بهترین هولدر موبایل؛ راهنمای کامل خرید پایه نگهدارنده گوشی

 • تاریخ: سه شنبه 5 اردیبهشت 1402 - 09:00
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
بهترین هولدر موبایل؛ راهنمای کامل خرید پایه نگهدارنده گوشی

اگر برای خرید هولدر موبایل به بازار مراجعه کرده یا سری به فروشگاه‌های اینترنتی زده باشید، حتما متوجه شده‌اید که هزاران مدل از این محصولات به بازار عرضه شده‌اند. احتمالا برای شما هم انتخاب و خرید بین این همه مدل به یک چالش تبدیل شده است؛ اما نگران نباشید. در این مقاله نگاهی به مهم‌ترین نکاتی خواهیم داشت که باید در هنگام خرید پایه نگهدارنده گوشی آن‌ها را مدنظر قرار دهید. احتمالا بعد از خواندن این مقاله می‌توانید راحت‌تر هولدر موبایل مناسب خود را انتخاب کنید.

منظور از هولدر موبایل چیست؟

احتمالا می‌دانید که منظور از هولدر موبایل یا پایه نگهدارنده گوشی چیست. ابتدایی‌ترین ویژگی همه هولدرها این است که موبایل شما را نگه می‌دارند. مدل‌های ساده‌تر بیشتر برای استفاده عادی و قرار گرفتن روی میز کاربرد دارند؛ اما هولدرهایی که در ماشین استفاده می‌شوند، باید توانایی حفظ گوشی شما در دست‌اندازها و سرعت‌های بالا را هم داشته باشند. البته علاوه بر این ویژگی، بهترین هولدر موبایل برای ماشین قابلیت‌های دیگری هم دارد که باید به آن‌ها توجه شود.

پس اولین نکته‌ای که باید برای خرید هولدر موبایل در نظر بگیرید، مشخص‌کردن کاربردی است که از آن انتظار دارید. اگر قصد دارید از هولدر در ماشین خود استفاده کنید، باید حساسیت بیشتری به‌ خرج دهید؛ اما اگر قصد استفاده از آن در منزل یا محل کار را دارید، می‌توانید راحت‌تر تصمیم بگیرید. در ادامه با ویژگی‌های مهمی که بهترین هولدر موبایل باید داشته باشد، آشنا خواهیم شد.

راهنمای خرید هولدر موبایل

آشنایی با ویژگی‌های بهترین هولدرموبایل و بهترین پایه نگهدارنده موبایل

هولدرهای موبایل در انواع مختلفی تولید می‌شوند. نوع نصب آن‌ها روی میز یا ماشین و مدل نگهداری موبایل در آن‌ها متفاوت است. برای این که بتوانید بهترین هولدر موبایل را برای خود انتخاب کنید، باید قبل از هرچیز با انواع آن آشنا شوید.

انواع پایه نگهدارنده گوشی براساس نوع نصب:

براساس نوع پایه و نصب هولدرهای موبایل در انواع مختلف زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

هولدرهای موبایل مکنده‌ای:

این نوع از هولدرها چسبنده‌های مکنده‌ای یا Suction cup دارند. زمانی که آن‌ها را روی میز، داشبورد یا شیشه ماشین نصب می‌کنید، در اثر خلا ایجاد شده به محل موردنظر می‌چسبند. البته اگر کیفیت لازم را داشته باشند. در غیر این صورت بعد از مدتی استفاده قدرت چسبندگی خود را از دست می‌دهند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود. نکته بعدی که برای انتخاب این مدل از هولدرها باید به آن توجه داشته باشید، نوع محلی است که برای نصب آن‌ها در نظر گرفته‌اید. اگر سطح داشبورد یا شیشه ماشین یا میز شما کاملا صاف نباشد و خمیدگی هرچند کمی روی آن دیده شود، برای نصب هولدر نمی‌توان خلا لازم را داخل آن ایجاد کرد. در این صورت، احتمالا پایه نگهدارنده گوشی در دست اندازها و سرعت‌های بالا زیاد روی سطح دوام نمی‌آورد.

