چگونه برنامه را روی صفحه گوشی سامسونگ بیاوریم؟

 • تاریخ: چهارشنبه 4 آبان 1401 - 14:20
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه برنامه را روی صفحه گوشی سامسونگ بیاوریم؟

آیا برای شما هم پیش آمده است که برنامۀ جدیدی را با شور و شوق فراوان روی گوشی سامسونگ خود نصب کنید؛ اما هیچ اثری از آن روی صفحه گوشی خود نبینید؟ یا این که یک روز به سراغ گوشی خود ‌بروید تا بازی یا برنامه‌ای را باز کنید؛ ولی آیکون آن ناپدید شده باشد؟

نگران نباشید، این تنها مشکل شما نیست. بسیاری از کاربران سامسونگ با این معضل روبرو هستند. دلایل مختلفی باعث می‌شوند که آیکون برنامه‌ها ناپدید شوند که بیشتر آن‌ها را می‌توان برطرف کرد. در این مقاله بعد از بررسی علت نیامدن برنامه روی صفحه گوشی سامسونگ، راه‌حل‌هایی را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

علت نیامدن برنامه روی صفحه گوشی سامسونگ a22 و دیگر مدل‌ها

قبل از هرچیز بد نیست بدانید که مشکل ناپدید شدن آیکون در گوشی شیائومی و آیفون هم دیده می‌شود و مختص گوشی‌های برند سامسونگ نیست. پس از گوشی خود دلگیر نشوید. آیکون برنامه‌ها ممکن است به دلایل زیادی از صفحه اصلی گوشی سامسونگ شما ناپدید شوند و جالب است بدانید که رایج‌ترین آن حذف غیرعمدی آیکون است. خیلی راحت با انتخاب یک برنامه و کشیدن آن به سمت بالا، آیکون حذف می‌شود. به همین دلیل بسیار اتفاق می‌افتد که در هنگام کار با گوشی بدون این که حتی متوجه شوید، نماد برنامه را حذف کرده باشید.

از دیگر دلایلی که باعث بروز این مشکل می‌شوند، می‌توان به مواردی مثل: غیرفعال شدن برنامه، پنهان شدن آن توسط لانچر، قرار گرفتن بازی در لیست گیم لانچر، باگ‌های نرم افزاری و غیره اشاره کرد.

علت نیامدن برنامه روی صفحه گوشی سامسونگ

5 روش برای اوردن برنامه ها روی صفحه گوشی سامسونگ

حالا که می‌دانید چه دلایلی باعث ناپدید شدن و نیامدن برنامه‌ها روی صفحه گوشی سامسونگ شما می‌شوند، می‌توانید با روش‌های زیر مشکل خود را حل کنید. قبل از هر چیز پیشنهاد می‌کنیم که گوشی خود را ریستارت کنید. ممکن است نیامدن برنامه‌ روی صفحه اصلی گوشی به دلیل یک باگ موقت نرم‌افزاری به وجود آمده باشد و با یک ریست ساده موبایل حل شود. پس از این که گوشی شما مجددا راه اندازی شد، روش‌های زیر را یک به یک تا رسیدن به نتیجه امتحان کنید:

روش اول: اضافه کردن آیکون به برنامه های صفحه اصلی سامسونگ

گوشی‌های سامسونگ، مثل دیگر گوشی‌های اندرویدی دو صفحه دارند. یکی صفحه‌ اصلی یا  (Home screen) که بلافاصله بعد از باز کردن قفل گوشی آن را می‌بینید و دیگری صفحۀ اپلیکیشن یا  (App screen)‌که می‌توانید لیست همه برنامه‌ها را در آن مشاهده کنید. همه‌ی برنامه‌هایی که از منابع مختلف دانلود و روی گوشی خود نصب می‌کنید، در این صفحه قرار می‌گیرند. اگر به طور کلی برنامه مورد نظر از روی گوشی شما حذف نشده باشد، می‌توانید به صورت دستی آیکون آن را از صفحه اپلیکیشن به صفحه اصلی گوشی خود اضافه کنید.

برای این کار ابتدا انگشت‌ خود را روی صفحه اصلی از پایین به سمت بالا بکشید تا صفحه اپلیکیشن باز شود. سپس آیکون برنامه‌ایی را که قصد اضافه کردنش به صفحه اصلی را دارید، لمس کنید و چند ثانیه انگشت خود را نگه دارید. با این کار منویی برای شما باز می‌شود که باید روی گزینۀ Add to Home یا افزودن به صفحه اصلی ضربه بزنید. به همین راحتی دوباره آیکون برنامه خود را در صفحه اصلی پیدا می‌کنید.

