چگونه فونت گوشی سامسونگ را تغییر دهیم؟

 • تاریخ: دوشنبه 21 آذر 1401 - 20:00
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه فونت گوشی سامسونگ را تغییر دهیم؟

چگونه فونت گوشی سامسونگ را عوض کنیم؟ اگر فونت خاصی مدنظر ندارید و تنها می‌خواهید از بین فونت‌های پیش فرض روی گوشی استفاده کنید؛ باید مراحل آسانی را پشت سر بگذارید. در این صورت می‌توانید با لمس چند گزینه که در ادامه کاملا به آن‌ها می‌پردازیم، فونت گوشی خود را تغییر دهید؛ اما اگر به دنبال تنوع بیشتری هستید یا فونت خاصی مدنظر دارید،، باید مراحل پیچیده‌تری را طی کنید. در این صورت حتی ممکن است که نیاز به نصب برنامه‌های جانبی داشته باشید.

در ادامه ما مراحل تغییر فونت پیش فرض را با هم مرور خواهیم کرد. هم‌چنین، روش تغییر فونت فارسی گوشی سامسونگ به فونت‌های جدید و خاص مثل نستعلیق را هم بررسی خواهیم کرد. نظرتان در مورد تغییر فونت گوشی سامسونگ به آیفون چیست؟ مراحل موردنیاز برای این تغییر هیجان انگیر را هم در این مطلب خواهید خواند. پس اگر آماده تغییر و تنوع هستید، با ما همراه باشید.

مراحل تغییر فونت گوشی سامسونگ؛ بدون برنامه چگونه فونت گوشی سامسونگ را عوض کنیم؟

به صورت پیش فرض روی گوشی سامسونگ فونت‌های محدود Default، Samsung One و  Gothic Bold نصب شده است. اگر می‌خواهید برای تنوع بیشتر از این فونت‌ها استفاده کنید، کافی است که مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • روی گزینۀ Setting ضربه بزنید.
 • گزینۀ Display  را انتخاب کنید.
 • گزینه  Font size And Style را لمس کنید.
 • Font Style را برای تغییر فونت باز کنید. در نظر داشته باشید که اگر با سبک فونت فعلی گوشی خود مشکل ندارید و فقط ریز یا ظریف بودن آن را نمی‌پسندید، در همین مرحله می‌توانید سایز فونت خود را از طریق گزینه Font size تغییر دهید. هم‌چنین، اگر قصد پر رنگ‌تر شدن فونت را دارید، باید گزینه Bold font را فعال کنید.
 • حالا لیست فونت‌های پیش فرض روی گوشی خود را مشاهده می‌کنید و می‌توانید به انتخاب خود یکی از آن‌ها را فعال کنید.

 مراحل تغییر فونت گوشی سامسونگ

 • اگر هیچ کدام از این فونت‌های پیش فرض را نمی‌پسندید، برای دسترسی به سبک‌های بیشتر، می‌توانید روی Download  font ضربه بزنید.
 • با این کار وارد فروشگاه گلکسی یا galaxy store خواهید شد و می‌توانید لیستی از فونت‌های مختلف را مشاهده کنید.
 • متاسفانه بیشتر این فونت‌ها رایگان نیستند و تعداد بسیار محدودی از آن‌ها برای ما ایرانی‌ها قابل استفاده است. با این وجود اگر فونت مناسبی را در این میان پیدا کردید، آن را لمس کنید تا دانلود شود.
 • پس از دانلود، نام فونت در لیست فونت‌های پیش فرض گوشی سامسونگ اضافه می‌شود. شما باید برای تنظیم آن روی گوشی خود به صفحه قبلی برگردید و فونت را فعال کنید.

