13 مورد از شگفت‌انگیزترین فواید ماساژور پا

  • تاریخ: یکشنبه 30 مهر 1402 - 12:30
  • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
13 مورد از شگفت‌انگیزترین فواید ماساژور پا

حتما شما هم تابه‌حال بعد از یک روز پرمشغله خستگی یا گرفتگی را در پاهای خود احساس کرده‌اید. در این مواقع ماساژ می‌تواند بهترین گزینه برای استراحت عضلات پا باشد؛ اما هر روز و همیشه که نمی‌توانید به مرکز ماساژ بروید. در عوض با داشتن یک ماساژور برقی پا در منزل می‌‌توانید هر زمان که خواستید خستگی خود را برطرف کنید.

البته رفع خستگی تنها هنر یک ماساژور پای خوب نیست. این دستگاه فواید شگفت‌انگیز زیادی دارد که فکرش را هم نمی‌کنید. اگر باور ندارید، کافی است کمی وقت بگذارید و عجیب‌ترین فواید ماساژور پا را در ادامه بخوانید.

کمک به سلامت پاها؛ از خواص ماساژور پا

حتما خودتان هم خوب می‌دانید که باید حسابی مراقب سلامت پاهای خود باشید. پاهای شما وزن کل بدن‌تان را تحمل می‌کنند. به علاوه، بدون آن‌ها انجام خیلی از کارهای روزانه امکان‌پذیر نیست. شما می‌توانید با ماساژهای ملایم و مرتب تا حد زیادی سلامت پاهای خود را تضمین کنید. شاید می‌پرسید که ماساژ پا چه خواصی دارد و چگونه می‌تواند به داشتن پاهای سالم‌تر کمک کند؟

وقتی مرتب از پاهای خود استفاده می‌کنید، روی آن‌ها می‌ایستید، راه می‌روید، می‌دوید و غیره تمام ماهیچه‌های شما منقبض می‌شوند. این انقباض باعث احساس خستگی و گرفتگی در پا می‌شود. یک ماساژور پا خوب می‌تواند ماهیچه‌های شما را از تنش و انقباض رها کند. این دستگاه گردش خون را در این قسمت از بدن شما افزایش می‌دهد. در نتیجه، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را به سلول‌های پا می‌رساند. از طرف دیگر ماساژور دامنه حرکتی پاهای شما را هم بیشتر می‌کند. حتی برای جلوگیری از ناراحتی‌هایی هم که این قسمت از بدن را درگیر می‌کنند، موثر است. ناراحتی‌هایی مثل: صافی کف پا، بونیون و غیره.

 کمک به سلامت پاها؛ از خواص ماساژور پا

بهبود گردش خون؛ از فواید ماساژور پا

تاثیر ماساژ پا یا قسمت‌های دیگر بدن روی بهبود جریان خون هم توسط مطالعات ثابت شده است. وقتی از ماساژور چشم، پا، کمر یا غیره استفاده می‌کنید، درست مثل زمان ورزش‌کردن، گردش خون را در عضلات خود افزایش می‌دهید. افزایش گردش خون کمک می‌کند تا اکسیژن و موادغذایی بیشتری و تازه‌تری به سلول‌های بدن شما برسد. پس باعث سلامتی کلی شما می‌شود.

 از طرف دیگر، بهبود گردش خون احساس ناراحتی، گرفتگی، خستگی، درد و غیره را هم از بین می‌برد.

کنترل فشار خون با ماساژدادن پا

اگر مشکل فشار خون بالا دارید و نمی‌توانید با رژیم غذایی، ورزش و دارو آن را کنترل کنید، به سراغ ماساژور پا بروید. ماساژدادن منظم پا می‌تواند به کنترل فشار خون شما کمک کند. مطالعات هم نشان می‌دهد که رفلکسولوژی پا می‌تواند فشار خون سیستولیک را کاهش دهد. به علاوه، سطح تری‌گلیسیرید خون را هم در کسانی که فشار خون بالایی دارند، کم می‌کند.

