برای کل گوشی، چگونه از پروکسی تلگرام استفاده کنیم؟

 • تاریخ: دوشنبه 22 اسفند 1401 - 18:42
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
برای کل گوشی، چگونه از پروکسی تلگرام استفاده کنیم؟

آیا می‌توان از پروکسی تلگرام برای کل گوشی استفاده کرد؟ نحوه تنظیم پروکسی تلگرام چگونه است؟ اگر شما هم این سوالات را در ذهن دارید، نیاز است که این مقاله را مطالعه کنید. پروکسی‌ها برای افزایش امنیت پیام‌رسان‌ها و عبور از دیوار بلند فیلترینگ کاربرد دارند. برخی از این پروکسی‌ها به صورت اختصاصی برای استفاده در پیام‌رسان تلگرام آماده شده‌اند؛ اما برخی دیگر عمومی ‌هستند.

یعنی این که با تنظیم برخی از این پروکسی‌ها در تلگرام نه تنها خود پیام‌رسان؛ بلکه سایر سایت‌ها و برخی اپلیکیشن‌های فیلترشده را هم می‌توانید بدون نیاز به فی-لتر- شکن باز کنید. در ادامه ابتدا شما را با انواع پروکسی آشنا خواهیم کرد تا proxyهای عمومی و اختصاصی را بشناسید. سپس نگاهی به نحوه تنظیم این پروکسی‌ها روی کل گوشی و در تلگرام خواهیم داشت.

آشنایی با انواع پروکسی تلگرام؛ Proxyهای تلگرام چه تفاوتی دارند؟

پروکسی‌های تلگرام سه نوع اصلی دارند که در عمل تنها یکی از انواع آن‌ها برای کل گوشی قابل استفاده است. این سه نوع عبارتند از

MTProto: این نوع پروکسی عمومی نیست و به صورت اختصاصی برای استفاده در پیام‌رسان تلگرام ساخته شده است. این یعنی به احتمال زیاد نمی‌توانید برای رفع فیلتر مرورگر یا سایر برنامه‌ها از آن استفاده کنید. در مقابل، اگر به دنبال یک پروکسی امن هستید که امنیت پیام‌های شما را تضمین کند، می‌توانید روی این پروکسی‌ها حساب کنید.

SOCKS5 Proxy : این نوع پروکسی عمومی است. به این معنی که نه تنها برای تلگرام؛ بلکه برای سایر برنامه‌ها و سایت‌ها هم می‌توانید از آن به منظور دورزدن فیلترینگ استفاده کنید. البته به تازگی شایع شده که عملکرد این نوع پروکسی هم در ایران دچار اختلال شده است. با این وجود امتحان‌کردن آن ضرر ندارد. اگر می‌خواهید با این پروکسی کل گوشی خود را پوشش دهید، باید وارد تنظیمات اصلی گوشی خود شده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. در مقالۀ «تنظیمات پروکسی در گوشی اندروید» این مراحل را به طور کامل توضیح داده‌ایم.

http: این نوع پروکسی‌ها هم عمومی هستند و برای تمام برنامه‌ها قابلیت اجرا دارند. یعنی می‌توانید از این نوع proxyها هم برای کل گوشی خود استفاده کنید. البته در نظر بگیرید که این نوع از پروکسی‌ها پیچیدگی خاصی ندارند. به همین دلیل زود شناسایی و مسدود می‌شوند. بنابراین، نمی‌توانید خیلی به آن‌ها امیدوار باشید.

 آشنایی با انواع پروکسی تلگرام؛ Proxyهای تلگرام چه تفاوتی دارند؟

نحوه تنظیم پروکسی تلگرام برای کل گوشی؛ برای کل گوشی چگونه از پروکسی تلگرام استفاده کنیم؟

حالا که با انواع پروکسی آشنا شدید، نوبت به آموزش نحوه تنظیم آن‌ها به منظور استفاده از پروکسی تلگرام برای کل گوشی می‌رسد. اگر قصد دارید که پروکسی‌های عمومی را برای کل گوشی خود تنظیم کنید، باید مراحل زیر را بسته به نوع اینترنتی که به آن متصل هستید، پشت سر بگذارید. یادآوری می‌کنیم که پروکسی‌های MTProto را هم امتحان کنید، ممکن است روی کل گوشی شما جواب بدهند.