بدون برنامه چگونه فونت گوشی سامسونگ را عوض کنیم؟

تغییر فونت فارسی گوشی سامسونگ؛ چگونه فونت فارسی گوشی سامسونگ را تغییر دهیم؟

اگر فونت‌های پیش فرض سامسونگ چنگی به دل شما نمی‌زند و می‌خواهید که فونت‌های جدیدتر و بیشتری را امتحان کنید، برای تغییر فونت گوشی سامسونگ چاره‌ای به جز نصب برنامه ندارید. ‌برنامه‌های زیادی برای تغییر فونت گوشی‌های اندورید طراحی شده‌اند. همان طور که باید بهترین آنتی ویروس برای گوشی سامسونگ را انتخاب کنید، باید از میان این اپلیکیشن‌ها هم از کارآمدترین برنامه برای تغییر فونت گوشی خود کمک بگیرید. یکی از بهترین نرم افزارها، برای تغییر سبک و فونت گوشی‌های اندرویدی و از جمله سامسونگ  zFont 3 – Emoji & Custom Font Changer  است. به همین دلیل ما هم در ادامه به سراغ همین برنامه خواهیم رفت.

تغییر فونت فارسی گوشی سامسونگ

چگونه با برنامه zfont 3 کار کنیم؟ تغییر فونت گوشی سامسونگ با zfont 

ابتدا برنامه zFont 3 را از مراجع معتبر مثل گوگل پلی دانلود و روی سیستم خود اجرا کنید. اگر بعد از نصب نرم افزار، برنامه را روی صفحه پیدا نمی‌کنید، حتما «علت نیامدن برنامه روی صفحه گوشی سامسونگ» را بخوانید.

علاوه بر نصب برنامه، نیاز است که ابتدا در اینترنت به دنبال فونت‌های موردنظر خود بگردید. کافی است که فونت فارسی را در گوگل جستجو کنید و در بین آن‌ها یکی را به سلیقه خود انتخاب کرده و آن را دانلود کنید. دقت داشته باشید که فایل دانلود شده باید فرمت TTF داشته باشد. اگر هم فونت در یک پوشه فشرده شده یا ZIP قرار دارد، باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. سپس به سراغ برنامه بروید و مراحل زیر را پشت سر بگذارید تا بتوانید فونت دانلود شده را روی گوشی خود اعمال کنید.

 • برنامه zfont 3 را روی گوشی خود باز کنید.
 • گزینۀ Local را که در پایین برنامه دیده می‌شود، انتخاب کنید.
 • سپس روی گزینۀ Aa ضربه بزنید. با این کار به فایل‌های داخلی گوشی دسترسی پیدا می‌کنید و باید به سراغ پوشه‌ای بروید که فونت خود را در آن ذخیره کرده‌اید. بعد از پیدا کردن فونت، آن را انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید گزینۀ Apply را لمس کنید.
 • پس از آن گزینۀ OneUI#All را انتخاب کنید تا فونت برای تمام بخش‌های گوشی تنظیم شود.
 • چند دقیقه‌ای منتظر بمانید تا به مرحلۀ بعدی بروید.
 •  در این پنجره لیست مراحلی که باید پشت سر بگذارید، دیده می‌شود. برای شروع، گزینۀ install SamsungSans را انتخاب کنید. دراین مرحله هم نیاز است کمی صبر کنید.

تغییر فونت گوشی سامسونگ با zfont

 • حالا به سراغ بخش تنظیمات گوشی خود بروید و مسیر Display > Font size and style > Font style  را در گوشی خود پشت سر بگذارید.
 • فونت SamsungSans را انتخاب کنید.
 • در این مرحله نیاز باشد که به اکانت سامسونگ گوشی خود وصل باشید. اگر هنوز این اکانت را برای خود ایجاد نکرده‌اید، از طریق تنظیمات اقدام کنید.
 • سپس دوباره به بخش تنظیمات گوشی برگردید و این بار گزینۀ Account and Backup را انتخاب کنید. (می‌توانید به برنامه زد فونت هم برگشته و در پنجرۀ راهنمای آن مرحله چهارم را لمس کنید.)
 • بعد از آن گزینۀ ‌ Backup data را لمس کنید.
 • روی Select all ضربه بزنید تا تیک آن برداشته شود و سپس تنها گزینۀ Setting را فعال کنید تا به این ترتیب از تنظیمات گوشی خود بکاپ بگیرید.
 • حالا دوباره باید مسیر Display > Font size and style > Font style  را در تنظیمات گوشی خود پشت سر بگذارید و این بار فونت خود را روی گزینۀ Default تنظیم کنید.

