۵ نکته طلایی که خانم‌ها و آقایان باید قبل از خرید هندزفری گردنی بدانند

 • تاریخ: سه شنبه 7 فروردین 1403 - 11:11
 • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
۵ نکته طلایی که خانم‌ها و آقایان باید قبل از خرید هندزفری گردنی بدانند

آیا هندزفری‌های یقه ای یا همان هندزفری‌های گردنی مدل زنانه و مردانه دارند؟ در نگاه اول به نظر نمی‌رسد که هندزفری‌های گردنی هم مدل زنانه و مردانه داشته باشند. به خصوص در این دوره و زمانه که واقعا کلیشه‌های جنسیتی از بین رفته است. با وجود این، اگر جزیی‌نگر باشیم و ذره‌بینی در دست بگیریم، می‌توانیم تفاوت‌هایی بین مدل‌ های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه پیدا کنیم. تفاوت‌هایی که مسلما به اندازه کارایی هندزفری گردنی اهمیت ندارند.

پس در هنگام انتخاب نباید زیاد روی آن‌ها حساس شوید. با این وجود، زمانی که برای انتخاب در بین صدها مدل هندزفری یقه ای موجود در بازار دچار تردید می‌شوید، می‌توانید به سراغ این تفاوت‌ها بروید. در بین هندزفری‌هایی که از نظر کارایی و کیفیت یکسان هستند، مدلی را انتخاب کنید که با جنسیت شما هماهنگی بیشتری دارد. در این مقاله، به بررسی تفاوت‌های اصلی بین هندزفری‌های گردنی زنانه و مردانه می‌پردازیم تا شما را برای یک انتخاب ایده‌آل همراهی کنیم. هم‌چنین، نکاتی را مرور می‌کنیم که هر خانم یا آقایی باید قبل از خرید هندزفری گردنی در نظر بگیرد.

چه تفاوت‌هایی بین مدل‌های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه وجود دارد؟

وقتی قصد خرید یک هندزفری گردنی عالی را دارید، نباید فقط به طراحی ظاهری یا امکانات آن توجه کنید. در این میان اندازه، شکل و آرگونومی هندزفری یقه‌ای را هم باید در نظر بگیرید؛ چون این ویژگی‌ها هم اهمیت خود را دارند. شما می‌خواهید از هندزفری خود در طول روز حداقل چندساعتی استفاده کنید. اگر هندزفری راحتی نداشته باشید، خیلی زود خسته می‌شوید. از طرف دیگر، شکل، آرگونومی و اندازه دقیقا همان ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند تفاوت مدل‌های هندزفری یقه‌ ای مردانه و زنانه را نشان دهند. چطور؟

چه تفاوت‌هایی بین مدل‌های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه وجود دارد؟

همان‌طور که تکنولوژی به پیشرفت خود ادامه می‌دهد، شرکت‌های تولیدکننده هم برای جلب رضایت بیشتر مشتریان خود به جزییات اهمیت بیشتری می‌دهند. به خصوص که رقابت سنگینی هم بین آن‌ها وجود دارد. برای همین هم جای تعجب نیست که در هنگام تولید محصولات خود؛ به نیازهای خاص جنسیت‌های مختلف دقت کنند. حتی اگر آن محصول یک هندزفری گردنی باشد. اگر دقت کنید از طراحی ارگونومیک گرفته تا رنگ‌ها و ظاهر هندزفری‌های گردنی در مدل‌های زنانه و مردانه تفاوت‌های ریزی با یکدیگر دارند. تفاوت‌هایی که در ادامه آن‌ها را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم.

تفاوت طراحی ظاهری مدل های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه

در نگاه اول نمی‌توان تفاوت زیادی بین مدل‌های هندزفری گردنی مردانه و زنانه پیدا کرد. بیشتر مدل‌ها را فارغ از نوع طراحی هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند انتخاب و استفاده کنند. به خصوص که کارایی و کیفیت باید در اولویت قرار بگیرند. با این وجود، حتما شما هم قبول دارید که بعضی از مدل‌ها ظاهر مردانه‌پسندتری دارند و بعضی از مدل‌ها برای خانم‌ها مناسب‌تر به نظر می‌رسند. اگر می‌خواهید استایل خود را با هندزفری یقه ای تغییر دهید، باید به این تفاوت‌ها دقت کنید.