 اضافه کردن آیکون به برنامه های صفحه اصلی سامسونگ

روش دوم: خارج کردن برنامه از حالت مخفی؛ علت نیامدن برنامه روی صفحه گوشی سامسونگ a13 و دیگر مدل‌ها

گاهی علت نیامدن برنامه روی صفحه گوشی مثل علت پر شدن بدون دلیل حافظه گوشی سامسونگ به تنظیمات گوشی برمی‌گردد. اگر در صفحه اپلیکیشن هم نتوانستید اثری از برنامه خود پیدا کنید، احتمال دارد برنامه پنهان شده باشد. به ویژه، اگر اپلیکیشن لانچر روی گوشی خود نصب کرده باشید، امکان پنهان شدن برنامه توسط آن بیشتر است. چرا که بیشتر لانچرها قابلیت مخفی کردن برنامه‌ها را دارند. بنابراین ابتدا باید سری به پوشه برنامه‌های مخفی شده در تنظیمات بزنید. برای این کار مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • یک بخش خالی را در صفحه اصلی خود لمس کنید و چند ثانیه انگشت خود را نگه دارید.
 • منویی در پایین صفحه نمایان می‌شود، اگر لانچر روی گوشی خود نصب ندارید، روی گزینۀ  Settings یا تنظیمات ضربه بزنید. اگر هم لانچر دارید، باید گزینۀ Launcher Settings را انتخاب کنید.
 • صفحه تنظیمات برای شما باز می‌شود، گزینۀ hide apps یا «مخفی کردن برنامهها» را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که بسته به مدل گوشی، این گزینه ممکن است با عنوان‌های مشابه پیدا شود.
 • حالا لیستی از برنامه‌ها ظاهر می‌شود. اگر برنامه مورد نظر شما در این لیست تیک خورده باشد، در صفحه اصلی نمایش داده نمی‌شود. کافی است که تیک کنار آن را غیرفعال کنید و سپس روی گزینۀ done یا «انجام شد» ضربه بزنید تا مشکل حل شود.

در نظر داشته باشید که در تنظیمات صفحه اصلی خود، گزینۀ «افزودن برنامه جدید به صفحه اصلی» یا add new app to Home screen وجود دارد. اگر این گزینه غیرفعال باشد، با نصب برنامه جدید، آیکون آن به صفحه اصلی اضافه نخواهد شد.

خارج کردن برنامه از حالت مخفی؛ علت نیامدن برنامه روی صفحه گوشی سامسونگ a13

روش سوم: فعال‌سازی برنامه‌ها؛ علت نیامدن آیکون برنامه روی صفحه گوشی

امکان دارد که برنامه در تنظیمات غیرفعال شده باشد. البته این قابلیت فقط در برخی از گوشی‌های سامسونگ تعریف شده است. برنامه‌های غیرفعال شده، حذف نصب نمی‌شوند، بلکه هیچ عملی انجام نمی‌دهند. یعنی نه تنها اجرا نمی‌شوند و هیچ اعلانی از آن دریافت نمی‌کنید، بلکه هیچ اثری از آن‌ها هم روی صفحه نمایش گوشی خود نخواهید دید.

برای این که برنامه‌های غیرفعال شده را فعال‌سازی کنید، نیازی به نصب دوبارۀ آن‌ها نیست. بلکه تنها کافی است که از حالت Disable خارج شوند. برای این کار در گوشی سامسونگ خود مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • به setting و بعد از آن بخش apps یا  Apps & Notificationsبروید.
 • سپس روی فلش کنار گزینۀ  all apps که در قسمت بالا دیده می‌شود، ضربه بزنید.
 • حالا گزینۀ Disabled  را انتخاب کنید.
 • لیست برنامه‌های غیرفعال شده به شما نمایش داده می‌شود.
 • اگر برنامه موردنظر شما در این لیست قرار دارد، باید روی آن ضربه بزنید.
 • حالا روی گزینۀ Enable ضربه بزنید تا برنامه فعال شده و آیکون آن به صفحه اضافه شود.

فعال‌سازی برنامه‌ها؛ علت نیامدن آیکون برنامه روی صفحه گوشی

پاک کردن حافظه پنهان گوشی سامسونگ هم در رفع باگ‌های نرم‌افزاری آن بی‌اثر نیست. می‌توانید این راهکار را هم امتحان کنید.

