آموزش خاموش کردن اپل واچ + پاسخ به سوالات مهم

 • تاریخ: جمعه 21 مهر 1402 - 15:15
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
آموزش خاموش کردن اپل واچ + پاسخ به سوالات مهم

هر چه قدر هم که به استفاده از اپل واچ خود عادت کرده باشید، حتما زمان‌هایی نیاز می‌شود که آن را خاموش یا بعضی از قابلیت‌های آن را غیرفعال کنید. مثلا برای صرفه‌جویی در میزان مصرف باتری یا حتی برای برطرف‌شدن بعضی از مشکلات و غیره. پس باید با روش خاموش کردن اپل واچ یا غیرفعال‌کردن بعضی از ویژگی‌هایش آشنا باشیم تا در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنیم. این روش‌ها را با هم در ادامه می‌خوانیم. در آخر هم به راه حل‌های مشکل خاموش نشدن ساعت نگاهی می‌اندازیم.

نحوه خاموش کردن اپل واچ

حتما تابه‌حال گزینه Power Off را در هنگام راه‌اندازی اپل واچ یا استفاده از آن دیده‌اید؟ با این گزینه می‌توانید اپل واچ خود را به طور کامل خاموش کنید. زمان‌هایی که می‌خواهید شارژ اپل واچ خود را مدت زمان بیشتری نگه دارید یا ساعت هنگ کرده، استفاده از این روش به شما کمک می‌کند.

 • دکمه کنار اپل واچ خود را فشار دهید و نگه دارید.
 • روی صفحه منویی ظاهر می‌شود، انگشت خود را روی گزینه  power offبگذارید و به سمت راست بکشید.
 • به همین راحتی اپل واچ شما خاموش می‌شود.

چگونه اپل واچ را خاموش کنیم؟

چگونه اپل واچ را روشن کنیم؟ نحوه روشن کردن اپل واچ

چگونه اپل واچ را خاموش و روشن کنیم؟ پس از خاموش شدن اپل واچ می‌توانید مراحل زیر را طی کنید تا دوباره ساعت شما روشن شود:

 • دکمه Side  یا کناری ساعت را فشار دهید و نگه دارید.
 • به محض این که لوگوی اپل را مشاهده کردید، دست خود را از روی دکمه بردارید.

اگر به مشکل برخوردید، نگاهی به «چرا ساعت هوشمند روشن نمی‌شود؟» داشته باشید.

معرفی 4 روش دیگر برای غیرفعال‌کردن ساعت اپل

برای مدیریت اپل واچ خود و کنترل میزان مصرف باتری آن می‌توانید از روش‌های دیگری هم کمک بگیرید. استفاده از این روش‌ها کمک می‌کنند تا طول عمر ساعت هوشمند عزیزتان را بیشتر کنید.

خاموش کردن صدا و صفحه اپل واچ با فعال‌سازی حالت تئاتر

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که دست خود را برای انجام کاری بلند کرده باشید و همان موقع صفحه اپل واچ شما روشن شده باشد. این قابلیت یعنی روشن‌شدن صفحه نمایش ساعت با حرکت مچ دست نه تنها شما، بلکه دیگر کاربران را هم کلافه می‌کند؛ اما در این مواقع چگونه صفحه اپل واچ را خاموش کنیم؟

خوشبختانه اپل برای این‌که کلافه نشوید، یک گزینه به نام Theater Mode یا Cinema Mode به ساعت‌های خود اضافه کرده است. با کمک این گزینه می‌توانید روشن‌شدن صفحه ساعت با حرکت دست را به صورت موقت غیرفعال کنید. به علاوه، صدای ساعت خود را هم قطع کنید. این گزینه برای مواقعی مثل تماشای فیلم، انجام کار یا غیره که نمی‌خواهید ساعت‌تان روشن شود یا صدایی ایجاد کند، بسیار کاربردی است. هم‌چنین، برای مدیریت میزان مصرف باتری ساعت خود هم می‌توانید روی این گزینه حساب کنید. برای فعال کردن حالت تئاتر در ساعت اپل خود:

 • صفحه ساعت را به سمت بالا بکشید تا به مرکز کنترل اپل واچ دسترسی پیدا کنید.
 • روی آیکون Theater Mode ضربه بزنید. این آیکون شکلی شبیه دو صورتک خندان و ناراحت دارد.

