Loading...

چگونه می‌توان واتساپ را روی لپ‌تاپ یا کامپیوتر نصب کرد؟

سه شنبه 25 بهمن 1401 - 13:10 فهیمه خوارزمی
اشتراک گذاری
چگونه می‌توان واتساپ را روی لپ‌تاپ یا کامپیوتر نصب کرد؟

برای این که بتوانید پیام‌رسان واتساپ را روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود داشته باشید، تنها کافی است که آن را از سایت رسمی whatsapp  یا سایت‌های معتبر دیگر دانلود کرده و روی لپ‌تاپ خود اجرا کنید. البته برای شروع و همگام‌سازی نسخه سیستم با نسخه اصلی باید یک کد QR را هم با موبایل خود اسکن کنید.

ما در ادامه روش معمول‌ نصب واتساپ روی کامپیوتر ویندوز 10 و نسخه‌های قدیمی‌تر و مک بوک را با هم مرور خواهیم کرد. سپس ترفندی برای اجرای واتساپ روی سیستم بدون نیاز به نصب برنامه آن معرفی خواهیم کرد. هم‌چنین، نگاهی به ترفندهایی خواهیم داشت که با آن‌ها می‌توانید whatsapp را روی سیستم خود نصب کنید؛ آن‌هم بدون نیاز به اسکن؛ شماره موبایل یا حتی بدون گوشی!

نصب واتساپ روی لپ تاپ ویندوز 10 و 11؛ چگونه واتساپ را روی کامپیوتر نصب کنیم؟

 قبل از هر چیز باید اپلیکیشن نسخه دسکتاپ واتساپ را از یک سایت رسمی دانلود کنید. پیشنهاد می‌کنیم که به سایت خود واتساپ  www.whatsapp.com/download مراجعه کنید:

 • زمانی که سایت باز می‌شود، به صورت خودکار نسخه سیستم عامل شما را تشخیص می‌دهد. در این حالت چون سیستم شما ویندوزی است، تنها کادر مشکی رنگ دسکتاپ Windows در دسترتان قرار دارد.
 • روی گزینۀ get it from Microsoft کلیک کنید. (در نظر داشته باشید که این نسخه در حال حاضر برای ویندوز 10 و 11 است. در صورتی که ویندوز نصب شده روی سیستم شما قدیمی‌تر است، باید در سایت‌های دیگر به دنبال نسخه سازگار باشید یا راه‌حل گفته شده در ادامه مطلب را بخوانید.)
 • با این کار به صورت خودکار به فروشگاه مایکروسافت منتقل خواهید شد و می‌توانید اپلیکیشن را دانلود کنید.
 • پس از کامل شدن دانلود، فایل نصب (فایلی با پسوند .exe) را روی کامیپوتر خود پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید.
 • چند دقیقه‌ای منتظر بمانید تا مراحل نصب کامل شود.
 • تا اینجای کار با موفقیت برنامه را روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اید؛ اما برای اجرای اپلیکیشن روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود باید یک مرحله دیگر را هم پشت سر بگذارید. در این مرحله نیاز است که حساب واتساپ را با برنامه دسکتاپ همگام‌سازی کنید.

آیا می‌دانید که چگونه می‌توان دو واتساپ روی یک گوشی داشت؟

نصب واتساپ روی لپ تاپ ویندوز 10 و 11؛ چگونه واتساپ را روی کامپیوتر نصب کنیم؟

اجرای واتساپ بعد از نصب آن روی کامپیوتر؛ چگونه واتساپ سیستم را با گوشی همگام کنیم؟

پس از نصب واتساپ روی کامپیوتر، زمانی که برای اجرا روی اپلیکیشن واتساپ کلیک می‌کنید، روی صفحه کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما یک کد QR ظاهر می‌شود.