پس با فشاردادن نقاط مختلف پا و کف پای خود می‌توانید فشار خون خود را کنترل کنید. از طرف دیگر، ماساژ پا در شما آرامشی ایجاد می‌کند که استرس و فشارهای عصبی را از بین می‌برد. این موضوع هم قطعا فشار خون شما را کاهش می‌دهد.

بد نیست بدانید که منظورمان از رفلکسولوژی ارتباطی است که بین نقاط خاص دست، پا و گوش با اعصاب، غدد و غیره وجود دارد. این ارتباط‌ها به صورت علمی هم ثابت شد‌ه‌اند.

تسکین درد پاشنه؛ از معجزات ماساژور پا

اگر تابه‌حال موقع راه‌رفتن دردی در پاشنه پای خود احساس کرده باشید، حتما می‌دانید که چه‌قدر این درد آزاردهنده است. کسانی که کف پای صافی دارند یا برعکس قوس زیادی در قسمت کف پای آن‌ها دیده می‌شود، درد مزمن پاشنه پا را زیاد تجربه می‌کنند. این درد گاهی غیرقابل تحمل می‌شود. بعضی وقت‌ها حتی اجازه نمی‌دهد که فرد به کارهای روزانه خود برسد.

 تسکین درد پاشنه؛ از معجزات ماساژور پا

خوشبختانه یکی از فواید ماساژور کف پا کم‌شدن این درد است. ماساژ پا به خصوص در ناحیه قوس و کف پا باعث افزایش گردش خون و در نتیجه بهبود عضلات ملتهب و عصب‌های آسیب‌دیده می‌شود. اگر از یک دستگاه ماساژور پای خوب به صورت منظم استفاده کنید، حتی ممکن است درد مزمن پاشنه پا کاملا از بین برود.

پیشنهاد می‌کنیم که با فواید ماساژور سر هم آشنا شوید.

بهترین ماساژور های پا و بدن

تقویت عضلات پا و جلوگیری از آسیب آن‌ها

عضلات پای ضعیف یا حساس، خیلی زود در هنگام ورزش، بازی و غیره دچار آسیب‌دیدگی یا پیچ‌خوردگی می‌شوند. ماساژ منظم پاها می‌تواند باعث تقویت عضلات شود تا در شرایط مختلف مقاومت بیشتری از خود نشان دهند. به علاوه، این کار به کشش عضلانی پا هم کمک می‌کند که قدرت حفظ تعادل و انعطاف‌پذیری را در این ماهیچه‌ها افزایش می‌دهد.

از طرف دیگر، در صورت آسیب‌دیدن این عضلات باز هم ماساژدادن می‌تواند موثر باشد. استفاده از ماساژور پا باعث افزایش گردش خون در مفاصل و اکسیژن‌رسانی و تغذیه بهتر آن‌ها می‌شود. به این شکل، درد در مفاصل آسیب‌دیده کمتر احساس شده و روند بهبودی هم سریع‌تر می‌شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن؛ از بهترین خواص ماساژور پا

باور کنید یا نه؛ یکی از فواید ماساژور پا تقویت سیستم ایمنی بدن است. استفاده از ماساژور پا مایع لنفاوی بیشتری را در بدن شما به جریان درمی‌آورد. این مایع گلبول‌های سفید خون را به نقاط مختلف بدن می‌رساند. حتما می‌دانید که گلبول‌های سفید هم وظیفه مبارزه با باکتری‌ها، ویروس‌ها و عفونت‌ها را برعهده دارند. پس افزایش آن‌ها در بدن به معنی سیستم ایمنی قوی‌تر است.

علاوه بر این، ماساژ پا سطح هورمون استرس کورتیزول را هم کاهش می‌دهد. هورمونی که سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند. از این نظر هم استفاده از ماساژور پا با کمک به دفع سموم از بدن روی بهبود سیستم ایمنی بدن شما تاثیر می‌گذارد.

