ماساژور تفنگی بهتر است یا ماساژ دستی؟

  • تاریخ: جمعه 3 آذر 1402 - 12:13
  • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ماساژور تفنگی بهتر است یا ماساژ دستی؟

آیا یک ماساژور تفنگی می‌تواند به اندازه متدهای ماساژ سنتی موثر باشد؟ اصلا ماساژور تفنگی بهتر است یا ماساژ دستی؟ اگر از طرفداران ماساژ هستید و از مزایای ماساژورهای تفنگی شنیده‌اید، احتمالا این سوالات در ذهن شما هم مطرح شده است . هر دو شکل ماساژ درمانی برای تسکین دردهای عضلانی، افزایش انعطاف‌پذیری بدن، رفع خستگی و گرفتگی‌ها مفید هستند. هم‌چنین، ثابت شده است که در هر دو روش جریان خون افزایش پیدا می‌کند که همین موضوع ده‌ها مزیت برای جسم و روح شما دارد. با وجود این، کدام گزینه واقعا برای ریکاوری عضلات یا تسکین دردها مناسب‌تر هستند؟

اگر بخواهیم یک پاسخ کلی به این سوال بدهیم، باید بگوییم که بستگی به خودتان و نیازهای بدن‌تان دارد. با وجود این، در زندگی‌های پرمشغله امروزی به نظر می‌رسد که استفاده از ماساژورهای تفنگی مزایای بیشتری دارد؛ چطور؟ ما در ادامه به پنج مزیت برتر ماساژور تفنگی نسبت به متد های ماساژ سنتی اشاره می‌کنیم و در نهایت این خود شما هستید که قرار است تصمیم نهایی را بگیرید.

ماساژی آسان‌تر و سریع‌تر با ماساژور تفنگی

اولین و مهم‌ترین مزیتی که حتما به فکر شما هم رسیده، آسان‌بودن استفاده از ماساژورهای تفنگی است. این دستگاه‌ها کوچک و سبک هستند. می‌توانید خیلی راحت آن‌ها را با خود به هرجای ببرید و در مسافرت، باشگاه و غیره هم از آن‌ها استفاده کنید.

اگر یک زندگی پرمشغله دارید، می‌توانید هر زمانی که در طول شبانه‌روز فرصت پیدا کردید، از مزایای ماساژور تفنگی خود حتی در حد چنددقیقه هم که شده بهره ببرید.در مقابل، باید وقت بیشتری برای مراجعه و دریافت ماساژ سنتی و غیره صرف کنید. به ‌علاوه، نمی‌توانید هر زمان که اراده کردید، این کار را انجام دهید. بلکه باید قبل از آن با فرد ماساژور هماهنگ شوید.

ماساژی آسان‌تر و سریع‌تر با ماساژور تفنگی

کنترل کامل مراحل ماساژ؛ از مزیت ماساژور تفنگی نسبت به متد های ماساژ سنتی

نحوه استفاده از ماساژور تفنگی مثل سایر دستگاه‌های ماساژور چشم، سر و غیره بسیار آسان است. کافی‌ست که سری مناسب را به دستگاه متصل کنید و سرعت آن را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. سپس عضلاتی را که احساس درد یا گرفتگی دارند، با آن ماساژ دهید. به همین راحتی!

وقتی ماساژور تفنگی خود را در دست می‌گیرید، همه‌چیز تحت کنترل شماست. می‌توانید میزان ماساژ روی هر ناحیه را حس کنید و با توجه به نیاز خود فشار بیشتر یا دقیق‌تری را وارد کنید. به‌علاوه، با تنظیم سرعت یا سری دستگاه و مدت زمان ماساژ می‌‌توانید همه چیز را کنترل کنید. برای مثال اگر ورزشکار هستید یا در عضلات میانی و خارج از دسترس خود دچار کشش یا انقباض شده‌اید، می‌توانید از سری‌هایی در دستگاه خود کمک بگیرید که مخصوص این کار هستند.

در مقابل، در جلسات ماساژ این فرد ماساژور است که فشار و میزان ضربات را مشخص می‌کند. شاید از شما هم سوالاتی بپرسد تا حس بهتری پیدا کنید؛ اما مسلما زمانی که خودتان با ماساژور تفنگی وارد عمل می‌شوید، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. به علاوه، اگر از آن دسته افرادی هستید که لمس‌شدن توسط دیگران برای‌تان خوشایند نیست، احتمالا در جلسات ماساژ احساس خوبی نخواهید داشت. در صورتی که با یک ماساژور تفنگی می‌توانید بدون نیاز به شخص دیگری و بدون لمس‌شدن از معجزه‌های ماساژ لذت ببرید.

اثربخشی بیشتر؛ مزیت برتر ماساژور تفنگی نسبت به متد های ماساژ سنتی

شاید بتوان گفت که مزیت برتر ماساژور تفنگی نسبت به متد های ماساژ سنتی در میزان تاثیر آن است. ماساژور تفنگی می‌تواند ضربات عمیق و محکمی را به عضلات شما وارد کند. با این دستگاه می‌توانید روی عضلات منقبض و دچار درد خود متمرکز شوید و به صورت عمیق بافت آن‌ها را ماساژ دهید. به این شکل، احتمال این که از شر گرفتگی‌های عضلانی و دردهای آزاردهنده راحت شوید، بیشتر خواهد شد.

  اثربخشی بیشتر؛ مزیت برتر ماساژور تفنگی نسبت به متد های ماساژ سنتی

جالب است بدانید که حتی یک فیزیوتراپیست در مرکز پزشکی دانشگاه واشنگتن به نام Caitlane Gangstad معتقد است که حتی اگر ماساژدرمانگران از روش‌های ضربه‌درمانی هم استفاده کنند، باز هم نمی‌توانند با سرعت یا دقت یک ماساژور تفنگی آن‌ هم در مدت زمانی طولانی به عضلات ضربه بزنند.