روش چهارم: تنظیمات گیم لانچر و مخفی شدن بازی‌ها؛ چرا بازی که نصب میکنم روی صفحه نمیاد؟

اگر فقط آیکون بازی‌های شما روی صفحه نمایش دیده نمی‌شود، احتمالا مشکل مربوط به تنظیمات برنامه Game Launcher است. این برنامه به صورت پیش فرض قابلیت آن را دارد که تمام آیکون بازی‌ها را در خود جای دهد. برنامه گیم لانچر این کار را برای سهولت دسترسی به بازی‌ها انجام می‌دهد.

هنگامی که برای اولین بار اپلیکیشن گیم لانچر را باز می‌کنید، از شما سوال می‌پرسد که آیا تمایل دارید که آیکون بازی‌ها را از صفحه اصلی و صفحه اپلیکیشن پاک کنید؟ اگر شما بدون این که متوجه باشید این گزینه را تایید کنید، دیگر آیکون اجرای بازی‌های خود را در صفحه برنامه‌ها پیدا نخواهید کرد. در این صورت برای دسترسی به بازی‌های خود باید ابتدا برنامه Game Launcher را باز کنید.

اگر می‌خواهید این گزینه را غیرفعال کنید و علاوه بر گیم لانچر روی صفحه هم به بازی‌های خود دسترسی داشته باشید، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • برنامه گیم لانچر را اجرا کنید.
 • روی منوی سه خط در بالای آن ضربه بزنید.
 • تنظیمات یا setting را که با آیکون چرخ دنده در سمت راست و بالا دیده می‌شود، انتخاب کنید.
 • گزینۀ  Show game apps را لمس کنید.
 • حالا گزینۀ In Game Launcher and the Home and Apps Displays را فعال کنید.

تنظیمات گیم لانچر و مخفی شدن بازی‌ها در سامسونگ

یکی دیگر از مشکلات رایج کاربران، تغییر رنگ صفحه گوشی سامسونگ است که می‌تواند دلایل و راهکارهای مختلفی داشته باشد.

روش پنجم: ریست یا تعویض لانچر؛ راه‌حل مشکل حذف آیکون برنامه‌ها از صفحه

قبل از این که برای ریست یا عوض کردن لانچر خود اقدام کنید، بهتر است ابتدا مطمئن شوید که آیا واقعا برنامه هنوز روی گوشی شما نصب است یا آن را به اشتباه حذف کرده‌اید. برای این کار، به گوگل پلی مراجعه کنید و نام برنامه موردنظر خود را در آن جستجو کنید. بعد از پیدا شدن برنامه اگر گزینۀ Install هم‌چنان در زیر نام اپلیکیشن دیده می‌شود، به این معنی است که برنامه اصلا روی گوشی شما وجود ندارد و باید دوباره آن را نصب کنید.

در غیر این صورت اگر گزینه update را می‌بینید، برنامه روی سیستم شما وجود دارد؛ ولی دیده نمی‌شود. در این مواقع امکان دارد که مشکل از لانچر باشد و با ریست یا تعویض آن بتوانید مشکل را حل کنید. البته فراموش نکنید که ریست کردن لانچر باعث پاک شدن تنظیمات شما می‌شود، با این وجود به نظر می‌رسد که ارزش امتحان کردن دارد.

 • به قسمت setting و بعد از آن  Apps & Notifications بروید.
 • اگر لیستی از برنامه‌های شما ظاهر نشد؛ روی See all apps ضربه بزنید.
 • در بین لیست برنامه‌ها به دنبال اپلیکیشن لانچر بگردید و آن را انتخاب کنید.
 • پس از ضربه زدن روی لانچر خود، Storage & cache  را در صفحه انتخاب کنید.
 • در نهایت روی Clear storage  ضربه بزنید تا لانچر ریست شود.

ریست یا تعویض لانچر

ویروسی شدن، آخرین دلیل حذف شدن آیکون برنامه‌ها

در این مقاله با علت نیامدن برنامه روی صفحه گوشی سامسونگ و 5 روش برای حل این مشکل آشنا شدید. اگر با وجود پشت سر گذاشتن مراحل بالا هم‌چنان آیکون برنامه‌ها نمایش داده نمی‌شوند، احتمال ویروسی شدن گوشی شما وجود دارد. بد نیست بهترین آنتی ویروس سامسونگ را نصب کرده و گوشی خود را اسکن کنید.

در صورتی که برای اجرای روش‌های بالا با مشکل یا سوالی مواجه شدید، در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)