چگونه صدای گوشی سامسونگ را افزایش دهیم؟

 • تاریخ: شنبه 22 بهمن 1401 - 06:29
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه صدای گوشی سامسونگ را افزایش دهیم؟

آیا احساس می‌کنید که صدای گوشی سامسونگ شما کم شده یا کیفیت لازم را ندارد؟

در رابط کاربری One UI گزینه‌های زیادی برای شخصی‌سازی تنظیمات گوشی‌های سامسونگ تعریف شده است. بهبود کیفیت و افزایش صدای گوشی سامسونگ هم با تغییر برخی از این تنظیمات امکان‌پذیر است که در ادامه ما 6 مورد از موثرترین آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.پس اگر کیفیت و وضوح صدای گوشی‌ گلکسی نمی‌تواند رضایت شما را جلب کند، با ما در ادامه همراه باشید.

روشن کردن Dolby Atmos؛ راهی برای افزایش صدای گوشی سامسونگ

احتمالا تا الان نام قابلیت Dolby Atmos را شنیده‌اید. این فناوری افکت‌های صوتی فراگیری تولید می‌کند که صدای موسیقی، فیلم و حتی بازی را واقعی‌تر و دلنشین‌تر خواهد کرد. به علاوه، این قابلیت کیفیت و وضوح صدا را هم به شکل چشم‌گیری افزایش می‌دهد. پس به نظر پیشنهاد بدی نیست، اگر این ویژگی را در گوشی سامسونگ خود فعال و امتحان کنید. برای تنظیم این ویژگی باید مراحل زیر را در گوشی سامسونگ خود پشت سر بگذارید:

 • انگشت خود را روی صفحه از بالا به سمت پایین بکشید تا منوی تنظیمات سریع یا همان quick setting باز شود.
 • در میان گزینه‌ها Dolby Atmos را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. اگر این گزینه را نمی‌بینید، روی آیکون + ضربه بزنید و آن را از میان گزینه‌های موجود به تنظیمات سریع اضافه کنید.
 • با روشن کردن این گزینه، Dolby Atmos به صورت خودکار تنظیماتی را برای بهبود کیفیت صدای شما اعمال می‌کند. با‌این وجود اگر باز هم از نتیجه راضی نشدید، می‌توانید قابلیت دالبی اتموس را از طریق تنظیمات بیشتر شخصی‌سازی کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:
 • گزینۀ Dolby Atmos  را در منوی تنظیمات سریع یا quick setting لمس کنید و چند ثانیه‌ای انگشت خود را روی آن نگه‌ دارید.
 • صفحه تنظیمات بیشتر دالبی اتموس باز می‌شود و در آن شما می‌توانید گزینه‌های بیشتری چون: Move، Music و Voice را مشاهده کنید. سپس براساس نیاز خود بین آن‌ها انتخاب کنید.

روشن کردن Dolby Atmos؛ راهی برای افزایش صدای گوشی سامسونگ

روشن کردن Dolby Atmos برای بهبود کیفیت صدای گیم و بازی

اگرچه در این میان گزینه‌های بالا، گزینه‌ای برای بهبود صدای بازی‌ها دیده نمی‌شود؛ اما شما می‌توانید از مسیر دیگری دالبی اتموس را برای گیم‌های خود فعال کنید:

 • منوی Setting را در گوشی خود باز کنید.
 • گزینۀ  Sounds and vibration و سپس Sound quality and effects را انتخاب کنید.
 • حالا روی سوییچ کنار گزینۀ Dolby Atmos for gaming ضربه بزنید تا روشن شود.

فعال کردن گزینه دالبی اتموس برای بهبود کیفیت صدای گوشی سامسونگ

آیا می‌دانید که بهترین آنتی ویروس برای گوشی سامسونگ کدام است؟

فعال کردن اکولایزر داخلی؛ از ترفندهای افزایش کیفیت صدای گوشی سامسونگ

با کمک قابلیت داخلی تنظیمات اکولایزر می‌توانید خروجی صدا گوشی سامسونگ خود را مطابق با سلیقه‌تان تغییر دهید. برای این کار باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید و سپس مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • به ترتیب گزینه‌های Sounds and vibration > Sound quality and effects > Equalizer را انتخاب کنید.
 • در این بخش می‌توانید گزینه‌های مختلف:  Normal, Pop, Classic, Jazz, و  Rock را ببینید. تک تک این گزینه‌ها را امتحان کنید تا به بهترین خروجی صدا برسید.
 • اگر هیچ کدام از این گزینه‌ها باز هم نتوانست رضایت شما را جلب کند، می‌توانید گزینۀ Custom را انتخاب کنید. سپس تنظیمات EQ را به صورت دستی تغییر دهید تا باندها و فرکانس‌ها به صورت دلخواه‌تان تنظیم شوند.

