چگونه با تماس اضطراری قفل گوشی را باز کنیم؟

  • تاریخ: دوشنبه 19 تیر 1402 - 06:38
  • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه با تماس اضطراری قفل گوشی را باز کنیم؟

فراموش‌کردن رمز عبور گوشی یکی از ناامیدکننده‌ترین اتفاقاتی است که امکان دارد هر کسی آن را تجربه کند. با این وجود، فراموشی رمزعبور به این معنی نیست که دیگر نمی‌توانید وارد گوشی خود شوید. تمام گوشی‌های اندرویدی قابلیتی به نام تماس اضطراری دارند. این قابلیت تعریف شده است تا در مواقع ضروری که عجله دارید یا ذهنتان برای به‌یادآوردن رمزعبور یاری نمی‌کند، بتوانید خیلی سریع و بدون دردسر با مراکز امدادی و خدماتی تماس بگیرید. خوشبختانه شما می‌توانید از همین قابلیت برای دورزدن اندروید هم استفاده کنید.

به این ترتیب، رایگان و بدون از دست‌دادن اطلاعات مهم می‌توانید دوباره به گوشی خود دسترسی پیدا کنید. اگر می‌پرسید که چگونه چنین چیزی امکان دارد، با ما همراه باشید. در ادامه دو ترفند برای بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری را با هم مرور کنیم.

ترفند اول بازکردن قفل موبایل با تماس اضطراری

حتی زمانی که دستگاه شما قفل است و از صفحه ورود رمزعبور آن نگذشته‌اید، می‌توانید تماس اضطراری برقرار کنید. به علاوه، اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید از همین طریق به سایر قسمت‌های گوشی هم دسترسی پیدا کنید. در واقع، این ترفند به علت وجود یک حفره امنیتی در سیستم عامل اندروید قابل اجراست و از این طریق اندروید را فریب می‌دهد. به همین دلیل هم روی نسخه‌های پایین اندروید (5.0) به خوبی جواب می‌دهد؛ اما احتمال موفقیت آن در نسخه‌های جدیدتر بسیار کم است. چرا که گوگل متوجه این مشکل و حفره امنیتی شده و آن را در نسخه‌های جدید برطرف کرده است.

بنابراین، اگر روی گوشی شما اندروید 5.0 یا قدیمی‌تر نصب است، حتما از این ترفند جواب می‌گیرید. در غیر این صورت، ناامید نباشید. می‌توانید به سراغ سایر روش‌های بازکردن قفل گوشی بروید. خوشبختانه این روش‌ها بدون این که اطلاعات شما را حذف کنند، قفل گوشی را می‌شکنند. در هر حال و با هر امتحان کنید که ضرری ندارد. به جز این که فقط چند دقیقه‌ای از وقت شما را می‌گیرد. برای شکستن قفل گوشی خود با ترفند اول گام‌های زیر را بردارید:

مرحله اول: دکمه گوشی را فشار دهید تا صفحه قفل ظاهر شود.

مرحله دوم: گزینه تماس اضطراری یا Emergency Call را لمس کنید.

مرحله سوم: چند بار پشت سر هم کاراکتر  (*) را وارد کنید.

مرحله چهارم: کاراکترهای واردشده را انتخاب و کپی کنید. سپس در ادامه ستاره‌های قبلی آن را پیست کنید.

مرحله پنجم: واردکردن کاراکتر ستاره را تا زمانی که دیگر گوشی اجازه ندهد، ادامه دهید.

مراحل باز کردن قفل گوشی با تماس اضطراری

مرحله ششم: دکمه بازگشت به صفحه قفل را انتخاب کنید.

مرحله هفتم: در صفحه فقل گوشی به جز گزینه تماس اضطراری حتما گزینه دوربین را هم مشاهده می‌کنید. روی آن ضربه بزنید.

مرحله هشتم: هم‌زمان انگشت خود را از بالای صفحه گوشی به پایین بکشید تا نوار نوتیفکیشن باز شود.

مرحله نهم: حالا روی گزینه تنظیمات یا setting که با علامت چرخ‌دنده دیده می‌شود، ضربه بزنید.

چگونه با تماس اضطراری قفل گوشی را باز کنیم؟

مرحله دهم: در این مرحله دوباره صفحه قفل ظاهر می‌شود که باید شروع به واردکردن کاراکتر ستاره کنید.

مرحله یازدهم: تایپ‌کردن این کاراکتر را تا زمانی ادامه دهید که صفحه گوشی هنگ کند.

مرحله دوزادهم: حالا قفل گوشی شکسته شده است و شما می‌توانید به سایر قسمت‌ها هم دسترسی پیدا کنید.

ترفند دوم بازکردن قفل گوشی با تماس اضطراری

این ترفند از روش اول به مراتب ساده‌تر؛ اما متاسفانه به همان اندازه هم احتمال موفقیتش کمتر است. در واقع بیشتر برای بازکردن قفل شیائومی با تماس اضطراری یا دورزدن سیستم امنیتی اندروید گوشی‌های هواوی کاربرد دارد. با این وجود، امتحان‌کردن آن در مدل‌های دیگر هم ضرری ندارد. برای استفاده از ترفند دوم کافی است که مراحل زیر را طی کنید:

  • دکمه پاور گوشی را فشار دهید تا صفحه ورود رمزعبور ظاهر شود.
  • گزینۀ تماس اضطراری یا Emergency Call را انتخاب کنید.
  • در صفحه تماس اضطراری بدون این که عددی را وارد کنید، دکمه کم یا زیادکردن صدا را فشار دهید.
  • حالا باید منوی کنترل صدا روی صفحه دیده شود. شما روی گزینه تنظیمات با نماد چرخ‌دنده ضربه بزنید.
  • اگر شانس خوبی داشته باشید، می‌توانید به تنظیمات و سایر قسمت‌های گوشی دسترسی پیدا کنید.

فراموش نکنید که اگر صفحه گوشی شما خاموش یا دوباره قفل شود، شاید دیگر نتوانید با این ترفند آن را بشکنید. پس وقتی موفق به بازیابی رمز عبور بعد از فراموشی شدید، حتما برای تغییر رمز عبور جدید اقدام کنید. توصیه می‌کنیم حتی برای کپی‌گرفتن از اطلاعات مهم گوشی خود هم اقدام کنید.

 ترفند دوم بازکردن قفل گوشی با تماس اضطراری

برای بازکردن قفل گوشی خود از سایر روش‌ها کمک بگیرید

در این مطلب با 2 ترفند برای بازکردن قفل گوشی با تماس اضطراری آشنا شدید. دوباره تاکید می‌کنیم که به دلیل افزایش ویژگی‌های امنیتی اندرویدهای جدید احتمال جواب‌دادن این ترفندها بسیار کم است. با این وجود، روش‌های دیگری هم برای شکستن قفل وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. به علاوه، برنامه‌های کاربردی زیادی مثل:  EaseUS MobiUnlock هستند که می‌توانند قفل گوشی‌های اندرویدی را باز کنند. البته قبل از این که سایر روش‌ها و برنامه‌ها را امتحان کنید، مطمئن شوید که باعث حذف اطلاعات از روی گوشی شما نمی‌شوند.

آیا شما موفق به شکستن ققل موبایل خود شدید؟ اگر ترفند یا برنامه‌ مناسبی برای این کار سراغ دارید، حتما آن را به دیگران همُ پیشنهاد دهید.

افزودن دیدگاه