چگونگی انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید

 • تاریخ: سه شنبه 10 خرداد 1401 - 13:39
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونگی انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید

تجربۀ کاربری گوشی‌های اپل آن‌قدر شیرین است که کاربران این گوشی‌ها به سختی می‌توانند از آیفون‌ دل کنده و به سراغ امتحان برند جدیدی بروند. بسیاری از آن‌ها به اپل وفادار می‌مانند و اگر قصد تعویض گوشی خود را داشته باشند، دوباره به سراغ مدل آیفون‌ دیگری می‌روند. این موضوع از چشمان تیزبین اپل دور نمانده و راه‌هایی را برای انتقال راحت‌تر اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید پیش روی کاربران خود قرار داده است. برخی از این روش‌ها بدون نیاز به اتصال سیمی و از طریق iCloud امکان پذیر هستند و برخی دیگر با استفاده از رایانه‌ها امکان انتقال اطلاعات را فراهم می‌کنند.

در ادامه این مقاله به آموزش مرحله به مرحله این روش‌ها خواهیم پرداخت. در صورتی که شما به دنبال روش‌های ساده انتقال فایل از اندروید به آیفون هستید، باید روی این لینک کلیک کرده و مقاله دیگری را مطالعه کنید.

1- روش انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید به صورت وایرلس

با استفاده از این روش می‌توانید بدون نیاز به رایانه، کابل‌ها یا حتی نصب هیچ برنامه‌ای، اطلاعات خود را از آیفون قدیمی به گوشی جدید منتقل کنید. شرکت اپل قابلیت جدیدی در IOS 15 تعریف کرده است که این کار را برای کاربران بسیار راحت می‌کند. این قابلیت به نام Prepare for new iphone یک مهاجرت آسان را برای شما رقم می‌زند.

در این روش اپل یک فضای ذخیره‌سازی موقت و رایگان در iCloud در اختیار شما قرار می‌دهد تا اطلاعات آیفون قدیمی خود را در آن بارگذاری و سپس به آیفون جدید منتقل کنید.

دقت داشته باشید که این فضا به مدت 21 به صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد و باید مهاجرت خود را در همین مدت به پایان برسانید. در غیر این صورت باید برای حفظ فضای ذخیره سازی هزینه‌ای پرداخت کنید. همچنین، این نکته را به یاد داشته باشید که به دلیل حجم بالایی که این داده‌ها دارند، حتی اگر از اینترنت پر سرعت هم استفاده کنید، باز هم فرایند زمان بر خواهد بود. پس بهتر است که هم به اینترنت سریع متصل شوید و هم صبور باشید.  برای انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید آماده هستید؟

4 روش انتقال داده بین گوشی های آیفون

انتقال اطلاعات بین گوشی‌های آیفون IOS 15 با آیکلود

برای انتقال اطلاعات بین گوشی‌های آیفون با ios15 و از طریق آیکلود باید مراحل زیر را در گوشی آیفون خود پشت سر بگذارید:

 • وارد بخشSettings  و پس از آن General شوید.
 • روی گزینۀ tap Transfer or Reset iPhone کلیک کنید.
 • در پنجره جدید Prepare for New iPhone که به منظور آماده سازی شما برای انتقال به آیفون دیگر نمایش داده می‌شود، روی گزینۀ Get Started ضربه بزنید.
 • در این قسمت پس از خواندن توضیحات و در صورت موافقت گزینۀ Continue  را برای رفتن به مراحل بعدی لمس کنید.
 • در صورتی که قابلیت iCloud Backup از قبل فعال نشده باشد، در این مرحله از شما درخواست می‌شود که با ضربه زدن روی گزینۀ Turn on Backup to Transfer این قابلیت را فعال کنید.
 • حال باید Move All App Data with iCloud را انتخاب کنید و در نهایت Done را لمس کنید.

با تمام شدن این مراحل تمامی برنامه‌ها و اطلاعات آیفون قدیمی شروع به بارگذاری در فضای ذخیره‌سازی iCloud می‌کنند. می‌توانید میزان پیشرفت این پشتیبان‌گیری را در صفحه تنظیمات اصلی ببینید. پس از اینکه این فرایند تمام شد، برای انتقال فایل‌ها از روی فضای ایکلود به گوشی آیفون جدید خود باید مراحلی بعدی را پشت سر بگذارید.

انتقال اطلاعات بین گوشی های ایفون با آیکلود

نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون توسط iCloud

فضای ذخیره سازی ابری آیکلود یک امتیاز ویژه است که شرکت اپل در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. چرا که این فضا نه تنها برای انتقال اطلاعات از یک آیفون قدیمی به آیفون جدید می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد، بلکه به طور کلی برای ذخیره سازی اطلاعات و گرفتن نسخه پشتیبان هم یک گزینه عالی به شمار می‌رود. به خصوص که تا 5 گیگابایت فضای رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید در همین فضای محدود هم از اطلاعات حساس‌تر خود بکاپ بگیرید. به این ترتیب دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات مهم خود به دلیل سرقت یا گم شدن گوشی نیستید.

