چگونه برنامه های باز شده در ایفون 13 را ببندیم؟

  • تاریخ: دوشنبه 9 مرداد 1402 - 03:02
  • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه برنامه های باز شده در ایفون 13 را ببندیم؟

زمانی که یکی از برنامه‌های گوشی هنگ می‌کند، با بستن برنامه های باز در ایفون 13 می‌توانید مشکل را حل کنید؛ اما پایین نمایشگر هیچ‌کدام از سری‌های آیفون 13 خبری از دکمه home نیست. بنابراین، چگونه می‌توان برای بستن برنامه های باز شده در آیفون 13 اقدام کرد؟ آیا راهی وجود دارد که با آن هم‌زمان همه برنامه‌های باز در پس زمینه را ببندید؟ اصلا این کار به بهبود عملکرد گوشی یا عمر باتری کمکی می‌کند؟ اگر شما هم این سوالات را در ذهن دارید، با ما همراه باشید. ما نحوه بستن برنامه های باز در ایفون 13 را بررسی می‌کنیم و به تمام سوالات بالا پاسخ می‌دهیم.

آموزش بستن برنامه های باز در ایفون ۱۳

طریقه بستن برنامه های باز در ایفون ۱۳

زمانی که از یک برنامه در آیفون خود خارج می‌شوید، آن برنامه بسته نمی‌شود. فقط به پس‌زمینه منتقل خواهد شد. این برنامه در پس زمینه تا مدت زمان کوتاهی فعال است تا اگر دوباره آن را باز کردید، خیلی سریع‌ برای شما اجرا شود. پس از این مدت زمان برنامه غیرفعال می‌شود؛ اما هم‌چنان در پس‌زمینه باقی می‌ماند و کاملا بسته نمی‌شود.

گاهی وقت‌ها که دوباره برنامه را اجرا می‌کنید، متوجه می‌شوید که هنگ کرده است. در این مواقع بهترین کار این است که نرم‌افزار را به صورت اجباری در پس زمینه متوقف کنید و اصطلاحا آن را ببندید. روش بستن برنامه ها در آیفون های مختلف متفاوت است. طریقه بستن برنامه های باز در ایفون 13 و سری‌های مختلف آن که دکمه هوم را ندارند، شامل مراحل زیر می‌شود:

  • انگشت خود را از پایین صفحه نمایش به سمت بالا بکشید.
  • زمانی کهApp Switcher را مشاهده کردید، انگشت خود را از روی صفحه بردارید. در این حالت، برنامه‌های بازمانده در پس‌زمینه را در ابعادی کوچک مشاهده خواهید کرد.
  • برای بستن برنامه های باز شده در ایفون ۱۳ انگشت خود را به سمت چپ یا راست بکشید تا به برنامه موردنظر برسید.
  • حالا برنامه موردنظر که قصد بستن آن را دارید، با انگشت به سمت بالا بکشید.
  • با این کار برنامه محو و به طور کامل بسته می‌شود.

 طریقه بستن برنامه های باز در ایفون ۱۳

با همین روش می‌توانید سایر برنامه‌ها را هم یکی، یکی متوقف کنید؛ اما آیا راهی برای بستن برنامه های باز در ایفون 13 به صورت هم‌زمان وجود دارد؟

آیا امکان بستن برنامه های باز در ایفون ۱۳ به صورت هم‌زمان وجود دارد؟

در میان تنظیمات حرفه‌ای و ترفندهای آیفون 13، متاسفانه هیچ روشی برای بستن هم‌زمان برنامه‌ها پیدا نمی‌شود. در هیچ کدام از تنظیمات ios گزینه‌ای وجود ندارد که شما با انتخاب آن بتوانید تمام برنامه‌هایی که در پشت زمینه به حالت تعلیق درآمده‌اند، ببندید. با این وجود در مواقعی که تعداد برنامه‌ها بسیار کم باشد، می‌توانید برای بستن برنامه ها در ایفون ۱۳ به صورت هم‌زمان از یک ترفند کمک بگیرید.

چگونه همه برنامه های آیفون 13 را ببندیم؟ ترفند بستن برنامه‌های باز به صورت هم‌زمان

نحوه بستن برنامه های باز در ایفون ۱۳ به صورت هم‌زمان، هم بسیار آسان است. شما می‌توانید حداکثر چند برنامه را در پس‌زمینه انتخاب کنید و ببندید. برای این کار باید:

انگشت خود را از پایین به بالای صفحه نمایش بکشید.