طراحی مدل‌های مردانه هندزفری یقه ای: مدل‌های مردانه هندزفری گردنی معمولا طراحی‌های مینیمال‌تری دارند. در طراحی این مدل‌ها بیشتر از این که به جزییات اهمیت داده شود، به استحکام و مقاومت توجه شده است تا سلیقه سخت‌گیرانه مردان را راضی کنند. این مدل‌ها بیشتر در رنگ‌های تیره مثل: مشکی، آبی، سرمه‌ای یا خاکستری عرضه می‌شوند و در عین سادگی جذابیت بالایی دارند. مثل: هندزفری بلوتوثی سامسونگ مدل Level U PRO.

طراحی مدل‌های زنانه هندزفری گردنی: مدل‌های هندزفری گردنی که برای خانم‌ها مناسب‌تر به نظر می‌رسند، طراحی‌های ظریف‌تری دارند. معمولا باریک‌تر هستند و با رنگ‌های براق و شادتری روانه بازار می‌شوند. رنگ‌هایی مثل: قرمز، صورتی، سبز پسته‌ای و غیره. هندزفری بلوتوثی لنوو مدل HE05 یکی از محصولات مناسب برای خانم‌هاست.

تفاوت طراحی ظاهری مدل های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه

تفاوت مدل‌های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه از نظر ارگونومی

راحت‌بودن یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام خرید هندزفری گردنی باید به آن توجه داشته باشید. در راهنمای خرید هندزفری یقه ای هم به این موضوع اشاره کرده‌ایم. هندزفری شما هر چه قدر هم که کیفیت بالا و ظاهری زیبا داشته باشد؛ اگر گوش یا گردن‌تان را اذیت کند، فایده‌ای ندارد. استفاده از این هندزفری خیلی زود شما را خسته می‌کند. برای همین هم شرکت‌های معتبر به ارگونومی‌بودن هندزفری‌های یقه ای خود اهمیت زیادی می‌دهند. آن‌ها برای سنگ تمام گذاشتن حتی تفاوت‌های میان آناتومی گردن، دست و بدن زنان و مردان را هم در نظر می‌گیرند. به همین دلیل است که:

 • بدنه هندزفری مدل‌های مردانه پهن‌تر طراحی می‌شوند تا با گردن‌های قوی‌تر آقایان هماهنگی بیشتری داشته باشند. از آن طرف، مدل‌های زنانه با بدنه‌های نازک‌تر و خوش‌تراش‌تر تولید می‌شوند تا باعث اذیت یا سنگین‌شدن گردن خانم‌ها نشوند.

 • شرکت‌های معتبر در نظر دارند که اندازه سری گوشی‌های هندزفری هم باید برای مردان و زنان متفاوت طراحی شود. به همین دلیل است که بیشتر آن‌ها سری‌های سیلیکونی در ابعاد مختلف را در کنار هندزفری‌های گردنی خود قرار می‌دهند تا هم خانم‌ها و هم آقایان برای استفاده به هیچ مشکلی برنخورند.
 • یکی از جالب‌ترین تفاوت مدل‌های هندزفری یقه ای زنانه و مردانه از نظر ارگونومی در طراحی دکمه‌های کنترلی آن‌هاست. مطالعات نشان داده‌اند که اندازه و شکل دست‌های مردان و زنان با یکدیگر فرق دارد. آقایان معمولا دست‌های بزرگ‌تر و انگشتان پهن‌تری نسبت به خانم‌ها دارند. شرکت‌های تولیدکننده بزرگ این تفاوت در آناتومی دست‌ها را قطعا در نظر می‌گیرند. برای همین است که مدل‌هایی که دکمه‌های کنترلی ظریف‌تری دارند، برای خانم‌ها مناسب‌تر به نظر می‌رسند. در مقابل، لمس و استفاده از مدل‌هایی که دکمه‌های برجسته‌تر و بزرگتری دارند، برای آقایان راحت‌تر است.

