نحوه خاموش‌کردن ایرپاد آیفون+ 4 ترفند

 • تاریخ: شنبه 19 فروردین 1402 - 06:45
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نحوه خاموش‌کردن ایرپاد آیفون+ 4 ترفند

اگر یک ایرپاد دارید، بدون شک تا الان متوجه شده‌اید که هیچ دکمه‌ای روی ایرپادها یا کیس شارژ برای خاموش‌کردن این دستگاه وجود ندارد. با این وجود، چگونه ایرپاد را خاموش کنیم تا عمر باتری آن بیشتر شود؟ اصلا آیا راهی برای روشن و خاموش‌کردن این هندزفری‌های بلوتوثی لوکس وجود دارد؟ اگر در ذهن شما هم چنین سوالاتی به وجود آمده، برای رسیدن به پاسخ آن‌ها در ادامه با ما همراه باشید.

آیا خاموش‌کردن ایرپاد به صورت کامل امکان‌پذیر است؟

شرکت اپل که در طراحی محصولات خود همیشه سنگ تمام می‌گذارد، هیچ دکمه‌ای برای خاموش یا روشن‌کردن ایرپادها یا کیس درنظر نگرفته است. احتمالا شما هم از شنیدن این خبر تعجب کردید. شاید هم فکر کنید که دراین‌صورت شارژ هندزفری‌ها خیلی زود تمام می‌شود و همیشه باید به فکر شارژکردن ایرپاد باشید؛ اما این طور نیست. ایرپادها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که وقتی از گوش شما خارج می‌شوند و در کیس شارژ قرار می‌گیرند، تقریبا به حالت نیمه‌خاموش درمی‌آیند. دراین‌حالت، میزان مصرف باتری این دستگاه‌ها به حداقل ممکن می‌رسد.

با برداشتن ایرپادها از داخل کیس هم به‌صورت خودکار، روشن و آماده به‌کار می‌شوند. بدون این‌که نیاز باشد هیچ دکمه‌ای را فشار دهید یا هیچ فرمانی را در گوشی خود اجرا کنید. فراموش نکنید که دکمه‌ای که روی باکس ایرپادها می‌بینید، تنها برای ریست‌کردن هندزفری‌ها در نظر گرفته شده است. بنابراین، فشردن یا نگه‌داشتن آن‌ها باعث خاموش یا روشن‌شدن دستگاه نمی‌شود. دراین‌صورت، آیا روشن‌ماندن همیشگی ایرپادها باعث کاهش عمر آن‌ها نمی‌شود؟ باید بگوییم که خیلی جای نگرانی نیست؛ اما ترفندهایی برای قطع صدا و صرفه‌جویی در میزان مصرف باتری ایرپادها وجود دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

چگونه ایرپاد را خاموش کنیم؟

فعال‌کردن قابلیت تشخیص خودکار؛ ترفند خاموش‌کردن ایرپاد

حتما شما هم مثل بیشتر کاربران زمانی که موسیقی یا پادکست تمام شد، ایرپادز را از گوش خود خارج می‌کنید. تابه‌حال فکر کرده‌اید که آیا با قطع‌شدن صدا یا خارج‌کردن هدفون‌ها از گوش، ایرپادها خاموش می‌شوند یا نه؟ باید بدانید که برداشتن‌ایرپادها از گوش فقط آن‌ها را متوقف می‌کند؛ اما خاموش‌شان نمی‌کند. همان‌طور که توضیح دادیم اصلا ایرپاد‌ها هیچ‌وقت به‌طور کامل خاموش نمی‌شوند. با این وجود، می‌توانید قابلیت Ear-Detection یا «تشخیص گوش» را در هندزفری خود روشن کنید.

به‌این‌ترتیب، مطمئن می‌شوید که به‌محض برداشتن ایرپاد از گوش، سنسورها وضعیت جدید را تشخیص می‌دهند و نیمه خاموش می‌شوند. حتی اگر آن‌ها را داخل کیس قرار ندهید. با این کار عمر باتری ایرپاد خود را هم طولانی‌تر خواهید کرد. برای فعال‌کردن این قابلیت باید مراحل زیر را در آیفون خود پشت سر بگذارید:

 • وارد setting آیفون شده و روی گزینۀ Bluetooth ضربه بزنید.
 • مطمئن شوید که بلوتوث گوشی روشن است.
 • حالا از لیست My devices نام ایرپاد خود را پیدا کنید و روی علامت تعجبی که روبروی آن می‌بینید، ضربه بزنید.
 • در این مرحله گزینۀ Automatic Ear Detection را فعال کنید.
 • اگر در این مرحله به‌جای تنظیمات، فقط گزینۀ Forget Device وجود دارد، باید یک‌بار ایرپاد را به گوشی خود متصل کنید. سپس مراحل بالا را تکرار کنید.