  •  زمانی که App Switcher ظاهر شد، برنامه‌های موردنظر خود را در لیست انتخاب کنید.
  • سپس با چندانگشت به صورت هم‌زمان این برنامه‌ها را لمس کرده و به سمت بالا هدایت کنید.

تجربه کاربران نشان می‌دهد که در هربار حداکثر می‌توان 3 برنامه را با این روش بست؛ اما بستگی به شما دارد. اولین باری که این روش را امتحان می‌کنید، ممکن است اصلا موفق نشوید. احتمالا نیاز است که چندبار تمرین کنید تا بتوانید تعداد بیشتری برنامه را به صورت هم‌زمان ببندید. بد نیست بدانید که از همین ترفند برای بستن برنامه ها در آیفون 12 و 11 هم می‌توانید استفاده کنید.

چگونه همه برنامه های آیفون 13 را ببندیم؟ ترفند بستن برنامه‌های باز به صورت هم‌زمان

آیا می‌دانید که برای حذف عکس های تکراری در آیفون هم ترفندهای جالبی وجود دارد؟

آیا باید به صورت مرتب برنامه‌های باز در آیفون 13 را متوقف کنیم؟

شاید شما هم این تصور را دارید که بستن برنامه های باز در آیفون 13 ضروری است. درصورتی‌که، برخلاف تصور برنامه‌های بازمانده، پردازنده یا سایر منابع گوشی را اشغال نمی‌کنند. این برنامه‌ها در پس‌زمینه غیرفعال می‌شوند. بنابراین، توقف اجباری آن‌ها باعث بهبود عملکرد آیفون نمی‌شود. هم‌چنین، بیشتر کاربران فکر می‌کنند که بازماندن این برنامه‌ها باعث مصرف بیش‌ازحد باتری می‌شود. در صورتی‌که کاملا برعکس است. هنگامی که برنامه‌ها را در آیفون 13 می‌بندید، به طور کامل از حافظه حذف می‌شوند. بار دیگر که آن‌ها را باز می‌کنید، گوشی انرژی بیشتری برای اجرای مجدد آن‌ها صرف می‌کند. جالب است که بسیاری از مدیران اپل هم این موضوع را تایید کرده‌اند. پس حتی مشکل خالی شدن شارژ گوشی هم هیچ ربطی به این برنامه‌ها ندارد.

بنابراین، نیازی نیست که به صورت مرتب برنامه‌های باز را در آیفون خود ببندید؛ بلکه در مواقعی که برنامه‌ای درست عمل نمی‌کند یا هنگ کرده است، این روش را امتحان کنید. احتمال زیاد با توقف اجباری برنامه می‌توانید مشکل آن را حل کنید. هم‌چنین، اگر در هنگام دانلود فایل‌های حجیم هم با مشکل مواجه شدید، می‌توانید از راهکار بستن برنامه های باز در آیفون۱۳ برای استفاده کنید تا حافظه موقت گوشی فضای بیشتری پیدا کند.

از گوشی آیفون 13 خود مراقبت کنید

در این مطلب روش بستن برنامه های باز در ایفون ۱۳ را با هم مرور کردیم. هم‌چنین، نگاهی به مراحل بستن برنامه های باز در آیفون ۱۳ به صورت هم‌زمان داشتیم. در آخر هم خواندیم که توقف برنامه‌ها به بهبود عملکرد گوشی یا افزایش عمر باتری آن کمکی نمی‌کند. پس به جز در مواقع ضروری نباید برنامه‌ها را به صورت اجباری ببندید.

با درنظرگرفتن این موضوع باعث افزایش طول عمر گوشی خود می‌شوید؛ درست مثل زمانی که با خرید بهترین لوازم جانبی آیفون 13 از گوشی خود محافظت می‌کنید. شما چه ترفندی برای محافظت از آیفون 13 خود سراغ دارید؟ اگر نظر یا تجربه‌ای دارید، حتما در بخش نظرات بنویسید تا ما و دیگران هم استفاده کنیم.

افزودن دیدگاه