آیا می‌دانید که چگونه از پروکسی واتساپ استفاده کنید؟

خرید از جانبی با کد تخفیف ویژه

فعال‌سازی پروکسی تلگرام برای تمام گوشی در هنگام وصل‌بودن به Wi-Fi

برای این که پروکسی را در گوشی اندرویدی خود فعال کنید که به شبکه وای‌فای متصل است، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • Setting گوشی خود را باز کنید.
 • گزینۀWi-fi & Internet  را انتخاب کنید.
 • در لیست، شبکه وای‌فای که از آن استفاده می‌کنید، پیدا کنید.
 • روی آیکون تنظیمات که در کنار نام شبکه WiFi دیده می‌شود، ضربه بزنید. (اگر گزینه تنظیمات را پیدا نمی‌کنید، انگشت خود را روی نام وای فای بگذارید و چند ثانیه نگه دارید.)

فعال‌سازی پروکسی تلگرام برای تمام گوشی در هنگام وصل‌بودن به Wi-Fi

 • در این مرحله باید گزینهModify را لمس کنید.
 • سپس روی Proxy ضربه بزنید. اگر این گزینه را مشاهده نمی‌کنید، احتمالا باید در بخشAdvanced یا گزینه‌های مشابه به‌دنبال آن باشید.
 • گزینۀ Manual را انتخاب کنید.
 • حالا اطلاعات سرور پروکسی را وارد کنید. این اطلاعات را باید از سایت‌های ارائه‌دهنده سرور پیدا کنید که شامل موارد زیر می‌شوند:
 • Proxy hostname: در این بخش باید نام سرور یا آدرس IP پروکسی را وارد کنید.
 •  Proxy Port: این بخش را باید با اعدادی که پس از آدرس یا نام سرور و بعد از دو نقطه دیده می‌شوند، پر کنید.
 • Bypass proxy for: در این قسمت آدرس سایت‌هایی را تایپ کنید که می‌خواهید به صورت مستقیم و بدون پروکسی به آن‌ها متصل شوید.
 • بعد از واردکردن کامل اطلاعات Save را انتخاب کنید.

 تنظیم پروکسی تلگرام برای کل گوشی

اگر یکی از کاربران فعال یوتیوب هستید، شاید برای شما جالب باشد که بدانید امکان دانلود از یوتیوب با ربات تلگرام وجود دارد.

نحوه تنظیم پروکسی تلگرام برای کل موبایل برای اتصالات داده

اگر از اینترنت همراه به جای وای‌فای استفاده می‌کنید، باید مراحل متفاوتی را به منظور استفاده از پروکسی تلگرام برای کل گوشی پشت سر بگذارید که در ادامه آن‌ها را با هم مرور خواهیم کرد:

 • Setting گوشی خود را باز کنید.
 • SIM cards & networks یا «سیم کارت و شبکه» را لمس کنید.
 • گزینۀ Mobile Network را انتخاب کنید. اگر این گزینه را مشاهده نمی‌کنید، ممکن است با نام دیگری در گوشی شما تعریف شده باشد.
 • گزینۀAccess point names یا «شبکه‌ها و اینترنت» را لمس کنید. این گزینه هم ممکن است در گوشی شما نام دیگری داشته باشد.
 • در این بخش اگر از اینترنت همراه اول استفاده می‌کنید، باید گزینۀ  MCI-Internet و اگر دارای سیم کارت ایرانسل هستید، باید Irancell-Internet  را انتخاب کنید. اگر هم سیم کارت دیگری دارید، روی گزینه مربوط به آن ضربه بزنید.
 • حالا باید اطلاعات پروکسی را وارد کنید. در بخش Proxy آدرس IP پروکسی، در قسمت Port اطلاعات مربوط به پورت سرور و در قسمت‌های Username و Password نام کاربری و رمزعبور پروکسی را تایپ کنید.
 • در نهایت روی Save ضربه بزنید تا اطلاعات ذخیره شوند.

نحوه تنظیم پروکسی تلگرام برای کل موبایل برای اتصالات داده

 • حالا یک بار اینترنت همراه گوشی خود را خاموش و دوباره روشن کنید تا تغییرات اعمال شوند.

