چگونه گوشی خود را به تلویزیون دوو متصل کنیم؟

 • تاریخ: دوشنبه 14 فروردین 1402 - 04:32
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه گوشی خود را به تلویزیون دوو متصل کنیم؟

وصل‌کردن گوشی به تلویزیون برای تماشای فیلم‌ها و عکس‌ها در قاب بزرگ‌تر، یکی از دغدغه‌های این روزهای کاربران شده است. اگر شما هم به‌دنبال روش‌هایی برای متصل‌کردن گوشی به تلویزیون دوو هستید، با ما همراه باشید. در ادامه 8 روش را به شما معرفی خواهیم کرد که با کمک آن‌ها بتوانید عکس‌ها و فیلم‌های خود را روی صفحه تلویزیون مشاهده کنید.

برخی از این روش‌ها با کمک کابل‌ها و برخی بدون نیاز به کابل امکان‌پذیر هستند. نکته مهم این است که قبل از امتحان‌کردن روش‌های بی‌سیم باید گوشی و تلویزیون خود را به یک شبکه وای‌فای متصل کنید. بنابراین، قبل از شروع نگاهی به نحوه روشن‌کردن وای فای تلویزیون دوو خواهیم داشت.

روش روشن کردن wi-fi تلویزیون دوو؛ وای فای تلویزیون دوو کجاست؟

چگونه گوشی را به تلویزیون وصل کنیم؟ برای این کار می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. در این میان اگر قصد استفاده از روش‌های بی‌سیم را دارید، باید قبل از اقدام wi-fi تلویزیون هوشمند خود را روشن کنید. برای دسترسی پیداکردن به گزینه wi-fi در تلویزیون دوو خود باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • 1- روی ریموت کنترل تلویزیون، دکمۀ HOME را فشار دهید.
 • 2- در تلویزیون گزینه تنظیمات یا Setting  را انتخاب کنید. برای تایید انتخاب خود دکمه Enter  را فشار دهید.
 • 3- حالا وارد گزینه شبکه یا Network  و سپس گزینه اتصال شبکه یا Network connectionشوید. ممکن است در تلویزیون شما این گزینه network & Wi-Fi نام داشته باشد.
 • 4- در این بخش گزینهStart Connection را انتخاب کنید.
 • 5- حالا لیستی از شبکه‌های وای فای به شما نمایش داده می‌شود. کافی است که نام شبکه موردنظر خود را انتخاب کنید و پس از واردکردن پسورد به آن متصل شوید.

 روشن کردن wi-fi تلویزیون دوو؛ وای فای تلویزیون دوو کجاست؟

روش اول اتصال گوشی به تلویزیون دوو: استفاده از کابل hdmi

اتصال گوشی به تلویزیون با کابل و بدون کابل امکان‌پذیر است. یکی از روش‌های باسیم استفاده از کابل معروف HDMI  است. برخی از مدل‌های گوشی‌ هوشمند دارای درگاه Mini HDMI  یا Micro HDMI هستند. اگر گوشی شما هم به یکی از این درگاه‌ها مجهز است، می‌توانید با استفاده کابلHDMI  اتصال گوشی به تلویزیون را برقرار کنید. یک سر کابل را که از نوع Mini HDMI یا Micro HDMI است، به گوشی و سر دیگر آن را به تلویزیون خود وصل کنید. سپس ورودی یا source تلویزیون خود را هم روی hdmi تنظیم کنید. به این ترتیب، می‌توانید اتصالی پایدار و باکیفیت برای انتقال تصویر و صدا به وجود ‌آورید.

روش دوم اتصال گوشی به تلویزیون دوو: استفاده از کابل USB Type C به HDMI

بیشتر گوشی‌هایی هوشمند جدید پورت شارژ تایپ c دارند. از طرف دیگر، مدل‌های مختلف تلویزیون دوو هم به پورت hdmi مجهز هستند. بنابراین، اگر یک مبدل usb type c به hdmi بخرید، احتمالا می‌توانید به‌راحتی گوشی خود را به تلویزیون متصل کنید و از تماشای محتوای خود لذت ببرید. فقط در نظر داشته باشید که ورودی تلویزیون خود را روی حالت hdmi  تنظیم کنید تا محتوای گوشی را روی تلویزیون ببینید.