 • برای اسکن کد کیوآر باید واتساپ را در گوشی خود باز کنید.
 • سپس روی گزینۀ menu (با آیکون سه نقطه‌ای) یا setting (با آیکونی شبیه به چرخ دنده) ضربه بزنید و پس از آن گزینۀ Whatsapp web را انتخاب کنید.
 • در این مرحله دوربین گوشی شما آماده اسکن کد است. باید آن را روبروی کامپیوتر خود بگیرید تا کاملا کد در کادر دوربین قرار بگیرد.
 • بعد از چند ثانیه کد اسکن می‌شود و شما می‌توانید محیط واتساپ را روی کامپیوتر خود ببینید.

 اجرای واتساپ بعد از نصب آن روی کامپیوتر؛ چگونه واتساپ سیستم را با گوشی همگام کنیم؟

آموزش نصب واتساپ روی مک بوک؛ چگونه واتساپ را روی مک بوک نصب کنیم؟

نصب واتساپ روی مک بوک هم به راحتی امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از طریق وبسایت whatsapp.com یا با مراجعه مستقیم به apple store نسخه واتساپ مربوط به سیستم عامل مک بوک را نصب کنید. در ادامه به صورت مختصر مراحل این کار را با هم مرور خواهیم کرد.

 • سایت www.apple.com/es/store را باز کنید.
 • روی دکمۀ Sreach با آیکونی شبیه به یک ذره‌بین کلیک کنید.
 • WhatsApp را تایپ کرده و اینتر بزنید.
 • هنگامی که WhatsApp را وارد کردید، چند گزینه دیگر ظاهر می‌شود که باید روی اولین مورد کلیک کنید.
 • فایل را دانلود کنید.
 • فایل دانلود شده را روی سیستم خود پیدا کرده و دوبار روی آن کلیک کنید.
 • بعد از چند دقیقه برنامه نصب می‌شود.
 • اگر برنامه را اجرا کنید، صفحه اسکن کد نمایش داده می‌شود.
 • برای همگام سازی برنامه، واتساپ را در گوشی آیفون یا اندرویدی خود باز کنید. برای این کار می‌توانید از پروکسی واتساپ استفاده کنید.
 • Setting واتساپ را باز کنید.
 • گزینۀ Linked Devices را انتخاب کنید.
 • دوباره روی دکمۀ Link a Device ضربه بزنید تا گوشی آماده اسکن کد شود.
 • دوربین گوشی را مقابل کد QR بگیرید.
 • پس از چند ثانیه همگام‌سازی بین حساب‌ها انجام می‌شود و شما می‌توانید از برنامه واتساپ خود لذت ببرید.

نصب واتساپ روی لپ تاپ ویندوز 7 یا 8 ؛ چگونه روی ویندوز 7 یا 8 واتساپ نصب کنیم؟

همان طور که اشاره کردیم نسخه دسکتاپی که در سایت اصلی واتساپ بارگذاری شده، تنها برای ویندوزهای 10 قابل نصب است. پس برای نصب برنامه روی لپ‌تاپ‌هایی که نسخه ویندوز قدیمی‌تری مثل ویندوز 7 دارند، چه باید کرد؟

برای این کار می‌توانید از دو روش استفاده کنید. در روش اول به سراغ سایت‌های غیررسمی بروید که نسخه دسکتاپ whatsapp را برای ویندوزهای قدیمی‌تر ارائه می‌دهند. در روش دوم، می‌توانید از برنامه شبیه‌ساز اندروید کمک بگیرید. البته استفاده از این برنامه‌ها به دلایل امنیتی چندان توصیه نمی‌شود. با این وجود، به دلیل این که برخی از کاربران مجبور هستند از این شبیه‌سازها استفاده کنند، در ادامه نگاهی به روش استفاده از برنامه‌ها خواهیم داشت. به ویژه که تنها راه نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون گوشی استفاده از همین برنامه‌های شبیه‌ساز است.