تقویت سیستم ایمنی بدن؛ از بهترین خواص ماساژور پا

مدیریت استرس؛ از معجزات ماساژور پا

حتما شما هم قبول دارید که ماساژ آرامش‌بخش است. فرقی هم ندارد که از ماساژور بدن، سر و کمر استفاده کنید یا ماساژور پا. این موضوع را حتی علم هم ثابت کرده است. مطالعاتی زیادی نشان داده‌اند که ماساژ پا به کاهش استرس و اضطراب بیماران کمک می‌کند.

ماساژ کف پا چه خاصیتی دارد؟ بهبود وضعیت روحی و درمان افسردگی

با استفاده از ماساژور پا می‌توانید سیستم عصبی خود را متعادل کنید. یک سیستم عصبی متعادل به شما کمک می‌کند تا در شرایط استرس‌زا بتوانید آرامش خود را حفظ کنید.

پس از چند مدت که ماساژ پا را به روتین خود اضافه می‌کنید، سیستم عصبی شما تقویت می‌شود و این حس آرامش در شما همیشگی خواهد شد. به این شکل، افسردگی، بی‌انگیزگی و اضطراب در شما از بین می‌رود. به‌جای این احساسات منفی سرزندگی و شادابی را تجربه می‌کنید.

بیشتر بخوانید: 13 نکته مهم که باید قبل از خرید ماساژور تفنگی بدانید

درمان حالت تهوع؛ از عجیب‌ترین خواص ماساژور پا

از عجیب‌ترین فواید ماساژور پا می‌توان به درمان حالت تهوع اشاره کرد. فرقی هم ندارد که از شدت ناراحتی این حالت به شما دست داده است یا در اثر یک ویروس یا بیماری. در هر صورت ماساژ پا می‌تواند شما را از دست این احساس رها کند.

در قسمت بالای پا و درست زیر ناحیه‌ای که شست به انگشت دوم می‌رسد، یک نقطه رفلکس وجود دارد. فشارآوردن و ماساژدادن این نقطه می‌تواند قلب، روده بزرگ و معده شما را تحریک کند و به این ترتیب، حالت تهوع را کاهش دهد.

کاهش ورم؛ از خواص ماساژور پا

حتما شما هم خانم‌های بارداری را دیده‌اید که از ورم پای خود شکایت دارند. Edema یا تورم بافت‌های بدن نوعی بیماری است که احتمال دارد هر فردی را درگیر کند؛ اما در افراد مسن یا باردار بیشتر دیده می‌شود. در بعضی از بافت‌های بدن این افراد مایعات بیش‌ازحد جمع می‌شود و در نتیجه آن نقطه ورم می‌کند.

کاهش ورم؛ از خواص ماساژور پا

استراحت‌دادن و داشتن یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند این تورم را کاهش دهد؛ اما استفاده از ماساژور پا هم روی آن بی‌تاثیر نیست. چگونه؟ ماساژ روزانه پا باعث افزایش جریان خون و تشرح غدد لنفاوی می‌شود. به این ترتیب، مایعات اضافی را از بین می‌برد و Edema را درمان می‌کند. به‌علاوه، ماساژ پا می‌تواند ناراحتی و درد ناشی از Edema را هم تسکین دهد. آرامشی که بیمار پس از ماساژدادن پیدا می‌کند، باعث کم‌شدن درد می‌شود و روند بهبود طبیعی بدن او را سریع‌تر می‌کند.