روش سوم وصل‌کردن گوشی به تلویزیون دوو: کمک‌گرفتن از کابل MHL

اگر با کمک کابل HDMI موفق به برقراری اتصال نشدید، می‌توانید از کابل MHL یا Slimport کمک بگیرید. این کابل‌ها از یک سو به کابل hdmi متصل می‌شوند. سمت دیگر کابل‌های MHL هم، بسته به نوع آن‌ها می‌تواند تایپ سی، لایتنینگ و غیره باشد. بنابراین، به درگاه شارژ گوشی اندوریدی یا آیفونی وصل خواهند شد.

کابل‌های mhl اگرچه خیلی کاربردی به نظر می‌رسند؛ اما یک محدودیت بزرگ دارند. حتما گوشی و تلویزیون شما باید از استاندارد mhl پشتیبانی کند تا بتوانید از این کابل‌ها استفاده کنید. بنابراین، قبل از خرید کابل از این موضوع اطمینان پیدا کنید. در اینترنت یا دفترچه راهنمای گوشی و تلویزیون خود جستجو کنید. بد نیست بدانید که در مقالۀ «همه چیز درباره mhl» کامل به این فناوری پرداخته‌ایم.

  روش سوم وصل‌کردن گوشی به تلویزیون دوو: کمک‌گرفتن از کابل MHL

روش چهارم اتصال گوشی به تلویزیون دوو: استفاده از آداپتور Micro USB به hdmi

درگاه شارژ برخی از گوشی‌ها Micro USB است. اگر گوشی شما هم به این درگاه مجهز شده، می‌توانید از آداپتورهای میکرو usb به hdmi کمک بگیرید. یک سر این مبدل را به گوشی خود و سر دیگر آن را به کابل hdmi متصل کنید. سپس با تنظیم ورودی تلویزیون روی حالت hdmi به فایل‌های داخل گوشی دسترسی پیدا کنید.

روش پنجم اتصال گوشی آیفون به تلویزیون دوو: استفاده از کابل Lightening  به hdmi 

اگر قصد دارید گوشی آیفون خود را به تلویزیون متصل کنید، می‌توانید به سراغ کابل لایتنینگ به hdmi بروید. با وصل‌کردن یک سر این کابل به درگاه شارژ گوشی و سر دیگر آن به کابل hdmi می‌توانید یک اتصال بدون قطعی داشته باشید. البته بد نیست بدانید که اتصال گوشی آیفون به تلویزیون به روش‌های دیگری هم امکان‌پذیر است.

 روش ششم متصل کردن گوشی به تلویزیون دوو : miracast

اگر شما هم با کابل‌ها و سیم‌ها میانه خوبی ندارید و به‌دنبال روش‌های بی‌سیم هستید، باید به سراغ فناوری miracast یا همان اسکرین میرورینگ بروید. فناوری میراکست انتقال تصویر را از روی گوشی به تلویزیون امکان‌پذیر می‌کند. در صورت استفاده از این روش به طور کلی صفحه گوشی شما روی تلویزیون منتقل می‌شود. هر برنامه‌ یا صفحه‌ای که در گوشی خود باز کنید، روی صفحه تلویزیون هم مشاهده خواهد شد. حتی اگر پیامی دریافت کنید، روی صفحه تلویزیون نوتیفیکیشن آن ظاهر خواهد شد. به همین دلیل به این فناوری اسکرین میرورینگ یا آینه‌ای‌کردن صفحه‌نمایش هم گفته می‌شود. در تلویزیون‌های دوو این فناوری با همین نام یعنی miracast نام‌گذاری شده؛ اما در گوشی خود احتمالا باید به‌دنبال نام دیگری باشید.