آیا می‌دانستید که امکان خواندن پیام‌های حذف شده واتساپ وجود دارد؟

نصب واتساپ روی لپ تاپ ویندوز 7 یا 8 ؛ چگونه روی ویندوز 7 یا 8 واتساپ نصب کنیم؟

چگونه واتساپ را بدون گوشی روی کامپیوتر نصب کنیم؟ نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی

برنامه Whatsapp به‌گونه‌ای طراحی شده است که بدون گوشی نمی‌توان آن را روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ نصب کرد. حتی تا همین چند وقت پیش باید برای هر بار اجرای برنامه در دسکتاپ، هم‌زمان برنامه واتساپ روی گوشی را هم باز می‌کردید. خوشبختانه، این مانع در به‌روز‌رسانی‌ها برطرف شد. با این وجود، هم‌چنان برای نصب نسخه دسکتاپ به یک گوشی هوشمند نیاز دارید که با آن بتوانید کد qr را اسکن کنید.

نگران نباشید، همان طور که امکان انتقال اطلاعات واتساپ به گوشی جدید وجود دارد؛ ترفندهایی برای دور زدن این مانع و نصب نسخه دسکتاپ آن بدون نیاز به گوشی هم پیدا می‌شود. یکی از بهترین ترفندها استفاده از شبیه‌سازها است. این برنامه‌های شبیه‌ساز محیطی مثل محیط گوشی‌های اندرویدی روی سیستم شما شبیه‌سازی می‌کنند. به همین دلیل است که با اجرای آن‌ها واتساپ تصور می‌کند که با یک گوشی اندرویدی وارد سایت شده‌اید و به شما اجازه دانلود نرم افزار خود را می‌دهد. تاکید می‌کنیم که متاسفانه برنامه‌های شبیه‌ساز از نظر امنیتی تضمین شده نیستند. بنابراین تنها در صورتی به سراغ آن‌ها بروید که راه یا روش دیگری پیش روی شما باقی نمانده است. BlueStacks و Andy از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های شبیه ساز هستند که در ادامه مراحل استفاده از BlueStacks را با هم مرور خواهیم کرد:

 • سایت bluestacks.com را باز کرده و روی گزینۀ Download BlueStacks کلیک کنید.
 • پس از تکمیل دانلود برنامه روی آن کلیک کنید تا نصب شود.
 • برنامه را اجرا کنید و اگر از شما درخواست ایجاد تغییراتی را داشت، روی Accept کلیک کنید.
 • وارد قسمت bluestacks App Playerشوید.
 • whatsAPP را جستجو کرده و آن را نصب کنید.
 • پس از نصب، برنامه را اجرا کنید.
 • در این مرحله از شما شماره موبایل درخواست می‌شود.
 • کد تاییدی به شماره موبایل وارد شده پیامک خواهد شد که باید آن را در کادر مشخص شده وارد کنید.
 • حال می‌توانید برنامه واتساپ را روی سیستم خود ببینید و از آن استفاده کنید. اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید شماره موبایل خود را در این مراحل وارد کنید، نگاهی به ادامه مقاله داشته باشید.

 چگونه واتساپ را بدون گوشی روی کامپیوتر نصب کنیم؟ نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی

نصب واتساپ روی لپ تاپ با شماره موبایل یا بدون آن؛ چگونه بدون اسکن واتساپ را روی لپ تاپ نصب کنیم؟

ممکن است شما جزو آن کاربرانی باشید که به گوشی هوشمند خود دسترسی ندارید و نمی‌توانید با آن کد واتساپ را اسکن کنید. در این صورت برای نصب واتساپ روی کامپیوتر باید دوباره از برنامه‌های شبیه ساز کمک بگیرید. ابتدا این برنامه‌ها را مطابق با آن‌چه در پاراگراف بالا توضیح دادیم، نصب کنید. سپس از طریق این برنامه‌ها واتساپ را به راحتی و درست مثل زمانی که آن را روی گوشی اجرا می‌کنید، روی سیستم هم نصب کنید. در این صورت، نیازی به اسکن کد qr نخواهید داشت؛ اما باید شماره موبایل خود را وارد کنید.