فعال‌کردن قابلیت تشخیص خودکار؛ ترفند خاموش‌کردن ایرپاد

تنظیمات Double Tap؛ راه دیگری برای خاموش کردن ایرپاد آیفون

اگر بیشتر طول روز ایرپادها مهمان گوش شما هستند و زمان زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنید، حتما بیشتر نگران تمام‌شدن طول عمر باتری ایرپادهای خود هستید. به‌ویژه که باتری این هندزفری‌های بلوتوثی غیرقابل‌تعویض است. حتما می‌پرسید، درحالی‌که هدفون‌ها هم‌چنان در گوش‌مان هستند، چگونه ایرپاد را خاموش کنیم؟ برای این کار می‌توانید به سراغ تنظیمات Double Tap بروید. پس از فعال‌کردن این قابلیت کافی است که روی ایرپاد خود دوبار ضربه بزنید تا خاموش شوند.

 • برای فعال‌کردن قابلیت Double Tap باید مسیر زیر را در آیفون خود طی کنید:
 • وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس گزینۀ Bluetooth را انتخاب کنید.
 • در کنار نام ایرپاد خود علامت تعجبی مشاهده می‌کنید، روی این علامت ضربه بزنید.
 • در قسمت DOUBLE_TAP AIRPOD گزینه left یا right را انتخاب کنید.
 • حالا گزینۀ off را لمس کنید.
 • بعد از این با دوبار ضربه‌زدن روی هدفون چپ یا راست (بسته به انتخاب خودتان در مرحله قبل) ایرپاد خاموش می‌شود.

 تنظیمات  Double Tap؛ راه دیگری برای خاموش کردن ایرپاد آیفون

قراردادن ایرپادها در باکس؛ راهی برای افزایش طول عمر باتری هندزفری

اگر نگران طول عمر باتری هندزفری‌های بی‌سیم خود هستید، می‌توانید از این راهکار ساده استفاده کنید. زمانی که به ایرپادهای خود نیاز ندارید، آن‌ها را داخل باکس شارژ قرار دهید. شرکت اپل توضیح داده است که با این کار AirPods  خاموش می‌شوند و مصرف باتری چندانی ندارند. به‌علاوه، اگر نیاز به شارژ داشته باشند، داخل کیس شروع به شارژشدن می‌کنند.

شاید بپرسید که باید از کجا بفهمیم ایرپاد شارژ شده که آن را از کیس خارج کنیم؟ نیازی نیست نگران شارژ بیش‌ازحد باتری ایرپادها باشید. اگر ظرفیت باتری ایرپادها کامل باشد، به صورت خودکار فرایند شارژ و ارسال برق به آن‌ها قطع می‌شود. بنابراین، بدون دغدغه هر وقت که از ایرپاد خود استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را داخل کیس بگذارید.

استفاده از یک هدفون؛ ترفندی برای حفظ شارژ ایرپاد در مواقع اضطراری

اگر در سفر یا شرایطی هستید که نمی‌توانید به‌راحتی برای شارژکردن کیس یا ایرپاد اقدام کنید، باید بیشتر مراقب مصرف باتری دستگاه باشید. در این مواقع به‌جای نگران‌بودن و بررسی درصد شارژ ایرپاد به صورت مرتب، باید چاره‌ای بیندیشید. توصیه ما این است که تنها یکی از هدفون‌ها را در گوش خود قرار دهید و از آن برای تماس یا شنیدن‌موسیقی، صدا و غیره استفاده کنید. اگرچه پیشنهاد خوبی به نظر نمی‌رسد؛ اما با این کار، هدفونی که در کیس قرار دارد، شارژ خود را از دست نمی‌دهد. پس برای مواقع ضروری راه‌حل خیلی بدی هم نیست.

استفاده از یک هدفون؛ ترفندی برای حفظ شارژ ایرپاد در مواقع اضطراری

شما چگونه ایرپاد خود را خاموش می‌کنید؟

یکی از سوالات پرتکرار کاربران این است که چگونه ایرپاد را خاموش کنیم؛ چرا که هیچ دکمه‌ای روی گوشی‌ها یا کیس برای این کار وجود ندارد. به‌علاوه، تنها دکمه‌ای که روی بدنه کیس شارژ دیده می‌شود، برای جفت‌کردن هندزفری با سایر دستگاه‌هاست.

در این مقاله خواندید که هیچ راهی برای خاموش‌کردن کامل ایرپادها وجود ندارد. با این وجود، قراردادن هدفون‌ها داخل کیس شارژ، فعال‌کردن قابلیت «تشخیص گوش»، روشن‌کردن قابلیت «دوبار ضربه‌زدن»، استفاده از یک هدفون ترفندهایی هستند که به عنوان روش‌هایی برای خاموش‌کردن ایرپاد مورداستفاده قرار می‌گیرند. این روش‌ها اگرچه کاملا ایرپاد را خاموش نمی‌کنند؛ اما موجب افزایش طول عمر باتری آن‌ها می‌شوند. شما برای خاموش‌کردن ایرپادها و کاهش مصرف باتری آن از چه ترفندی استفاده می‌کنید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها بنویسید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)