3 روش بستن برنامه ها در آیفون

 • تاریخ: شنبه 7 مرداد 1402 - 02:12
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
3 روش بستن برنامه ها در آیفون

بستن برنامه های باز ایفون ترفندی است که در مواقع هنگ‌کردن یک برنامه به کار می‌آید. در این مواقع راه‌اندازی مجدد برنامه می‌تواند مشکل را حل می‌کند. حتما می‌دانید که وقتی از برنامه‌ای در آیفون خارج می‌شوید، آن برنامه به صورت خودکار و کامل بسته نمی‌شود. در واقع بعد از  بیرون‌آمدن شما از برنامه، تا مدتی ios برنامه را در حالت آماده‌به‌کار نگه می‌دارد تا اگر دوباره به آن نیاز داشتید، سریع‌تر اجرایش کند.

پس اگر یکی از برنامه‌های شما عمل نمی‌کند، بستن برنامه های باز در گوشی ایفون و اجرا دوباره آن‌ها احتمالا به شما کمک میکند؛ اما نحوه بستن برنامه های باز در آیفون چگونه است؟ آیا می‌توان تمام برنامه‌ها را به صورت هم‌زمان متوقف کرد؟ آیا اصلا بستن برنامه ها برای بهبود عملکرد آیفون ضروری است یا نه؟ اگر شما هم این سوالات را در ذهن خود دارید، ادامه مطلب را بخوانید. ما روش بستن برنامه های باز در آیفون های مختلف را با هم مرور خواهیم کرد. سپس به این سوالات هم پاسخ می‌دهیم.

 آموزش بستن برنامه های باز در آیفون

نحوه بستن برنامه های باز در آیفون x و مدل‌های جدیدتر

همان طور که می‌دانید در آیفون ایکس و مدل‌های جدیدتر آن خبری از دکمه home نیست. همین موضوع گاهی کاربران را سردرگم می‌کند که برای بستن برنامه های باز شده در آیفون خود باید از چه روشی استفاده کنند. در صورتی که روش بستن برنامه های باز در آیفون ایکس و مدل‌های جدیدتر کهFace ID دارند، بسیار آسان است. کافی‌ست که:

 • انگشت خود را روی صفحه نمایش گوشی، از پایین به بالا بکشید.
 • با این کار پیش‌نمایشی از تمام برنامه‌هایی که در پشت زمینه به حالت تعلیق درآمده‌اند، در ابعاد کوچک نمایش داده می‌شود.
 • می‌توانید انگشت خود را به چپ یا راست بکشید تا در میان این لیست، برنامه موردنظر خود را پیدا کنید.
 • سپس برنامه‌ای که قصد بستن آن را دارید، لمس کنید و بدون این که انگشت خود را از روی صفحه بردارید، آن را به سمت بالا بکشید.
 • برنامه محو، بسته و از لیست حذف می‌‌شود.

نحوه بستن برنامه های باز در آیفون x و مدل‌های جدیدتر

شما می‌توانید سایر برنامه‌های موردنظر خود را هم به همین ترتیب ببندید. در آخر هم روی قسمتی از صفحه ضربه بزنید تا به صفحه اصلی گوشی برگردید.

روش بستن برنامه های باز ایفون هایی که دکمه هوم ندارند، به همین راحتی است. بنابراین، به همین روش می‌توانید برای بستن برنامه های باز در آیفون 12 و 11 هم اقدام کنید.

طریقه بستن برنامه های باز در ایفون 8 و 7

روش بستن برنامه های باز در آیفون 7 و 8 که دکمه هوم و  Touch IDرا دارند، هم آسان است. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • دکمه Home را دوبار فشار دهید.
 • منوی App Switcher یا جابه‌جایی برنامه‌ها ظاهر می‌شود. در این منو می‌توانید پیش‌نمایشی از برنامه‌های باز روی آیفون خود را مشاهده کنید.
 • انگشت خود را به سمت چپ یا راست بکشید تا به برنامه‌ای برسید که قصد بستن آن را دارید.
 • حالا برنامه موردنظر را با انگشت خود به سمت بالا هدایت کنید.
 • به همین راحتی برنامه ناپدید و بسته می‌شود.
 • با همین روش می‌توانید سایر برنامه‌ها را ببندید. در آخر دوباره دکمه home را فشار دهید تا به صفحه اصلی آیفون برگردید.

