GB WhatsApp چیست و چرا نباید آن را نصب کرد؟

  • تاریخ: چهارشنبه 24 اسفند 1401 - 13:46
  • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
GB WhatsApp چیست و چرا نباید آن را نصب کرد؟

جی بی واتساپ چیست؟ اگر بخواهیم خیلی ساده به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم که این برنامه نسخه غیراصلی؛ اما توسعه پیدا کرده واتساپ است. به این معنی که امکانات و قابلیت‌های بسیار بیشتری در مقایسه با واتساپ اصلی دارد؛ اما توسط افراد ناشناس و مختلفی ایجاد شده است. اگر برای شما هم جالب شد که بدانید این برنامه چه امکاناتی دارد و غیررسمی‌بودن آن می‌تواند چه مشکلاتی را برای کاربر به وجود آورد، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید. به‌ویژه، اگر قصد نصب جی بی واتساپ را دارید.

جی بی واتساپ چیست؟ آشنایی با اپلیکیشن GB WhatsApp

واتساپ با این که یک پیام‌رسان قدیمی و بی‌آزار است؛ اما به دلیل امکانات مختصری که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، خیلی محبوب نیست. همین موضوع باعث شده است که نسخه‌های غیررسمی زیادی از این برنامه منتشر شود. یکی از این نسخه‌ها که توجهات بسیاری را به خود جلب کرده، GB WhatsApp است. این برنامه قابلیت‌های بسیار جالبی دارد که هر کسی را برای نصب وسوسه می‌کند.

جالب اینجاست که شما می‌توانید جی بی واتساپ را در کنار برنامه اصلی روی گوشی خود نصب داشته باشید و نیازی به حذف نسخه اصلی ندارید. البته تا وقتی که واتساپ به این موضوع پی نبرده باشد. به محض این که WhatsApp متوجه شود که شما از این برنامه غیررسمی استفاده می‌کنید، اکانت شما را به صورت موقت یا حتی دائم در نسخه اصلی غیرفعال می‌کند. اگر با وجود این تهدید هنوز هم برای نصب این برنامه مصمم هستید، در ادامه با ما همراه باشید. به طور کامل نگاهی به امکانات و محدودیت‌هایی این برنامه خواهیم داشت که کاربران بسیاری را مثل شما در هنگام نصب این برنامه دچار تردید می‌کند.

جی بی واتساپ چیست؟ آشنایی با اپلیکیشن GB WhatsApp

امکانات whatsapp gb چیست؟ آشنایی با تفاوت واتساپ جی بی با واتساپ معمولی

در این که امکانات برنامه واتساپ جی‌بی بسیار زیاد و جالب‌تر از نسخه اصلی است، شکی نیست. به همین دلیل، حتی با وجود این که امکان فعال کردن پروکسی واتساپ هم وجود دارد، باز هم کاربران بسیاری جی بی واتساپ را ترجیح می‌دهند و علیرغم هشدارهای واتساپ باز هم این برنامه را روی گوشی خود نصب میکنند. در ادامه نگاهی به این قابلیت‌های وسوسه‌انگیز خواهیم داشت:

ساخت هم‌زمان چند اکانت در یک گوشی؛ کاربردی‌ترین قابلیت واتساپ جی بی

این روزها افراد زیادی هستند که به دلیل گسترده بودن روابط کاری و شخصی خود نیاز به داشتن چند حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی دارند. نسخه اصلی اینستاگرام و تلگرام چنین امکانی را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند؛ اما واتساپ هنوز برای این کار هیچ اقدامی نکرده است. البته ترفندهایی برای نصب دو واتساپ روی یک گوشی وجود دارد؛ اما به صورت رسمی توسط برنامه این قابلیت تعریف نشده است. در عوض، واتساپ جی‌بی با در اختیار گذاشتن این قابلیت موفق شده که خیلی از کاربران را به سمت خود جلب کند.

تنظیم زمان پاسخ‌دهی اتوماتیک؛ از جالب‌ترین امکانات whatsapp gb

یکی دیگر از قابلیت‌های وسوسه‌کننده واتساپ جی بی، قابلیت پاسخ‌دهی خودکار به پیام‌های مشخص است. کاربران می‌توانند حتی زمان‌های ارسال این پاسخ‌ها را هم مشخص کنند.

داشتن حالت DND؛ از قابلیت‌های کاربردی واتساپ جی بی

حالت Do Not Disturb که به اختصار DND  نامیده می‌شود، از قابلیت‌های این برنامه است؛ اما کاربرد حالت DND در جی بی واتساپ چیست ؟ این حالت کاربر را از شر نوتیفیکشن‌های گاه و بی‌گاه این برنامه در مواقع موردنیاز راحت می‌کند. با فعال‌سازی این حالت، بدون این که نیاز باشد اینترنت کل گوشی قطع شود، فقط اتصال میان برنامه whatsapp gb و اینترنت قطع خواهد شد.