این فناوری در گوشی شما ممکن است با نام‌های مختلفی مثل: Screen Mirroring، Smart View، Cast Screen،Miracast Screen و غیره تعریف شده باشد. البته اگر گوشی هوشمند شما از این فناوری پشتیبانی کند. مراحل برقراری اتصال گوشی به تلویزیون دوو با فناوری میراکست عبارتند از:

 • گوشی و تلویزیون خود را به وای-فای متصل کنید.
 • تلویزیون خود را روشن کرده و به بخش تنظیمات یا setting آن مراجعه کنید.
 • در میان گزینه‌ها، اشتراک‌گذاری صفحه نمایش یا screen share را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعد، دو گزینه به شما نمایش داده می‌شود که باید miracast را انتخاب کنید.

روش ششم متصل کردن گوشی به تلویزیون Daewoo: miracast

 • با این کار روی صفحه تلویزیون، نام آن نمایش داده شده و تلویزیون برای برقراری اتصال آماده می‌شود.
 • حالا باید به سراغ گوشی خود بروید. از بخش تنظیمات گوشی گزینۀ Screen Mirroring یا Smart View یا  Cast Screen یا Miracast Screen را پیدا کنید. این گزینه‌ها معمولا در بخش network & connection دیده می‌شوند. البته ممکن است در منوی سریع گوشی هم آیکون این گزینه مشاهده شود. کافی است که در گوشی‌های اندرویدی انگشت خود را از بالا به سمت پایین بکشید و در میان گزینه‌ها، گزینه مربوطه را پیدا کنید.
 • با انتخاب گزینه Smart View یا ... در صفحه گوشی شما، نام دستگاه‌هایی که امکان برقراری اتصال را دارند، نمایش داده می‌شود. در این صفحه باید روی نام تلویزیون خود ضربه بزنید. (این نام را روی صفحه تلویزیون مشاهده خواهید کرد.)
 • حالا باید چند دقیقه منتظر بمانید تا اتصال بین گوشی و تلویزیون دوو برقرار شود و صفحه گوشی خود را مشاهده کنید.

اگر به هر دلیلی به اینترنت دسترسی ندارید، می‌توانید روش‌های اتصال تلفن همراه به تلویزیون بدون وای فای را امتحان کنید.

روش هفتم برقراری اتصال بین گوشی و تلویزیون دوو؛ استفاده از wifi-direct

روش بی‌سیم دیگری که با کمک آن می‌توانید گوشی خود را به تلویزیون هوشمند دوو متصل کنید، وای‌فای دایرکت است. از آن‌جایی که تقریبا تمام گوشی‌های هوشمند چه قدیمی و چه جدید، فناوری wifi-  direct را دارند، احتمالا خیلی راحت می‌توانید با کمک آن گوشی را به تلویزیون دوو متصل کنید. برای استفاده از این روش مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • روی ریموت کنترل تلویزیون، دکمۀ HOME را فشار دهید.
 • در تلویزیون گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 • حالا وارد گزینه شبکه و اینترنت یا netwok & WiFi شوید.
 • در این بخش گزینۀ Wi‑Fi Direct را مشاهده کنید که باید آن را فعال کنید.
 • حالا باید این گزینه را در گوشی خود فعال کنید. به این منظور وارد setting گوشی خود شوید.
 • گزینه wifi- direct بسته به مدل گوشی شما ممکن است در بخش‌های مختلفی از تنظیمات قرار گرفته باشد. در بیشتر گوشی‌ها با بازکردن گزینۀ connections می‌توانید به این گزینه برسید.
 • بعد از فعال‌کردن وای‌فای دایرکت در گوشی، منتظر باشید تا اتصال میان گوشی و تلویزیون برقرار شود.

این تنها یکی از روش‌های اتصال بی‌سیم گوشی به تلویزیون دوو است. اگر نگاهی به «چگونه گوشی را با وای فای به تلویزیون وصل کنیم؟» داشته باشید؛ با روش‌های بیشتری آشنا خواهید شد.