در بخش قبلی یاد گرفتیم که چگونه اطلاعات گوشی قدیمی خود را روی آیکلود بارگذاری کنید. در این بخش می‌آموزید که با طی کردن مراحل زیر اطلاعات بکاپ گیری شده را روی آیفون جدید خود منتقل کنیم:

 • وارد بخش Setting گوشی شوید.
 • در بالای صفحه اصلی تنظیمات روی نام خود کلیک کنید تا به iCloud وارد شوید.
 • در این قسمت باید اطلاعاتی که قصد بکاپ گیری آن‌ها را دارید، مشخص کنید. اگر نمی‌خواهید بابت اجارۀ فضای بیشتر مبلغی را پرداخت کنید، فقط اطلاعات ضروری و مهم‌تر خود را علامت گذاری کنید تا نیاز به فضایی بیش از 5 گیگا بایت نداشته باشید. اگر هم نیاز به فضای بیشتری دارید، باید روی Manage Storage کلیک کنید و سپس گزینۀ Change Storage Plan را انتخاب کنید. حال در بین گزینه‌های موجود 50 گیگابایتی، 200 گیگابایتی یا 2ترابایتی را برگزینید.
 • در صورتی که می‌خواهید مراحل پشتیبان گیری به صورت اتوماتیک پشت سر گذاشته شود، باید روی iCloud Backup ضربه بزنید و آن را فعال کنید. اگر هم قصد دارید بلافاصله وارد مراحل بکاپ‌گیری شوید، گزینۀ Back Up Now را لمس کنید.

 

 • عملیات پشتیبان گیری شروع می‌شود و بعد از چند دقیقه و بسته به سرعت اینترنت و حجم داده‌ای که مشخص کردید، تمام خواهد شد.

نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون توسط iCloud

 • حالا باید گوشی آیفون جدید خود را روشن کنید. دقت داشته باشیدکه اگر گوشی آیفون جدید خود را از شخص دیگری خریداری کردید و قبلا استفاده شده است، باید قبل از روشن کردن، آن را ریست فکتوری کنید.
 • زبان و منطقه جغرافیایی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سپس در صفحه  Quick Startروی گزینه Manually Set Up ضربه بزنید.
 • حال آیفون خود را به یک شبکه Wi-Fi متصل کنید و سپس روی Next ضربه بزنید و دقایقی صبر کنید تا آیفون فعال شود.
 • در ادامه از شما درخواست می‌شود که تنظیمات اضافی را اعمال کنید. می‌توانید مواردی مانند TouchID را در همین لحظه یا در زمان دیگری تنظیم کنید. پس از پشت سرگذاشتن این مراحل و بعد از اینکه یک رمز عبور برای گوشی خود تعریف کردید، به صفحه Apps & Data منتقل می‌شوید. در این صفحه، باید روی Restore from iCloud Backup ضربه بزنید تا اطلاعات بکاپ گرفته شده در آیکلود، روی گوشی آیفون جدید شما بارگذاری شود.
 • برای دسترسی پیدا کردن به فضایiCloud  از شما رمز اپل ایدی درخواست می‌شود که باید آن را وارد کنید. در صورتی که اپل آیدی شما قفل شده است، روش‌های گفته شده در مقالۀ «آموزش روش‌های آنلاک کردن قفل اپل آیدی» را بخوانید.
 • در این بخش لیستی از بکاپ‌هایی که روی این فضا ذخیره کرده‌اید، می‌بینید. آخرین فایل پشتیبان را انتخاب کنید.
 • بارگزاری روی آیفون جدید شروع می‌شود و بسته به سرعت اینترنت و حجم فایل بکاپ طول می‌کشد که باید تا تمام شدن آن منتظر بمانید.

انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید 

در آخر یادآوری می‌کنیم که این روش مختص ios 15 است. به علاوه نیاز به اینترنت سریع دارد و حجم بالایی از حجم آن را مصرف می‌کند؛ اما نگران نباشید در روش‌های بعدی با این محدودیت‌ها روبرو نخواهید بود.

