چگونه برنامه های باز شده در ایفون 12 و 11 را ببندیم؟

 • تاریخ: سه شنبه 10 مرداد 1402 - 08:48
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه برنامه های باز شده در ایفون 12 و 11 را ببندیم؟

نحوه بستن برنامه های باز در آیفون 11 و مدل‌های جدیدتر برای بسیاری از کاربران سوال است. چرا که اثری از دکمه home روی این آیفون‌ها دیده نمی‌شود. در مدل‌های قبل از آیفون x یک دکمه کاربردی و همه کاره به نام هوم روی آیفون‌ها وجود داشت. کاربران برای انجام بسیاری از وظایف خود از این دکمه کمک می‌گرفتند. به همین دلیل حذف آن در مدل‌های جدیدتر باعث سردرگمی کاربران شد.

اگر شما هم یکی از این کاربران هستید و با نحوه بستن برنامه های باز در ایفون 12 یا 11 آشنایی ندارید، در ادامه همراه ما باشید. ما مراحل انجام این کار را با هم مرور می‌کنیم. هم‌چنین، ترفندی کوچک برای بستن هم‌زمان تمام برنامه‌های بازمانده به شما معرفی خواهیم کرد. در انتها هم بررسی می‌کنیم که آیا بستن این برنامه‌ها روی عملکرد گوشی اثری می‌گذارد یا نه.

خارج شدن از برنامه در ایفون 11 و 12

در مدل‌های آیفون 8 و بعد از آن کاربران زمانی که قصد خروج از یک برنامه را داشتند، کلید هوم را فشار می‌دادند. به همین دلیل زمانی که کاربران به سراغ آیفون 11 و 12 می‌روند، کمی سردرگم می‌شوند. این مدل‌ها نمایشگرهای بزرگ دارند و هیچ دکمه‌ای روی آن‌ها دیده نمی‌شود؛ با این وجود چگونه می‌توان در این گوشی‌ها از یک برنامه خارج شد؟

برای این کار کافی است که انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید. در نظر داشته باشید که این عمل باعث بستن برنامه های باز در آیفون 11 یا 12 نمی‌شود؛ بلکه تنها برنامه‌ها را به پس‌زمینه آیفون ارسال می‌کند. برنامه منتقل‌شده به پشت‌زمینه آیفون تا مدتی هم‌چنان آماده‌به‌کار است تا در صورتی که دوباره آن‌ را باز کردید، با سرعت بالاتری اجرا شود؛ اما اگر در این مدت به سراغ آن نرفتید، برنامه در پس‌زمینه به حالت غیرفعال درمی‌آید. حال سوال این است که چگونه می‌توان این برنامه غیرفعال را کاملا متوقف کرد؟

خارج شدن از برنامه در ایفون 11 و 12

نحوه بستن برنامه های باز در ایفون ۱۲ و 11

بستن برنامه ها در آیفون‌ بسته به مدل آن‌ متفاوت است. در سری‌های آیفون 11 و 12 برای این که برنامه‌ای را به صورت اجباری متوقف کنید و اصطلاحا آن را ببندید، باید مراحل ساده زیر را پشت سر بگذارید:

 • در صفحه اصلی انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید.
 • با این کار تمام برنامه‌های بازمانده در پس زمینه گوشی در ابعاد کوچکی به شما نمایش داده می‌شوند.
 • می‌توانید با کشیدن انگشت خود به سمت چپ یا راست به برنامه‌ای برسید که قصد بستن آن را دارید.
 • سپس برنامه را انتخاب کرده و آن را به سمت بالا هدایت کنید.
 • به این ترتیب، برنامه از روی گوشی شما محو می‌شود و کاملا بسته خواهد شد.
 • می‌توانید به همین روش برای بستن برنامه های باز در آیفون 11 هم اقدام کنید.

 نحوه بستن برنامه های باز در ایفون ۱۲ و 11

چگونه همه برنامه را به صورت یک‌جا در آیفون 11  و 12 ببندیم؟

هیچ گزینه یا روش مستقیمی برای بستن برنامه های باز در آیفون 11 و 12 به صورت هم‌زمان وجود ندارد. بنابراین، باید به صورت تکی برنامه‌ها را انتخاب کرده و آن‌ها را متوقف کنید. متاسفانه این کار زمان زیادی را از شما می‌گیرد. با این وجود، اگر تعداد برنامه‌های فعال شما در پس زمینه کم باشد، می‌توانید یکی از ترفندها و تنظیمات کاربردی آیفون را برای بستن آن‌ها به کار گیرید. در واقع، بسته به اندازه صفحه نمایش گوشی خود می‌توانید به صورت هم‌زمان بیش از یک برنامه را ببندید. نحوه بستن برنامه های باز در ایفون 12 و 11 به صورت هم‌زمان به شکل زیر است:

 • انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید.
 • با این کار App Switcher باز می‌شود که تمام برنامه‌های غیرفعال را در ابعاد کوچکی نمایش می‌دهد.
 • حالا باید سعی کنید با چند انگشت و به صورت هم‌زمان تعدادی از برنامه‌ها را انتخاب کنید.
 • سپس بدون این که انگشتان خود را از روی صفحه بردارید، برنامه‌ها را به سمت بالا بکشید.