امکانات whatsapp gb چیست؟ آشنایی با تفاوت واتساپ جی بی با واتساپ معمولی

خواندن پیام‌های حذف شده؛ عجیب‌ترین قابلیت واتساپ GB

با این که راه‌هایی برای خواندن پیام‌های حذف شده واتساپ وجود دارد؛ اما درصد بالایی از کاربران بدون اطلاع از این موضوع و فقط به خاطر این قابلیت است که به سراغ واتساپ جی بی می‌روند. با کمک این قابلیت حتی می‌توان پیام‌هایی که مخاطبان حذف کرده‌اند، مشاهده کرد و خواند.

تنوع بخشیدن به استیکرها؛ از جذاب‌ترین امکانات واتساپ جی بی

در واتساپ جی بی ایموجی‌ها را می‌توان با جلوه‌ها و افکت‌های متنوع و خاصی همراه کرد. به این ترتیب، جذابیت جذابیت دوچندانی پیدا خواهند کرد.

پیدا کردن افراد نزدیک؛ از مشخصات واتساپ جی بی

در این برنامه غیررسمی افراد می‌توانند سایر کاربران واتساپ جی بی را که در نزدیکی آن‌ها هستند، پیدا کرده و حتی با آن‌ها گفتگو کنند.

امکان ارسال تصاویر و فیلم‌ها با حجم‌های بیشتر؛ مهم‌ترین تفاوت جی بی واتساپ با واتساپ معمولی

واتساپ برای ارسال تعداد تصاویر، حجم ویدیوها و فایل‌های صوتی توسط کاربران محدودیت‌هایی را تعریف کرده است. این محدودیت‌های در نسخه غیررسمی این برنامه خیلی کم‌رنگ‌تر شده‌اند.

در واتساپ شما تنها می‌توانید فایل‌های صوتی و ویدیوها را با حداکثر حجم 16 مگابایت ارسال کنید. در صورتی که whatsapp gb امکان ارسال ویدیوها تا 50 مگا بایت و کلیپ‌های صوتی را تا 100 مگابایت فراهم کرده است. هم‌چنین، امکان ارسال بیش از 90 عکس در واتساپ جی بی وجود دارد.

دانلود استاتوس؛ از بهترین قابلیت‌های جی بی واتساپ

اگر از کاربران بپرسید که بهترین قابلیت جی بی واتساپ چیست، احتمالا درصد بالایی از آن‌ها به امکان دانلود استاتوس اشاره می‌کنند. با این قابلیت می‌توان عکس‌ها و فیلم‌هایی را که دیگران در وضعیت خود به اشتراک گذاشته‌اند، دانلود کرد. البته با توجه به فیلتر شدن برنامه برای این کار نیاز به یک پروکسی قوی است. بنابراین، بد نیست اگر نگاهی به تنظیمات پروکسی در گوشی اندروید داشته باشید.

دانلود استاتوس؛ از بهترین قابلیت‌های جی بی واتساپ

تعریف رمز روی برنامه؛ قابلیت امنیتی واتساپ gb

کاربران می‌توانند رمز عبوری برای ورود به برنامه واتس اپ جی بی خود تعریف کنند تا دیگران نتوانند به پیام‌های آن‌ها دسترسی پیدا کنند. به علاوه، امکان تعریف رمز تنها برای یک صفحه چت خاص هم وجود دارد.

هشدار آنلاین شدن مخاطب؛ از کاربردهای جالب whatsapp gb

در برنامه واتساپ جی بی می‌توان تنظیماتی را اعمال کرد تا به محض آنلاین شدن کاربران موردنظر با پیام هشدار یا نوتیفیکیشن مطلع شد.

امکان استفاده از زبان‌های مختلف

در اپلیکیشن جی بی واتساپ علاوه بر زبان انگلیسی، می‌توان زبان‌های مختلف دیگری را هم برای اپلیکیشن تنظیم کرد.

این موارد از مهم‌ترین امکانات این برنامه غیررسمی بودند. حالا که دانستید امکانات جالب واتساپ جی بی چیست، حتما برای نصب آن مشتاق شده‌اید؛ اما دست نگه‌ دارید. حتما حتما قبل از نصب نگاهی به مشکلات و محدودیت‌های این برنامه هم داشته باشید.

