بررسی شارژ ایرپاد در اندروید و آیفون

 • تاریخ: چهارشنبه 7 دی 1401 - 02:18
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
بررسی شارژ ایرپاد در اندروید و آیفون

چگونه درصد شارژ ایرپاد را بفهمیم ؟ قطعا بررسی شارژ ایرپاد برای همه کسانی که این هندزفری‌های بلوتوثی فوق العاده را دارند، نیاز می‌شود. باید راهی برای اطلاع از میزان شارژ ایرپادهای زیبای اپل وجود داشته باشد؛ در غیر این صورت درست هنگامی که یک نیاز ضروری به آن‌ها دارید، ممکن است به دلیل اتمام شارژ خاموش شوند. در ادامه روش‌های دیدن شارژ ایرپاد در گوشی‌های اندروید و آیفون را با هم مرور خواهیم کرد.

چگونه شارژ ایرپاد را در ایفون ببینیم؟ نحوه دیدن شارژ ایرپاد در آیفون

در گوشی آیفون از کجا بفهمیم ایرپاد شارژ شده و درصد دقیق شارژ آن را ببینیم؟ ایرپادها برای اتصال به گوشی‌های آیفون و سایر گجت‌های اپل طراحی شده‌اند. به همین دلیل، برخی از قابلیت‌های آن‌ها در هنگام اتصال به یک گوشی اندرویدی غیرفعال می‌شوند. یکی از این قابلیت‌ها نمایش درصد شارژ ایرپاد است. در آیفون، کافی است که بعد از شارژ کردن ایرپاد به روش اصولی، آن را به گوشی خود متصل کنید. بعد از آن هر زمان که ایرپاد خود را در نزدیکی گوشی قرار دهید و درب کیس شارژ آن را باز کنید، یک پنجره روی آیفون شما ظاهر می‌شود و اطلاعات کاملی از میزان شارژ ایرپاد را نمایش می‌دهد. میزان شارژ باقیمانده کیس و هر کدام از گوشی‌ها به صورت جداگانه در این پنجره مشاهده می‌شوند.

به یاد داشته باشید، می‌توانید گوشی آیفون خود را در IOS14 و نسخه‌های بالاتر، به گونه‌ای تنظیم کنید که این میزان شارژ ایرپاد، همیشه در صفحه گوشی قابل مشاهده باشد. درست مثل میزان شارژ گوشی که در بالای صفحه همیشه دیده می‌شود. کافی است که یک نقطه خالی از صفحه خانه را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا حالت Jiggle mode ظاهر شود. سپس علامت + در قسمت بالا را لمس کنید. بعد از آن برای اضافه شدن ویجت باتری، گزینۀ Batteries را انتخاب کنید. در نهایت، پس از انتخاب سایز ویجت باید روی Add Widget و سپس done ضربه بزنید.

چگونه شارژ ایرپاد را در ایفون ببینیم؟ نحوه دیدن شارژ ایرپاد در ایفون

چگونه درصد شارژ ایرپاد را در اندروید بفهمیم؟ نحوه دیدن شارژ ایرپاد در اندروید

برخلاف گوشی آیفون که تنها با باز کردن درب کیس ایرپاد میزان شارژ را نشان می‌دهند؛ در گوشی‌های اندرویدی راه مستقیمی برای اطلاع از میزان شارژ ایرپاد وجود ندارد. با این اوصاف در گوشی‌های اندرویدی مثل: سامسونگ، شیائومی و غیره چگونه درصد شارژ ایرپاد را بفهمیم؟ ظاهرا چاره‌ای به جز نصب برنامه‌های متفرقه روی گوشی برای این کار وجود ندارد. MaterialPods و AirBattery دو مورد از بهترین اپلیکیشن‌هایی به شمار می‌روند که می‌توانید روی آن‌ها حساب کرده و با کمک آن‌ها میزان شارژ هندزفری اپل را مشاهده کنید. در ادامه نگاهی به مراحل راه‌اندازی و شیوه کار این دو برنامه خواهیم داشت:

1- MaterialPods؛ برنامه نشان دادن شارژ ایرپاد اندروید

با استفاده از برنامه MaterialPods می‌توانید میزان شارژ ایرپادهای خود را در گوشی اندرویدی مشاهده کنید. برای این کار ابتدا مطمئن شوید که گوشی و هندزفری بلوتوثی شما به یکدیگر متصل هستند. سپس بعد از دانلود این برنامه از سایت‌های معتبر مثل گوگل پلی و نصب آن روی گوشی خود مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • برنامه را باز کنید.
 • در پنجره اول روی Check Permission ضربه بزنید.
 • در بخش اسکن بلوتوث، دوباره روی Check Permission  ضربه بزنید و سپس Allow  را انتخاب کنید .
 • در مرحله بعد و در پنجرۀ Please grant the following باید مجددا گزینۀ Check Permission  را لمس کنید.