آیا با ترفندهای حذف عکس تکراری در آیفون آشنا هستید؟

اموزش بستن برنامه های باز در ایفون 6

طریقه بستن برنامه های باز در آیفون 6 مثل روش فعال کردن اسکرین رکوردر آیفون، بسته به نسخه سیستم عامل آن دارد. در نسخه‌های جدیدتر از IOS6 باید از روشی استفاده کنید که برای آیفون 7 و 8 توضیح دادیم. در غیر این صورت اگر روی گوشی شما هنوز iOS 6 نصب است، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • دکمه Home را دوبار فشار دهید.
 • لیستی از برنامه‌های در حالت تعلیق نمایش داده می‌شوند.
 • با کشیدن انگشت خود به سمت چپ یا راست، به سراغ برنامه‌ایی بروید که قصد بستن آن را دارید.
 • روی برنامه موردنظر ضربه بزنید و انگشت خود را چند ثانیه نگه دارید.
 • یک علامت منفی قرمز ظاهر می‌شود که باید آن را لمس کنید.
 • با این کار برنامه موردنظر بسته می‌شود.
 • زمانی که همه برنامه‌ها را بستید، دوباره دکمه هوم را فشار دهید تا به صفحه اصلی برگردید.

 اموزش بستن برنامه های باز در ایفون 6

آیا امکان بستن همه برنامه های باز در آیفون به صورت هم‌زمان وجود دارد؟

متاسفانه هیچ گزینه‌ مخصوصی برای بستن همه برنامه های باز در آیفون به صورت هم‌زمان درنظر گرفته نشده است. با این حال، اگر تعداد محدودی برنامه در پس زمینه آیفون خود دارید، می‌توانید آن‌ها را به صورت هم‌زمان ببندید. تعداد این برنامه‌ها بسته به اندازه صفحه نمایش شما دارد. با این وجود، به نظر می‌رسد که بین 3 تا حداکثر 5 برنامه را بتوانید با هم متوقف کنید.

شاید برای‌ شما سوال شده باشد که تعداد برنامه‌ها چه ربطی به اندازه نمایشگر دارد. باید بگوییم که برای بستن برنامه ها در آیفون قرار نیست که از گزینه‌ها استفاده کنید؛ بلکه باید با انگشت برنامه‌ها را به سمت بالا بکشید. بنابراین، هرچه صفحه نمایش بزرگتر و مهارت بیشتری داشته باشید، امکان انتخاب هم‌زمان برنامه‌های بیشتری را هم خواهید داشت. برای مثال مراحل بستن برنامه های باز در آیفون 13 در همه مدل‌های آن یکسان است؛ اما در  iPhone 13 Pro Max با نمایشگر بزرگتر می‌توانید تعداد عکس بیشتری را انتخاب کنید. همچنین، در iPad ها که صفحه نمایش بزرگتری دارند، می‌توانید 5 برنامه را در یک لحظه ببندید؛ اما در  iPhone mini مسلما نمی‌توانید چنین کاری را انجام دهید.