یکی از مشکلات رایج کاربران سامسونگ تغییر رنگ صفحه گوشی است. اگر شما هم در هنگام کار با گوشی متوجه این مشکل شدید؛ «علت تغییر رنگ صفحه گوشی سامسونگ و راه‌حل آن» را مطالعه کنید.

فعال کردن اکولایزر داخلی؛ از ترفندهای افزایش کیفیت صدای گوشی سامسونگ

روشن کردن UHQ Upscaler؛ تکنیکی برای زیاد کردن صدای گوشی سامسونگ

از دیگر ترفندهایی که می‌توانید برای افزایش صدای گوشی سامسونگ به کار بگیرید، استفاده از قابلیت UHQ Upscaler است. با کمک این قابلیت که مخفف Ultra High Quality است، وضوح صدای موسیقی‌ها و فیلم‌ها به شکل چشم‌گیری تقویت می‌شود. برای فعال‌کردن این گزینه باید مسیر زیر را در گوشی سامسونگ خود پشت سر بگذارید:

 • تنظیمات یا Settings گوشی را باز کنید.
 • به ترتیب، گزینه‌های Sounds and Vibration و سپس Sound quality and effect  را انتخاب کنید.
 • حالا کافی است که روی گزینۀ UHQ upscaler ضربه بزنید تا فعال شود.
 • در نظر داشته باشید که این گزینه برای استفاده از هدفون‌های سیمی تعریف شده است. بنابراین، اگر از هندزفری‌های بی‌سیم استفاده می‌کنید، احتمالا این گزینه برای شما غیرفعال و خاکستری رنگ خواهد بود و امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

روشن کردن UHQ Upscaler؛ تکنیکی برای زیاد کردن صدای گوشی سامسونگ

استفاده از Adapt Sound؛ راهی برای بهبود کیفیت صدای سامسونگ

گوشی‌های گلکسی قابلیت‌های کاربردی زیادی مثل شارژ معکوس یا وایرلس و غیره دارند. Adapt Sound را می‌توان جالب‌ترین ویژگی تنظیم صدا در این گوشی‌ها دانست. با استفاده از این گزینه می‌توانید تنظیمات گوشی خود را به گونه‌ای تغییر دهید که یک خروجی ایده‌آل و منحصربه‌فرد تحویل بگیرید.

برای این که بتوانید به تنظیمات این گزینه راه پیدا کنید، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • وارد setting و بعد از آن گزینۀ  Sounds and vibration شوید.
 • سپس دوباره گزینۀ Sound quality and effects و پس از آن  Adapt Sound را انتخاب کنید.
 • در پنجره‌ای که روبروی شما باز می‌شود، روی Adapt sound for ضربه بزنید.
 • حالا می‌توانید انتخاب کنید که تنظیمات هم روی صدای رسانه‌ها و مکالمات شما اعمال شود. هم‌چنین، می‌توانید تنظیم کنید که این تغییرات فقط شامل حال صدای تماس یا فقط شامل صدای رسانه شود.
 • در مرحله بعد می‌توانید صدای خروجی گوشی را براساس سن خود تنظیم کنید. به صورت پیش فرض، این ویژگی روی حالت خاموش قرار دارد و شما می‌توانید با انتخاب محدوده سنی خود آن را شخصی‌سازی کنید. این محدوده سنی شامل گزینه‌های زیر می‌شود:
 • Under 30 years old: زیر 30 سال
 • 30 to 60 years old: بین 30 تا 60 سال
 • Over 60 years old : بالای 60 سال

 استفاده از Adapt Sound؛ راهی برای بهبود کیفیت صدای سامسونگ

هر کدام از این گزینه فرکانس‌های صوتی خاصی را براساس سن انتخاب شده، افزایش می‌دهد تا کیفیت صدای بهتری به گوش شما برسد. با‌ این‌وجود، اگر احساس می‌کنید که هنوز صدای خروجی کیفیت لازم را ندارد، می‌توانید با کمک گزینۀ Test my hearing تنظیمات دقیق‌تری را برای افزایش صدای گوشی سامسونگ اعمال کنید.