تجربه سایر کاربران نشان داده است که در هر بار تلاش حداکثر می‌توان 3 برنامه را انتخاب کرد؛ اما این بستگی به خود شما دارد. اگر دفعه اولی که به صورت هم‌زمان برای بستن برنامه های باز در آیفون 12 و 11 سعی کردید، موفق نشدید، نگران نباشید. احتمالا با چند بار امتحان‌کردن قلق این کار دست‌تان می‌آید.

در چه مواقعی باید برنامه‌های باز را ببندیم؟ ضرورت بستن برنامه‌های باز آیفون

بسیاری از ما فکر می‌کنیم که با بستن مرتب برنامه‌ها سرعت و کارایی آیفون افزایش پیدا می‌کند. شاید هم امیدواریم که این کار یکی روشی برای جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری آیفون باشد. در صورتی که کاملا اشتباه است. ios برنامه‌هایی را که از آن‌ها خارج شده‌اید، در پس‌زمینه به حالت تعلیق درمی‌آورد. به این ترتیب، این برنامه هیچ کدام از منابع گوشی شما مثل پردازنده، حافظه و غیره را اشغال نمی‌کنند. به‌علاوه، برخلاف آن‌چه تصور می‌کنیم، بستن برنامه های باز در آیفون 12 ، 11 یا هر مدل دیگری حتی میزان مصرف باتری گوشی را افزایش هم می‌دهد. چرا که اجرا برنامه‌های غیرفعال در مقایسه با بازکردن دوباره یک برنامه انرژی کمتری از گوشی صرف می‌کند.

البته کارشناسان اپل هم این موضوع را تایید کرده‌اند که بستن برنامه‌ها باعث مصرف بیشتر باتری می‌شود. بنابراین، اگر عادت دارید که به طور مرتب برنامه‌های خود را ببندید، باید این عادت را ترک کنید. شاید بپرسید که پس در چه مواقعی باید برنامه‌های باز را بست؟ اگر عملکرد یکی از برنامه‌ها یا گوشی شما دچار اختلال شده باشد، برنامه‌ای هنگ کند یا به درستی اجرا نشود، باید به سراغ این راهکار بروید. را ببندید. البته این راه‌حل زمان‌های دیگری هم به کار می‌آید. در زمان‌هایی که قصد دانلود فایل‌های سنگین را دارید؛ اما دانلود بدون دلیل متوقف می‌شود؛ با بستن برنامه‌های باز احتمالا مشکل شما حل خواهد شد. این نسخه‌ها برای تمام مدل‌های آیفون پیچیده می‌شود. یعنی با بستن برنامه های باز در آیفون 13، 12، 11 و غیره هم می‌توانید این مشکلات را حل کنید.

در چه مواقعی باید برنامه‌های باز را ببندیم؟ ضرورت بستن برنامه‌های باز آیفون

 از آیفون خود درست استفاده کنید

در این مطلب با روش بستن برنامه های باز در آیفون 12 آشنا شدید. هم‌چنین، دانستید که بستن برنامه های باز در آیفون 11 هم روش یکسانی دارد. به‌علاوه، نحوه بستن هم‌زمان برنامه‌ها را هم در این دو مدل از آیفون مرور کردید. در آخر هم خواندید که در ios هیچ نیازی نیست که برنامه‌های خود را ببندید؛ چرا که بازماندن این برنامه‌ها هیچ تاثیری روی کارایی آیفون نمی‌گذارد. حتی برخلاف تصور باعث افزایش مصرف باتری گوشی هم نمی‌شود.

با در نظر گرفتن این نکته می‌توانید از آیفون خود بهتر استفاده کنید. همان‌طور که با خرید لوازم جانبی آیفون از گوشی خود بیشتر لذت می‌برید. شما چه نکته دیگری برای افزایش طول عمر یا کارایی آیفون می‌شناسید؟ اگر ترفندی به یاد دارید، حتما برای ما بنویسید تا دیگران هم استفاده کنند.

افزودن دیدگاه