در نظر داشته باشید که ممکن است در اولین مراجعه به یک سایت، از شما خواسته شود که دوباره نام کاربری و رمزعبور پروکسی را وارد کنید.

نحوه تنظیم پروکسی در تلگرام؛ چگونه پروکسی تلگرام را فعال کنیم؟

اگر قصد دارید که پروکسی را فقط برای تلگرام فعال کنید، باید در تنظیمات این پیام‌رسان مراحل واردکردن اطلاعات پروکسی را پشت سر بگذارید. در ادامه با هم این مراحل را مرور خواهیم کرد:

 • برنامه تلگرام را باز کنید.
 • روی منوی سه نقطه‌ای یا سه خطی که در گوشه بالای صفحه دیده می‌شود، ضربه بزنید.
 • حالا setting یا تنظیمات را انتخاب کنید.
 • در این مرحله گزینۀ date and storage یا داده و ذخیره سازی را لمس کنید.
 • روی گزینۀ proxy setting ضربه بزنید. اگر این گزینه را مشاهده نمی‌کنید، یک بار تلگرام خود را آپدیت کرده و دوباره مراحل را پشت سر بگذارید.
 • حالا در بالای صفحه روی سوییچ کنار use proxy ضربه بزنید تا روشن شود.
 • سپس add proxy را لمس کنید.
 • در این مرحله اطلاعات پروکسی خود را وارد کنید. در اولین بخش، آدرس IP پروکسی، در بخش دوم، پورت و در بخش‌های سوم و چهارم username و password پروکسی را وارد کنید.
 • در آخر روی علامت تیک ضربه بزنید تا اطلاعات وارد شده ذخیره شوند.

نحوه تنظیم پروکسی در تلگرام؛ چگونه پروکسی تلگرام را فعال کنیم؟

بعد از این در بالای صفحه اصلی تلگرام که لیست گفتگوها نمایش داده می‌شود، آیکونی در کنار علامت ذره‌بین قرار می‌گیرد. اگر روی این آیکون ضربه بزنید، مستقیما وارد تنظیمات پروکسی می‌شود و می‌توانید وصل‌بودن یا غیرفعال‌شدن پروکسی خود را بررسی کنید.

اگر پروکسی خاصی مدنظر ندارید، می‌توانید در صفحه اصلی تلگرام روی علامت ذره‌بین ضربه بزنید و سپس عباراتی مثل: proxy، MTpro و غیره را جستجو کنید، لیست کانال‌هایی به شما نمایش داده می‌شود که لینک پروکسی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با عضویت در این کانال‌ها می‌توانید روی لینک پروکسی‌ها منتشر شده، ضربه بزنید و به آن‌ها متصل شوید.

البته ناگفته نماند که ما سرعت و امنیت این پروکسی‌ها را تضمین نمی‌کنیم. پس اگر پیام‌های محرمانه‌ای دارید، در استفاده از آن‌ها محتاط باشید. هم‌چنین، اگر مشکوک شدید، حتما از روش‌های تشخیص هک شدن گوشی اندروید و آیفون کمک بگیرید.

آیا استفاده از پروکسی تلگرام برای کل گوشی کار درستی است؟

در این مقاله با انواع پروکسی تلگرام آشنا شدید. هم‌چنین، روش‌های استفاده از پروکسی تلگرام برای کل گوشی یا فقط همین پیام‌رسان را مرور کردید. در نظر داشته باشید که اگر پروکسی را روی شبکه وای‌فای خاصی تنظیم کرده‌اید، در صورت اتصال به یک شبکه دیگر ارتباط شما از پوشش پروکسی خارج می‌شود. در این صورت، اتصالات مستقیما برقرار خواهند شد.

هم‌چنین، باید بدانید که معمولا پیداکردن یک پروکسی که علاوه بر اتصالات مرورگر، کل اپلیکیشن‌های گوشی را پوشش دهد، کار آسانی نیست. به همین دلیل اگر قصد دارید که کل ترافیک گوشی خود را تحت کنترل پروکسی درآورید، بهتر است از اپلیکیشن‌های مخصوص این کار کمک بگیرید. آیا شما توانستید پروکسی را روی کل گوشی ست کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
نظرات