اجرای Test my hearing برای بهبود کیفیت صدای سامسونگ

Test my hearing از حس شنوایی شما کمک می‌گیرد تا سلیقه‌تان را بسنجد. برای امتحان کردن این گزینه پس از وصل کردن هندزفری خود مراحل زیر را طی کنید:

 • روی گزینۀ Test my hearing ضربه بزنید و سپس گزینۀ Start را لمس کنید.
 • گوشی شما چند صدای بیپ را پخش می‌کند. شما باید در هر مرحله با انتخاب گزینۀ Yes مشخص کنید که آیا این صدا را شنیده‌اید یا خیر.
 • پس از پایان تست، گزینۀ Profile Name  را انتخاب کرده و یک نام فرضی برای خود تایپ کنید.
 • سپس روی گزینۀ preferred ear for calls ضربه بزنید و مشخص کنید که گوش چپ یا راست، کدام یک را برای پاسخ دادن به تماس ترجیح می‌دهید.
 • در آخر اگر گزینۀ Preview  را انتخاب کنید، می‌توانید صدای تنظیم شده را با صدای اولیه مقایسه کنید و تفاوت بین آن‌ها را بشنوید.
 • در صورتی که موردپسندتان بود، روی Save ضربه بزنید تا تنظیمات ذخیره شوند.
 • حالا در پنجرۀ Adapt Sound تنظیماتی با نامی که وارد کردید، اضافه می‌شود.

اجرای Test my hearing برای بهبود کیفیت صدای سامسونگ

تنظیم کدک Samsung Scalable؛ برای تقویت صدای هندزفری بلوتوثی

Samsung Scalable یک کدک بلوتوثی است که این شرکت به صورت اختصاصی برای بهبود کیفیت صدای هندزفری‌های بلوتوثی سامسونگ طراحی کرده است. این کدک به صورت خودکار نرخ بیت را با توجه به قدرت سیگنال تغییر می‌دهد. به این ترتیب، علاوه بر افزایش صدای گوشی سامسونگ، احتمال قطعی صدا را هم در هنگام استفاده از هندزفری بی‌سیم کاهش خواهد داد.

زمانی که گوشی گلکسی خود را به هندزفری بلوتوثی متصل می‌کنید، این کدک به صورت پیش فرض فعال می‌شود. با این‌حال بد نیست اگر یک‌بار تنظیمات گوشی خود را بررسی کنید تا از این موضوع مطمئن شوید. برای این کار باید:

از طریق Settings وارد گزینۀ Developer options شوید. (اگر گزینۀ  Developer را فعال نکردید، باید ابتدا مسیر Settings > About phone > Software information را طی کنید و سپس روی گزینۀ Build number چندین بار پشت سر هم ضربه بزنید.)

گزینۀ Bluetooth Audio Codec را لمس کرده و سپس Scalable Codec را انتخاب کنید.

  تنظیم کدک Samsung Scalable؛ برای تقویت صدای هندزفری

کمک گرفتن از برنامه Sound Assistant؛ روشی برای بهبود کیفیت و صدای گوشی سامسونگ

جالب است بدانید که اپلیکیشن‌هایی هم برای تقویت صدای گوشی سامسونگ طراحی شده‌اند که می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. Sound Assistant، Bass Booster، VLC Player و غیره نمونه‌هایی از این اپلیکیشن‌ها هستند که می‌توانید آن‌ها را از Galaxy Store یا هر سایت معتبر دیگری دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

دقت داشته باشید که اگر پس از نصب این برنامه‌ها یا هر برنامه‌ای دیگری روی گوشی سامسونگ خود نمی‌توانید آن را روی صفحه مشاهده کنید، حتما نگاهی به «علت نیامدن برنامه روی صفحه گوشی سامسونگ» داشته باشید.

صدا را با بهترین کیفیت در گوشی سامسونگ خود بشنوید

تجربه شنیداری برای هر شخصی متفاوت است. ممکن است صدایی که از نظر شما بهترین کیفیت و وضوح را دارد، از نظر دوست‌تان چندان دلچسب نباشد. خوشبختانه شما می‌توانید از 6 ترفند بسیار ساده‌ای که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، برای افزایش صدای گوشی سامسونگ و بهبود کیفیت آن مطابق با سلیقه شخصی خود استفاده کنید. نظر شما در مورد این مطالب چیست؟ آیا توانستید با کمک این گزینه‌ها صدای گوشی خود را بهتر کنید؟ خوشحال می‌شویم اگر تجربیات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)