روش هفتم برقراری اتصال بین گوشی و تلویزیون دوو؛ استفاده از wifi-direct

روش هشتم ایجاد اتصال بین گوشی و تلویزیون دوو؛ استفاده از DLNA 

فناوری دیگری که حتما تلویزیون هوشمند دوو به آن مجهز شده،DLNA  است. این فناوری مختص برقراری اتصال بین گوشی و تلویزیون دوو نیست؛ اما می‌توان از آن برای این کار هم استفاده کرد. در واقع این فناوری به طور کلی امکان به اشتراک‌گذاشتن ویدیو، موسیقی، تصاویر و غیره بین رایانه، گوشی و سایر دستگاه‌های دیجیتال با تلویزیون را فراهم می‌کند. در این روش یک دستگاه به عنوان سرور شناخته می‌شود و فایل‌ها را با سایر دستگاه‌های که کلاینت هستند، به اشتراک می‌گذارد. به همین دلیل، باید فایل حتما ذخیره شده باشد. به این معنی که امکان به اشتراک‌گذاشتن صفحه گوشی یا به اصطلاح میرورینگ آن وجود ندارد که شما بتوانید در هنگام وب‌گردی، بازی کردن یا غیره هم صفحه گوشی خود را در تلویزیون ببینید.

اگر می‌خواهید برای اتصال گوشی به تلویزیون دوو از این روش استفاده کنید، باید گوشی شما هم این فناوری را داشته باشد. به‌علاوه، اجرای این فناوری نیاز به برنامه خاصی دارد. این برنامه روی برخی از گوشی‌ها به صورت پیش فرض نصب شده است؛ اما در گوشی‌های دیگر باید یک برنامه از اینترنت دانلود و نصب کنید. پس ابتدا تنظیمات گوشی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از این فناوری پشتیبانی می‌کند یا نه. سپس اگر برنامه‌ای روی گوشی خود نصب ندارید، اپلیکیشن BubbleUPnP  را که یکی از بهترین نرم‌افزارهاست دانلود و روی گوشی خود نصب کنید. بعد از آن مراحل زیر را طی کنید:

 • هم گوشی و هم تلویزیون خود را به وای فای یکسانی متصل کنید.
 • سپس برنامه را اجرا کرده و به تب Devices بروید.
 • در قسمتRenderers تلویزیون خود و درقسمت Libraries هم گوشی را انتخاب کنید. اگر نام گوشی یا تلویزیون را در این بخش نمی‌بینید، یک‌بار دیگر از متصل‌بودن هر دو به یک شبکه وای فای مطمئن شوید.
 • حالا به سراغ تب Library بروید و فایل موردنظر خود را در گوشی پیدا کرده و اجرا کنید.
 • بعد از چند دقیقه محتوا را در تلویزیون خود هم مشاهده خواهید کرد.
 • اگر اتصال برقرار نشد، یک بار به تنظیمات تلویزیون دوو مراجعه کنید. سپس گزینه اشتراک‌گذاری صفحه نمایش و پس از آن DLNA را انتخاب کنید. سایر مراحل را هم مطابق با دستورالعمل پشت سر بگذارید تا اتصال کامل شود.

روش هشتم ایجاد اتصال بین گوشی و تلویزیون دوو؛ استفاده از DLNA 

موفق به برقراری اتصال بین گوشی و تلویزیون شدید؟

در این مقاله 8 روش برای اتصال گوشی به تلویزیون دوو به شما معرفی کردیم. برخی از این روش‌ها بدون نیاز به سیم اتصال را برقرار می‌کردند و برخی دیگر نیاز به کابل‌ها و آداپتورها داشتند. برای خرید کابل‌های موردنیاز خود با بهترین کیفیت می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی جانبی داشته باشید. شما با کدام روش موفق به برقراری اتصال شدید؟ آیا روش دیگری برای اتصال این دو دستگاه می‌شناسید؟ سوالات و نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)