مایکل فردریکسون، استاد طب فیزیکی و توانبخشی در دانشگاه استنفورد هم می‌گوید: «ویژگی ماساژور تفنگی این است که بسیار عمیق‌تر از ماساژورهای دستی عمل می‌کنند، بنابراین واقعاً تاثیرات آن را احساس می‌کنید.». بنابراین، در مواقعی که ماساژهای سنتی با تکنیک‌های سبک‌تر کششی علائم و درد را بهبود نمی‌بخشد، استفاده از تفنگ‌های ماساژور می‌تواند خیلی موثرتر باشد. البته اگر به عنوان یکی از نکات خرید ماساژور تفنگی میزان قدرت آن را درست انتخاب کرده باشید.

مقرون به صرفه‌تر؛ از دیگر مزیت‌های ماساژور تفنگی

رنج قیمت ماساژورهای تفنگی مثل دستگاه‌های ماساژور بدن، سر و کمر خیلی متفاوت است. قیمت این دستگاه‌ها بسته به برند، امکانات، تعداد سری و غیره تعیین می‌شود و مسلما از یک جلسه ماساژ سنتی بیشتر است.

با وجود این، در دراز مدت مقرون به صرفه‌تر است. چرا که شما تنها یک بار برای خرید ماساژور هزینه می‌کنید و می‌توانید تا سال‌ها از آن لذت ببرید. به‌علاوه، به جای یک بار در هفته یا یک بار در ماه حتی می‌توانید هر روز هم از آن استفاده کنید.

تاثیرگذاری سریع‌تر ماساژورهای تفنگی در مقایسه با ماساژ دستی

اگر برای رفع درد و گرفتگی‌ها به ماساژ درمانی نیاز دارید، با ماساژور تفنگی زودتر به نتیجه می‌رسید. یک جلسه ماساژ سنتی حداقل به یک ساعت زمان نیاز دارد. به‌علاوه، برای رسیدن به نتیجه باید بارها و بارها این جلسات را تکرار کنید. در صورتی که، با استفاده‌های روزانه؛ اما کوتاه مدت از ماساژورهای تفنگی می‌توانید زودتر از شر درد و گرفتگی خلاص شوید.

قدرت بیشتر و عمق نفوذ ضربات ماساژور تفنگی کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاه‌تری علائم بهبودی را در خود ببینید.

تاثیرگذاری سریع‌تر ماساژورهای تفنگی در مقایسه با ماساژ دستی

در مورد شگفت‌انگیزترین فواید ماساژور پا بیشتر بدانید.

معایب ماساژور تفنگی در مقایسه با ماساژ سنتی

تا این‌جا به پنج مزیت برتر ماساژور تفنگی نسبت به متد های ماساژ سنتی اشاره کردیم. برای این که یک طرفه به قاضی نرفته باشیم، در ادامه نگاهی هم به معایب این دستگاه در مقایسه با ماساژ سنتی خواهیم داشت:

صدای دستگاه گان ماساژور

بعضی از ماساژورهای تفنگی صدای زیادی دارند. اگر روی این نوع صداها حساس هستید یا می‌خواهید هنگام خواب دیگر اهالی خانه از دستگاه استفاده کنید، شاید با مشکل مواجه شوید. در این صورت احتمالا به آرامشی نمی‌رسید که در جلسات ماساژور سنتی تجربه می‌کنید.

ناگفته نماند که همه دستگاه‌های ماساژور هم این عیب را ندارند. دستگاه‌هایی مثل ماساژور تفنگی شیائومی مدل MG10 با فناوری کاهش نویز ساخته شده‌اند و در هنگام استفاده هیچ‌گونه صدا یا لرزشی ندارند.

استفاده نادرست یا بیش از حد

همان طور که گفتیم استفاده از ماساژورهای تفنگی آسان و در هر زمانی امکان‌پذیر است. همین موضوع باعث می‌شود که خیلی از کاربران و به خصوص کسانی که احساس درد در عضلات خود دارند، در استفاده از دستگاه زیاده‌روی کنند. اگر با ماساژور هر کدام از عضلات خود را بیش از چند دقیقه ماساژ دهید یا این که بیش از چند بار در روز به سراغ آن بروید، درد شما بیشتر می‌شود. اگر فشار بیش‌ازحدی هم به عضلات خود وارد کنید، حتی ممکن است کبودی‌هایی روی پوست شما ایجاد شود.

پس حتما نگاهی به نحوه استفاده از ماساژور تفنگی یا دفترچه راهنمای ماساژور داشته باشید. به‌علاوه، فقط ماساژور را به آرامی روی پوست خود بکشید و نیازی نیست که فشار زیادی وارد کنید.

 ماساژور تفنگی یا ماساژ دستی؛ کدام‌یک موثرتر است؟

ماساژور تفنگی یا ماساژ دستی؛ کدام‌یک موثرتر است؟

این که ماساژور تفنگی بهتر است یا ماساژ سنتی بستگی به نیازهای شما دارد. هر دوی این روش‌ها در درمان گرفتگی‌ها و تسکین دردها موثر هستند. هر کدام هم مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. با این وجود، با توجه به پنج مزیت برتر ماساژور تفنگی نسبت به متد های ماساژ سنتی ما روش اول را توصیه می‌کنیم. مزایای مثل: آسان‌بودن، تاثیر بیشتر و سریع‌تر، قیمت مناسب‌تر و قابلیت کنترل‌ شرایط ماساژ.

شما کدام‌یک از روش‌ها را تجربه کرده‌اید؟ کدام‌یک را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خود را با ما و دیگران هم در میان بگذارید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
نظرات