 فعال سازی حالت تئاتر در اپل واچ برای غیرفعال کردن صدا و صفحه

آیا می‌دانید که چگونه پس زمینه ساعت هوشمند خود را عوض کنید؟

غیرفعال‌کردن اپل واچ با حالت هواپیما

یکی دیگر از گزینه‌هایی که به مدیریت شارژ باتری ساعت شما کمک می‌کند، حالت پرواز در اپل واچ یا همان (AirplaneMode) است. حتما می‌دانید که با فعال‌کردن این گزینه تمام اتصالات بی‌سیم مثل: وای-فای، بلوتوث و غیره هم خاموش می‌شوند. برای دسترسی به این گزینه باید:

 • انگشت خود را روی صفحه ساعت به سمت بالا بکشید تا مرکز کنترل باز شود.
 • حالا آیکون هواپیما شکل را لمس کنید.

حالت ذخیره انرژی برای صرفه جویی در میزان مصرف باتری اپل واچ

اگر برای مدیریت شارژ باتری ساعت قصد خاموش کردن اپل واچ را دارید، می‌توانید به سراغ گزینه  Power Reserve  هم بروید. اگر دست به تنظیمات پیش‌فرض ساعت خود نزده باشید، این گزینه با کم‌شدن شارژ به صورت خودکار روشن می‌شود. در غیر این صورت، می‌توانید آن را فعال کنید. جالب است بدانید که میانگین شارژدهی اپل واچ 18 ساعت است که با روشن‌کردن این گزینه به 72 ساعت می‌رسد.

در نظر داشته باشید که با فعال‌شدن این گزینه ساعت شما فقط زمان را نمایش می‌دهد و غیر از این نمی‌توانید به هیچ‌یک از قابلیت‌های دیگر آن دسترسی داشته باشید. اگر می‌خواهید حالت ذخیره انرژی را روشن کنید، مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • انگشت خود را روی صفحه بکشید.
 • در میان گزینه‌ها روی گزینه‌ای که درصد باتری را نشان می‌دهد، ضربه بزنید.
 • روی صفحه جدیدی که برای شما باز می‌شود، انگشت خود را به راست بکشید.
 • حالا گزینه Power Reserve را لمس کنید.
 • روی گزینه Proceed ضربه بزنید تا حالت ذخیره انرژی فعال شود.

 حالت ذخیره انرژی برای صرفه جویی در میزان مصرف باتری اپل واچ

برای خاموش‌کردن این حالت هم باید دکمه کناری ساعت را فشار دهید و نگه دارید. زمانی که لوگوی اپل را دیدید، دکمه را رها کنید. اگر میزان شارژ اپل واچ بیشتر از 10 درصد باشد، ساعت به حالت اولیه برمی‌گردد. در غیر این صورت باید آن را به شارژر متصل کنید.

راه اندازی مجدد اپل واچ

اگر ساعت شما مشکلات فنی و جدی پیدا کرده است یا احساس می‌کنید که مثل همیشه پاسخ نمی‌دهد، می‌توانید به جای خاموش‌کردن ریست آن را امتحان کنید. برای ریست کردن اپل واچ هم روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش‌ها استفاده از گزینه Restart است. این گزینه اپل واچ شما را بدون این که خاموش کند، مجددا راه‌اندازی خواهد کرد. برای این که ساعت خود را ریست کنید، کافی است که مراحل زیر را پشت سر بگذارید قبل از شروع بهتر است از تنظیمات و اطلاعات ساعت خود بکاپ بگیرید.

 • دکمه کنار ساعت خود را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید.
 • در منویی که ظاهر شده، گزینه power off را با انگشت به سمت راست بکشید.
 • وقتی ساعت شما کاملا خاموش شد، دوباره دکمه کناری را فشار دهید و نگه دارید.
 • به محض دیدن لوگوی اپل دکمه را رها کنید. حالا منتظر بمانید تا ساعت شما ریست شود.

