فیلتر


دستگاه بخور سرد - رطوبت ساز

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2

می دانید که برای از بین بردن خشکی هوای محیط، از دستگاه بخور استفاده می شود که در دو نوع سرد و گرم می باشد و هر دو محیط را مرطوب می کنند.

انواع دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد دو مدل می باشد.

  1. مورد اول از فناوری تبخیر استفاده می کند. یک فتیله درونی دارد که با آن آب را جذب و هوا را به درون فتیله می برد. با این روش بخار آب سرد در محیط پراکنده می شود.
  2. مورد دوم دستگاه بخور سرد از فناوری اولتراسونیک بهره می گیردکه هنگام کار کردن می لرزد و با این لرزش، بخار آب تولید می شود. به دلیل حجم زیاد تولید بخار آب در این نوع دستگاه، از آن برای محیط های بزرگ تر استفاده می شود

برتری دستگاه بخور سرد بر دستگاه بخور گرم

دستگاه های بخور سرد نسبت به نوع گرم آن دارای ایمنی بیشتری هستند. دمای مخزن آب دستگاه بسیار پایین است و می شود با خیال راحت از آن در اتاق کودکان استفاده کرد.

شاید در هنگام خرید، دستگاه بخور سرد کمی گرانتر از نوع گرم آن باشد، ولی چون دستگاه بخور سرد مصرف برق بسیار کمتری دارد. از لحاظ انرژی مصرفی بسیار با صرفه است و در دراز مدت این اضافه هزینه جبران می شود. یکی از نکات دیگری که باعث محبوبیت دستگاه بخور سرد شده است، پوشش دهی فراوان آن در محیط های وسیع می باشد.  همچنین دستگاه بخور سرد به راحتی تمیز می شود. به این صورت که مخزن آن با آب و صابون شسته می شود.

مزایای دستگاه بخور سرد

  • از مزایای دستگاه بخور سرد این است که هوای پخش شده از آن، نزدیک به دمای اتاق است.
  • این دستگاه در رفع التهاب گلو، بیماری های تنفسی، سرفه و...کاربرد دارد.
  • این دستگاه برای کودکان مبتلا به آسم ضروری است.
  • دستگاه بخور سرد برای افرادی که در خواب خر و پف می کنند، به دلیل ایجاد هوای مطلوب، مفید می باشدزیرا تنفس آن ها راحت تر می شود. 
  • از مزایای دیگر دستگاه بخور سرد بهبود روحیه و کاهش اضطراب و استرس به دلیل دارا بودن یون های منفی، است.

نکات خرید دستگاه بخور سرد

در هنگام خرید دستگاه بخور سرد باید به چند نکته توجه داشته باشید که از آن ها می توان به نوع دستگاه، اندازه دستگاه، قیمت مناسب آن، میزان بخار خروجی، نوع صدا و در نهایت خرید از فروشگاهی معتبر اشاره کرد. در پی زیاد شدن اجناس تقلبی در بازار که شباهت زیادی به نوع اصلی آن دارند، خرید از فروشگاهی معتبر از الزامات است که در این راستا سایت جانبی با داشتن دستگاه های متنوع و قیمت مناسب، باعث سهولت کار خریداران شده است.