تفاوت مدل‌های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه از نظر ارگونومی

آقایان در هنگام انتخاب هندزفری یقه ای باید چه نکاتی را در نظر بگیرند؟

هندزفری‌های گردنی برای آقایان بهترین نوع هندزفری محسوب می‌شوند. این هندزفری‌های چندین مزیت دارند که قطعا هر مردی از آن‌ها استقبال می‌کند. اول این که برخلاف هندزفری‌های سیمی، شما را از شر سیم‌ها و معضل همیشگی گره خوردن آن‌ها راحت می‌کنند. دوم این که احتمال گم‌شدن آن‌ها بسیار کمتر از ایربادزهاست. علاوه بر این موارد، کیفیت صدا و عمر باتری آن‌ها هم در مقایسه با هندزفری‌های بلوتوثی بیشتر است.

پس به طور کلی چه برای ورزش، چه رانندگی، کار، موتورسواری یا ... هندزفری گردنی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما به عنوان یک مرد باشد. البته به شرطی که نکات زیر را هم از قلم نیندازید:

 • یادتان باشد که برای انتخاب مدل‌های هندزفری یقه ای مردانه باید کارایی و عملکرد را در اولویت قرار دهید. چون احتمالا قصد دارید از هندزفری خود بیشتر در محیط‌های بیرون از منزل و در محل کار استفاده کنید. در چنین محیط‌هایی باید هندزفری مرغوبی داشته باشید که شما را راضی نگه دارد.

 • مهم است که هندزفری شما دوام بالایی داشته باشد. پس به سراغ مدل‌هایی بروید که در برابر ضربه و نفوذ آب و دماهای بالا مقاومت دارند. این مدل‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در شرایط مختلف طول عمر بالاتری داشته باشند و دیرتر خراب شوند. به‌علاوه، مدل‌هایی را انتخاب کنید که منعطف بوده و تا حدودی توان خم‌شدن را داشته باشند.

 • هندزفری‌هایی که دکمه‌های کنترلی کافی و باکیفیتی داشته باشند، برای آقایان بهتر هستند. با این دکمه‌ها می‌توانید بدون نیاز به گوشی خود صدا، موسیقی و تماس‌های خود را مدیریت کنید. به‌علاوه، همان طور که توضیح دادیم باید لمس دکمه‌های کنترلی برای شما آسان باشد.

آقایان در هنگام انتخاب هندزفری یقه ای باید چه نکاتی را در نظر بگیرند؟

 • هندزفری‌هایی را انتخاب کنید که شارژردهی بالایی داشته باشند. در این صورت، مطمئن خواهید بود که برای یک روز بیرون ماندن از خانه، برقراری تماس‌های طولانی و گوش‌دادن به موسیقی چندان به دردسر نمی‌افتید. به‌علاوه، حتما دقت کنید که هندزفری یقه ای موردنظر شما قابلیت شارژ سریع را داشته باشد. چنین دستگاهی را می‌توانید در مدت زمان کوتاهی به اندازه کافی شارژ کنید.

 • برای استفاده از هندزفری یقه ای خود در بیرون از خانه و محیط‌های شلوغ باید مدل‌هایی را انتخاب کنید که کیفیت صدای بالایی داشته باشند. هندزفری‌های گردنی با قابلیت نویز کنسلینگ یا حذف نویز اگرچه کمی گران قیمت‌ترند؛ اما بهترین انتخاب برای شما هستند. این هندزفری‌های می‌توانند در هنگام پخش موسیقی یا برقراری تماس صداهای محیط اطراف شما را حذف کنند. به این شکل، بدون مزاحمت نویزهای محیط می‌توانید از موسیقی بیشترین لذت را ببرید یا بدون دردسر مکالمات تلفنی خود را ادامه دهید.
 • خرید هندزفری گردنی از بهترین برندهای دنیا ریسک کمتری دارد. برندهایی مثل: سامسونگ، شیائومی، سونی، جیرا و جی بی ال محصولاتی را به بازار عرضه می‌کنند که از نظر طول عمر، دوام و کیفیت تضمین‌شده هستند.