چگونه به صورت هم‌زمان برنامه های باز آیفون را ببندیم؟

برای بستن برنامه های باز در آیفون تنها کاری که باید انجام دهید، این است که App Switcher را باز کنید. سپس چند برنامه را با هم انتخاب کرده و با کشیدن انگشت خود به سمت بالا همگی را ببندید. برای بازکردن App Switcher و بستن برنامه‌ها با توجه به مدل آیفون خود باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

نحوه بستن همه برنامه‌ های در آیفون بدون دکمه هوم

در مدل‌های جدیدتر آیفون که  Face IDجایگزین دکمه home شده است، باید:

 • انگشت خود را از پایین و وسط صفحه نمایش به سمت بالا بکشید.
 •  App Switcherظاهر می‌شود و در آن لیست برنامه‌ها را می‌بینید.
 • انگشت خود را به سمت چپ یا راست بکشید تا به برنامه‌هایی برسید که قصد توقف آن‌ها را دارید.
 • حالا با چند انگشت به صورت هم‌زمان این برنامه‌ها را به سمت بالا بکشید تا بسته شوند.
 • شاید در اولین تلاش به نتیجه‌ای نرسید؛ اما با کمی تمرین موفق می‌شوید.

چگونه به صورت هم‌زمان برنامه های باز آیفون را ببندیم؟

روش بستن همه برنامه‌های باز آیفون با دکمه هوم

در مدل‌هایی که دکمه home دارند، کافی است که:

 • دوبار روی دکمه هوم ضربه بزنید تا App Switcher باز شود.
 • برنامه‌هایی که قصد بستن آن‌ها را دارید، انتخاب کنید.
 • سپس چند انگشت خود را به صورت هم‌زمان روی برنامه‌ها قرار دهید و با یک حرکت هماهنگ آن‌ها را به سمت بالا بکشید.

برای استفاده بهتر از گوشی خود، توصیه می‌کنیم نگاهی به معرفی کاربردی ترین برنامه ها برای دستگاه‌های ios داشته باشید.

آیا بستن برنامه های باز شده آیفون باعث بهبود عملکرد آن می‌شود؟

بعضی از کاربران به اشتباه تصور می‌کنند که بستن برنامه‌های باز در پس زمینه منابع گوشی را آزاد می‌کند. در نتیجه باعث بهبود عملکرد آیفون می‌شود. بعضی هم فکر می‌کنند که این کار مشکل خالی شدن شارژ گوشی آیفون را حل می‌کند. در صورتی که اصلا به این کار نیاز نیست. اپل اعلام کرده است که نباید برنامه‌های باز را در گوشی‌های آیفون بست؛ مگر این که هنگ کرده باشند و به درستی پاسخ ندهند.

در واقع، زمانی که کاربری از برنامه‌ای در آیفون خود خارج می‌شود، تا مدت زمان کوتاهی برنامه هم‌چنان آماده‌به‌کار است. به‌این‌ترتیب، اگر کاربر دوباره قصد اجرای برنامه را داشته باشد، با سرعت بیشتری باز می‌شود؛ اما پس از این مدت زمان کوتاه، برنامه به حالت تعلیق درمی‌آید. برنامه تعلیق‌شده به صورت فعال در حال اجرا نیست. بنابراین، منابع سیستم را مصرف نمی‌کند. پس هیچ نیازی به بستن آن وجود ندارد.

 آیا بستن برنامه های باز شده آیفون باعث بهبود عملکرد آن می‌شود؟

بستن همه برنامه ها در آیفون ضروری نیست

در این مطلب با روش‌های بستن برنامه های باز در آیفون های مختلف آشنا شدید. در نظر داشته باشید که برای بستن برنامه های باز در آیپد هم باید از همین روش‌ها استفاده کنید. همان‌طور که اشاره کردیم بستن برنامه‌ها در آیفون ضروری نیست و باعث بهبود عملکرد یا شارژدهی طولانی‌تر آن نمی‌شود. پس تنها زمانی برای این کار اقدام کنید که یکی از برنامه‌های گوشی شما هنگ کرده است.

راستی، شما چه ترفندی برای بستن یا مدیریت برنامه‌های آیفون می‌شناسید؟ آیا از اپلیکیشن خاصی برای بهبود عملکرد آیفون خود استفاده می‌کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

افزودن دیدگاه