به‌علاوه، اگر قصد استفاده از این نوع هولدر را در ماشین خود دارید، باید به فاصله بین شیشه و داشبورد هم دقت کنید. در خودروهایی مثل پژو 206 ممکن است منحنی شیشه و نزدیک‌بودن آن به داشبورد مانع از نصب این هولدرها شود. در نظر داشته باشید که اگر این هولدرها روی شیشه نصب شوند، ممکن است جلوی دید راننده را بگیرند.

هولدر موبایل مکنده ای

هولدرهای موبایل چسبی:

این نوع از هولدرها با چسب مخصوصی که در زیر پایه قرار دارد به میز، داشبورد یا شیشه می‌چسبند. در هنگام خرید هولدرهای چسبی باید از کیفیت آن‌ها اطمینان پیدا کنید. اگر چسب به کار رفته در این هولدرها قوی نباشد، در سرعت‌های بالا و دست‌اندازها هولدر کنده می‌شود. البته تنها قوی‌بودن چسب مسئله نیست و باید چسب به کار رفته آسیبی به سطح داشبورد، شیشه یا میز وارد نکند و بعد از جداکردن اثری از آن روی سطح باقی نماند.

هولدر موبایل چسبی

هولدر موبایل دریچه‌ای:

این مدل از هولدرها با پایه‌های مخصوصی که دارند روی پره های دریچه کولر ماشین نصب می‌شوند. در نظر داشته باشید که اگر پره‌های دریچه کولر ماشین شما صاف و موازی نیستند و فانتزی یا دایره‌ای هستند، احتمالا نمی‌توانید از این هولدرهای دریچه کولری استفاده کنید. به علاوه، واضح است که نصب آن‌ها روی میز هم امکان‌پذیر نیست. ناگفته نماند که اگر از این نوع هولدرها استفاده می‌کنید، باید هنگام قرار دادن گوشی خود روی آن، حتما دریچه کولر را ببندید. در غیر این صورت فشار هوای گرم یا سرد می‌تواند به باتری گوشی شما آسیب جدی وارد کند.

هولدر موبایل دریچه کولر

انواع هولدر موبایل براساس نوع نگهداری گوشی

گوشی‌های موبایل به دو روش توسط هولدرهای موبایل نگه داشته می‌شوند و بر همین اساس هم هولدرها در دو نوع مختلف زیر تقسیم‌بندی خواهند شد:

هولدرهای آهن‌ربایی یا مگنتی:

در دل هولدرهای مگنتی، آهنرباهایی قوی به کار گرفته می‌شوند تا با جریان مغناطیسی موبایل را جذب کنند و نگه دارند. شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود که آیا استفاده از این مغناطیس برای گوشی مضر است؟

در پاسخ باید بگوییم که خاصیت مغناطیسی این پایه های نگهدارنده به دلیل شدت پایین، هیچ خطری ندارد و شما میتوانید با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید. فقط باید بدانید که اگر میدان مغناطیسی این آهنرباها به شکل بسته طراحی نشده باشد، می‌تواند روی آنتن‌دهی موبایل اثر بگذارد. بنابراین، در هنگام خرید این مدل از هولدرها باید علاوه بر اطمینان از قوی‌بودن آهنرباها از طراحی استاندارد آن‌ها هم مطمئن شوید.  

هولدر مغناطیسی موبایل

هولدر موبایل گیره‌ای:

دو یا سه گیره در اطراف هولدرهای گیره‌ای وجود دارند که گوشی موبایل بین آن‌ها قرار می‌گیرد. اگر قصد خرید این هولدرها را دارید باید دقت کنید که گیره‌ها قدرت کافی برای نگه‌داشتن موبایل در دست‌اندازها و سرعت‌های زیاد را داشته باشند. به‌علاوه، مهم است که جنس این گیره‌ها نرم باشد تا هنگام برداشتن یا قرار دادن گوشی، روی بدنه آن خش نیندازند. هم چنین، دقت داشته باشید که هولدرهای گیره‌ای برای هر سایز از گوشی مناسب نیستند و باید قبل از خرید مطمئن شوید که ابعاد گوشی شما درون گیره‌ها جا می‌شود.