اگر تمایلی به وارد کردن شماره موبایل خود ندارید، باید یکی از دو روش زیر را به کار بگیرید:

 • همانند زمان ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره موبایل، از نرم‌افزارها یا سایت‌های ساخت شماره مجازی کمک بگیرید. این سایت‌ها یا برنامه‌ها یک شماره تماس فرضی در اختیار شما قرار می‌دهند تا در برنامه‌های موردنظر خود وارد کنید. سپس کد تاییدی که برنامه روی شماره مجازی ارسال می‌شود، به شما نمایش می‌دهند تا از این مرحله عبور کنید.
 • در این روش می‌توانید به جای شماره موبایل، شماره ثابت منزل خود را وارد کنید. سپس روی ارسال کد کلیک ‌کنید. بعد از این برنامه تلاش می‌کند تا پیامکی به شماره ثابت شما ارسال کند؛ اما موفق نخواهد شد. در نتیجه پیام verification failed روی صفحه به شما نمایش می‌دهد. در این مرحله شما باید روی Call me کلیک کنید تا با شما تماس برقرار شود. تلفن ثابت شما زنگ می‌خورد و کد تایید برنامه واتساپ توسط اپراتور پشت گوشی اعلام خواهد شد. باید کد را یادداشت کرده و در برنامه وارد کنید. به این ترتیب، موفق خواهید شد که بدون شماره موبایل، حساب واتساپ خود را روی سیستم باز کنید.

اجرای واتساپ روی کامپیوتر بدون نصب؛ چگونه واتساپ را بدون نصب روی کامپیوتر اجرا کنیم؟

همان طور که پست گذاشتن در اینستاگرام از طریق کامیپوتر بدون نصب اپلیکیشن آن ممکن است، با نسخه تحت وب whatsapp هم می‌توانید بدون نصب برنامه وارد محیط آن شوید. Web WhatsApp یک نسخه از این برنامه است که به صورت مستقیم از طریق مرورگر شما قابل اجرا است؛ آن‌هم بدون نیاز به نصب.

 • مرورگری را روی سیستم خود باز کرده و آدرس web.whatsapp.comرا وارد کنید.
 • حالا در گوشی خود واتساپ را باز کنید و روی منو (آیکونی شبیه به سه نقطه دارد) یا Setting ضربه بزنید.
 • سپس گزینۀ Linked Devices یا WhatsApp Web را انتخاب کنید.
 • حالا باید دوربین گوشی خود را مقابل کد QR قرار دهید که در سیستم نمایش داده شده است. پس از چند ثانیه کد اسکن شده و همگام‌سازی بین نسخه وب و نسخه گوشی انجام خواهد شد.

اجرای واتساپ روی کامپیوتر بدون نصب

بعد از استفاده از واتساپ روی کامپیوتر آن را قطع اتصال کنید

در این مقاله روش‌ نصب واتساپ روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ به شما آموزش دادیم. هم‌چنین، ترفندهایی را برای نصب این برنامه بدون نیاز به اسکن کد QR، بدون وارد کردن شماره موبایل و حتی بدون نیاز به گوشی معرفی کردیم. در نظر داشته باشید که باید پس از وصل شدن به واتساپ دسکتاپ خود آن را قطع اتصال کنید؛ در غیر این صورت دیگران با مراجعه به لپ‌تاپ یا کامپیوتر می‌توانند به پیام‌های شخصی شما دسترسی داشته باشند.

برای این کار وارد واتساپ گوشی خود شوید و از بخش  WhatsApp Web نام سیستم خود را انتخاب کنید. سپس روی Log out ضربه بزنید. اگر سوال یا نظری در مورد مطالب این مقاله دارید، با ما در بخش نظرات مطرح کنید.

 • تاریخ: سه شنبه 25 بهمن 1401 - 13:10
 • صفحه: بلاگ
دیدگاه ها
  به اشتراک بگذارید
  به اشتراک بگذارید