مشکلات واتساپ جی بی؛ آیا واتساپ جی بی امن است؟

با وجود قابلیت‌هایی که به آن اشاره کردیم، افراد زیادی برای نصب این اپلیکیشن وسوسه می‌شوند. بدون این که بدانند مشکلات استفاده از جی بی واتساپ چیست. متاسفانه در بسیاری از سایت‌ها و منابع هم اشاره شده که این برنامه امنیت لازم را دارد. در صورتی که اپلیکیشن واتساپ جی بی یک برنامه غیررسمی است. این یعنی هیچ شخص یا مرجعی امنیت و اعتبار برنامه را تضمین نمی‌کند. بنابراین در صورت استفاده از آن مشکلات زیادی مثل: خطر هک شدن گوشی، حذف اطلاعات، ویروسی شدن و غیره در انتظارتان خواهد بود. اگر باور نمی‌کنید، در ادامه دلایلی را بخوانید که این ادعا را ثابت می‌کنند.

مشکلات واتساپ جی بی؛ آیا واتساپ جی بی امن است؟

هشدار WhatsApp ؛ یکی از دلایل نصب نکردن واتساپ جی بی

واتساپ بارها و بارها به کاربران هشدار داده است که برای نصب این برنامه غیررسمی اقدام نکنند. از سال 2019 حتی واتساپ حساب کاربری افرادی را که از این نسخه غیررسمی در کنار واتساپ اصلی استفاده می‌کردند، به صورت موقت غیرفعال کرد. بعد از آن، این شرکت رسما به کاربران اخطار داد که اگر کسی از این نسخه پشتیبانی‌ نشده واتساپ استفاده کند، با ممنوعیت موقت استفاده از نسخه اصلی مواجه خواهد شد.

البته داستان به همین جا ختم نمی‌شود. اگر کاربران پس از این ممنوعیت موقت برنامه واتساپ جی بی را حذف نکنند، ممکن است برای همیشه حساب کاربری‌شان غیرفعال شود. واتساپ هم‌چنین، تاکید کرده است که این برنامه توسط اشخاصی ناشناس برنامه‌نویسی شده و اصلا روش‌های امنیتی به کار رفته در این برنامه را تایید نمی‌کند.

منتشر نشدن این برنامه توسط گوگل پلی و اپ استور؛ دومین علت استفاده نکردن از واتساپ جی بی

شاید بدانید که گوگل پلی و اپ استور تنها سایت‌های کاملا معتبری هستند که فقط اپلیکیشن‌های تایید و تضمین شده را منتشر می‌کنند. تمام برنامه‌ها در این سایت‌ها کاملا بررسی می‌شوند و در صورتی که کوچک‌ترین مشکلی داشته باشند، قطعا از لیست خارج خواهند شد. اگر کسی قصد نصب واتساپ جی بی را داشته باشد، نمی‌تواند این برنامه را در گوگل پلی و اپ استور پیدا کند. بلکه ناچار است به سایت‌های متفرقه‌ای سر بزند که همین موضوع ریسک استفاده از برنامه را بیشتر می‌کند.

عدم رمزگذاری پیام‌ها؛ مهم دلیل برای اثبات امنیت نداشتن whatsapp gb

نسخه واتساپ اصلی شاید ساده به نظر برسد و امکانات چندانی نداشته باشد؛ اما مهم‌ترین ویژگی آن رمزنگاری سرتاسری پیام‌های کاربران است. واتساپ جی بی در کنار تمام مزیت‌هایش این ویژگی را ندارد. به همین دلیل، امکان هک شدن حساب کاربری و لو رفتن پیام‌های شخصی در واتساپ جی بی خیلی بیشتر است. به‌علاوه، هیچ تضمینی نیست که این برنامه به بدافزار یا ویروس آلوده نباشد و باعث از دست رفتن اطلاعات نشود. بنابراین، برای جلوگیری از هک گوشی باید از نصب آن خودداری کرد.

عدم رمزگذاری پیام‌ها؛ مهم دلیل برای اثبات امنیت نداشتن whatsapp gb

تصمیم شما برای نصب واتساپ جی بی چیست؟

در این مقاله خواندید که جی بی واتساپ چیست و چه امکاناتی بی‌نظیری دارد. هم‌چنین، نگاهی به مشکلات امنیتی و خطراتی داشتید که در صورت استفاده از این نسخه غیررسمی ممکن است در انتظارتان باشد. حالا این شما هستید که باید بین امنیت و قابلیت‌های جالب این برنامه یکی را انتخاب کنید. ما هم‌چنان‌ توصیه می‌کنیم که از نصب این برنامه خودداری کنید؛ با این حال اگر نتوانستید از ویژگی‌های کاربردی آن چشم‌پوشی کنید، حتما در به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی، بانکی و غیره خود در این پیام‌رسان احتیاط کنید. آیا شما هم با ما هم نظر هستید یا فکر می‌کنید که در صورت استفاده از این برنامه مشکلی برای کاربران پیش نمی‌آید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما هم به اشتراک بگذارید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)