حالا که با انواع هولدر موبایل آشنا شدید، نوبت به بررسی سایر ویژگی‌های مهم این لوازم جانبی پرکاربرد می‌رسد.

قابلیت چرخش؛ از دیگر ویژگی بهترین پایه نگهدارنده گوشی

برخی از هولدرها موبایل قابلیت چرخش 90 درجه یا 360 درجه را دارند. این ویژگی کمک می‌کند تا بتوانید برای استفاده موبایل خود را در بهترین زاویه ممکن تنظیم کنید. در هنگام رانندگی و چک‌کردن نقشه‌ها این قابلیت حتما به کارتان می‌آید.

امکان تنظیم ارتفاع؛ از قابلیت‌های بهترین هولدر گوشی

برخی از هولدرهای موبایل قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و می‌توانید پایه نگهدارندۀ آن‌ها را متناسب با نیاز خود کوچک یا بزرگ کنید. شاید این ویژگی به اندازۀ قابلیت چرخش کارآمد نباشد؛ اما بد نیست که به آن دقت داشته باشید.

امکان استفاده آسان؛ ویژگی مهم بهترین هولدر

باید هولدری را انتخاب کنید که برای قرار دادن یا برداشتن گوشی شما را به زحمت نیندازد. به ویژه مهم است که در هنگام رانندگی بتوانید تنها با یک دست گوشی را بردارید یا سر جای خود بگذارید.

امکان نصب و جابه‌جایی؛ از ویژگی‌های اصلی یک هولدر موبایل خوب

احتمالا برای اولین بار نمی‌توانید بهترین و مناسب‌ترین محل را برای نصب هولدر خود انتخاب کنید و نیاز می‌شود که جای آن را چندبار تغییر دهید. پس هولدری را انتخاب کنید که امکان نصب و جابه‌جایی آسانی داشته باشد.

مهم ترین سوالات کاربران در مورد خرید بهترین هولدر موبایل

امکان استفاده با قاب گوشی؛ نکته مهم برای خرید هولدر گوشی

نکته بسیار مهمی که برای خرید بهترین هولدر موبایل باید به آن توجه کرد، امکان استفاده از هولدر با قاب گوشی است. برای استفاده از برخی هولدرها باید گوشی خود را از قاب آن خارج کنید. این کار به مرور زمان خسته‌کننده می‌شود. اگر هم بخواهید گوشی را بدون قاب استفاده کنید، احتمال آسیب‌دیدن آن بیشتر خواهد شد که کار درستی به نظر نمی‌رسد. بنابراین، توصیه می‌کنیم این هولدرها را انتخاب نکنید.

دقت به قابلیت‌های بیشتر برای انتخاب هولدر موبایل مناسب

برخی از هولدرهای رومیزی با گیره‌های مخصوص تولید می‌شوند و می‌توان آن‌ها را روی انواع میز، تخت و هرجایی که تصورش را داشته باشید، نصب کرد. بعضی از مدل‌ها برای نصب پشت صندلی‌های اتومبیل‌ها و برای استفاده سرنشینان عقب طراحی شده‌اند. این مدل‌ها با نام هولدرهای پشت صندلی شناخته می‌شوند. برخی از مدل‌ها می‌توانند علاوه بر نگه‌داشتن موبایل شما، آن را به صورت بی‌سیم هم شارژ کنند. برخی هم تنها برای مدل‌های خاصی از موبایل طراحی شده‌اند. در هنگام خرید بسته به نیاز خود می‌توانید به این قابلیت‌ها هم توجه داشته باشید.

