چگونه به سادگی رمز وای فای دی لینک را عوض کنیم؟

 • تاریخ: چهارشنبه 12 بهمن 1401 - 07:09
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه به سادگی رمز وای فای دی لینک را عوض کنیم؟

حتما شما هم شنیده‌اید که برای افزایش امنیت باید هر چند ماه یک بار رمز وای فای خود را عوض کنید؛ اما چطور؟ خوشبختانه تغییر رمز وای فای دی لینک با اینکه متفاوت از سایر مدل‌هاست؛ اما به سادگی امکان پذیر است. در این مقاله در دو روش گام به گام شما را همراهی خواهیم کرد تا به راحتی رمز مودم خود را تغییر دهید.

روش اول تغییر رمز وای فای دی لینک؛ چگونه رمز وای فای D link را عوض کنیم؟

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که برای جلوگیری از هک وای فای باید انجام دهید، تغییر پسورد پیش‌فرض آن است. البته باید رمزی را هم که خودتان تعریف می‌کنید، هر چند ماه یک‌بار تغییر دهید تا وای فای خود را از خطر هک شدن دور نگه دارید. برای این کار کافی است که همراه ما مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

گام اول تغییر رمز وای فای D link: وارد شدن به سایت تنظیمات

اولین گامی که برای تغییر رمز مودم باید بردارید، باز کردن یک مرورگر در گوشی یا سیستم است. در نظر داشته باشید، این گوشی یا سیستم باید به اینترنت همان مودمی که قصد تغییر رمز آن را دارید، متصل باشد.

گام دوم عوض کردن پسورد وای فای دی لینک: باز کردن صفحه تنظیمات

حالا باید در نوار آدرس، دقیقا عبارت 192.168.0.1 را وارد کنید. این آدرس به صورت پیش فرض برای دسترسی به اکثر روتر مودم‌های D-link تعریف شده است. در صورتی که با این آدرس به صفحه تنظیمات روتر وارد نمی‌شوید، آدرس‌های زیر را هم می‌توانید امتحان کنید:

 • 10.0.1.1
 • 192.168.2.1
 • 192.168.1.1

 گام دوم عوض کردن پسورد وای فای دی لینک: باز کردن صفحه تنظیمات

گام سوم تغییر پسورد وای فای دی لینک: وارد کردن نام کاربری

معمولا کلمه admin به صورت پیش‌فرض برای فیلد نام کاربری مودم‌های دی‌لینک در نظر گرفته شده است. پس اگر تابه‌حال این فیلد را تغییر نداده‌اید، عبارت Admin را در کادر وارد کرده و اینتر بزنید. در غیر این صورت یوزرنیم خود را وارد کنید.

اگر هنوز یوزر خود را تغییر نداده‌اید و کلمه admin هم پذیرفته نمی‌شود، کلمات D-LINKیا user را امتحان کنید.

گام سوم تغییر پسورد وای فای دی لینک: وارد کردن نام کاربری

گام چهارم عوض کردن رمز وای فای دی لینک: وارد کردن رمز عبور

در صورتی که قبلا برای تغییر Password اقدام کرده‌اید که باید همان پسورد تعریف شده را وارد کنید، در غیر‌این صورت:

 • کادر پسورد را خالی بگذارید. برای برخی از مودم روترهای D-Link به صورت پیش‌فرض رمز عبوری اختصاص داده نشده است.
 • اگر با وارد نکردن رمز عبور اجازه عبور از مرحله به شما داده نمی‌شود، کلمات admin, D-LINKیا user را به عنوان رمز وارد کنید.
 • اگر هیچ‌یک از کلمات بالا هم پذیرفته نشد، باید مودم خود را ری‌استارت کنید. برای این کار نیاز است که با یک سوزن دکمه ریست را که در پشت مودم قرار دارد، برای 10 تا 15 ثانیه فشار دهید. این دکمه معمولا داخل یک سوراخ ریز قرار گرفته است. بعد از این که چراغ مودم دوباره روشن شد، دکمه ریست را رها کنید. حداقل 5 دقیقه منتظر بمانید و سپس دوباره برای وارد شدن به بخش تنظیمات اقدام کنید.

گام چهارم عوض کردن رمز وای فای دی لینک: وارد کردن رمز عبور

گام پنجم تعویض رمز وای فای d'link: رفتن به منوی تغییر رمز

زمانی که صفحه تنظیمات روبروی شما باز می‌شود،برای تغییر رمز وای فای دی لینک باید به دنبال سربرگ Setup یا Settings  باشید و روی آن کلیک کنید. این سربرگ‌ها را می‌توانید در بالای صفحه پیدا کنید.

سپس باید بسته به مدل مودم خود روی  یکی از گزینه‌های Wireless یا Wireless Settings  کلیک کنید. این گزینه‌ها در سمت چپ پنجره قرار دارند. معمولا در مودم‌های دوبانده گزینۀ Wireless و در مودم‌های تک بانده، گزینۀ Wireless Settings   تعریف شده است.

