با 9 معجزه ماساژور سر آشنا شوید

  • تاریخ: دوشنبه 24 مهر 1402 - 17:56
  • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
با 9 معجزه ماساژور سر آشنا شوید

فواید ماساژور سر چیست؟ تا همین چند سال پیش اگر به کسی می‌گفتید که ماساژ منظم پوست سر باعث ضخیم‌ترشدن مو می‌شود، باور نمی‌کرد. هنوز هم خیلی‌ها این موضوع را خرافات می‌دانند؛ در صورتی که چند سالی هست که مطالعات علمی در کشورهایی مثل ژاپن و ایالات متحده نشان داده است که این موضوع صحت دارد.

البته لذت‌بردن از ماساژ سر کشف تازه‌ای نیست. در نقاشی‌ غارهای اروپایی هم آدم‌ها در حال ماساژدادن سر دیده شده‌اند. با وجود این علم به تازگی مزایای این کار را ثابت کرده است. اگر شما هم در فکر خرید ماساژور سر هستید؛ اما هنوز شک دارید که آیا واقعا این دستگاه کاربرد دارد یا نه، با ما همراه باشید. ما تنها به مزایای ثابت‌شده استفاده از ماساژور سر اشاره می‌کنیم.

استفاده از ماساژور سر و تاثیر آن روی رشد و رویش مو

واقعا آیا ماساژ سر باعث رویش مجدد مو میشود؟ یا ماساژ سر رشد مو را افزایش می‌دهد؟ هنوز خیلی تحقیقات کاملی روی این موضوع انجام نشده است؛ اما تا این لحظه شواهد عملی نشان داده است که ماساژ پوست سر می‌تواند رشد موی شما را بیشتر کند. شاید بپرسید چگونه؟

ماساژ پوست سر چه با انگشت، چه با دستگاه ماساژور باعث تحریک گردش خون در رگ‌های سر شما می‌شود. وقتی گردش خون افزایش پیدا کند، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به فولیکول‌های مو می‌رسد. در نتیجه، تار موی شما ضخیم‌تر می‌شود. از طرف دیگر، رشد و تراکم آن هم افزایش پیدا می‌کند.

اگر باور ندارید، باید بدانید که همین چند سال پیش مطالعاتی روی 300 نفر انجام شد. این 300 نفر یک برنامه مشخص برای ماساژ پوست سر داشتند و آن را اجرا کردند. در آخر مشخص شد که ضخامت موی 70 درصد از آن‌ها بعد از اجرای ماساژهای مرتب افزایش پیدا کرده است. (منبع)

استفاده از ماساژور سر و تاثیر آن روی رشد و رویش مو

پیشنهاد می‌کنیم، بخوانید: راهنمای خرید ماساژور تفنگی

بهترین ماساژورهای سر

افزایش سلامت مو؛ از کاربردهای ماساژور سر

مو به دلیل آلودگی‌ها هوا، قرارگرفتن در معرض نور خورشید، گردوغبار و ... هر روز آسیب می‌بیند. در این شرایط ماساژ منظم پوست سر با افزایش جریان خون مرتب مواد مغذی را به مو می‌رساند تا بتواند آسیب‌ها را جبران کند. به علاوه، استفاده از ماساژور سر به حذف سلول‌های مرده پوست و کنترل چربی سر هم کمک زیادی می‌کند.

از طرف دیگر، با ریلکس‌شدن ماهیچه‌ها، سلول‌های منقبض شده هم از حالت کشش خارج می‌شوند. در نتیجه، خون نو و غنی از اکسیژن به تمام قسمت‌ها و سلول‌ها سر جریان پیدا می‌کند. بنابراین، اگر تار موهای نازک یا ناسالمی دارید یا می‌خواهید موهای پرپشت‌تری داشته باشید، برای خرید ماساژور سر خوب وقت را تلف نکنید.

کاهش فشار خون؛ از معجزات ماساژور سر

آیا می‌دانید که جالب‌ترین فواید ماساژور سر چیست؟ باورش سخت است؛ اما ماساژور سر می‌تواند فشار خون شما را هم کنترل کند. همه ما قبول داریم که یک ماساژ خوب تا چه اندازه می‌تواند در ما احساس آرامش ایجاد کند. یکی از دلایلی که باعث می‌شود آرامش پیدا کنیم، این است که دستگاه ماساژور عضلات را از فشار و کشش نجات می‌دهد.

زمانی که پوست حساس سر خود را ماساژ می‌دهید، عضلات را از تنش خارج می‌کنید. این باعث کاهش ضربان قلب و در نتیجه کاهش فشار خون شما می‌شود. به این شکل شما را تا حدی زیادی از خطر سکته هم دور می‌کند. این موضوع را تحقیقات هم ثابت کرده است.