چگونه فونت فارسی گوشی سامسونگ را تغییر دهیم؟

 • در این مرحله دوباره به سراغ برنامه  zFont 3 بروید و آن را اجرا کنید.
 • در بخش How to change ، نام فونت موردنظر خود را پیدا کرده و روی گزینۀ install  که روبروی آن نوشته شده، ضربه بزنید.
 • در این مرحله اگر OK را انتخاب کنید، فونت قبلی خود را از روی گوشی پاک خواهید کرد. برای نصب نیاز است که دوباره گزینۀ install  را لمس کنید.
 • برای تمام کردن مراحل تغییر فونت گوشی سامسونگ خود یک بار دیگر به تنظیمات برگردید و گزینۀ Account and Backup را انتخاب کنید.
 • گزینۀ Restore Data را لمس کنید. دوباره تیک کنار گزینۀ Select All را غیر فعال کنید و پس از آن تنها گزینۀ Setting را علامت دار کنید.
 • در آخر روی Restore ضربه بزنید تا فونت جدید روی تمام قسمت‌های گوشی شما، حتی کیبورد آن اعمال شود. ممکن است نیاز باشد که یک یا چندبار گوشی خود را ری‌استارت کنید.

در نظر داشته باشید که تمام مراحلی که پشت سر گذاشتید، از نظر سامسونگ ممنوع است. پس اگر تنظیمات گوشی خود را به حالت قبل برگردانید یا گوشی را ریست فکتوری کنید، به صورت خودکار فونت از روی گوشی شما پاک می‌شود.

چگونه فونت گوشی سامسونگ را نستعلیق کنیم ؟تغییر فونت گوشی سامسونگ به نستعلیق

تفاوتی ندارد که فونت نستعلیق را دوست دارید یا می‌خواهید فونت خاص دیگری را روی گوشی سامسونگ خود اعمال کنید. در هر صورت ابتدا باید فونت مورد نظر خود را با فرمت TTF دانلود کرده و در یکی از پوشه‌های مشخص گوشی خود ذخیره کنید. سپس با برنامه zfont 3 و مطابق با مراحلی که در قسمت قبلی آموزش دادیم، می‌توانید فونت نستعلیق یا غیره را روی گوشی خود اعمال کنید. ممکن است همان طور که برخی از کاربران با مشکل پر شدن بدون دلیل حافظه گوشی سامسونگ روبرو می‌شوند، به دلایل نامشخصی برخی از فونت‌ها روی گوشی شما تنظیم نشوند و خطا بدهند.

چگونه فونت گوشی سامسونگ را نستعلیق کنیم 

چگونه فونت گوشی سامسونگ را آیفون کنیم؟ تغییر فونت گوشی سامسونگ به آیفون

خیلی از کاربران گوشی‌های اندرویدی به دنبال روش‌هایی برای تغییر حال و هوای گوشی خود به سبک آیفون هستند. اگر شما هم مشتاق تغییر فونت گوشی سامسونگ به آیفون هستید، کافی است که در گوگل، فونت سانفرانسیسکو (San Francisco) را سرچ کرده و آن را دانلود کنید. سپس فونت را در فولدر مشخصی در گوشی خود ذخیره کنید. حالا برنامه zfont 3 را هم دانلود و روی گوشی خود نصب کنید. در آخر مطابق با مراحلی که در بخش تغییر فونت با برنامه zfont 3 آموزش دادیم، این فونت را روی گوشی خود اعمال کنید.

از فونت جدید گوشی سامسونگ خود لذت ببرید

در این مطلب نگاهی به روش تغییر فونت گوشی سامسونگ به فونت‌های پیش فرض داشتیم. هم‌چنین، برنامه‌ایی برای تنظیم فونت‌های جدید و متنوع به شما معرفی کردیم که با کمک آن فونت‌های مثل نستعلیق، فونت گوشی آیفون و غیره را روی گوشی خود نصب کنید.

آیا با این روش‌ها موفق به تغییر فونت گوشی خود شدید؟ سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. توصیه می‌کنیم که برای تنوع بخشی بیشتر و افزایش طول عمر گوشی عزیز خود، حتما از لوازم جانبی سامسونگ اصل استفاده کنید.

 

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)