گام پنجم  تعویض رمز وای فای d'link: رفتن به منوی تغییر رمز

گام ششم تغییر نام و رمز وای فای دی لینک: تغییر رمز

در صورتی که یک مودم تک بانده دارید، در این مرحله باید رمز عبور جدید خود را در فیلد Pre-shared key وارد کنید. اگر هم یک مودم روتر دوبانده دارید، می‌توانید برای  هر کدام از باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز یک رمز عبور جداگانه تعریف کنید یا این‌که کلا یک پسورد کلی برای هر دو در نظر بگیرید.

در مودم‌های دوبانده رمز عبور جدید را باید در فیلد Password وارد کنید. حتما می‌دانید؛ اما یادآوری می‌کنیم که باید هنگام رمز گذاشتن روی هارد اکسترنال، مودم، گوشی و غیره حتما یک پسورد قوی تعریف کنید. پسوردی که از اعداد و حروف تشکیل شده و حدس زدن آن سخت باشد.

بد نیست بدانید که فیلد SSID نام کاربری wi-fi شما را مشخص می‌کند. پس اگر قصد تغییر آن را دارید، باید نام کاربری جدید را در این بخش وارد کنید.

گام ششم تغییر نام و رمز وای فای دی لینک: تغییر رمز

گام هفتم آموزش تصویری تغییر رمز وای فای مودم d-link: ذخیره تغییرات

در آخر برای اعمال تغییرات باید روی گزینۀ Save یا Save Setting کلیک کنید که در بالای صفحه دیده می‌شوند. البته در برخی از مدل‌ها به جای این دو گزینه دکمۀ Apply Changes در پایین صفحه قرار دارد که باید روی آن کلیک شود.

گام هفتم آموزش تصویری تغییر رمز وای فای مودم d-link: ذخیره تغییرات

گام هشتم تغییر رمز وای فای دی لینک: خاموش و روشن کردن مودم

حالا کافی است که مودم دی لینک خود را یک بار خاموش و روشن کنید. برای متصل شدن دوباره به وای فای باید رمز عبور جدید خود را وارد کنید. اگر احساس می‌کنید که سیگنال وای فای شما ضعیف است، باید ترفندهایی را برای بهبود سرعت وای فای مودم به کار بگیرید.

چگونه با گوشی رمز وای فای را عوض کنیم؟ تغییر رمز وای فای d-link با گوشی

مراحل تغییر رمز وای فای دی لینک در گوشی یا سیستم تفاوتی ندارد و شما می‌توانید هم از روش قبلی و هم از روشی که در ادامه آموزش خواهیم داد، استفاده کنید.

 • به اینترنت وای فای که قصد تغییر رمز آن را دارید، متصل شوید و مرورگر خود را باز کنید. در صورتی که در اتصال به مشکل برخوردید، علت وصل نشدن گوشی به وای فای را بررسی کنید.
 • در نوار آدرس dlinkrouter.local را وارد کنید.
 • در این مرحله باید رمز عبور ورود به تنظیمات را تایپ کنید. همان‌طور که گفتیم، اگر این رمز را قبلا تغییر نداده‌اید، باید فیلد را خالی بگذارید و روی Log in کلیک کنید. در صورتی که با این روش موفق به ورود نشدید، کلمه admin  را به عنوان پسورد تایپ کنید.

وارد کردن پسورد برای تغییر رمز وای فای d link با گوشی

 • حالا روی سربرگ Setting ضربه بزنید تا منوی کشویی آن باز شود.
 • از میان گزینه‌ها، Wireless  را انتخاب کنید.

چگونه با گوشی رمز وای فای را عوض کنیم؟

در این بخش می‌توانید پسورد جدید خود را روبروی فیلد Password  وارد کنید. اگر مودم شما دوبانده باشد، در این بخش دو کادر Password  مشاهده می‌کنید. می‌توانید برای هر کدام از فرکانس‌ها پسوردی جداگانه تعریف کرده یا این که یک رمز یکسان وارد کنید.

در آخر روی دکمۀ Save در بالا کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

عوض کردن رمز وای فای در مودم دی لینک

رمز وای فای دی لینک را مرتبا تغییر دهید

در این مقاله دو روش برای تغییر رمز وای فای دی لینک به شما آموزش دادیم. یادآوری می‌کنیم که برای افزایش امنیت وای فای خود باید رمز عبورتان را تغییر دهید. البته نباید یک پسورد ساده تعریف کنید که حدس زدن آن آسان باشد؛ بلکه باید هوشمندانه رمزی را برای وای فای انتخاب کنید. در صورتی که سوال یا نظری در مورد این مقاله یا حتی مودم‌های دی لینک دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)