین روش برای اینجام این کار هست چراکه استفاده از روش اول بسیار زمان بر و بسیار گران خواهد بود و در روش دوم هم زمانی که سایت شما به اندازه کافی بزرگ بشه و تعداد محصولات شما بالا برود هزینه های نگهداری از سایت به شدت بالا میرود و شما نیاز دارید نیرو پشتیبانی برای سایتتون استخدام کنید.

اما در روش اخر یعنی استفاده از فروشگاه ساز شما نیازی به نگرانی های فنی ندارید البته باید توجه کنید که استفاده از هر فروشگاه سازی مناسب این موضوع نیست. بهترین روش برای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب دیدن نمونه کار های آن فروشگاه ساز هست. اگر فروشگاه ساز انتخابی شما نمونه کار های موفقی در حوزه کاری شما داشته باشد شما به راحتی میتوانید این فروشگاه ساز را انتخاب کنید.

به طور مثال در حوزه لوازم جانبی موبایل و لوازم کامپیوتر، فروشگاه ساز شاپفا دارای نمونه کارهای زیادی می باشد که بزگرترین آنها فروشگاه جانبی است. این موضوع نشان دهنده این هست که شما در صورت انتخاب این سیستم در آینده مشکلی برای رشد نخواهید داشت.

ایجاد دسته بندی های سایت

در مرحله سوم شما باید دسته بندی های سایتتون رو ایجاد کنید. دسته بندی ها به شدت به شما کمک میکند که فروشگاه خود را به خوبی رشد دهید. پس در ابتدا دسته بندی های اصلی سایت خود را ایجاد کنید. و سپس به مرحله بعدی که افزودن محصولات است بروید.

اضافه کردن محصولات جانبی به سایت

افزودن محصولات به روی سایت

در این مرحله شما باید محصولات خود را به روی سایت بارگذاری کنید. برای این کار شما نیاز دارید ابتدا عکس محصولات خود را آماده کنید. اگر محصولات شما برند هستند میتوانید عکس آنها را از سایت تولید کننده بردارید و در ابعاد سایت خودتون ویرایش کنید.

سپس اطالعات فنی محصول را وارد کرده و همراه با تصاویر و فیلم محصول به روی سایت بارگذاری میکنید. استفاده از لینک سازی داخلی میتواند کمک بسیاری کند به رشد و ارتقا صفحات سایت شما.

دریافت نماد اعتماد برای فروشگاه

دریافت نماد اعتماد و درگاه اینترنتی

در ایران برای داشتن درگاه اینترنتی شما نیاز به دریافت نماد اعتماد دارید. مراحل دریافت نماد اعتماد بسیار ساده است و شما به راحتی میتوانید مراحل را طی کنید تا برای فروشگاه خود نماد اعتماد دریافت کنید.

نماد اعتماد باعث اعتماد بیشتر کاربران به سایت شما می‌شود و باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

بعد از دریافت نماد اعتماد میتوانید برای سایت خود درخواست درگاه اینترنتی بدید و درگاه خود را به سایت وصل کنید.

ثبت فروشگاه در نقشه گوگل

بعد از طی کردن مراحل بالا حالا سایت شما آماده اغاز فروش هست و خوب خیلی مهم هست که سایتتون رو در نقشه گوگل ثبت کنید تا کاربران بتوانند به راحتی شمارا پیدا کنند.

همچنین این موضوع باعث می‌شود در جستجو های محلی هم سایت شما به مشتری نمایش داده شود و این مورد هم باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

ساخت شبکه های اجتماعی برای افزایش فروش

ایجاد اکانت در شبکه های اجتماعی

بعد از مراحل بالا در مرحله پایانی شما میتوانید با ساخت اکانت در شبکه های اجتماهی همچون اینستاگرام، تلگرام، تویتر، آپارات و یوتوب باعث افزایش دیده شدن برند خود بشید و محصولات خود را از این طریق به مشتریان به نمایش بدهید که این کار هم در نهایت باعث شناخته شدن برند شما و افزایش فروش شما خواهد شد.

جمع بندی:
در این مقاله تلاش شد تا به سرعت خیلی سریع مراحل ایجاد یک سایت فروش لوازم جانبی به شما آموزش داده شود تا شما بتوانید به سریعترین شکل ممکنه بهترین نتیجه را بگیرید. چنانچه هنوز سوالاتی در ذهن خود دارید میتوانید از بخش کامنت های همین پست سوالات خود را از ما بپرسید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)