کاهش فشار خون؛ از معجزات ماساژور سر

کاهش استرس؛ مهم‌ترین مزیت استفاده از ماساژور سر

اگر تا به حال ماساژ را امتحان کرده باشید، حتما این موضوع را خودتان هم قبول دارید. استفاده از ماساژور، چه از نوع ماساژور پا، کمر، گردن، چشم باشد و چه سر احساس آرامش عمیقی را در شما ایجاد می‌کند. مطالعات هم نشان داده است که ماساژ 15 تا 25 دقیقه‌ای پوست سر باعث کاهش استرس، ضربان قلب و فشار خون در خانم‌ها می‌شود. اگر می‌خواهید دقیق‌تر بدانید، باید بگوییم که ماساژ پوست سر با تنظیم سیستم عصبی میزان استرس را در شما کنترل می‌کند. چگونه؟

به بیان خیلی ساده، سیستم عصبی شما دو رشته دارد: سمپاتیک که باعث واکنش‌های تهاجمی شما می‌شود و پاراسمپاتیک که میزان آرامش شما را کنترل می‌کند. در حالت معمول باید این دو رشته در تعادل با یکدیگر عمل کنند؛ اما در مواقع خطر مثل زمانی که یک حیوان وحشی قصد حمله به شما را دارد، باید رشته سمپاتیک وارد عمل شود.

وقتی با مشکل پراسترسی روبه‌رو می‌شوید، سمپاتیک بیش‌ازحد عمل می‌کند و سیستم عصبی شما نامتعادل می‌شود. ماساژ سر دقیقا این زمان به کار می‌آید. این ماساژ به خاموش‌کردن سیستم عصبی سمپاتیک و فعال‌شدن پاراسمپاتیک زیادی کمک می‌کند.

از بهترین فواید ماساژور سر چیست؟ بهبود خلق‌وخو

همان‌طور که گفتیم ماساژ سر باعث فعال‌شدن پاراسمپاتیک می‌شود. وقتی به صورت مرتب از ماساژور سر استفاده کنید، این رشته عصبی به مرور زمان تقویت خواهد شد. در نتیجه شما پس از مدتی که به استفاده از ماساژور سر عادت می‌کنید، کمتر احساس اضطراب و بی‌انگیزگی خواهید داشت.

از طرف دیگر، در طول مدت ماساژ هورمون‌هایی مثل سروتونین و اندورفین در خون شما تشرح می‌شود. این هورومون‌ها به شما احساس سرزندگی و طراوت بیشتری می‌دهند. حتی نتیجه چند مطالعه هم نشان داده است که استفاده منظم از ماساژ به طور قابل توجهی افسردگی را در افراد کنترل می‌کند.

از بهترین فواید ماساژور سر چیست؟ بهبود خلق‌وخو

درمان میگرن و سردرد؛ از فواید شگفت‌انگیز ماساژ سر

سر درد ممکن است دلایل مختلفی مثل: تنش عضلانی، فشار چشم، التهاب سینوس‌ها، کمبود خواب، انقباض عروق خونی و غیره داشته باشد. استفاده از ماساژور سر نمی‌تواند انواع این سردردها را آرام کند. با این وجود به کسانی که از سردردهای تنشی، میگرن یا سردردهای ناشی از آسیب گردن رنج می‌برند، کمک زیادی می‌کند.

ماساژدادن پوست سر جریان خون را در این قسمت افزایش می‌دهد و اکسیژن و مواد مغذی را بیشتر و سریع‌تر به سلول‌های سر می‌رساند. در نتیجه، این سلول‌ها زودتر می‌توانند سموم را دور و خود را احیا کنند. به‌علاوه، اگر سردرد در اثر تنش‌های عصبی ایجاد شده باشد، ماساژ با خارج‌کردن عضلات از کشش و انقباض به درمان آن کمک می‌کند.

درمان کمردرد با معجزه ماساژ سر

شاید فکر کنید که درد کمر چه ربطی به سر دارد؛ اما باید بدانید که به جز استفاده از ماساژور کمر، گاهی با ماساژور سر هم می‌توانید دردهای کمر خود را آرام کنید. ما به دلیل استرس و تاحدودی وضعیت بدن تمایل داریم که پوست سر، عضلات پشت گوش و گردن خود را منقبض کنیم. این انقباض مانع از گردش خون در سراسر بدن می‌شود. به‌علاوه، در گردن و عضلات پشت تنش و درد ایجاد می‌کند.

بنابراین، اگر ساعات زیادی از روز خود را پشت کامپیوتر یا لپ‌تاپ می‌گذرانید یا بدن خود را در وضعیت‌های نامناسب قرار داده‌اید و به همین دلیل کمر درد دارید، ماساژور سر را امتحان کنید.

تقویت حافظه؛ عجیب‌ترین فایده ماساژور سر

اگر بپرسید که عجیب‌ترین فواید ماساژور سر چیست، باید به تاثیر مثبت آن روی مغز اشاره کنیم. با ماساژدادن پوست سر خود می‌توانید حافظه خود را تقویت و تمرکز خود را بالا ببرید. این معجزه با بیشتر و بهترشدن گردش خون در سر اتفاق می‌افتد. خون که به درستی در سر شما جریان داشته باشد، اکسیژن بیشتری به سیستم عصبی شما می‌رساند و به این شکل باعث بهبود حافظه و تمرکز شما می‌شود.