بدنیست بدانید که انواع دیگری از cell phone car mount وجود دارد که به نسبت مدل های رایج، کمتر از آن ها استفاده میشود. برخی از این مدل ها شامل هولدرهای اسلات CD، هولدر انگشتی، گردنی، هولدر موبایل روی فرمان و هولدرهای دوچرخه و موتور هستند

بهترین هولدر گوشی برای من کدام است؟

این سوالی است که ممکن است با خواندن قسمت قبل به ذهنتان رسیده باشد. اینکه چند محصول را برای شما لیست کنیم و بگوییم این ها بهترین هولدرهای موبایل در بازار هستند نمیتواند کمکی به شما کند. چرا؟ به 2 دلیل:

 1. معیار خوب یا بد بودن هولدر برای هر کس متفاوت است؛ مثلاً ممکن است قابلیت چرخش 360 درجه اصلاً برای شما اولویت نباشد و تنها به ارزان بودن و کار راه اندازه بودن هولدر فکر کنید.
 2. به دلیل بازار داغ هولدرهای موبایل، تنوع مدل ها روز به روز بیشتر میشوند؛ برای همین انتخاب بهترین مدل ها کار آسانی نیست.

با این وجود، سوالاتی را برای شما مطرح می‌کنیم تا با کمک آنها بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید:

قبل از خرید هولدر گوشی این سوالات را از خود بپرسید

با این که هولدرهای موبایل وسایل ساده‌ای به نظر می‌رسند؛ اما برای خرید آن‌ها باید به نکات زیادی دقت داشت. بنابراین، حتما قبل از این که برای خرید اقدام کنید، سوالات زیر را از خود بپرسید:

هولدر مناسب اتاق ماشین

 • اتاقِ ماشین من چه شکلی است؟

قبل از هر چیز باید نگاهی به اتاقک ماشین خود بیندازید. پاسخ به این سوال که قسمت جلویی ماشین شما چه ساختاری دارد تا حد زیادی میتواند انتخاب نوع هولدر را برای شما راحت کند. به عنوان مثال اگر شیشه جلوی راننده خیلی شیب داشته باشد، ممکن است هولدر با داشبورد برخورد کند و خیلی زود بشکند.

یا اینکه اگر سطح داشبورد خودروی شما ناهموار باشد، امکان نصب هولدر مکنده روی وجود ندارد. همچنین، اگر تیغه های کانال کولر ماشین دایره ای شکل یا نازک باشند، نمیتوانید گیره های هولدر را خوب روی آن ها سوار کنید. پس قبل از اینکه اقدام به خرید هولدر کنید، بهتر است کمی فضای داخل ماشین خود را بررسی کنید.

 • مشخصات ظاهری موبایل من چیست؟

وزن و سایز موبایل خود را هم باید در هنگام انتخاب هولدر موبایل در نظر بگیرید. اگر گوشی شما دارای ابعاد بزرگی است و وزنی بیشتر از 200 گرم دارد، احتمالا هولدر مغناطیسی برای شما گزینه مناسبی است. چون هولدرهای چسبی و مکنده ای معمولاً برای گوشی ها سبک تر انتخاب بهتری هستند. البته تولید کنندگان معمولاً در بسته بندی هولدرها، در مورد نوع گوشی سازگار با نگهدارنده اطلاعات مفیدی به شما میدهند.

به عنوان مثال گوشی پرچمدار سامسونگ را در نظر بگیریم. هولدرهای آهن ربایی از جمله پرفروش ترین لوازم جانبی گوشی s10 plus محسوب میشود. دلیل این امر آن است که نگهدارنده های آهن ربایی معمولاً با اکثر گوشی های بازار سازگاری دارد.

هولدر مناسب گوشی موبایل

 • کدام ویژگی هولدر برای من مهم تر است؟

آیا قابلیت چرخش برای شما اهمیت دارد یا تنظیم ارتفاع برای شما کاربردی‌تر است؟ آیا از گوشی خود زیاد استفاده می‌کنید و نیاز است که آن را در ماشین و حین سفر هم شارژ کنید؟ به دنبال یک هولدر با قابلیت شارژ بی‌سیم هستید یا ترجیح می‌دهید از همان شارژ فندکی استفاده کنید؟

هولدر هم مانند هر محصول دیگری از تنوع کاربری زیادی برخوردار است و این شما هستید که با مشخص کردن انتظارات خود، بهترین هولدر گوشی را برای انتخاب میکنید.