چگونه صفحه نمایش اپل واچ را خاموش كنيم؟

اپل واچ سری 5 به بعد دارای قابلیتی به نام «نمایشگر همیشه روشن» یا Always-On Display هستند. این قابلیت به صورت پیش‌فرض فعال است. به همین دلیل صفحه نمایش اپل واچ‌های سری 5 و مدل‌های جدیدتر خاموش نمی‌شود. با این که قابلیت Always-On Display میزان مصرف باتری ساعت را افزایش نمی‌دهد؛ اما خیلی از کاربران روشن ماندن صفحه اپل واچ خود را دوست ندارند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، کافی است مراحل زیر را با ما طی کنید تا این قابلیت را غیرفعال کنید.

 • وارد تنظیمات ساعت خود شوید.
 • گزینه Display & Brightness را انتخاب کنید.
 • حالا روی گزینه Always On ضربه بزنید.
 • در این مرحله کافی است که سوییچ Always On را لمس کنید تا غیرفعال شود.

چگونه صفحه نمایش اپل واچ را خاموش كنيم؟ 

اگر دلیل شما برای خاموش کردن صفحه نمایش اپل واچ مهم‌بودن اطلاعات شخصی‌تان است، نیازی نیست که این گزینه را غیرفعال کنید. شما می‌توانید به جای خاموش کردن همیشگی صفحه نمایش، گزینه بعدی را در همین صفحه امتحان کنید. روشن‌بودن گزینه Hide Sensitive Complications باعث می‌شود تا هیچ‌کدام از اطلاعات و اعلان‌های شخصی شما روی صفحه نمایش داده نشوند؛ مگر این که رمزعبور ساعت را وارد کنید.

در نظر داشته باشید که شما می‌توانید به این گزینه‌ها در اپلیکیشن Watch هم که روی آیفون نصب کرده‌اید، دسترسی داشته باشید. کافی است که سری به گزینه Display & Brightness بزنید.

روش‌های اتصال ایرپاد به اپل واچ را بخوانید.

چرا اپل واچ خاموش نمی‌شود؟

یکی از مشکلات اپل واچ این است که گاهی به هیچ‌وجه خاموش نمی‌شود. اگر شما هم مراحلی که برای خاموش کردن اپل واچ گفتیم، طی کردید؛ اما نتوانستید ساعت خود را خاموش کنید، نگاهی به راهکارهای زیر داشته باشید؟

اپل واچ خود را از شارژر جدا کنید؛ اولین راهکار خاموش نشدن اپل واچ

باید بدانید، هنگام شارژ با شارژر اپل واچ نمی‌توانید ساعت خود را خاموش کنید. در این صورت، اگر دکمه کناری ساعت را فشار دهید و نگه دارید، منو ظاهر می‌شود؛ اما گزینه POWER OFF را خاکستری رنگ می‌بینید. یعنی این گزینه غیرفعال است و نمی‌توانید آن را انتخاب کنید. این که چرا اپل در حال شارژکردن اپل واچ به کاربران خود اجازه خاموش کردن آن را نمی‌دهد، مشخص نیست. اگر شما در مورد این سیاست چیزی می‌دانید، حتما در بخش نظرات مطرح کنید.

فعال‌بودن حالت ذخیره انرژی؛ دومین دلیل خاموش نشدن ساعت اپل

فعال‌شدن خودکار حالت ذخیره انرژی یا همان Power Reserve  باعث گیج‌شدن خیلی از کاربران جدید اپل واچ می‌شود. به همین دلیل می‌پرسند که چرا اپل واچ خاموش نمیشه؟ اگر شما هم روی صفحه ساعت خود چیزی به غیر از یک ساعت دیجیتال ساده نمی‌بینید، اپل واچ شما وارد حالت ذخیره انرژی شده است.

در این حالت نمی‌توانید ساعت خود را خاموش کنید. پس ابتدا باید از این حالت خارج شوید. برای این کار باید دکمه کناری ساعت را فشار دهید و نگه‌دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود. سپس دکمه را رها کنید. بعد از آن منتظر بمانید تا دوباره ساعت روشن شود. حالا می‌توانید آن را مثل همیشه خاموش کنید.