 

2- روش انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید با Quick Start

این روش برخلاف روش اول محدود به ورژن ios نیست و برای هر نسخه از سیستم عامل ios قابل اجرا است. به علاوه نیازی به اینترنت ندارد و توسط آن‌ به راحتی می‌توان اطلاعات را از گوشی قبلی به آیفون جدید منتقل کرد. کافی است که این دو را در کنار هم قرار دهیم و مراحل زیر را پشت سر بگذاریم:

 • گوشی جدید خود را روشن کنید.
 • به صورت خودکار روی صفحه گوشی اعلان Set Up New iPhone نمایش داده می‌شود که باید روی گزینۀ Unlock to Continue ضربه بزنید تا مراحل ادامه پیدا کنند.
 • حالا روی نمایشگر آیفون جدید خود یک تصویر متحرک نمایش داده می‌شود. باید این انیمیشن را روی دوربین گوشی قدیمی خود نگه دارید.
 •  پس از این که پیغام Finish on New روی صفحه نمایش داده شد، باید روی آن کلیک کنید.
 • در این مرحله از شما درخواست می‌شود که رمز گوشی آیفون قدیمی خود را وارد کنید و سایر دستورالعمل‌های راه‌اندازی را مرحله به مرحله پشت سر بگذارید تا به صفحه Apps & Data برسید.
 • در صفحه Transfer Your Data، روی گزینۀ Transfer Directly from iPhone ضربه بزنید. حالا سایر تنظیمات لازم را اعمال کنید.

انتقال اطلاعات به روش Quick Start

3- انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون با کمک کامپیوتر

در صورتی که قصد انتقال اطلاعات را دارید و ترجیح می‌دهید از سیستم ویندوزی خود استفاده کنید، مجبور به نصب برنامه‌ آیتونز هستید. دقت کنید که این برنامه فقط روی کامپیوترها یا لپ تاپ‌هایی نصب می‌شود که سیستم عامل ویندوز دارند. شما باید برای انتقال اطلاعات بین آیفون‌های خود با سیستم‌ مک بوک از روش بعدی استفاده کنید.

برنامه آیتونز را باید از منابع رسمی یا این لینک دانلود کنید. بعد از نصب برنامه آیتونز مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • گوشی آیفون قبلی خود را با کابل لایتنینگ به سیستم متصل کنید تا از اطلاعات آن نسخه پشتیبان بگیرید.
 • برنامه را اجرا کنید و در میان گزینه‌های منوی سمت چپ روی گزینۀ summary کلیک کنید.
 • سپس در تب Back up به ترتیب گزینه‌هایThis Computer و سپس Back Up Now  را انتخاب کنید
 • حالا گوشی آیفون جدید خود را روشن کنید و روی گزینۀ Set Up Manually در صفحه Quick Start ضربه بزنید. مراحل بعدی تنظیمات را پشت سر بگذارید تا زمانی‌که پنجرۀ Apps & Data به شما نمایش داده می‌شود.
 • در این صفحه روی Restore from Mac or PC ضربه بزنید و برای تکمیل فرایند سایر مراحل را هم طی کنید.

انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون با کمک کامپیوتر

 

4- انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید با مک بوک

در صورتی که تمایل دارید برای انتقال اطلاعات بین گوشی‌های آیفون خود از مک بوک استفاده کنید، باید برنامه Finder  را دانلود و نصب کنید.

پس از نصب این برنامه مراحل لازم است مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • آیفون قدیمی خود را با کابل به مک بوک وصل کنید تا از اطلاعات آن بکاپ بگیرید.
 • برنامه Finder  را اجرا کنید.
 • میان گزینه‌های موجود در منوی سمت چپ برنامه روی نام آیفون خود کلیک کنید.
 • حال در تب Backup روی گزینۀ Back up all of the data on your iPhone to your Mac و سپس Back up now ضربه بزنید.
 • حالا به سراغ آیفون جدید خود بروید و آن را روشن کنید.
 • روی گزینه Set Up Manually ضربه بزنید و مرحله به مرحله پیش بروید تا زمانی که صفحه Apps & Data برای شما نمایش داده می‌شود.
 • در این صفحه باید گزینه Restore from Mac or PC را انتخاب کرده و سایر تنظیمات را ادامه دهید تا گوشی شما با تنظیمات و اطلاعات آیفون قبلی راه‌اندازی شود.

انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید با مک بوک

انتقال اطلاعات بین گوشی‌های آیفون

در صورتی که قصد دارید اطلاعات و تنظیمات موجود روی گوشی آیفون قدیمی خود را به گوشی آیفون جدید منتقل کنید، می‌توانید از 4 روش کمک بگیرید. در روش اول می‌توانید از فضای ذخیره سازی آیکلود برای انتقال اطلاعات به IOS15 استفاده کنید که البته نیاز به اینترنت پرسرعت دارد و احتمالا حجم بالایی از اینترنت شما را مصرف می‌کند. در روش دوم بدون نیاز به کامپیوتر و اینترنت و تنها از طریق Quick Start می‌توانید اطلاعات را منتقل کنید که ساده‌ترین روش ممکن است.

در روش‌های دیگر نیاز به استفاده از سیستم ویندوزی یا مک بوک دارید که مراحل کامل هر کدام از این روش‌ها به شما در این مقاله آموزش داده شده است.

در آخر توصیه می‌کنیم که مقالۀ «روش اتصال گوشی آیفون به تلویزیون» را هم بخوانید تا در صورت نیاز به راحتی فیلم یا ویدیوهای آیفون خود را روی تلویزیون تماشا کنید.

 

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)