خانم‌ها برای انتخاب هندزفری گردنی باید به چه نکاتی دقت کنند؟

هندزفری‌های گردنی از جمله هندزفری‌های محبوب بین خانم‌ها هستند. بیشتر دانشجویان دختر و به خصوص کسانی که اهل ورزش هستند، به سراغ مدل‌های هندزفری یقه ای می‌روند. اگر از آن‌ها دلیل انتخابش را بپرسید، بیشترشان به کیفیت و سهولت استفاده از هندزفری‌های گردنی اشاره می‌کنند. شما هم اگر قصد خرید یک هندزفری گردنی را دارید، قبل از هر چیز بهتر است مشخص کنید که در چه محیط‌های از هندزفری خود استفاده خواهید کرد. جواب این سوال می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. هم‌چنین، خواندن نکات زیر هم قبل از خرید خالی از لطف نیست:

خانم‌ها برای انتخاب هندزفری گردنی باید به چه نکاتی دقت کنند؟

 • برای خرید فقط به طراحی ظاهری هندزفری یقه ای توجه نکنید. دقت داشته باشید که هندزفری های گردنی قبل از این که بخواهند استایل شما را کامل کنند؛ باید کیفیت صدا و مکالمه خوبی داشته باشند. خوشبختانه، در بازار گزینه‌های زیادی هستند که در عین زیبایی و ظرافت کیفیت بالایی هم دارند.

 • نکته دیگری که باید در هنگام انتخاب هندزفری یقه ای زنانه در نظر داشته باشید، وزن آن است. فکر نکنید که چند گرم وزن هندزفری گردنی تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند؛ چون شما احتمالا قرار است ساعت‌ها وزن آن را روی گردن خود تحمل کنید. بنابراین، مدل‌های ظریف و منعطف را انتخاب کنید.
 • به عنوان یک خانم دست شما باز است تا هندزفری خود را با هر رنگی که دوست دارید، انتخاب کنید. از رنگ‌های شادی مثل: نارنجی، قرمز و حتی صورتی گرفته تا رنگ‌های ملیح‌تر مثل: سبز یا آبی کم‌رنگ می‌توانند برای یک خانم گزینه‌های مناسبی باشند.

 • اگر یک ورزشکار هستید یا احتمال می‌دهید که از هندزفری خود در هنگام پیاده‌روی و غیره استفاده می‌کنید، بهتر است مدل‌های ضدآب را بخرید. در این صورت مطمئن خواهید بود که در صورت تعرق مشکلی برای هندزفری یقه ای نازنین‌تان نمی‌افتد.

 • به غیر از موارد بالا بسته به نیاز خود می‌توانید قابلیت‌های دیگری مثل: حذف نویز، شارژردهی بالا، فست شارژ و غیره را هم در برای انتخابی بهتر در نظر بگیرید.

 • پیشنهاد می‌کنیم که برای خرید به سراغ برندهای معتبر بروید. برندهایی مثل: سونی، سامسونگ، شیائومی، جیرا و جی بی ال که کیفیت بالای محصولات خود را ثابت کرده‌اند.

تفاوت مدل های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه

خرید انواع مدل های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه

در نگاه اول به نظر نمی‌رسد که هندزفری‌های گردنی هم مدل زنانه و مردانه داشته باشند. با این حال، اگر به جزییات دقت کنید، این محصولات از نظر طراحی ظاهری و ارگونومی تفاوت‌های کوچکی با هم دارند. به طور خلاصه، اگر بخواهیم در مورد تفاوت مدل های هندزفری یقه ای مردانه و زنانه توضیح دهیم، باید بدانید که مدل‌های زنانه ظرافت بیشتری دارند و مدل‌های مردانه بادوام‌تر و مینیمال‌تر تولید می‌شوند.

در هر صورت، اگر قصد خرید هندزفری گردنی را دارید، چه به عنوان یک خانم یا آقا باید نکاتی را به غیر از این موارد در نظر بگیرید. کیفیت صدا، عملکرد، قابلیت حذف نویز، شارژدهی طولانی، دوام، برند و غیره از جمله این نکات هستند. می‌توانید برای خرید باکیفیت‌ترین و بهترین هندزفری‌های یقه ای سری هم به فروشگاه اینترنتی جانبی بزنید. مدل‌های جذاب و خاصی را در این فروشگاه پیدا می‌کنید که هم برای خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند بهترین انتخاب باشند. نظر شما در مورد تفاوت‌ مدل های هندزفری گردنی مردانه و زنانه چیست؟ چه مدلی را به عنوان یک خانم یا آقا می‌پسندید؟ نظرات شما به ما کمک می‌کند تا محصولات بهتری را تامین کنیم؛ پس لطفا از دیدگاه‌های خود برای ما بنویسید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
نظرات