مهم ترین سوالات کاربران در مورد خرید بهترین هولدر موبایل

همیشه نکاتی وجود دارد که تنها بعد از استفاده طولانی مدت از محصول به آن میرسید و به خود میگویید که ای کاش قبل خرید کمی در مورد این موضوعات اطلاعات کسب میکردید. قصد ما در این بخش دقیقاً این است که این سوالات حیاتی را زیر ذره بین ببریم و مهم ترین ابهامات در مورد هولدر گوشی را برای شما برطرف کنیم.

 1. هولدرهای سازگار با قاب چه کاربردی دارند؟ برای استفاده از برخی هولدرهای رایج بازار، مجبورید گارد یا قاب گوشی خود را بردارید و سپس آن را در هولدر قرار دهید. این کار در بلند مدت میتواند به بدنه گوشی شما صدمه وارد کند. اما هولدرهایی که با قاب سازگارند، قابلیت نصب گوشی های با قاب را هم دارند تا دیگر خیالتان از بابت آسیب فیزیکی به گوشی راحت باشد.
 2. ظرفیت هولدر با قابلیت شارژ گوشی چقدر باید باشد؟ به طور کلی، هولدرهایی که قابلیت شارژ دارند باید ظرفیتی معادل 5 تا 10 وات داشته باشند تا بدون آسیب به باتری گوشی، موبایل را شارژ کنند.
 3. آیا هولدرهایی داریم که مختص مدل خاصی از موبایل هستند؟

بله، شما میتوانید هولدرهایی تهیه کنید که مختص گوشی های اندرویدی یا آیفون هستند ولی اصلاً فکر نکنید هولدرهای انحصاری یک گوشی، امکانات بیشتری در اختیار شما قرار میدهند. بهتر است معیار خوب بودن هولدر را بر اساس نکاتی که در قسمت قبل به شما گفتیم مشخص کنید.

به عنوان مثال برخی از مدل های گوشی سامسونگ، دارای قابلیت شارژ وایرلس هستند. در بین لوازم جانبی موبایل سامسونگ هم برخی از هولدرها قابلیت شارژ بی سیم دارند و میتوانند برای این دسته از گوشی ها ایده آل باشند.

 1. یک هولدر گوشی ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

علاوه بر امکانات ابتدایی هولدر، یک نگهدارنده ایده آل میتواند دارای ویژگی های زیر باشد:

 • قابلیت چرخش 360 درجه گوشی
 • نصب ساده و راحت
 • مکانیسم سریع آزاد کردن گوشی برای جدا کردن بدون دردسر گوشی از هولدر

 

 1. میتوانم از هر جایی هولدر بخرم؟

به دلیل تنوع بالای هولدرهای بازار، توصیه میکنیم از فروشگاه های معتبر لوازم جانبی استفاده کنید. با اینکه قیمت وسوسه انگیز دست فروش های مترو و خیابان، میتواند شما را برای خرید متقاعد کند ولی تجربه نشان داده که نقص های یک هولدر به مرور زمان خود را نشان میدهند. این نواقص معمولاً شامل موارد زیر است:

 • ضعیف شدن چسب، مکنده یا مغناطیس هولدر بعد از چند روز استفاده
 • هرز شدن پیچ ها و گیره های نگهدارنده

 

سخن آخر: نظرات کاربران فروشگاه های آنلاین لوازم جانبی، میتواند در خرید بهترین هولدر موبایل به شما کمک کنند 

یکی از مواردی که میتوانید خیلی خوب روی آن حساب باز کنید، نظرات، نقد و بررسی های کاربرانی است که برای مدتی از هولدرها استفاده کرده اند. این نظرات به دلیل اینکه بدون هیچ گونه تعصبی نوشته میشوند، میتوانند در انتخاب بهترین هولدر به کمک شما بیایند. امیدواریم بتوانید با خواندن این مقاله، بدون نگرانی و استرس هولدر مورد نظر خود را سفارش دهید و از رانندگی و سفر خود لذت ببرید. شما از چه هولدری برای موبایل خود استفاده میکنید؟ نظرات و تجربیات خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
نظرات