با برنامه MaterialPods ، چگونه درصد شارژ ایرپاد را در اندروید بفهمیم؟

 • سپس باید در لیست، گزینۀ MaterialPods  را فعال کنید.
 • دوباره گزینۀ check Permission را انتخاب و پس از آن روی Allow ضربه بزنید تا اجازه دسترسی را صادر کنید.

نحوه دیدن شارژ ایرپاد در اندروید

 • حالا گزینۀ Close را در پنجرۀ  Dear User  لمس کنید.
 • بعد از طی کردن مراحل بالا، در این مرحله نیاز است که مدل ایرپاد خود را در لیست انتخاب کنید. برای تشخیص درست مدل هندزفری خود می‌توانید نگاهی به «معرفی و مقایسه مدل‌های مختلف ایرپاد» داشته باشید.
 • حالا یک پنجره نمایش داده می‌شود که میزان شارژ باتری ایرپاد را می‌توانید در آن مشاهده کنید.

MaterialPods؛ برنامه نشان دادن شارژ ایرپاد اندروید

به این ترتیب دانستیم که با برنامه MaterialPods چگونه درصد شارژ ایرپاد را بفهمیم.

2- AirBattery؛ برنامه تشخیص شارژ ایرپاد

دومین اپلیکیشن کارآمدی که برای تشخیص میزان شارژ ایرپاد خود در گوشی‌های اندروید می‌توانید روی آن حساب کنید، AirBattery است. می‌توانید این برنامه را هم از سایت‌ گوگل پلی دانلود کنید و پس از نصب آن مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • ایرپاد را با گوشی اندرویدی خود جفت و متصل کنید.
 • برنامه را اجرا کنید.
 • در اولین مرحله، برنامه از شما درخواست می‌کند که برای آن اجازه دسترسی به موقعیت مکانی یا Location Permission را صادر کنید. با ضربه زدن روی GRANT PERMISSION از این مرحله عبور کنید.
 • حالا دوباره Grant Permission را انتخاب کنید.
 • سپس AirBattery را لمس کنید.
 • در این مرحله گزینۀ Allow display over other apps را فعال کنید.

  AirBattery؛ برنامه تشخیص شارژ ایرپاد

 • در این پنجره روی علامت برگشت Back ( < ) در پایین صفحه ضربه بزنید.
 • در این مرحله هم با ضربه زدن روی علامت برگشت به عقب بگردید.
 • در صورتی که پنجره درخواست صرفه جویی در انرژی را با عنوان Disable any power savers مشاهده کردید، گزینۀ IGNORE را در پایین صفحه انتخاب کنید.

 با برنامه AirBattery چگونه شارژ ایرپاد را در اندروید ببینیم؟

 • حالا لیست ایرپادهای مختلف به شما نمایش داده می‌شود که باید در میان آن‌ها مدل هندزفری خود را انتخاب کنید و روی OK در پایین صفحه ضربه بزنید. با این کار به صورت خودکار از برنامه خارج می‌شوید، در غیر این صورت خودتان برنامه را ببندید.
 • دوباره برنامه AirBattery را اجرا کنید.
 • حالا گوشی ایرپادهای خود را درون باکس شارژ قرار دهید و درب آن را باز نگه دارید تا چراغ آن روشن شود.
 • یک پنجره به صورت خودکار روی صفحه گوشی شما ظاهر می‌شود که شارژ هر کدام از گوشی‌ها و باکس شارژ را به صورت جداگانه نمایش می‌دهد.

مراحل استفاده از برنامه نشان دادن شارژ ایرپاد

در صورتی که پنجره‌ای روی گوشی شما دیده نشد، یک بار دیگر درب باکس ایرپاد را ببندید و دوباره باز کنید. به علاوه، فراموش نکنید که گوشی و ایرپاد شما باید در فاصله نزدیکی از هم قرار داشته باشند.

توصیه می‌کنیم که برای استفاده بهتر از ایرپادهای خود حتما با جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین ترفندهای ایرپاد آشنا شوید.

از ایرپادهای خود لذت ببرید

چگونه درصد شارژ ایرپاد را بفهمیم؟ در این مقاله خواندیم که برای دیدن شارژ ایرپاد در آیفون کافی است که درب کیس هندزفری را در نزدیکی گوشی باز کنیم تا پنجره نمایش شارژ باز شود. برای تشخیص میزان شارژ ایرپاد در اندروید؛ اما راه مستقیمی وجود نداشت. به همین دلیل دو برنامه را معرفی کردیم که با کمک آن‌ها می‌توانید از شارژ کیس و ایرپادهای خود مطلع شوید. اگر سوال یا نظری در مورد این مقاله دارید، حتما در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

در نظر داشته باشید که برای افزایش طول عمر ایرپاد، حتما آن را با شارژهای اصل شارژ کنید. به علاوه، بد نیست نگاهی به لیست لوازم جانبی ایرپاد برای محافظت بیشتر از هندزفری عزیز خود در فروشگاه معتبر جانبی داشته باشید.  

 

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)