 فعال بودن حالت ذخیره انرژی دلیل این که چرا اپل واچ خاموش نمیشه

اپل واچ را به‌روزرسانی کنید؛ راه رفع باگ‌های ساعت هوشمند

گاهی آپدیت‌نبودن سیستم‌عامل اپل واچ باعث بروز باگ‌هایی در ساعت می‌شود. دلیل خاموش نشدن اپل واچ هم می‌تواند همین موضوع باشد. پس:

 • برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید.
 • به تب My Watch بروید.
 • سپس به ترتیب گزینه‌های General و سپس Software Update را انتخاب کنید.
 • در این مرحله اگر نسخه‌ای برای به‌روزرسانی ساعت شما در دسترس باشد، نشان داده می‌شود.
 • می‌توانید روی آن ضربه بزنید و سایر مراحل را طی کنید تا ساعت آپدیت شود.

اگر به آیفون خود دسترسی ندارید، می‌توانید از روش‌های دیگر آپدیت اپل واچ استفاده کنید.

ساعت اپل را هارد ریست کنید؛ راه‌حل مشکل خاموش نشدن apple watch

اگر کلا ساعت شما هنگ کرده است، باید اپل واچ را هارد ریست یا Force Restart کنید. ممکن است نرم‌افزار اپل واچ شما از کار افتاده باشد. به همین دلیل وقتی روی نمایشگر ضربه می‌زنید یا دکمه‌ای را فشار می‌دهید، هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهد. در این مواقع هارد ریست می‌تواند به ساعت شما جان تازه‌ای ببخشد.

برای این که ساعت خود را هارد ریست کنید، باید هم‌زمان دکمه کناری و چرخان اپل واچ را با هم فشار دهید و نگه دارید. سپس زمانی که صفحه ساعت سیاه و لوگوی اپل روی آن ظاهر شد، هر دو دکمه را رها کنید. به همین راحتی ساعت شما Force Restart می‌شود. در نظر داشته باشید که هارد ریست باعث پاک‌شدن اطلاعات و تنظیمات ساعت شما می‌شود. هم‌چنین، به هیچ‌وجه نباید در هنگام آپدیت شدن اپل واچ آن را هارد ریست کنید.

 ساعت اپل را هارد ریست کنید؛ راه‌حل بعدی مشکل خاموش نشدن اپل واچ

پاک کردن اطلاعات اپل واچ

اگر با روش‌ قبلی مشکل ساعت شما حل نشد، پاک کردن اطلاعات اپل واچ را امتحان کنید. بعضی از مشکلات نرم‌افزاری ساعت با هارد ریست به صورت موقت حل می‌شوند؛ اما بعد از مدتی دوباره برمی‌گردند. در این مواقع، ریست کردن اپل واچ همراه با پاک کردن تمام اطلاعات آن شاید بتواند مشکل را حل کند.

پس برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید. سپس به ترتیب گزینه‌های General و Reset را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید روی Erase Apple Watch Content and Settings ضربه بزنید تا ساعت ریست شود. اگرچه با این کار تمام اطلاعات ساعت حذف می‌شوند؛ اما نباید دوباره نسخه پشتیبان ساعت را بازیابی کنید. ممکن است این کار باعث بروز دوباره مشکل شود.

از اپل واچ عزیز خود بهتر مواظبت کنید

در این مطلب خواندیم که چگونه باید اپل واچ را خاموش کنیم. هم‌چنین، نگاهی به سایر گزینه‌هایی داشتیم که برای غیرفعال‌کردن اپل واچ و مدیریت مصرف باتری آن به کار می‌آیند. در آخر هم برای حل مشکل خاموش نشدن اپل واچ راه‌حل‌هایی را با هم مرور کردیم. اگر شما هم در مورد این موضوعات نکته‌ای می‌دانید، حتما برای ما و دیگران بنویسید.

راستی، در صورتی که برای مراقبت و لذت بیشتر از ساعت خود به دنبال بهترین لوازم جانبی اپل واچ هستید، نگاهی هم به فروشگاه اینترنتی جانبی بزنید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)