کاهش علایم پس از قاعدگی و یائسگی؛ از فواید ماساژور پا

یکی از مشکلات همیشگی خانم‌ها علائم قبل از قاعدگی (PMS) است. علائمی مثل: نفخ، تغییرات خلقی، استرس، ناراحتی، گرفتگی عضلات و غیره. مطالعات نشان می‌دهد که ماساژ پا در خانم‌ها می‌تواند این علائم را کاهش دهد. به‌علاوه، خانم‌هایی هم که در دوران یائسگی قرار دارند، با ماساژ پا می‌توانند راحت‌تر این دوران را پشت سر بگذارند.

زنان در این مدت ناراحتی‌های روحی و جسمی زیادی را تجربه می‌کنند. ماساژدادن پا تمام عضلات بدن را از تنش خارج می‌کند و شدت این ناراحتی‌ها را کاهش می‌دهد. به‌علاوه، آرامشی را به وجود می‌آورد که برای زنان در این مواقع ضروری است.

درمان سردرد با کمک ماساژور برقی پا

مطالعات کمی که تا الان انجام شده، نشان می‌دهد که فشاردادن نقاط خاص پا می‌تواند باعث کاهش سردرد و میگرن شود. البته هنوز این ادعا کاملا ثابت نشده است. با وجود این، دور از ذهن هم نیست.

به علاوه، خیلی‌ها هم تجربه کرده‌اند که با ماساژدادن پا و فشردن انگشت شست و انگشت دوم تعداد و شدت سردردهای میگرنی آن‌ها کمتر شده است.

درمان سردرد با کمک ماساژور برقی پا

خواب بهتر و آرام‌تر با ماساژور پا

اختلالات خواب از مشکلاتی هستند که انسان‌های پرمشغله امروزی را زیاد درگیر می‌کنند. استفاده از ماساژورپا قبل از خواب هورمون اندورفین بیشتری را در بدن شما ترشح می‌کند. چند دقیقه استفاده از ماساژور شما را از تمام درگیری‌های فکری و اتفاقات روزتان رها کرده و برای یک خواب کامل و عمیق آماده می‌کند.

استفاده از ماساژور پا باید هر چند وقت یک بار باشد؟

به طور کلی سعی کنید برای بهره‌بردن از فواید ماساژور پا در هفته 3 یا 4 بار به سراغ آن بروید. البته استفاده از ماساژور پا هیچ ضرری برای شما ندارد و می‌توانید هر روز از آن لذت ببرید. معمولا توصیه می‌شود که در هر بار استفاده هم 15 تا 20 دقیقه پای خود را ماساژ دهید.

معمولا دستگاه‌های ماساژور برقی پا با ارتعاشات ملایم و ضربات سبک کار می‌کنند. بنابراین، بعید است که استفاده روزانه هم باعث ایجاد درد در پای شما شود. با وجود این، اگر احساس درد یا ناراحتی پیدا کردید، حتما استفاده از آن را کم کنید. به علاوه، در صورتی که مشکلات یا بیماری‌هایی مثل: ترومبوز ورید عمقی یا نوروپاتی دارید، حتما با مشورت پزشک از این دستگاه‌ها استفاده کنید.

استفاده از ماساژور پا

از ماساژور برقی پا لذت ببرید

هنوز هم خیلی‌ها این تصور را دارند که دستگاه‌های ماساژور فقط برای لذت‌بردن بیشتر ساخته شده‌اند. آن‌ها باور نمی‌کنند که استفاده منظم از ماساژور پا باعث تسکین درد، تقویت عضلات پا، کاهش استرس، درمان سردرد، افزایش گردش خون، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود خواب، کنترل فشار خون و غیره می‌شود. در صورتی که فواید ماساژور پا از نظر علمی هم ثابت شده است.

تجربه شما چیست؟ آیا استفاده از ماساژور پا برای شما هم این فایده‌ها را داشته است؟ اگر تجربه‌ای دارید، حتما برای دیگران بنویسید. اگر هم هنوز برای خرید ماساژور پا اقدام نکرده‌اید و به دنبال محصولات باکیفیت هستید، حتما سری به فروشگاه اینترنتی جانبی بزنید.   

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)