تقویت حافظه؛ عجیب‌ترین فایده ماساژور سر

بهبود خواب؛ دلیل استفاده از ماساژور سر

وقتی با استرس، خستگی و عضلاتی گرفته و پرتنش می‌خوابید، چه انتظاری دارید؟ مسلما این خواب انرژی شما را کامل برنمی‌گرداند. به همین دلیل وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید، احساس می‌کنید که از شب قبل خسته‌تر و بی‌انرژی‌تر هستید. در صورتی که اگر قبل از خواب با ماساژور سر آرامشی به سر و عضلات خود داده باشید، دیگر هنگام خواب بدن شما در حالت جنگ نیست. شما می‌توانید با آرامش بخوابید و خود را برای یک شروع دوباره آماده کنید.

ایا ماساژ سر باعث جلوگیری از ریزش مو میشود؟

اگر به دنبال یک رابطه مستقیم بین ماساژ پوست سر و ریزش مو هستید، به جوابی نمی‌رسید. ماساژ سر اگرچه روی ضخیم‌شدن تار مو تاثیر مستقیمی می‌گذارد؛ اما از ریزش مو به طور قطعی جلوگیری نمی‌کند.

با وجود این، اگر بر اثر آلودگی‌های محیطی، استرس و غیره دچار ریزش مو شده‌اید، ماساژ سر می‌تواند به شما کمک کند. همان‌طور که توضیح دادیم این کار باعث خون‌رسانی بیشتر به پوست می‌شود و اثر آلودگی‌ها را کمتر می‌کند. از طرف دیگر استرس را هم در شما کاهش می‌دهد. نتیجه مطالعات هم نشان داده است که ماساژ پوست سر روی ریزش موی مردان بی‌تاثیر نیست. 69درصد مردان مبتلا به ریزش مو پس از یک سال ماساژ مرتب پوست سر گزارش داده‌اند که ضخامت و رشد موی آن‌ها بهتر و ریزش موی‌شان کمتر شده است.

ایا ماساژ سر باعث جلوگیری از ریزش مو میشود؟

آیا درمان شوره سر با ماساژ هم امکان‌پذیر است؟

دلایل زیادی باعث می‌شوند که سر شما شوره بزند. درمان این شوره هم بستگی به دلیل اصلی این مشکل دارد. پس ماساژدادن پوست سر به تنهایی نمی‌تواند شوره سر شما را درمان کند. با وجود این، استفاده از برس‌های ماساژور پوست سر مثل: برس مو و ماساژور سر شیائومی به حذف سلول‌های مرده و آلودگی‌هایی کمک می‌کند. این آلودگی‌ها ممکن است باعث خارش و پوسته‌پوسته‌شدن پوست سر شما شده باشند.

ماساژ سر چگونه است؟

خوشبختانه برای ماساژدادن سر خود نیاز به شخص دیگری ندارد. می‌توانید با انگشتان خود پوست سرتان را ماساژ دهید؛ اما برای این که بهتر نتیجه بگیرید، توصیه می‌کنیم که از یک ماساژور سر استفاده کنید. این ماساژورها در انواع مختلف و با قیمت‌های کاملا مناسبی در بازار عرضه شده‌اند. برای یک ماساژ خوب مراحل زیر را دنبال کنید:

  • دستان خود را کاملا بشورید.
  • روی یک صندلی یا مبل راحت بشینید.
  • با نوک انگشتان یا ماساژور به آرامی نقاط مختلف پوست سر خود را فشار دهید. می‌توانید قبل از این کار با یک حوله گرم پوست خود را گرم کنید یا این که از روغن‌های گرم شده کمک بگیرید.
  • حالا ماساژور یا نوک انگشتان خود را به صورت دایره‌ای اطراف سرتان حرکت دهید.
  • حداقل 5 دقیقه این کار را ادامه دهید و مطمئن شوید که تمام نقاط سر را ماساژ داده‌اید.
  • در آخر اگر از روغن استفاده کرده‌اید، می‌توانید یک حمام گرم داشته باشید.

یادتان باشد که نباید فشار زیادی به سر خود وارد کنید؛ چرا که نتیجه عکس می‌گیرید. می‌توانید در اینترنت جستجو کنید و فیلم‌های آموزش ماساژ سر را ببینید تا تکنیک‌ها را بهتر یاد بگیرید.

 ماساژ سر چگونه است؟

ماساژور سر از کجا بخریم؟

ماساژدادن پوست سر کار آسانی است و فایده‌های زیادی دارد. از کاهش استرس و افزایش رشد و سلامت مو گرفته تا تسکین سردرد، کمردرد، کاهش فشارخون و غیره. در این مطلب کامل توضیح دادیم که چگونه استفاده از ماساژور سر می‌تواند این مزایا را برای شما داشته باشد.

حالا که می‌دانید فواید ماساژور سر چیست، حتما مشتاق استفاده از آن شده‌اید. کافی است که سری به فروشگاه اینترنتی جانبی بزنید و در میان انواع مدل‌های ماساژور سر یکی را سفارش دهید. راستی تجربه شما از ماساژ پوست سر چیست؟ به نظرتان استفاده از ماساژور واقعا نیاز است یا با نوک انگشتان هم می‌توان یک ماساژ خوب را تجربه کرد؟ 

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)